AK

Kolonelleitnant Zapadist: vaatlejatele kõigest ei räägitud

22.09.17 ... Kolonelleitnant Kaupo Kiis jälgis õppusi Valgevene kutsel. Vaadelda sai ta õppusi neljal polügoonil ehk vaid seda, mida Valgevene näidata tahtis. Vaadeldi õhuväe, maavägede ning õhutõrje harjutusi. Kiis kirjeldas õhutõrje operatsiooni, kus viidi läbi terroristide vastast võitlust.

Sügise algus tõi vananaistesuve

22.09.17 ... Täna kell 20.02 algas sügis. Lähipäevade ilm tuleb aga pigem suvine, mis õuetoimetusi ei sega.

ERR Berliinis: Schulz Merkeli vastu ei saa

22.09.17 ... Kui Brüsselis karjääri teinud Martin Schulz kevadel Saksa sotsiaaldemokraatide esinumbri kohale astus, tegi partei populaarsus järsu hüppe. Paljud nägid selles ettekuulutust, et Merkelil on aeg kantsleri koht vabastada.

Advokaat Raidla: Eestis peaks õigusteadust õpetama vaid Tartu Ülikool

22.09.17 ... Eestis on kolm avalik-õiguslikku ülikooli, kus õpetatakse õigusteadust. Advokaat Jüri Raidla hinnangul on seda väikese Eesti kohta liiga palju.

Ilmus Eero Epneri kirjutatud Konrad Mägi elulooraamat

22.09.17 ... Oktoobri algul avatakse Rooma rahvusgalerii moodsa kunsti muuseumis ulatuslik Konrad Mägi loomingu näitus. Näitusega kaasneb ka kunstniku uus, arvult neljas elulooraamat, mille koostas Eero Epner.

Põllumeestel on raskusi kartuli põllult kätte saamisega

22.09.17 ... Tänavu peab põllumees oluliselt rohkem vaeva nägema, et kartulit põllult kätte saada.

Kinoliit ja kultuuriministeerium jõudsid kokkuleppele maksegraafikus

22.09.17 ... Kinoliidule eelmisel aastal tehtud auditist selgus, et osa loometoetustest on läinud loometegevuse toetamise asemel halduskulude katteks ehk raha kasutati valedel eesmärkidel. Pärast läbirääkimisi jõudsid Kinoliit ja kultuuriministeerium kokkuleppele maksegraafikus.

EKA: arhitektuuri ja ehituse doktoriõppekava sulgemine on ennatlik

22.09.17 ... Eesti kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna õppejõud ja doktorandid leiavad, et haridusministri otsus sulgeda kunstiakadeemias arhitektuuri ja ehituse doktoriõppekava, on ennatlik ning selle taastamine on kulukas ja aeganõudev protsess.

May: EL-ist lahkumisele peaks järgnema kaheaastane üleminekuperiood

22.09.17 ... Ühendkuningriigi lahkumisele Euroopa Liidust peaks järgnema kaheaastane üleminekuperiood, lausus Briti peaminister Theresa May reedel.

Telia sai korruptsiooniasjas miljarditrahvi

22.09.17 ... Rootsi telekomi Teliat trahviti Usbekistani pistiseasjas ligi 1 miljardi dollariga, teatas USA justiitsministeerium.

Kohus mõistis oma naise põlema pannud pagulase pikaks ajaks vangi

22.09.17 ... Harju maakohus mõistis pagulasena Eestisse saabunud süürlasest mehe reedel süüdi oma naise süütamises ja saatis ta pikaks ajaks vangi.

Kaagvere erikooli direktor lahkub ametist

22.09.17 ... Maarjamaa Hariduskolleegiumi (koondab endas endisi Kaagvere ja Tapa erikoole) direktor Maire Reest lahkub ametist. Kool kerkis hiljuti avalikkuse huviorbiiti seoses õpilaste omavolitsemisega nii õppeasutuses kui ka Kaagvere külas, samuti polnud kiita kooli töötajate ja juhtkonna suhted.

Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi elektriturgudele

22.09.17 ... Eesti Energia sai nõukogult ja omanikult heakskiidu laiendada elektri jaemüügiäri Soome ja Rootsi turgudele, elektri jaemüüki plaanitakse mõlemas riigis alustada järgmise aasta esimeses pooles.

Indoneesias on teadaolevalt maailma ainus albiino orangutan

21.09.17 ... Orangutanide päästeorganisatsioon näitas Indoneesias kaitse all elavat viieaastast albiino orangutani, kes on teadaolevalt ainus omataoline maailmas.

Lõhavere linnamäel meenutati Madisepäeva lahingut

21.09.17 ... Neljapäeval möödus 800 aastat Madisepäeva lahingust, milles hukkus Sakala vanem Lembitu, kes koondas enda juhtimise alla Eesti mandriosa malevad, et võidelda ristisõdijate vastu. Seda sündmust meenutati Viljandimaal Lembitu linnuseks peetaval Lõhavere linnamäel.

Reedel jäävad sajuhood harvemaks, sooja on kuni 19 kraadi

21.09.17 ... Eelolev nädalavahetus toob ilusa sügisilma.

Häirekeskus on saanud poole kuuga 50 teadet metsa eksinutest

21.09.17 ... Häirekeskus on paari nädala jooksul saanud poolsada teadet metsas eksinud seeneliste ja marjuliste kohta. Politsei- ja päästeamet rõhutavad, et metsa minnes on vaja töötavat mobiiltelefoni ning abi on ka sellest, kui seljas on erksavärvilised riided, mis ümbritseva loodusega ühte ei sulandu.

Teadlased otsivad 100-aastaste eestlaste mikroobidest ravivõimalusi

21.09.17 ... Tartu ülikooli teadlased hakkavad uurima, kuidas pärast taasiseseisvumist sündinud inimeste mikrobiokooslused erinevad 100 aastat tagasi sündinud eestlaste omadest.

Fotod: Kadrioru valgusfestivali teine õhtu

21.09.17 ... Juba teist päeva on üle terve Kadrioru pargi võimalik imetleda valgusinstallatsioone, sest toimub festival Valgus Kõnnib Kadriorus.

Erakondade reitingud: Vabaerakond jääks riigikogu ukse taha

21.09.17 ... Augustiga võrreldes on erakondade reitingutes kaks suuremat muutust. Vabaerakond ei ületa septembris valimiskünnist, Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) seevastu ületab pärast langusperioodi künnise kindlalt.

Fotod: Kohtla-Järvele tekkis maa sisse sügav auk

21.09.17 ... Ida-Virumaal tekivad mahajäetud kaevandusaladel maasse augud. Sel nädalal varises tugevate vihmasadude tagajärjel maa sisse Kohtla-Järvel ning juba üle aasta ootavad lahendust Sonda valla Varinurme küla elanikud. Teadlastel on käimas endiste kaevandusalade uuringud, mis peaksid aitama probleemi lahendada.

Hispaania kohus ähvardab Kataloonia valimisametnikke trahviga

21.09.17 ... Hispaania konstitutsioonikohus ütles neljapäeval, et hakkab igapäevaselt trahvima Kataloonia iseseisvusreferendumi korraldamise üle järelevalvet pidava valimiskomisjoni 22 liiget, kui nad oma tegevust ei lõpeta.

Orkaan Maria tegi Puerto Ricos suurt kahju

21.09.17 ... Viienda astme tormist teise astme tormiks nõrgenenud orkaan Maria tegi leevenemisest hoolimata Puerto Ricos suurt kahju.

Vanemuine ja Sõltumatu Tantsu Lava toovad välja oma versioonid rännakutest

21.09.17 ... EV100 puhul loodud enamikke Eesti teatreid ühendav projekt "Sajandi lugu" on jõudnud teise lavastuseni. Ühte meeskonda sattunud Vanemuise teater ja Sõltumatu Tantsu Lava otsustasid ühislavastuse asemel tuua välja siiski kumbki oma versiooni teemal "Rännakud". Lavastusi ühendab veebiplatvorm Rändomoonium.

Kristiina Poska: ma tunnen igapäevasest ooperist puudust

21.09.17 ... Eesti Kontserdi hooaja avakontserdil astub ERSO ette dirigent Kristiina Poska, esitatakse Erkki-Sven Tüüri teost "Sow the Wind".

KUMU toob Eestisse tuntud Saksa ekspressionistide loomingu

21.09.17 ... KUMU kunstimuuseumi värskel näitusel saab oma silmaga näha Kandinsky, Kirchneri, Macke ja mitmete teiste töid. Nende kõrval on väljas ka Eesti kunstnike esimese maailmasõja järgne looming, mis on saksa ekspressionistidest mõjutusi saanud.

EKA ei tohi alates järgmisest aastast viia läbi arhitektuuri ja ehituse doktoriõpet

21.09.17 ... Haridus- ja teadusminister Mailis Reps otsustas võtta Eesti Kunstiakadeemialt ära õiguse viia läbi arhitektuuri ja ehituse õppekava grupis doktoriõpet ning väljastada filosoofiadoktori kraade.

Iseteeninduskassad toidupoodides töökäsi veel välja ei tõrju

21.09.17 ... Toidupoodide iseteeninduskassad on aasta-aastalt populaarsemaks muutunud ja ostude eest tasumisel eelistavad kliendid järjest enam just ekspresskassat. Töökäte puudusest hoolimata suuremad jaeketid inimeste asendamist ainult masinatega ei kavanda.

Air Balticu juht: kõik Tallinnast väljuvad liinid on kasumlikud

21.09.17 ... Läti lennufirma Air Baltic juht Martin Gauss kinnitas intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et kõik kuus Tallinnast väljuvat liini on ettevõttele majanduslikult kasulikud, teiste seas ka Nordicaga paralleelselt lendav Vilniuse liin. Gaussi sõnul plaanitakse Tallinnast väljuvate otselendude arvu kasvatada ning lisaks kaalub Air Baltic ka Tartusse lendamist.

Eesti vigastatud veteranid sõitsid Kanadasse võistlustele

21.09.17 ... Eesti vigastatud veteranide võistkond saadeti varahommikul sõdurite suurte austusavaldustega Kanadasse Invictus Games'i võistustele.

Suurbritannias vahistati kuues Londoni metroorünnakus kahtlustatav

21.09.17 ... Suurbritannias võeti vahi alla hilisteismeline noormees, keda seostatakse pommirünnakuga Londoni metroos möödunud nädalal.

Helme vastuseks Lauristinile: meid ei ole vaja tsiviliseerida

21.09.17 ... Riigikogu arutas neljapäeval olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti demokraatia ohte ja väljakutsed, kuna teema oli saadikute jaoks huvitav, siis väideldi üsna põhjalikult.

TS Laevad: vajadus täiendava laeva järele tekib kevadel

21.09.17 ... Suursaartega laevaühendust pidav TS Laevad jääb oktoobrist ilma parvlaevast Hiiumaa ning peab hakkama saama nelja laevaga, otsust täiendava aluse ostmiseks seni tehtud pole.

Riik võtab erakoolide kõik "karbikulud" taas enda kanda

19.09.17 ... Haridusministeerium on valmis kirjutanud erakooliseaduse muutmise eelnõu, mis taastab erakoolide tegevuskulude täies mahus katmise riigieelarvest.

Stoicescu: Valgevene on hoidnud Zapadi osas madalat profiili

20.09.17 ... Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu ütles, et Valgevene on hoidnud Zapadi õppuste osas madalat profiili ning püüdnud mitte kaasa minna Venemaa eskalatsioonimänguga NATO suhtes.

Jõelähtme kiriku rist kullatakse üle

20.09.17 ... Kunstiakadeemia tudengid kuldavad koos juhendajaga üle 20. sajandi alguses uue torni saanud Jõelähtme kiriku risti. Risti kuldamine toimub otse kirikus, mis muudab töö aeganõudvamaks ja keerulisemaks, kuid annab tegijate sõnul nokitsemisele oma võlu.

Eesti tähistas EL-i eesistumist kontserdi ja vastuvõtuga Brüsselis

20.09.17 ... Eesti tähistas kolmapäeval Euroopa Liidu eesistumist uhke kontserdi ja vastuvõtuga Brüsselis. Eesti rahvusmeeskoor pakkus publikule kuulamiseks Arvo Pärdi ja Veljo Tormise loomingut.

Neljapäev on sajune ja jahe

20.09.17 ... Neljapäev on veel jahe ja sajune, kuid järgnevatel päevadel läheb ilm kuivemaks.

Orkaan Maria jättis kogu Puerto Rico elektrita

20.09.17 ... Kariibi mere saari laastav orkaan Maria on jõudnud Puerto Ricosse, teatas USA riiklik orkaanikeskus (NHC). Kohalike ametnike teatel on kogu saar elektrita.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
KÕik juubeliuudised ühest kohast

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: