AK

Trump kritiseeris NATOs taas riikide vähest kaitsekulutustesse panustamist Uuendatud 22:52

25.05.17 ... NATO riigipead ja valitsusjuhid saabusid neljapäeval alliansi uude peakorterisse tippkohtumisele USA presidendi Donald Trumpiga, kellelt oodati kinnitust alliansi tähtsusele. Trump rõhutas küll vajadust, et kõik riigid oma kohustusi täidaks, kuid selgesõnalist kinnitust pühendumisest ühistele julgeolekugarantiidele ta ei andnud.

OPEC pikendas tootmispiiranguid

25.05.17 ... Naftat eksportivate riikide organisatsioon OPEC otsustas Viinis toimuval kohtumisel pikendada tootmispiiranguid veel üheksa kuu võrra ehk järgmise aasta märtsini.

Mõõdukalt sooja reedet jahutab loodetuul

25.05.17 ... Reedel on Eesti Venemaale taanduva madalrõhkkonna tagalas, kus sadu on vähe ja õhk on mõõdukalt soe, kuid ebamugavust võib lisada puhanguline loodetuul.

Jõelähtme kirikule ehitatakse uut tornikiivrit

25.05.17 ... 13. sajandi algusest pärit Jõelähtme kirik on oodanud uut katust tornile kümme aastat, kuid ka viimasel kahel aastal pole olnud toetust piisavalt. Nüüd uut tornikiivrit ehitatakse, kuid osa raha on endiselt puudu.

Peipsi järvest on koristustalgutel välja toodud ligi 300 nakkevõrku

25.05.17 ... Kuigi kalamehi on aastaid kutsutud üles olema valvsamad, on nakkevõrkude vette triivima ning põhja jäämine endiselt suur probleem. Keskkonnainspektsioon veab koristustalguid, mille jooksul on Peipsi järvest välja võetud peaaegu 300 võrku.

Koeru keskkooli direktor lahkus õpilaste ja töötajate survel ametist

25.05.17 ... Koeru keskkooli õpilased ja töötajad kogusid allkirju direktor Tiit Tali väljavahetamiseks, tuues põhjuseks tema halba tööd ja ebaviisakat käitumist. Kaks aastat ametis olnud direktor teatas neljapäeval vallavanemale soovist amet maha panna ja vallavalitsus kuulutas uue direktori leidmiseks juba ka konkursi välja.

Tallinna parimaks restaureeritud mälestiseks valiti Villa Mon Repos

25.05.17 ... Tallinna linnaplaneerimise amet valis Kadriorus Narva maanteel asuva Villa Mon Repos parimaks eelmisel aastal restaureeritud mälestiseks.

Estonias esietendub Carl Zelleri operett "Linnukaupleja"

25.05.17 ... Rahvusooper Estonias esietendub homme Carl Zelleri operett "Linnukaupleja".

Kalevi staadioni saab 2019. aasta tantsupeoks värske ilme

25.05.17 ... Kalevi keskstaadion valmib kahes etapis 2019. aasta tantsupeoks. Arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo Kontekst.

Video: Korb esitas eesti- ja venekeelsele meediale vastakaid seisukohti

25.05.17 ... Riigihalduse ministri ametikohalt kolmapäeval oma väljaütlemiste tõttu tagasi astunud Keskerakonda kuuluv Mihhail Korb esitas pärast tagasiastumist eesti- ja venekeelsele meediale Eesti NATOsse kuulumise kohta erinevaid seisukohti.

Ragn-Sells kaebab Tallinna jäätmeveo pärast kohtusse

25.05.17 ... Kolmapäevani Tallinna kesklinna teenindanud prügiveofirma Ragn-Sells vaidlustab kohtus Tallinna otsuse, millega anti jäätmevedu üle linnale kuuluvale Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskusele.

Folkloristika aastapreemia laureaat on Reet Hiiemäe

25.05.17 ... Eesti folkloristika aastapreemia 2016. aastal tehtud töö eest pälvis Reet Hiiemäe

BBC: Briti politsei lõpetas lekete tõttu info jagamise USA kolleegidega Uuendatud 18:07

25.05.17 ... BBC andmetel on Manchesteri politsei lõpetanud informatsioonijagamise USA kolleegidega, sest Ameerika Ühendriikide meediasse on korduvalt lekkinud andmeid esmaspäeval toimunud terrorirünnaku kohta - näiteks kahtlustatava nimi ja sündmuskohal tehtud fotod - mida Briti võimud pole veel soovinud avalikustada.

Kapo pidas prügiäri kriminaalasja raames kinni Arvo Sarapuu Uuendatud 18:06

25.05.17 ... Kaitsepolitsei pidas Tallinna prügiäri kriminaalasja raames neljapäeva hommikul kinni Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu, keda kahtlustatakse teadvas toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses. Sarapuu esitas pärastlõunal lahkumisavalduse.

Valitsus võib maksude ärajätmiseks palgatõusukärbete teed minna

25.05.17 ... IRL-i vastse juhi Helir-Valdor Seederi välja käidud idee maksupaketi ärajätmisest tuleneva riigieelarve puudujäägi korvamiseks kärpida riigisektori palgatõusu ja halduskulusid kohtab koalitsioonipartnerite seas mõistmist, mistap võib see idee käiku minna. Ametiühingud ideed aga ei toeta.

Fotod: Soomes saadeti viimsele teekonnale president Mauno Koivisto Uuendatud 16:18

25.05.17 ... Soomes saadeti neljapäeval viimsele teekonnale president Mauno Koivisto.

Pevkur: Ratas peaks tagasi astuma Uuendatud 15:27

25.05.17 ... Reformierakonna esimees Hanno Pevkur on seisukohal, et peaminister Jüri Ratas peaks pidevate ja üha uute skandaalide tõttu tagasi astuma.

Tusk: minu ja Trumpi seisukohad Venemaa suhtes ei kattu

25.05.17 ... Euroopa Liidul ja USA presidendil Donald Trumpil on Venemaaga suhtlemise, kliimamuudatuste ja globaalse kaubanduse osas erinevad seisukohad, ütles Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk neljapäeval pärast USA riigipeaga kohtumist.

Aas: sisekontroll prügimajanduses midagi kahtlast ei leidnud Uuendatud 14:20

25.05.17 ... Tallinna linnapea ülesannetes Taavi Aas tunnistas, et neljapäeval esitatud kuriteokahtlustus abilinnapea Arvo Sarapuule tuli talle üllatusena, sest sisekontroll polnud pealinna prügimajandust uurides midagi kahtlast leidnud.

Kohus mõistis naist süütamisega ähvardanud pagulase vangi Uuendatud 13:47

25.05.17 ... Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja mõistis neljapäeval Eestisse pagulasena saabunud süürlasest mehe oma naise süütamisega ähvardamise ja temaga vägivallatsemise eest reaalselt vangi.

Ratas ja Aas otsustasid, et Sarapuu ei saa abilinnapeana jätkata Uuendatud 13:19

25.05.17 ... Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas kinnitasid ühisavalduses, et neljapäeval kahtlustatavana kinni peetud abilinnapea Arvo Sarapuu ei saa abilinnapea ametis jätkata.

Pärnus selgub Eesti parim baarmen

24.05.17 ... Pärnu Rannahotellis toimuvad Eesti baarmenite meistrivõistlused, parim baarmen ja showbaarmen selgitatakse välja juba 23. korda.

Eesti-Vene veepiir on nüüd alaliselt tähistatud

24.05.17 ... Kui senini oli Eesti piirirežiimi ala veepiiril tähistatud üksnes talvel, siis alates tänasest on see tähistatud ka navigeerimise perioodil.

Neljapäeval sajab kohati hoovihma, sooja on kuni 19 kraadi

24.05.17 ... Neljapäeval võib mõnel pool sadada hoovihma, sooja on päeval 12 kuni 19 kraadi.

Selgusid energiasäästu konkursi Negavatt võitjad

24.05.17 ... Tartus selgusid Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) energia- ja ressursisäästu konkursi Negavatt neljanda hooaja võitjad.

ERR Brüsselis: liitlased ootavad Trumpilt sõnumit USA panuse jätkumise kohta

24.05.17 ... NATO liitlased loodavad neljapäevasel tippkohtumisel USA presidendilt Donald Trumpilt kuulda sõnumit USA jätkuvast panustamisest kollektiivkaitsesse. Brüsselis toimus kolmapäeval aga meeleavaldus Trumpi vastu.

Täna alustab Laste Vabariik Uuendatud 19:59

24.05.17 ... Eile, 24. mail kell 13 tervitas president Kersti Kaljulaid Laste Vabariiki, mis on EV100 suurim lastele mõeldud ürituste sari, mis viib Eesti sünnipäeva meeleolu igasse Eesti maakonda. Laste Vabariik on teel 25. maist 8. septembrini ning peatub enam kui viiekümnes paigas üle Eesti. 

Riigikontroll tõi välja Rail Balticu leppe kitsaskohad Uuendatud 19:30

24.05.17 ... Riigikontroll avaldas kolmapäeval ülevaate Rail Balticu rajamise leppest, kus toob välja peamised riskid, mida riigikogu peaks enne leppe ratifitseerimist püüdma maandada.

Graeme Macrae Burnet oma raamatust: lugeja muutub ise detektiiviks

24.05.17 ... Äsja ilmus eesti keeles šoti kirjaniku Graeme Macrae Burneti romaan "Tema verine sepitsus", mis kuulutati eelmisel aastal kuulsa Man Bookeri auhinna kandidaadiks. Autor jõudis täna Tallinnasse ning esineb pühapäeval festivalil HeadRead.

SDE kandidaat Tallinna linnapea kohale on Rainer Vakra Uuendatud 18:31

24.05.17 ... Rainer Vakra on sotsiaaldemokraatide kandidaat Tallinna linnapea kohale, otsustas partei pealinna piirkonna üldkogu kolmapäeva õhtul.

Fotod ja videod: Trump kohtus Vatikanis Rooma paavstiga Uuendatud 17:29

24.05.17 ... USA president Donald Trump kohtus kolmapäeval Vatikanis rooma-katoliku kiriku juhi paavst Franciscusega.

ERR Manchesteris: brittide hinnangul pole laste ründamises mingit sõnumit

24.05.17 ... Manchesteris viibiva ERR-i ajakirjaniku Siiri Ottender-Paasma sõnul ootavad britid vastust küsimusele, miks rünnati just lapsi ja noori.

Jan Kaus: HeadRead on alati tahtnud olla hubane, kammerlik

24.05.17 ... Täna algas kirjandusfestival HeadRead, kus viie päeva vältel toimuval 75 sündmusel esineb üle saja kodu- ja välismaise esineja. Korraldustoimkonna liige Jan Kaus andis aru, mis festivalil juhtuma hakkab.

Asjatundjad ei pea Läti kaubavedude langust Venemaa kättemaksuks

24.05.17 ... Venemaa riikliku raudteekompanii Venemaa Raudtee (RŽD) loobumine suuremast osast kaubavedudest Läti sadamatesse ei ole ilmselt kättemaks Lätile vastuseisu eest Nord Stream 2-le, vaid tuleneb Venemaa strateegiast suunata kõik kaubad Vene sadamatesse, leiavad asjatundjad.

Riigihalduse minister Mihhail Korb: mina pole NATO liikmesuse poolt Uuendatud 15:30

24.05.17 ... Riigihalduse minister Mihhail Korb (KE) märkis Haapsalus kohtumisel veteranidega, et tema ei ole NATO liikmesuse poolt. Pressiavalduses palus Korb vabandust ja teatas, et toetab Eesti julgeolekupoliitika aluspõhimõtteid.

Kolmapäeval sajab mitmel pool hoovihma, Ida-Eestis võib olla äikest

23.05.17 ... Kolmapäeval sajab hoovihma ning Ida-Eestis on suur äikesevõimalus.

Eestisse rändas mullu rohkem kui siit lahkus Uuendatud 22:04

23.05.17 ... Eestisse rändas eelmisel aastal 14 822 inimest ja Eestist välja 13 792 inimest, sisseränne ületas väljarännet teist aastat järjest.

Teadlased: suurem liigirikkus lõunas tähendab suuremat ohtu kiskluse läbi hukkuda

23.05.17 ... Bioloogidele on seni olnud üldteada, et ekvaatori poole liikudes eluslooduse liigiline mitmekesisus suureneb. Sel nädalal maailma ühes mainekamas teadusajakirjas Science ilmunud artiklis näitasid 40 teadlast 21 riigist liblikaröövikute näitel aga seda, et suurem liigirikkus ekvaatoril tähendab ka suuremat tõenäosust kiskluse kaudu hukka saada.

Omanik on valmis nii Haapsalu raudteetammi müümiseks kui ka koostööks

23.05.17 ... Riisiperest Haapsalu suunas kulgeva raudteetammi muldkeha erastati 20 aastat tagasi, kuid õigus sellega tegutseda on paari aasta eest Haapsalu raudtee taastamiseks loodud erafirmal Lääne Raudtee. Nüüd, kui valitsus on otsustanud ehitada Haapsalu raudtee ise, soovib riik raudteetammi tagasi osta, Lääne Raudtee on aga valmis ka tõsisemaks koostööks.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs
Html Plokk