Parlamendienamuse saanud Prantsuse presidendilt oodatakse tööturureformi ({{commentsTotal}})

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni partei La République en Marche ja tema liitlane Demokraatlik Liikumine võitsid parlamendivalimistel 350 kohta 577-st. Absoluutne enamus parlamendi alamkojas ehk rahvusassamblees annab presidendile vabad käed oma programmi teostama hakata.

Macroni partei lõi parlamendivalimistel nö platsi puhtaks. Päevalehe Le Monde arvutuse kohaselt on kolmveerand rahvusassambleest nüüd uute tulijatega täidetud, põhiroll on siin olnud värskel presidendiparteil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esimest korda viiendas vabariigis toimub Rahvusassamblees põhjalik uuenemine. Parlament muutub mitmekesisemaks, nooremaks ja tugevamaks mitmekülgse professionaalse, vabatahtliku töö ja poliitilise kogemuse võrra. Aga ennekõike, ja lubage mul personaalselt selle üle rõõmustada, see on ajalooline hetk naiste esindatuse poolest rahvusassamblees," rääkis La République en Marche'i tegevjuht Catherine Barbaroux.

Uute tulijate hulgas on näiteks "matemaatika-nobeliks" kutsutud Fieldsi medali pälvinud matemaatik Cédric Villani. Või digiministriks tõusnud IT-ettevõtja Mounir Mahjoubi. En Marche-i toetajad leiavad, et saavutatud võit on piisav, kuigi vahepeal prognoositi neile veel suuremat edu.

Enamus ei ole rõhuv ja see on parem. See on parem parlamentaarseks debatiks ja eluks rahvusassamblees. Debatt on sisukam. See on suurepärane enamus," kommenteeris La République en Marche'i toetaja Veronique Tommasi.

Paremtsentristid ehk vabariiklased koos oma partneritega säilitasid rahvusassamblees ligi 140 kohta. Sotsialistide ja nende liitlaste vähem kui poolsada kohta viis juba partei juhi tagasiastumiseni.

Parlamenti pääsesid väikse esindusega ka paremäärmuslik Rahvusrinne ja vasakäärmuslik Jean-Luc Mélenchoni partei.

"Ma annan uuele võimule teada, et mitte meetritki sotsiaalsest õigusest ei anta neile ilma võitluseta," teatas liikumise La France insoumise ehk Allutamatu Prantsusmaa juht Mélenchon.

Presidendilt oodatakse ühe esimese asjana Prantsusmaa jäiga tööturu reformimist. Osalus valimistel jäi rekordiliselt napiks, vaid ligi 43% valijatest käis hääletamas.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics