Ratas: Savisaar sobib esinumbriks panuse eest Tallinna arengusse ({{commentsTotal}})

{{1499939400000 | amCalendar}}

Keskerakonna esimees Jüri Ratas põhjendas Edgar Savisaarele tehtud ettepanekut Tallinna üldnimekirjas esinumbriks asuda tema Tallinna linnale osutatud teenetega.

Ratas ütles valitsuse pressikonveretsil ajakirjanike küsimustele vastates, et Savisaarele on tõepoolest tehtud ettepanek Tallinna üldnimekirja esinumbrina kandideerida.

"Jah vastab tõele. Me oleme rääkinud, et ta võiks kandideerida, see sõltub tema tervisest," ütles Ratas.

Ratas oli Savisaare teemat kommenteerides pahura olemisega ja andis väga kidakeelseid vastuseid.

Kahel korral küsisid ajakirjanikud Rataselt, mis põhjusel Savisaarele esinumbri kohta pakutakse. Mõlemal korral vastas Ratas väga lakooniliselt ja täpselt sama sõnastusega: "Piisavalt panustanud Tallinna arengusse."

Ratase sõnul valitsuskoalitsiooni tervist korruptsiooni eest kohtu all oleva Savisaare kandideerimine auväärsel kohal ei mõjuta.

"Valitsuskoalitsiooni tervis on hea ja töine," lausus Ratas.

Peaminister lisas, et Eestis kehtib süütuse presumptsioon ja kõik, kes ei ole süüdi mõistetud, võivad kandideerida.

Samuti kommenteeris teemat siseminister Andres Anvelt, kelle sõnul siseministrina ei saa ta kedagi keelata valimistel kandideerida, aga eraisikuna jahmatas see uudis tedagi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See ei sega inimesel kandideerimast, mille tõttu see on inimese enda küsimus, kas ta tahab kandideerida olles kohtu all või mitte. Kui siseministril mul ei ole siin midagi kurta, võib-olla poliitikuna, kodanikuna see mind ka natukene jahmatab, aga mis teha, Tallinna inimesena mina teda ei valiks," rääkis Anvelt.

Ratase teine koalitsioonipartner Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Helir-Valdor Seeder leiab, et kohtu poolt linnapeaametist kõrvaldatud poliitik ei peaks uuesti kandideerima.

"Need Keskerakonna poliitikud, kes on täna uurimise all, ei peaks sügisestel kohalikel valimistel kandideerima," sõnas ta.

Seeder leiab, et Keskerakond pakub Savisaarele üldnimekirjas esikohta, sest näeb temas häälepüüdjat. Lisaks peegeldab see tema hinnangul Keskerakonna sisemist poliitilist võitlust ja kokkuleppeid, mida viimastel nädalatel parteis on tehtud.

Ratas ütles, et Savisaar ei ole kandideerimisettepanekule veel vastanud.

Ettepaneku, et Savisaarest saaks Keskerakonna Tallinna üldnimekirja esinumber, tegi Yana Toom.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili NaelUSA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker 23. juulil Donbassis olukorraga tutvumas.USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker 23. juulil Donbassis olukorraga tutvumas.
USA eriesindaja Ukrainas külastas Kramatorski linna ja süüdistas Venemaad

USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker ütles pühapäeval rindejoone lähistel asuvat Kramatorski linna külastades, et vägivalla põhjuseks Donbassis on Venemaa agressioon ning olukorda sealses piirkonnas saab iseloomustada kui "kuuma sõda", mitte aga kui "külmutatud konflikti".

Kirjanik Indrek Hargla, 2013Kirjanik Indrek Hargla, 2013
Selgusid aasta parimad ulmeteosed

Eesti ulmeühing jagas 20. korda ulme aastaauhindu Stalker.

Kütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema