Ministeerium kavatseb keelata alaealistele solaariumikülastused ({{commentsTotal}})

Solaarium on sama ohtlik kui päike.
Solaarium on sama ohtlik kui päike. Autor/allikas: acquain.it

Sotsiaalministeerium töötab välja uue rahvatervise seaduse eelnõu, kus muuhulgas nähakse ette solaariumide külastamise keelustamine alaealistele.

Vastavat keeldu peavad vajalikuks nii tervisespetsialistid kui ka solaariumid ise, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Teaduslikult on tõestatud, et ultraviolettkiirgusel, kaasa arvatud ka sellel, mida kasutatakse solaariumides, on seos vähki haigestumisega.

"Põhipõhjus on, et WHO on lisanud solaariumi esimese grupi kantserogeeni hulka ning seos vähkihaigestumisega on tõestatud," ütles sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna peaspetsialist Kristo Kleemann.

Solaariume esindava MTÜ Eesti Solaariumikoja esindaja Paul Pilmani sõnul tuleb aga solaariumis päevitada mõõdukalt ning mõõdukalt on see tervisele isegi kasulik, sest keha vajab päikest ja d-vitamiini. Samas on alaealiste puhul Pilmani sõnul probleemiks nende vähene teadlikkus.

"Me leiame, et seda võiks piirata alaealiste teadlikkuse puudulikkuse tõttu ja vähese kontrollmehhanismi tõttu. Alaealine võibolla ei suuda enda jaoks otsustada, mis on mõõdukas päevitamine ja on risk, et ta päevitab liiga palju," ütles Pilman.

Pilmani sõnul on solaariumikoda tegelikult juba rohkem kui viis aastat seda muudatust oodanud. Käibelangust Eesti päikesekeskustele ta ette ei näe.

"Kui nüüd vaadata seda laiemalt, siis me ei leia, et alaealisi oleks väga palju Eestis, kes käiksid solaariumis. Näiteks 1,5 protsenti seal, kus registreeriti kliente, päevituskeskustele see olulist mõju ei avalda," kinnitas ta.

Nii Kleemann kui ka Pilman tõid välja, et solaariumide piiramine alaealistele ei ole tegelikult midagi uut ning see on osa ülemaailmsest trendist.

"Riigid liiguvad sinnapoole, et keelustada. Praegu on see alaealistele keelatud Prantsusmaal, Suurbritannias, Saksamaal, Belgias. Liigutakse järjest sinnapoole ka nendes riikides, kus hetkel veel ei ole," ütles ta.

Kleemanni sõnul on kavas uus rahvatervise seaduse eelnõu valitsusele saata järgmise aasta aprillis.

 

Toimetaja: Marek KuulTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema