Pühapäeval on soe ja päikeseline ilm ({{commentsTotal}})

Nädalavahetuse ilm soosib igal juhul kõiki väliüritusi ja neid toimub üle Eesti praegu päris palju.

Kõrgrõhkkond, mis laupäevalgi päikese välja tõi, liigub pühapäeval Baltimaade kohale ning see tähendab, et ilm on kuiv, päike paistab ja õhutemperatuuri maksimumid tõusevad üle 20 kraadi.

Väheaktiivne madalrõhuvöönd jääb pühapäeval Peipsi taha toppama, selle sajupilved meieni küll jõuda enam ei tohiks, kuid Ida-Eestis on taevas pilvi pisut rohkem.

Öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Mõnel pool võib tekkida udu. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 1-7 m/s. Õhusooja on 6-12, rannikul kohati kuni 15 kraadi.

Ka pühapäeva hommik on vähese ja vahelduva pilvisusega ning kuiv. Puhub nõrk läänekaare tuul ja sooja on 13-17 kraadi.

Päev tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning valdavalt kuiv. Läänekaare tuul puhub 2-8 m/s. Sooja on oodata 17-22 kraadi.

Ilm püsib kuiv ja üsna selge ka õhtul. Sooja on siis kuni 19 kraadi.

Esmaspäeva varahommikul jõuavad esimesed sajupilved juba saartele, päeva jooksul muutub sadu laialdasemaks ning välistatud pole ka äike.

Edela- ja läänetuul tugevneb rannikualadel puhanguti kuni 15 m/s ning õhusooja on keskmiselt 17 kraadi. Sama palju on sooja ka teisipäeval ning ka siis sajab mitmel pool Eestis hoovihma.

Nädala keskel tõuseb õhutemperatuur kraadikese võrra ja hoovihmavõimalus on siis suurem eelkõige Ida-Eestis.

 

Toimetaja: Marek Kuuloluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Õlle väljapanek kaupluses.Õlle väljapanek kaupluses.

Õlletootjad ennustavad: Eestis on õlu varsti kolm korda kallim kui Lätis

Eesti suurimad õlletootjad, Saku õlletehas ja A. Le Coq ennustavad, et seoses aktsiisitõusuga hakkab Eestis õlu varsti maksma ligi kolm korda enam kui Lätis. 2020. aastal võib pooleliitrine õlu poes maksta juba üle kahe euro.

Kaustik nimedega.Kaustik nimedega.
"Tegusa Tallinna" koosolekul oli kaustik võimalike nimekirja liikmetega

ERR-i fotograaf sai pildile Urmas Sõõrumaa, Jüri Mõisa ja Mart Luige valimisliidu koosolekul laua peal olnud kaustiku, kuhu oli kirja pandud hulk nimesid.

Võistlustöö "New Balance"Võistlustöö "New Balance"
Fotod: Vanasadama silla arhitektuurikonkursi võitis Hollandi-Läti büroo

Tallinna Sadam avaldas reedel Vanasadamasse Admiraliteedi basseinile rajatava jalakäijate silla arhitektuurivõistlused võitjad. Edukaks osutus Hollandi ja Läti arhitektide tandemi SIA Witteveen + Bos Latvia võistlustöö märksõnaga "New Balance 100".

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema