Euroopa Komisjon trahvib Google'it 2,4 miljardi euroga ({{commentsTotal}})

{{1498559640000 | amCalendar}}

Euroopa Komisjon trahvib Google'it 2,4 miljardi euroga, kuna viimane kuritarvitas oma domineerivat positsiooni otsingumootorina, andes enda netipoodidele otsingutulemustes eelise.

Google peab domineeriva positsiooni kuritarvitamise lõpetama 90 päeva jooksul, vastasel juhul ootab ettevõtet 2,4 miljardile eurole lisaks veel trahv viie protsendi ulatuses emafirma aastasest käibest, teatas komisjon.

Komisjoni uurimisest selgus, et otsingutulemustes isegi kõige kõrgemal kohal olnud konkureerivad teenused on Google'i algoritmide tõttu otsingutulemustes kuvatud alles neljandal lehel. Samas näitasid tõendid ka seda, et esimesel lehel kuvatud tulemused saavad 95 protsenti klõpsudest, samas kui teise lehe esimene tulemus saab vaid ühe protsendi.

Uurimine näitas ka, et esimese otsingutulemuse kolmandale kohale liigutamine langetas klõpsude arvu 50 protsendi võrra. Selle tulemusena leiti, et Google andis enda teenuse kõrgemale paigutamisega endale tugeva eelise konkurentide ees.

"Google on tulnud välja mitmete innovatiivsete toodete ja teenustega, mis on muutnud meie elu. See on hea. Aga Google'i võrdleva poodlemise strateegia ei koosnenud vaid klientide ligimeelitamisest toodete konkurentide omadest paremaks tegemisega. Selle asemel kuritarvitas Google oma turudominantsi otsingumootorina, edenedades omeenda võrdlevaid ostuteenuseid otsingutulemustes ja lükates tahapoole konkurentide omi," ütles komisjoni konkurentsipoliitika eest vastutav Margrethe Vestager.

Lisaks sellele on võimalik esitada igal isikul või ettevõttel, mida Google'i tegevus negatiivselt mõjutas, tsiviilhagi Google'i vastu liikmesriikide kohtutes ja nõuda kahjutasu.

Samalaadseid otsuseid võib veelgi tulla

"Aktuaalse kaamera" Brüsseli korrespondendi Epp Ehandi sõnul on tegu suurima trahvitšekiga, mis Euroopa Komisjon on konkurentsireeglite rikkumise eest ühele ettevõttele välja kirjutanud.

"Konkurentsivolinik Margrethe Vestager rõhutas täna ajakirjanikele korduvalt, et Google on nüüd must-valgel turuliidriks tunnistatud, kellele kehtivad natuke teised reeglid kui teistele ettevõtetele," sõnas ta.

Ehandi sõnul ei pruugi otsus jääda viimaseks omasuguseks, sest puudutas ainult Google Shoppingu teenust, teenuseid on Google'il aga veel ja komisjon tegeleb ka nende uurimisega.

Google pole Euroopa Komisjoni otsusega nõus ja kaalub edasikaebamist

Google teatas teisipäeval, et ei ole nõus Euroopa Komisjoni otsusega ettevõtet 2,4 miljardi euroga trahvida ja kaalub otsuse edasikaebamist.

"Me ei ole nõus täna teatatud otsusega. Me vaatame Komisjoni otsuse edasikaebamist kaaludes põhjalikult üle ning jätkame oma seisukoha selgitamist," ütles ettevõtte vanem asejuht Kent Walker avalduses.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS, ERREuroopa Liit ravib üheskoos e-tervise süsteemi

Euroopa Liidu riigid on nüüdseks teinud juba aastaid koostööd e-tervise valdkonnas, kuid tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul pole ühendus olnud uute lahenduste leidmisel piisavalt ambitsioonikas ja kiire. Ka Eesti tervise infosüsteem otsib endiselt viise, kuidas andmeid paremini töödelda ja eri osapooli kaasata.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Õlle väljapanek kaupluses.Õlle väljapanek kaupluses.

Õlletootjad ennustavad: Eestis on õlu varsti kolm korda kallim kui Lätis

Eesti suurimad õlletootjad, Saku õlletehas ja A. Le Coq ennustavad, et seoses aktsiisitõusuga hakkab Eestis õlu varsti maksma ligi kolm korda enam kui Lätis. 2020. aastal võib pooleliitrine õlu poes maksta juba üle kahe euro.

Eesti maakondade kõrgeimad tipud mõõdetuna Amsterdami nullist.Eesti maakondade kõrgeimad tipud mõõdetuna Amsterdami nullist.
Munamägi on kõrgem: Eesti loobub kõrguste arvutamisel Kroonlinna nullist

Keskkonnaminister allkirjastas geodeetilise süsteemi määruse muudatused, mille alusel hakkab Eesti sarnaselt teiste Euroopa riikidega arvestama absoluutset kõrgust ja sügavust Euroopa kõrgussüsteemi ehk Amsterdami nulli suhtes. Kroonlinna nullist, mis oli seni kõrgussüsteemi aluseks, Eesti loobub.

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

"Eesti mängu" seitsmes hooaeg"Eesti mängu" seitsmes hooaeg
TEST: Kas oled "Eesti mängu" uueks hooajaks valmis?

Suvine mälumängusaade "Eesti mäng" alustab tänasest oma seitsmendat hooaega. Pane ennast testis proovile, kas vaim on uueks hooajaks valmis.

Võistlustöö "New Balance"Võistlustöö "New Balance"
Fotod: Vanasadama silla arhitektuurikonkursi võitis Hollandi-Läti büroo

Tallinna Sadam avaldas reedel Vanasadamasse Admiraliteedi basseinile rajatava jalakäijate silla arhitektuurivõistlused võitjad. Edukaks osutus Hollandi ja Läti arhitektide tandemi SIA Witteveen + Bos Latvia võistlustöö märksõnaga "New Balance 100".

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

Melanoomi rakk.Melanoomi rakk.
Isikustatud vähivaktsiin tõrjus inimkatsetes edukalt nahavähki

Kasvajarakkude DNA põhjal loodud vähivaktsiin aitas kahes kliinilises katses tosinal melanoomi põdenud patsiendil ennetada vähi naasmist vähemalt kahe aasta vältel, teatavad kaks sõltumatut teadlasrühma. Hetkel jääb aga veel ebaselgeks, kui palju personaliseeritud vähivaktsiinid maksma hakkaks ja millal need argikasutusse jõuavad.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema