Viimsis kandideerib valimistel mitu ministrit ({{commentsTotal}})

Eesti ühes suuremas vallas, ligi 20 tuhande elanikuga Viimsis kandideerib kohalikel valimistel mitu ministrit, näiteks rahandusminister Toomas Tõniste (IRL) ja ettevõtlusminister Urve Palo (SDE). Parteide nimekirjade kõrval kandideerivad Viimsis ka valimisliidud.

Riigikogusse kuuluvatest erakondadest lähevad peaaegu kõik Viimsis valimistele oma nimekirjaga. Kui Reformierakonnal on esinumber kunagine Eesti peaminister ja seejärel kümme aastat Euroopa Komisjoni asepresidendina töötanud Siim Kallas, siis teistel parteidel on kohalike poliitikute kõrval kandideerimas ka ministreid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kindlasti läheme Viimsis valimistele oma nimekirjaga. Nimekiri on tugevam kui 2013. aastal ja mul on hea meel öelda, et meie esinumber on minister Urve Palo," rääkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär Kristen Kanarik.

SDE jaoks on Viimsis olulised lasteaiakohad ning koostöö kohalike elanike ja vallavalitsusega.

Viimsit erinevatel aastatel pikalt valitsenud Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) läheb valimistele oma nimekirjaga. Kes nimekirja vedama hakkab, selgub augustis.

"Meie nimekirjas kandideerib kindlasti ka Viimsi vallavolikogu tänane esinaine Mariann Kelam ja tänane rahandusminister Toomas Tõniste on oma kandideerimisavalduse meile esitanud," rääkis IRL-i Viimsi osakonna esimees Jan Trei.

IRL-i kuuluv Viimsi abivallavanem Jan Trei ütles, et ainus, millest Viimsis puudust tuntakse, on targad kodulähedased töökohad.

Keskerakonna valimisnimekirja esinumber on abivallavanem Oliver Liidemann, kelle sõnul tahab Keskerakond, et igas Viimsi külas oleks mänguväljakud.

"Ja planeeringutes on kindlasti oluline märksõna see, et on pidurdatud oluliselt kortermajade rajamine, et uusi me enam ei luba. Need, mis on detailiga kehtestatud, tulevad, aga järgmisi me kindlasti ei luba, sest tänu sellele on see vald üleplaneeritud, mille tulemust me näeme igal hommikul Pirita teel," selgitas Liidemann.

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on juba öelnud, et nende esinumber Viimsis on Hannes Võrno.

Viimsis tegutseb aktiivselt ka vastloodud valimisliit Kogukondade Viimsi, mis koondab kohalikes külades tuntud inimesi.

"Me oleme selle nimekirja kokku pannud selleks, et tuua uusi inimesi ja uusi ideid täna juba suhteliselt sumbunud valitsemisse, kus neli erakonda on kokku leppinud kartellina, et nad jagavad omavahel positsioone ja teemasid ning rahvaga väga palju ei suhtle ja oma otsuseid ei selgita," rääkis Kogukonna Klubi eestvedaja, kommunikatsiooniekspert Ivo Rull.

Valimisliit uurib kohalikelt, millist bussitranspordikorraldust nad sooviks ja kogub allkirju vallavalitsuse plaani vastu kolida valla südamesse, kuhu valimisliidu arvates peaks kolima noorte kaunite kunstide kool.

Toimetaja: Merili NaelKütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

KiiverKiiver
Külli Suitso näitab maale kiivritest

Neljapäeval, 27. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses galeriis Külli Suitso isikunäitus "Kiiver. Vol. 3" ning esitletakse kataloogi "Kiiver – rahu ja sõja vahel".

"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema