Päästeõppusel toodi veest välja viis "uppujat" ({{commentsTotal}})

Haveni sadamas Kakumäel tegi politsei- ja piirivalveamet (PPA) laupäeval näitliku päästeõppuse, mille käigus toodi veest viis "uppumisohus" inimest.

PPA laevastiku juht Kaupo Läänerand kinnitas, et näidisesinemine sarnanes vägagi igapäevatööle, kus rikkis laevalt või selle kõrvalt veest tuleb kaldale tuua paanikas merehädalisi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päästeõppusel Haveni sadamas läks laupäeval mängult laev põlema ning kaks nõrganärvilist, kes kohe vette hüppasid, päästis ära PPA operatiivpaat.

Teised "hädalised" püüdsid avada päästeparve, kuid see oli oodatust keerulisem, mistõttu tuli enne selle avanemist siiski vette hüpata.
Tavaliselt päästab PPA multifunktsionaalne laev Kindral Kurvits hädalisi tormis, mitte kalda lähedal maheda suvebriisiga nagu tänasel demonstratsioonõppusel.

"Siin on olnud päris palju situatsioone, kus inimesed on merehädas olnud ja neid on vaja päästa. Tavaliselt juhtub see väga halva ilmaga, kuid Kindral Kurvits talub suuri laineid. Oleme ka 6-7-meetriste lainetega päästmas käinud, see on turvaline ning inimesed saavad päästetud," kinnitas Läänerand.

Õppuse legend nägi ette, et kõik kolm päästeparves viibivat merehädalist vintsitakse esmalt kopterisse ja seejärel võtab kopter suuna Kapten Kurvitsa juurde, kuhu merehädalised turvaliselt toimetatakse.

Sadade silmapaaride valvsa pilgu all läks kõik plaanipäraselt. Üht merehädalist etendanud Postimehe reporter Agnes Saik tunnistas, et päästeoperatsioon käis üsna kiiresti.

"Natuke raske oli, kui ma ei jaksanud end päästeparve tõmmata, sest ülikond oli vett täis," tõdes Saik.

Õppuse lõpuks demonstreeris Kapten Kurvits ka oma tulekahju kustutamise oskusi.

Läänerand ütles, et PPA laevastik ja lennusalk harjutavad ladusat koostööd päris tihti, kuid siiski oleks kõige parem, kui inimeste lohakusest tingitud päästmisi tuleks ette võimalikult vähe.

Toimetaja: Marek Kuuloluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Õlle väljapanek kaupluses.Õlle väljapanek kaupluses.

Õlletootjad ennustavad: Eestis on õlu varsti kolm korda kallim kui Lätis

Eesti suurimad õlletootjad, Saku õlletehas ja A. Le Coq ennustavad, et seoses aktsiisitõusuga hakkab Eestis õlu varsti maksma ligi kolm korda enam kui Lätis. 2020. aastal võib pooleliitrine õlu poes maksta juba üle kahe euro.

Kaustik nimedega.Kaustik nimedega.
"Tegusa Tallinna" koosolekul oli kaustik võimalike nimekirja liikmetega

ERR-i fotograaf sai pildile Urmas Sõõrumaa, Jüri Mõisa ja Mart Luige valimisliidu koosolekul laua peal olnud kaustiku, kuhu oli kirja pandud hulk nimesid.

Võistlustöö "New Balance"Võistlustöö "New Balance"
Fotod: Vanasadama silla arhitektuurikonkursi võitis Hollandi-Läti büroo

Tallinna Sadam avaldas reedel Vanasadamasse Admiraliteedi basseinile rajatava jalakäijate silla arhitektuurivõistlused võitjad. Edukaks osutus Hollandi ja Läti arhitektide tandemi SIA Witteveen + Bos Latvia võistlustöö märksõnaga "New Balance 100".

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema