AK

"AK. Nädal" jälgis, kuidas maa-amet Eestist aerofotosid tegema hakkab

26.03.17 ... Maa-amet hakkas käesoleval nädalal Eesti lõunapoolsel alal ja suuremates linnades aerofotode tegemiseks maastikku märgistama.

Fotod: Vene linnades levis protestilaine, politsei arreteeris Navalnõi Uuendatud 23:03

26.03.17 ... Moskva politsei arreteeris pühapäevasel korruptsioonivastasel meeleavaldusel Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi. Meeleavaldusi on toimunud ka paljudes teistes Venemaa linnades ning võimud on protestijate vastu jõudu kasutanud.

Bulgaaria valimistel on napilt võitmas läänemeelne erakond Uuendatud 22:51

26.03.17 ... Bulgaarias peetakse pühapäeval parlamendivalimisi, kus sotsialistid rihivad taas võimulepääsemist. Esialgsete andmete kohaselt saatis edu läänemeelset paremtsentristlikku parteid.

Uus nädal algab päikesepaistelise ilmaga

26.03.17 ... Ilmajaama teatel algab uus nädal päikesepaistelise ilmaga. Õhtu poole läheb siiski pilvisemaks ja mõnel pool võib sadada.

Brüsseli terrorirünnaku keskmes viibinud eesti pere rääkis ERR-ile oma loo

26.03.17 ... Aasta tagasi Brüsseli lennujaamas ja metroos korraldatud terrorirünnakutes suri 32 inimest ja sajad inimesed said vigastada. Plahvatuse hetkel oli lennujaamas ka Brüsselis elav Eesti perekond Asi, kes käesoleval nädalal ka oma loo ERR-i korrespondendile Johannes Trallale rääkis.

"AK. Nädal" uuris, kuidas vältida põhjendamatuid kutseid kiirabile

26.03.17 ... Massilised kiirabikutsed, millel vältimatu abiga midagi pistmist pole, on kiirabitöötajad ja häirekeskuse omavahel tülli ajanud.

Pirita päästekomando aitas kuus päeva lõksus olnud taksikoeri

26.03.17 ... Tallinna Pirita päästekomando päästis pühapäeval kaks taksikoera, kes olid pugenud ilmselt kobraste kaevatud urgu ja sinna lausa kuueks päevaks kinni jäänud.

ERR Brüsselis: Molenbeeki linnaosa pingutab terrorismi ennetamisel

26.03.17 ... Käesoleval nädalal möödus aasta Brüsseli terrorirünnakutest. Pariisi ja Brüsseli rünnakute järel terroristide ühe tugipunktina kuulsust kogunud Molenbeeki linnaosa Brüsselis pingutab selle nimel, et terror sealt enam järge ei saaks. Linn ja riik on parandanud infovahetust, suurendanud politsei kohalolekut ja panustab radikaliseerumisvastasesse töösse.

Läti ja Leedu esindajad teevad uute turgude leidmiseks ohtralt välisvisiite

26.03.17 ... Läti tipp-poliitikud teevad viimasel ajal palju tulemuslikke visiite kaugeisse maadesse, et avada uusi välisturge. Nii on Läti põllumajandustootjail avanenud võimalus müüa oma kaupa täiendavalt veerandsajasse riiki. Ka Leedu uus valitsus peab poliitilisi otsekontakte tähtsaiks. Ameerika, Jaapani ja Hiina kõrval on loodud head suhted näiteks Araabia Ühendemiraatidega.

Taagepera: IRL-i kõdunemine on juba väga kaugele arenenud

26.03.17 ... Politoloogi ja Res Publica asutaja ning esimese esimehe Rein Taagepera sõnul on IRL-i madalate reitingunumbrite põhjuseks see, et Res Publica tiiva mõjul on erakond oma sisu kaotanud ning isamaalisuse asemel on alles vaid poliitilised tehnoloogiad. Partei tulevikuväljavaateid peab Taagepera pigem tumedateks.

Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

25.03.17 ... Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Pühapäeval on soe, tuuline ja aeg-ajalt vihmane ilm

25.03.17 ... Ilmajaama teatel on pühapäeval kuni seitse kraadi sooja ning mitmel pool sajab vihma.

ERR Roomas: ühise deklaratsiooni sõnastamine ei olnud lihtne

25.03.17 ... 27 Euroopa Liidu liikmesriiki allkirjastasid laupäeval uue Rooma deklaratsiooni, milles kuulutasid ühenduse terviklikkust ja jagamatust, ent tunnistasid mitmekiiruselise lõimumise võimalust. Euroopa Liidu juubeliaastapäeva jälgib Roomas meie korrespondent Johannes Tralla.

Valgevene võimud pidasid kinni üle 400 inimese Uuendatud 20:42

25.03.17 ...  Valgevene miilits ajas laupäeval pealinnas Minskis laiali loata meeleavalduse, eelnevalt otsisid miilitsatöötajad läbi inimõigusorganisatsiooni Vjasna kontori, ühtekokku peeti kinni umbes 400 inimest.

EL-i liidrid allkirjastasid uue Rooma deklaratsiooni Uuendatud 19:19

25.03.17 ... 27 Euroopa Liidu liikmesriiki allkirjastasid laupäeval uue Rooma deklaratsiooni, milles kuulutasid ühenduse terviklikkust ja jagamatust, ent tunnistasid mitmekiiruselise lõimumise võimalust.

Laupäeval kustutatakse "Maa tunni" raames üle maailma tulesid

25.03.17 ... Laupäeval kustutatakse üle maailma tulesid, et juhtida tähelepanu kliimamuutustele, mida põhjustab söe, nafta ja gaasi põletamine.

Fotod: EKRE tegi volikogul teatavaks Tallinna ja Pärnu linnapea kandidaadi Uuendatud 19:12

25.03.17 ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kogunes laupäeval Paidesse, kus tehti teatavaks ka EKRE Tallinna ja Pärnu linnapea kandidaadid, kelleks on vastavalt erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ja esimees Mart Helme.

Üle Eesti mälestati märtsiküüditamise ohvreid Uuendatud 18:53

25.03.17 ... Täna möödub 68 aastat märtsiküüditamisest ning selle ohvreid mälestati üle kogu Eesti. Märtsis 1949 viidi Eestist Siberisse üle 22 000 süütu inimese.

Clinton: vabariiklaste reformi põrumine on kõigi ameeriklaste võit Uuendatud 15:12

25.03.17 ... USA demokraatide poolt presidendiks kandideerinud Hillary Clinton nimetas reedel vabariiklaste tervishoiureformi ebaõnnestumist võiduks kõigile ameeriklastele.

Trump oli sunnitud tervishoiueelnõu tagasi võtma

24.03.17 ... USA president Donald Trump esitas reedel kongressi esindajatekoja spiikrile Paul Ryanile vahetult enne kavandatud hääletust palve võtta tagasi tervishoiu seaduseelnõu.

Laupäeval läheb ilm sajusemaks ja jahedamaks

24.03.17 ... Eelolevatel päevadel on ilm heitlik. Laupäev on sajune, pühapäev selgem.

Kalevi spordihallis on sportlastele senisest rohkem võimalusi

24.03.17 ... Mai keskel avab Tallinnas uksed põhjalikult remonditud Kalevi spordihall, milles on sportlastel tegutsemisvõimalusi senisest rohkem, vaatamata sellele, et muinsuskaitsenõuete kohaselt hoonet kõrgemaks ja laiemaks ehitada ei tohtinud.

Otepääl raiutakse maha ajalooline linnamäe mets

24.03.17 ... Otepää vald tellis ajaloolise linnamäe metsa maharaiumise, kus alles jäävad vaid mõned üksikud puudesalud. Mäge metsastada ei kavatseta ning valla nägemuses võiks tulevikus taastada ka linnamäel asuva ajaloolise kindluslinnuse.

Jäätmekäitlejad on linna prügiveofirma loomise vastu

24.03.17 ... Tallinna linn hakkab korraldama selliseid jäätmeveo hankeid, kus renditakse prügiveoautosid, Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul ei saa jätta prügivedu sõltuma ainult erafirmadest. Eesti Jäätmekäitlejate Liit on munitsipaalprügiveofirma loomise vastu.

ERR Roomas: riigid tahavad ühisdeklaratsiooni erinevaid asju

24.03.17 ... Roomas asuval Kapitooliumi künkal pandi 60 aasta eest alus Euroopa Liidule. Rooma leppe 60. aastapäeva puhul kogunevad EL-i liidrid laupäeval mäe otsa, et leppida kokku ühisdeklaratsioon sellest, milline on EL-i tulevik.

Ross võltsarvetest: Haigekassa kontrollib edaspidi partnereid põhjalikumalt

24.03.17 ... ETV saates "Pealtnägija" ilmsiks tulnud võltsarvete esitamine Haigekassale on veelgi suuremaks kasvanud. Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo alustas teisipäeval kriminaalmenetlust OÜ Tervise Abi suhtes ning praegu uurib politsei, kas uus info annab põhjust alustada ka teiste ettevõtete nagu Gadox ja Jalakabinet suhtes kriminaalmenetlust. Haigekassa juhi Tanel Rossi sõnul on juba astutud samme, et selliseid juhtumeid edaspidi vältida.

Le Pen kohtus Moskvas Putiniga Uuendatud 19:21

24.03.17 ... Prantsusmaa ja Venemaa suhted on arenenud sõbralikus võtmes ja praegu ei ole reaalseid põhjusi nende halvenemiseks, ütles paremäärmuslikuks peetud Prantsuse erakonna Rahvusrinne liider ja presidendikandidaat Marine Le Pen reedel Moskvas, kus kohtus ka president Vladimir Putiniga.

Regional Jet hakkab nelja uue lennukiga SAS-i liine teenindama Uuendatud 19:18

23.03.17 ... Eesti riikliku lennufirma Nordica ja Poola lennufirma LOT ühisfirma Regional Jet OÜ hakkab augustist kuueaastase lepingu alusel teenindama SAS-ile nelja ATR72-600 lennukiga liine Kopenhaagenist.

Eesti kaotas Euroopa Komisjonile kohtuvaidluse suhkrutrahvi üle Uuendatud 19:17

24.03.17 ... Euroopa Liidu üldkohus otsustas, et puudub alus Eesti vaidlustatud suhkrutrahvi hagi läbivaatamiseks, mistõttu jääb otsus kehtima. Lisaks peab Eesti tasuma nii enda kui ka Euroopa Komisjoni kohtukulud.

Haapsalus elavad pagulased muretsevad, kes on aprillist nende tugiisikud

24.03.17 ... Haapsalus elavad pagulased kogunesid reedel Haapsalu linnavalitsuse ette, et väljendada muret seoses oma tugiisikute vahetumisega.

Tartu kunstimuuseumis uuritakse keha muutuvaid kujutus- ja vaatamisviise

24.03.17 ... Tartu kunstimuuseumis avati muuseumi rikkalikke kogusid tutvustav näitus "Kehakeeles", mis uurib keha kui väljendusvahendi kujutamist läbi kunstiajaloo.

Jaanika Tammaru Mustast Kastist: meie peamine mõjutaja peabki olema loomise jõud

24.03.17 ... 24. märtsi õhtul ainuetendub teatri Must Kast lavastus "Siuru rada", kus põimitakse üheks neli erinevat Siuru esimeses albumis ilmunud teksti nelja lavastaja tõlgenduses.

Pealinnast väljaviidavate töökohtade arvus on üldised kokkulepped tehtud

24.03.17 ... Valitsus tahab viia aastaks 2019 Tallinnast välja tuhat riigipalgalist töökohta, ministeeriumid on üldisemates numbrites kokku leppinud.

Fotod ja video: Jõhvi vallas toimunud avariis hukkus 10-aastane tüdruk

24.03.17 ... Neljapäeva õhtul kella 20.30 paiku toimus Tallinn-Narva maantee 162. kilomeetril, Jõhvi vallas Edise külas raske liiklusõnnetuses, kus hukkus kahe sõiduauto kokkupõrkes 10-aastane tüdruk. Viga sai 12-aastane tüdruk, kelle kiirabi toimetas haiglasse.

ISIS võttis vastutuse rünnaku eest Vene sõjabaasile Tšetšeenias Uuendatud 17:17

24.03.17 ... Äärmusrühmitus ISIS võttis vastutuse reedel Tšetšeenias asuvale Vene sõjaväebaasile sooritatud rünnaku eest, teatas pühasõdalaste veebilehti jälgiv organisatsioon SITE.

Egiptuse ekspresident Mubarak pääses vabadusse

24.03.17 ... Egiptuse endine president Hosni Mubarak pääses reedel vabadusse, kinnitas tema advokaat.

Londoni terrorirünnaku ohvrite arv tõusis, hakkab ka selguma ründaja taust

24.03.17 ... Briti politsei kinnitas neljapäeva hilisõhtul, et Londoni terrorirünnaku ohvrite arv on tõusnud - haiglas suri 75-aastane mees, keda tabas Westminsteri sillal terroristi poolt juhitud auto.

Brüssel valmistub lillefestivaliks

23.03.17 ... Kalendri järgi on kevad käes, kuigi Eestis veel mitte nii silmnähtavalt ja kirgaste värvidega. Brüsselis valmistutakse lillefestivaliks, mis toimub üsna pea.

Ajateenijad kolivad liitlastele ruumi tegemiseks ajutiselt Tapalt ära

23.03.17 ... Tapa sõjaväelinnakus elavad ajateenijad kolivad järgmisel nädalal ajutisse linnakusse keskpolügooni keskuses Läsnal, Tapa linnaku kasarmutes seavad end aga sisse liitlased. 

Keres: Kender tuleb lapsporno valmistamise süüdistuses õigeks mõista Uuendatud 21:49

23.03.17 ... Vandeadvokaat Paul Keres märkis neljapäeval Harju maakohtus oma kaitsekõnes, et õudusnovelli tõttu lapsporno valmistamise süüdistuse saanud kirjanik Kaur Kender tuleb õigeks mõista.

Reede toob päikest, laupäev vihma ja lörtsi

23.03.17 ... Muutlik ilm pakub reedel enam päikest, laupäeval aga vihma ja lörtsi, pühapäev tuleb taas sajuta.

Paide loobus ootamatult ujula renoveerimisest

23.03.17 ... Paide linn loobus ootamatult oma ujula renoveerimisest ja hakkab ostma ujumisteenust Keskerakonna poliitiku Kersti Sarapuu firmalt. Sarapuu kinnitusel ei ole ta erakonnakaaslastest linnajuhtide otsuseid suunanud.

Mihkelson: Res Publica tiib on olnud piduriks IRL-i arengule Uuendatud 21:06

23.03.17 ... Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Marko Mihkelson ütles ERR-i raadiouudistele antud intervjuus, et IRL-i Res Publica tiiva esindajad on olnud pikaajaliselt erakonna arengu piduriks. Konkreetset vastust sellele, kas ta tahaks IRL-i juhiks saada, Mihkelson ei andnud.

Endine riigikohtu esimees: Helme ähvardus on ohtlik pretsedent Uuendatud 20:21

23.03.17 ... Riigikohtu endine esimees Uno Lõhmus nimetas Martin Helme kriitilist sõnavõttu kohtunike suunas ohtlikuks pretsedendiks nii õigus- kui poliitilises kultuuris.

Londoni terrorist oli sündinud Ühendkuningriigis, vastutuse võttis ISIS Uuendatud 19:59

23.03.17 ... Suurbritannia politsei kahtlustab, et kolmapäevase Londoni rünnaku puhul oli tegemist islamiterrorismiga. Vastutuse on võtnud äärmusrühmitus ISIS ning ründaja oli Suurbritannias sündinud 52-aastane Khalid Masood, kes oli ka varem julgeolekuteenistuste huviorbiiti sattunud.

Pärnu töömess toimus tänavu noorte infomessiga koos

23.03.17 ... Pärnu selleaastane töömess toimus esmakordselt koos noorte infomessiga Suunaja ja tõi kokku ka enneolematult palju rahvast. Noored olid huvitatud suvistest töökohtadest, aga ka edasiõppimisvõimalustest.

Danske Bank otsib Eesti jaekaubandusüksusele ostjat

23.03.17 ... Vastavalt Taani väljaande Børseni andmetele, müüb Danske pank oma Eesti jaekaubandusüksust pärast rahapesuskeemi avalikustamist, vahendab uudisteportaal Finanswatch.

Narva Aleksandri suurkirikus saab kasutada vaid taastatud torniosa

23.03.17 ... Narva Aleksandri suurkiriku taastatud torni osas tegutseb praegu Narva kogudus, kuid kuppelsaal on sedavõrd kehvas seisus, et seal ei saa praegu midagi teha. Millal see korda tehakse ja kui palju see riigile maksma läheb, on praegu veel lahtine.

Kiievi kesklinnas tapeti endine Vene duumasaadik Uuendatud 17:47

23.03.17 ... Kiievi kesklinnas leidis neljapäeval aset tulistamine, mille käigus sai surma vähemalt üks inimene - endine Vene duumasaadik Deniss Voronenkov. Endine Vene rahvasaadik on varem andnud Ukraina võimudele tunnistusi selle kohta, kuidas valmistati ette Krimmi annekteerimist ning seetõttu peavad Ukraina uurijad kõige tõenäolisemaks motiiviks Kremli kättemaksu.

Vene eksperdid on Genfi kõneluste suhtes pessimistlikud

23.03.17 ... Venemaa üritab neljapäeval algavatel Genfi kõnelustel läbi rääkida nii president Bashar al-Assadi kui ka opositsiooniga. Vene eksperdid on selles küsimuses aga pigem pessimistlikud ning leiavad, et isegi kui praegune läbirääkimiste voor tooks mingeid tulemusi, on päris rahu Süürias veel mägede taga.
ETV OTSE
Viipekeelsed uudised