AK

Tartlased said kuulata Raekoja kellamängu konkursitöid

22.06.17 ... Tartlased said täna esmakordselt kuulata Raekoja kellamängu originaalpalade konkursi töid, mis on spetsiaalselt raekoja kariljonile kirjutatud.

EL-i liidrid kiitsid heaks süvendatud kaitsekoostöö käivitamise Uuendatud 21:28

22.06.17 ... Euroopa Liidu liidrid kiitsid heaks alalise struktureeritud koostöö (PESCO) käivitamise, teatas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk neljapäeval.

Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

22.06.17 ... Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

Lõuna-Eestis käivitus Baltimaade suurim internetiprojekt

22.06.17 ... Lõuna-Eestis käivitus projekt „Internet koju", mille eesmärgiks on ühendada võimalikult suur hulk majapidamisi ja äriettevõtteid valguskaabliga.

Vello Salo sai Helsingi ülikooli audoktori tiitli

22.06.17 ... Pirita kloostri preester Vello Salo, koolipoisina Soome sõtta läinud ja kümnes riigis vaimulikuna töötanud Viljandi mees sai Helsingi Ülikooli audoktori tiitli.

ERR Riias: Lätis Rail Balticu vastast liikumist pole

22.06.17 ... Läti seim andis neljapäeval Rail Balticu projektile heakskiidu harvaesinevas üksmeeles. Poliitikute sõnul eelnes Eesti, Läti ja Leedu valitsuste vahelise leppe ratifitseerimisele mitu aastat põhjalikku selgitamist kõigil ühiskonnatasandeil ja parlamendi töövormides ning Eesti-taolist raudteeprojekti vastast ühiskondlikku liikumist Lätis pole.

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

22.06.17 ... Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi Uuendatud 19:03

22.06.17 ... Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Koeru vald pöördub vabatahtlikuks liitumiseks kohtusse Uuendatud 19:02

22.06.17 ... Koeru vald otsustas pöörduda valitsuse vastu kohtusse, et lõpetada Koeru valla sundliitmine ja viidaks ellu Koeru ja Rakke valla vabatahtlik liitumisleping.

Merkel ootab Eesti eesistumiselt edasiliikumist digitaalse ühisturuga Uuendatud 18:10

22.06.17 ... Saksa kantsler Angela Merkel avaldas neljapäeval Brüsselis lootust, et Eesti eesistumine oma fookusega digitaalsel ühisturul kujuneb väärtuslikuks ja tulemuslikuks.

Kakumäel avatud jahisadam lubab tulevikus tööd 200 inimesele

22.06.17 ... Erainvestorite rahastusel rajatud Kakumäe jahisadam avas neljapäeval oma ehituse esimese etapi. Viie-kuue aasta pärast peaks kaubandust, kortermaju ja merenduskeskust majutav ala pakkuma tööd umbes 200 inimesele.

RKAS-i juht sai ametist priiks Uuendatud 16:30

22.06.17 ... Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar teatas neljapäeval, et esitas ettevõtte nõukogule tagasiastumispalve. Nõukogu otsustas sama päeva pärastlõunal palve rahuldada.

Video: Ratas rääkis Politico üritusel eesistumisest, Brexitist ja Venemaast

22.06.17 ... Eesti peaminister Jüri Ratas ütles Brüsselis ajakirjanikele, et Euroopa Liidu liidrid arutavad neljapäeval ja reedel toimuval ülemkogul väga keerulisi teemasid, sealhulgas ka seda, millist ohtu kujutab Venemaa Euroopale.

Kohus mõistis naise süüdi hobuse julmas kohtlemises

22.06.17 ... Pärnu maakohus mõistis neljapäeval tingimisi kuue kuu pikkuse vangistuse naisele, kes kohtles oma hobust julmalt.

Noarootsi püsiühendus maksaks ligi 15 miljonit eurot

21.06.17 ... Lääne maavalitsus ning Ridala ja Noarootsi vald tellisid üle Haapsalu tagalahe kulgeva Noarootsi püsiühenduse analüüsi, mis leidis, et sild on tehniliselt teostatav. Selle ehitamine on aga küsitav, sest katteallikaid püsiühenduse rajamiseks pole ja on võimalik, et takistuseks kujuneb ka lähedal asuv Silma looduskaitseala.

Tomberg: olümpiamängude näitamist Kanal 2 lahkumine vabalevist ei mõjuta

21.06.17 ... Eesti Meedia juhtide sõnul ei mõjuta Kanal 2 vabalevist lahkumine olümpiamängude näitamist, sest telekanal on olemas suuremate operaatorfirmade põhipakettides.

Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

21.06.17 ... Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

Eesti teadlase töörühm võib tuua läbimurde Parkinsoni haiguse ravimisel

21.06.17 ... Rahvusvaheline neuroteadlaste töörühm, mida juhib eestlasest professor Mart Saarma, on pärast kümneaastast uurimistööd valmis kliiniliselt katsetama uut ravimit, mis võib tuua läbimurde Parkinsoni haiguse ravimisel.

Pärnust sai suvepealinn

21.06.17 ... Traditsiooniliselt tähistasid pärnakad suve saabumist meeleoluka kontserdiga Vallikäärus.

ERM-is avatakse Eesti suurim rahvarõivanäitus Uuendatud 20:30

21.06.17 ... Tartus Eesti Rahva muuseumis käivad viimased ettevalmistused, et avada neljapäeval Eesti kõigi aegade suurim rahvarõiva näitus.

Selle aasta riigieksamite esmased tulemused näitavad stabiilsust Uuendatud 19:03

21.06.17 ... Tänavuste riigieksamite esmased tulemused eesti keele, eesti keele teise keelena ja matemaatika eksamil on eelnevate aastate võrdluses stabiilsed.

ERR Brüsselis: maha lastud terrorist elas kurikuulsas Molenbeeki linnaosas

21.06.17 ... Brüsseli keskjaamas teisipäeva õhtul pommiplahvatuse korraldanud meheks osutus kohalik 36-aastane marokolane.

Kosenkranius läheb Pärnus välja valimisliiduga "Pärnu ühendab"

21.06.17 ... Kolm pärnakat eesotsas linnapea Romek Kosenkraniusega asutasid valimisliidu "Pärnu ühendab".

Vaba Tallinna Kodanik tahab sel korral häältesaaki kahekordistada

21.06.17 ... Sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel osalev valimisliit Vaba Tallinna Kodanik loodab eelmisel korral saadud 9000 häält vähemalt kahekordistada.

Lasnamäe linnaosavanema videotervituse taust sarnaneb Vene trikoloorile

21.06.17 ... Tallinna Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva pöördus internetis koolilõpetajate poole venekeelse tervitusvideoga, kus taustal lehviv linnaosa lipp on kujundatud nii, et pool sellest paistab Venemaa lipuna.

Läti Sigulda piirkonda räsis tornaado

21.06.17 ... Lätis Sigulda piirkonnas lõõtsus teisipäeval tugev tuul, mis murdis sadu puid, hävitas elektriliine ja purustas maju.

May esitas kuninganna kõnes Brexiti-eelnõud Uuendatud 14:52

21.06.17 ... Briti peaminister Theresa May esitas kolmapäeval kuninganna Elizabeth II parlamendikõnes ette loetud valitsusprogrammis kaheksa Suurbritannia Euroopa Liidust väljaviimise seaduseelnõu.

Kanal 2 ja TV3 lahkuvad samal ajal vabalevist Uuendatud 14:11

21.06.17 ... Eratelekanalid Kanal 2 ja TV3 lahkuvad 1. augustil vabalevist, mis jätab kümned tuhanded vaatajad nende programmidest ilma või sunnib ostma tasulise teenuse.

Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist Uuendatud 22:08

20.06.17 ... Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Vihmahood levivad kolmapäeval üle Eesti

20.06.17 ... Ööl vastu kolmapäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, kohati sajab hoovihma, saartel võib olla äikest.

Tänavakunstnik andis Ahtme raamatukogule täiesti uue ilme

20.06.17 ... Kohtla-Järve magalarajoonis asuv halliseinaline raamatukogu muudetakse esimest korda Ida-Virumaale jõudnud tänavakunstifestivalil elavamaks.

Koer sai Eestis esimest korda neeruasendusravi

20.06.17 ... Esmaspäeval tehti Eestis esimest korda loomale hemodialüüs ehk neeruasendusravi. Tegemist on protseduuriga, mida teostavad maailmas väga vähesed veterinaarkeskused.

Vene punkbändi Leningrad tegemised said raamatukaante vahele

20.06.17 ... Venemaal ilmus raamat, mis on pühendatud Vene pop-kultuuri kõige säravamale fenomenile - bändile Leningrad, mille laulud on täis roppusi.

RKAS-i juht võib sobimatu sõnakasutuse pärast ameti kaotada Uuendatud 19:54

20.06.17 ... Riigi Kinnisvara AS-i nõukogu otsib võimalust, et veel sel nädalal arutada aktsiaseltsi juhi Urmas Somelari sobimatut sõnakasutust haridusminister Mailis Repsi aadressil.

Virtsu-Kuivastu liini lisareiside piletid müüdi päevaga läbi

20.06.17 ... Jaanide perioodiks Virtsu-Kuivastu praamiliini graafikusse esmaspäeval täiendavalt lisatud nelja lisreisi piletid on tänaseks kõik juba välja müüdud.

Est-Fori tehase asukoht loodetakse välja valida hiljemalt 2019. aastaks Uuendatud 19:22

20.06.17 ... Est-For Invest OÜ kavandatava puidurafineerimistehase konkreetne asukoht loodetakse välja valida 2018.-2019. aasta jooksul, ministeeriumi ja ettevõtte koostöökokkulepe sõlmitakse aga juba lähinädalail, ütles rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv.

Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

20.06.17 ... Nii maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Tallinn küsib valitsuselt kolmele koolile õppekeele erandit

20.06.17 ... Tallinna linnavolikogu kiitis erakorralisel istungil heaks eelnõu, millega esitab valitsusele taotluse Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis ja Lasnamäe Gümnaasiumis keele- ja aineõppe pilootprogrammi algtamiseks.

Galerii: Eesti Panga muuseumis tähistati krooni 25. aastapäeva

20.06.17 ... Täna 25 aastat tagasi võeti Eestis kasutusele oma raha - Eesti kroon. Eesti Panga muuseum tähistas seda ajaloolist sündmust kroonipäevaga, mille avas Eesti Panga president Ardo Hansson.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS