Trumpi poja kohtumisel Vene juristiga viibis ka Vene-USA lobitöötaja ({{commentsTotal}})

Donald Trump jr.
Donald Trump jr. Autor/allikas: Eduardo Munoz Alvarez/AFP/Scanpix

Vene-USA lobitöötaja ja väidetava endise Vene luuretöötaja sõnul osales ta 2016. aasta juunis USA presidendi Donald Trumpi vanima poja kohtumisel Vene juristiga, kes oli väidetavalt lubanud kahjustavat informatsiooni demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni kohta.

Lobitöötaja Rinat Ahmetšin kinnitas reedel uudisteagentuurile Associated Press, et võttis kohtumisest osa, kuid eitab väiteid, et ta on töötanud Vene luurajana. Ahmetšini sõnul teenis ta Nõukogude Liidu sõjaväes aastatel 1986-1988 üksuses, mis oli osa vastuluurest, kuid rõhutas, et teda ei treenitud kunagi spiooniks.

Donald Trump jr kohtus 2016. aasta juunis New Yorgis Vene juristi Natalja Veselnitskajal, kes oli lubanud talle demokraatide presidendikandidaati Hillary Clintonit puudutavat informatsiooni. Väidetavalt on juristil sidemeid Kremliga.

NBC allika sõnul tekitab Trump jr-i ja Veselnitskaja kohtumine mitmeid küsimusi, näiteks, miks oli noormehel üldse vaja kohtuda talle varem tundmatu juristiga, kes lubas talle infot Clintoni kohta.

Kohtumine tõstatas küsimuse, kas Trumpi kampaania tegi valimiste ajal koostööd Vene valitsusega. Süüdistust uurivad nii USA senat kui ka Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI).

Trump jr Ahmetšini kohalolu ei maininud. Presidendi poja sõnul ei saanud ta lubatud informatsiooni.

Kohtumisel viibisid ka presidendi väimees Jared Kushner ning presidendi valimiskampaania juht Paul Manafort.

Veselnitskaja esitas kohtumisel üksikasju tema hinnangul seadusvastasest rahast, mis oli suunatud läbi Demokraatliku Rahvuskomitee (DNC). Lisaks andis ta mõista, et info avalikustamine aitaks nüüdseks president Trumpi valimiskampaaniat, ütles Ahmetšin.

"See võib olla hea asi, kui paljastada, kuidas DNC võtab vastu halba raha," olevat Veselnitskaja Ahmetšini sõnul öelnud.

Trump jr küsis advokaadilt, kas tal on tõendeid oma väidete toetamiseks, kuid Veselnitskaja ütles, et Trumpi kampaania peab seda ise juurde uurima. Kui Veselnitskaja oli selle välja öelnud, siis Trump jr-i huvi kadus, ütles Ahmetšin.

"Nad ei jõudnud kohtumise lõppu ära oodata," lisas ta.

Ahmetšin sõnas veel, et Vene jurist tõi endaga kaasa kausta, milles olid prinditud dokumendid. Lobitöötaja sõnul ta dokumentide sisu ei tea ega seda, kas need pärinesid Vene valitsuselt. Samuti pole selge, kas Veselnitskaja jättis kausta koos dokumentidega Trumpi delegatsioonile.

"Kohtumine polnud sisuline ning tegelikult ootasin tõsisemat arutelu," ütles Ahmetšin. "Ma ausalt öeldes ei arvanud, et sellest saab nii suur teema," ütles ta.

Trump jr rõhutas, et tema isa ei teadnud kohtumisest midagi. Ka Kreml väitis esmaspäeval, et ei olnud kohtumisest teadlik.

Paul Manaforti esindaja keeldus vastamast küsimusele, kas Ahmetšin osales kohtumisel või mitte. Jared Kushneri esindajat ja Trump jr-i advokaati ei õnnestunud kätte saada.

Allikas: BNSUSA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker 23. juulil Donbassis olukorraga tutvumas.USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker 23. juulil Donbassis olukorraga tutvumas.
USA eriesindaja Ukrainas külastas Kramatorski linna ja süüdistas Venemaad

USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker ütles pühapäeval rindejoone lähistel asuvat Kramatorski linna külastades, et vägivalla põhjuseks Donbassis on Venemaa agressioon ning olukorda sealses piirkonnas saab iseloomustada kui "kuuma sõda", mitte aga kui "külmutatud konflikti".

Kirjanik Indrek Hargla, 2013Kirjanik Indrek Hargla, 2013
Selgusid aasta parimad ulmeteosed

Eesti ulmeühing jagas 20. korda ulme aastaauhindu Stalker.

Kütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema