AK

Nädalavahetusel on ilm muutlik, sajab lörtsi ja vihma

24.11.17 ... Laupäeva päev on enamasti selge ja vihma sajab vaid kohati, kuid õhtul muutub sadu tihedamaks. pühapäev on pea kõikjal sajune.

Egiptuses hukkus mošeerünnakus 235 inimest

24.11.17 ... Egiptuse idaosas sai reedel rünnakus mošeele surma 235 ja vigastada üle saja inimese, edastas BBC kohaliku meedia teateid.

Kuressaares saab näitusel näha ligi 400 puutööriista

24.11.17 ... Kuressaare lossi keldrisaalis saab näha ligi 400 meeste mänguasja. Seekord on hellitusnimi - mäguasjad - pandud puutööriistadele, milleda mehed on näiteks 18. sajandi keskpaigast alates tegelikult tõsist tööd teinud.

Kohtla-Järve noored jagasid jalakäijaile helkureid

24.11.17 ... Kohtla-Järvel jagasid Järve vene gümnaasiumi noored tänaval jalakäijaile helkureid, mida nad olid kogunud nii kodust kui ka tuttavailt.

Saaremaa mees plaanib suvel Vabadussõja aegse soomusauto koopiaga paraadil osaleda

24.11.17 ... Saaremaa mees ning sõjaajaloo huviline Margus Sinimets kavatseb suvisel Kaitseliidu paraadil osaleda Vabadussõja aegse soomusauto rekonstruktsiooniga. Tegu on osaga Kaitseliidu panusest Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisse. 

Rakveres avatakse külastajatele Rehbinderi maja

24.11.17 ... Rakveres avatakse laupäeval külastajatele Virumaa muuseumile kuuluv Rehbinderi maja.

Epp Ehand: idapartnerluse kohtumisel kumab Venemaa teema mitmeti läbi

24.11.17 ... Kuigi idapartnerluse tippkohtumisel kinnitatakse, et tegemist on vaid idapartnerlusriike puudutava kohtumisega, kumab sealt ka Venemaa teema läbi.

Eesti suursaadik Egiptuses: reedene rünnak kuurorte otseselt ei mõjuta

24.11.17 ... Reedel Egiptuses Siinai poolsaarel toimunud mošeerünnak otseselt kuurorte ei mõjuta, kinnitas Eesti suursaadik Egiptuses Sander Soone.

Katuserahast ei taha loobuda keegi peale Reformierakonna

24.11.17 ... Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kutsub teisi erakondi katuseraha jagamisest loobuma, et mitte suurendada riigieelarve kulusid. Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar peab seda ettepanekut populistlikuks, öeldes, et tegu on ainsa viisiga, kuidas saadik saab kohalike objektide või MTÜ-de tegevuse eest hea seista.

Surnult sündinud: väikeettevõtjad jäävad soodsa lahenduseta

23.11.17 ... Jaanuarist jõustub aruandlusvaba ning soodsa maksumääraga ettevõtlusvorm väikeettevõtjatele, kuid ükski pank pole ettevõtluskonto teenust valmis pakkuma, jättes sihtgrupi pika ninaga.

Jörn Donner pälvis PÖFFi elutööpreemia

24.11.17 ... Pimedate Ööde Filmifestivali teise elutööpreemia sai Soome filmilegend Jörn Donner. 84-aastane soome-rootsi päritolu Donner on produtsendina tootnud ligemale 60 filmi, neist kõige tuntum on Ingmar Bergmani "Fanny ja Alexander", mis võitis 1984. aastal neli Oscarit.

Jõulujazzi avab Hollywoodi kuldaegade stiilis kontsert

24.11.17 ... 24. novembrist 13. detsembrini pakuvad kümne riigi jazzitähed Eesti kuulajatele 30 kontserti. 22. Jõulujazzi peaesinejad on Ameerika muusikud - lauljatar Shayna Steele, trummilegend Simon Phillips ja laulja-trummar Vinx.

Muusikaõpetajate haridus ühtlustub

24.11.17 ... Sel kevadel lõpetab esimene lend tulevasi muusikaõpetajaid, kes omandasid magistrikraadi Tallinna Ülikooli ja Eesti Muusikakadeemia ühise õppekava alusel. Muusikaõpetaja haridust pakub Eestis mitu kõrgkooli, samas jõuavad klassi ette ka sellised noored muusikaõpetajad, kes ei tunne nooti ega mängi pilli.

ERR Riias: Läti annab lisaraha tervishoidu ja tõstab kaitsekulutusi

24.11.17 ... Läti järgmise aasta eelarve toob lisaraha tervishoidu ja tee-ehitusse ning tõstab kaitsekulud kahe protsendini sisemajanduse kogutoodangust (SKT). Lisaks kehtestatakse Lätis astmeline tulumaks ja tootmisse investeeritud kasum muutub maksuvabaks.

Raha tunniga mehele: EAS-i küsitav praktika muutus uue seadusega keelatuks

24.11.17 ... EAS torkab hangete korraldamisel silma mitme tavaga, mis on riigihangete seaduses küll lubatud, ent sisuliselt küsitavad. Mõni senine praktika muutus aga alates tänavu septembrist jõustunud uue seadusega keelatuks.

Lootusekiir Merkelile: Saksa sotsid on valmis koalitsioonikõnelusteks

24.11.17 ... Pärast kantsler Angela Merkeli luhtunud katseid moodustada nn Jamaika-koalitsioon teatasid Saksa sotsiaaldemokraadid (SPD) reedel, et on valmis arutama võimuliidu moodustamist.

May kutsus EL-i liikuma lahkumiskõneluste järgmisesse faasi

24.11.17 ... Suurbritannia peaminister Theresa May kutsus Euroopa Liitu üles liikuma lahkumiskõneluste järgmisesse faasi.

ERR Brüsselis: EL jõudis idapartneritega ühisavalduses kokkuleppele

24.11.17 ... Euroopa Liidul õnnestus reedel idapartnerluse tippkohtumisel võtta koos Gruusia, Moldova, Ukraina, Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevenega vastu ühine deklaratsioon, mis tunnustab kolme idapartneri Euroopa-püüdlusi. Veel keskpäevaks polnud osapooled suutnud avalduse sõnastuses erinevate huvide ja konfliktide tõttu kokku leppida.

Emmerson Mnangagwa vannutati Zimbabwe presidendiks

24.11.17 ... Emmerson Mnangagwa vannutati reedel Zimbabwe uueks presidendiks ja sellega jõudis lõpule poliitiline draama, mille käigus sõjavägi riigis võimu võttis ja eelmise riigipea Robert Mugabe tagasi astuma sundis.

Ratas Brüsselis: idapartnerlus pole EL-i laienemisega seotud

24.11.17 ... Idapartnerlus ei ole kunagi olnud seotud Euroopa Liidu laienemisega ning ühenduse laienemine ei ole praegu laual, ütles peaminister Jüri Ratas reede hommikul Brüsselis.

Ilm muutub taas sügiseseks

23.11.17 ... Talvine ilm on reedeks minevik ning nädalavahetus tuleb juba sügisene.

TTÜ magistrandid ehitasid superkondensaatorite jõul sõitva ratta

23.11.17 ... Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) tootearenduse magistrandid valmistasid superkondensaatorite jõul sõitva ratta, millega tahavad sõita algaval Robotexi messil. Neljapäeval proovisid nad oma ratast TTÜ koridorides.

Vaatlejad ootavad valitsuselt vähem rapsimist

23.11.17 ... Aasta tagasi astus ametisse Jüri Ratase juhitav valitsus. "Aktuaalse kaamera" küsitletud arvamusliidrid hindavad valitsuse aastat pigem positiivseks, kuid soovitavad vähem rapsimist otsuste langetamisel.

NATO ootab liitlastelt suuremat panustamist võitluses terrorismiga

23.11.17 ... NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et allianss ootab liitlastelt suuremat panust võitlusesse terrorismiga. Neljapäeval president Kersti Kaljulaidiga kohtunud Stoltenberg tänas Eestit selle eest, et kaalutakse võimalust saata ohvitser Napoli lõunasuunaliste ohtude analüüsikeskusesse.

ERR Riias: paljud ettevõtted peavad Balti riike oma siseturuks

23.11.17 ... Läti peaminister andis neljapäeva õhtul Riias üle Eesti ja Läti ettevõtlusauhinnad. Balti riikide ettevõtluskeskkond on sarnane ning paljud firmad peavad Eestit, Lätit ja Leedut oma siseturuks.

Alkoholiaktsiis tõuseb planeeritust kaks korda vähem

23.11.17 ... Valitsus otsustas neljapäeval, et alandab õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiiside veebruarikuist tõusu kaks korda väiksemaks.

Ida-Virumaad külastavate turistide arv on rekordkõrge

23.11.17 ... Ida-Virumaad külastavate Vene turistide arv on kerkinud rekordtasemele.

Kavastu elanike sõnul poleks kaupluseta ka küla

23.11.17 ... Väikekaupmeeste liit kogus külastajatelt 31 000 häält, millega kutsutakse riigikogu ja valitsust üles peatama alkoholiaktsiisi, et säilitada maapoodide jätkusuutlikkust. Petitsioonile andis allkirja ka Kavastu poepidaja Väino Kägo ja mitukümmend kohalikku elanikku, kelle sõnul ei oleks poeta ka küla.

Tallinnasse kavandatavas kohvikus hakkavad tööle peamiselt puudega inimesed

23.11.17 ... Tallinnas Pelgulinna on kavas luua kohvik, kus töötaksid peamiselt erivajadustega inimesed ning neljapäeval korraldaski kohvik esimese võimaluste tööpäeva, kus kõik soovijad said juhendaja käe all proovida einevaid töid.

PÖFFi lühifilmide programmi avas Ülo Pikkovi „Minnalaskmine“

23.11.17 ... Pimedate Ööde Filmifestivali lühifilmide programm algas Ülo Pikkovi animadokumentaali "Minnalaskmine" maailma esilinastusega. Film on pühendatud lastekodus kasvanud lastele ning režissöör iseloomustab filmi kui animeeritud teraapiat.

Filmiinstituudi juht Edith Sepp: püüame Eesti filmi lasteni viia

23.11.17 ... Hiljuti uuesti Eesti Filmi Insitituudi juhiks valitud Edith Sepp ütles, et seab esikohale Eesti filmitoodangu lasteni viimise.

Teatritudengid mängivad Molière'i "Õpetatud naisi"

23.11.17 ... Lavastaja Lembit Peterson toob Draamateatri lavale värssnäidendi "Õpetatud naised".

Maapoed sulgemise vastu: 31 000 inimest taotleb alkoholiaktsiisi peatamist

23.11.17 ... Väikekaupmeeste liit kogus külastajatelt 31 000 häält, millega kutsutakse riigikogu ja valitsust üles peatama alkoholiaktsiisi ja kaotama nõuet peita tubakatooted leti alla, et säilitada maapoodide jätkusuutlikkust. Petitsiooni arutas neljapäeval sotsiaalkomisjon, kes aga leidis, et kaasama peaks ka teisi komisjone. Uuesti tullakse kokku maainimeste muret arutama alles uuel aastal.

Tasuta bussisõit tekitab segadust nii valdades kui ametkondades

22.11.17 ... Valitsus on lubanud tulevaks suveks maakonnaliinidele tasuta bussisõitu, kuid plaani osas valitseb valdades ebaselgus ning ka Tallinna transpordiamet ega Harju ühistranspordikeskus ei oska öelda, mis tegelikult saama hakkab.

Davis on Brexiti kõneluste teise faasi jõudmise osas lootusrikas

23.11.17 ... Lähipäevadel selgub, kas Brexiti kõnelused saavad minna edasi nn teise faasi, kus põhiküsimuseks oleksid kaubandussuhted.

Kohus: samasooliste sõlmitud abielu Eestis ei kehti

23.11.17 ... Tallinna ringkonnakohus tühistas Tallinna halduskohtu otsuse, millega kohustati politsei- ja piirivalveametit (PPA) andma tähtajalist elamisluba eestlannaga abiellunud USA kodanikust naisele. Naised viivad vaidluse riigiga riigikohtusse.

Toomas Sildam: Ratase valitsuse pikk aasta

23.11.17 ... Täna aasta tagasi kolis Reformierakonna Taavi Rõivas peaministri kabinetist välja ja Keskerakonna Jüri Ratas kolis sisse. Milliseid pudemeid me sellest ja järgnevast mäletame, küsib ERR-i poliitikatoimetaja Toomas Sildam.

Venemaa, Türgi ja Iraan tahavad tagant tõugata Süüria dialoogi

22.11.17 ... Venemaa, Iraani ja Türgi riigijuhi kohtumine Sotšis aitas lähemale tuua Süüria rahulepet, ütles Venemaa president Vladimir Putin.

Lõuna-Koreasse põgenenud Põhja-Korea sõdur on teadvusel, kuid intensiivravil

22.11.17 ... Lõuna-Koreasse põgenenud Põhja-Korea sõdur on teadvusel, kuid esialgu tuleb tal jääda intensiivravile, teatasid Lõuna-Korea arstid.
jõulusalm
PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: