Jüri Mõis: mina pakkusin rohelistele raha ({{commentsTotal}})

Jüri Mõis.
Jüri Mõis. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1497873060000 | amCalendar}}

Ärimees Jüri Mõis tunnistas, et tema oli see, kes pakkus rohelistele nende kohalike valimiste kampaania finantseerimist. Vastutasuks soovis Mõis muutust roheliste suhtumises Rail Balticusse.

Mõis ütles ERR-ile, et kohtus rohelistega 24. mail. "Ma käin rahastus kaenlas ühest ja teisest erakonnast läbi, et otsida, kellega ma leiaksin ühised rajad. Ja otsin mõttekaaslasi, kellega koos kandideerida," rääkis Mõis.

Mõis, kes tõsiselt kaalus roheliste nimekirjas kandideerimist, ütles, et Rail Balticu koha pealt läksid nende seisukohad lahku.

"Ma üritasin neid ümber veenda. Kogu maailma rohelised on alati raudteede, rongide poolt ja autode vastu. Ma arvasin, et ma suudan neid veenda selles, et nad on teinud väikese strateegilise vea," rääkis Mõis.

Mõis jätkas, et kuna aga talle roheline liikumine väga meeldib, siis pakkus ta, et oleks valmis korraldama kogu roheliste kampaania rahastamise, tingimuseks kannapööre Rail Balticu küsimuses.

"Mul on palju sõpru, kes on endised ja praegused ärimehed, ma saaksin sellega hakkama. Ma olen seda tööd ju enne ka teinud. /.../ Ega ma ei mõelnud, et ma võtan kuskilt oma kontolt välja 200 000 ja teen neile ülekande 200 000, seda ma ei mõelnud," täpsustas.

"Ma tahaks selle rongiga sõita, ma näen selles tohutut kasu," lisas Mõis ja rõhutas, et mingit isiklikku kasu ta Rail Balticust ei saa.

Mõis lisas veel, et kavatseb sügisel valimistel kindlasti kandideerida, aga veel ei ole selge, millise erakonna nimekirjas.

Kaalumise all on ka valimisliidu moodustamine.

Izmailova: meie põhimõtted ei ole müüdavad

Roheliste esimees Züleyxa Izmailova kinnitas ERR-ile, et tõepoolest oli raha pakkujaks Jüri Mõis. "Kuna ta on nüüd üles tunnistanud, siis pole ka minul midagi varjata. Nii see on, jah," ütles roheliste juht.

"Meie põhimõtted ei ole müüdavad, kuigi tundub, et selline tava on Eesti poliitikas üsna tihe. See teeb kurvaks. Me ei ole harjunud selliste asjadega," lisas Izmailova.

Jüri Mõisa arvamust, et rohelisted peaksid just raudteed toetama kommenteeris Izmailova järgmiselt. "Iga rongi peale ei saa küll halleluuja öelda ja käsi kokku lüüa. Rail Baltic ei ole ilmselgelt roheline projekt. Raudteed on võimalik teha loodustsäästvalt, aga praegusel juhul Rail Baltic seda kindlasti ei ole," ütles Izmailova.

Erakond Eestimaa Rohelised teatas esmaspäeval, et "tuntud Eesti majandus- ja poliitikategelane" pakkus neile tehingut, et Rail Balticu toetamise eest makstakse tänutäheks kinni kohalike valimiste kampaania. Pakkuja nime keeldusid nad siiski avalikustamast.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics