Londoni politsei: Grenfell Toweri põlengus hukkus 79 inimest ({{commentsTotal}})

Londoni politseijuht Stuart Cundy.
Londoni politseijuht Stuart Cundy. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Londoni politsei teatas esmaspäeval, et nädal aega tagasi toimunud Grenfell Toweri põlengus hukkus täpsustatud andmete kohaselt 79 inimest. Selle arvu hulgas on nii need kortermaja elanikud, kelle surm on ametlikult kinnitatud, kui ka need, kes on teadmata kadunud, kuid "eeldatavalt surnud".

Politseijuht Stuart Cundy rõhutas pressikonverentsil, et lõplik hukkunute arv võib siiski veel muutuda, vahendas BBC.

Näiteks märkis ta, et viis inimest, kes esialgu teadmata kadunuks kuulutati, on praeguseks hoopis mujalt elavate ja tervetena üles leitud.

Cundy lisas, et põlengus kannatada saanutest viibib endiselt haiglas 18 inimest, kelle üheksa on kriitilises seisundis.

Politsei prioriteediks on praegu identifitseerida need inimesed, kes põlevasse majja jäid, ning nende säilmed võimalikult kiiresti varemetest ära viia. Samas hoiatas Cundy, et mõni hukkunu jääbki tõenäoliselt identifitseerimata ning kogu protsess võtab aega veel nädalaid.

Samuti lubas politseijuht, et põlengu põhjuste välja selgitamiseks algatatud menetlus saab olema väga ulatuslik. 

Suurbritannias korraldati esmaspäeval põlenguohvrite mälestuseks ka vaikuseminut. 

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics