AK

Aasta pritsumees on viiendat korda järjest Tõrva komando pealik Alor Kasepõld

27.07.17 ... Pärnumaal Pärlselja puhkekeskuses toimus iga-aastane päästjate mõõduvõtt ja viiendat korda järjest tuli aasta pritsumeheks Tõrva päästekomando pealik Alor Kasepõld. Ka võistkondlik tiitel jäi Tõrva päästekomandole.

Reedel sajab kohati hoovihma, sooja on kuni 26 kraadi

27.07.17 ... Lähipäevil võib sadada hoovihma, kuid õhutemperatuur püsib päeviti üle 20 kraadi.

Ventspilsi sadama juht: Läti loobus osalusest Nord Stream 2-s USA huvides

27.07.17 ... Läti Ventspilsi sadama osalus gaasiprojektis Nord Stream 2 pole enam päevakorral, kinnitas sadama juhatuse esimees ja Ventspilsi linnaduuma juht Aivars Lembergs. Tema hinnangul loobus Läti valitsus gaasiprojektist USA huvides.

Aab: kompensatsiooni maksmisest sundüürnikele on vara rääkida

27.07.17 ... Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluv Heimar Lenk loodab, et riik alustab sundüürnikele omandireformi käigus tekitatud kahju hüvitamist juba tuleval aastal. Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) arvab, et kompensatsioonide maksmisest sundüürnikele on vara rääkida.

Pärnu ühistranspordi keskterminali hoone sai nurgakivi

27.07.17 ... Pärnus pandi neljapäeval nurgakivi ühistranspordi keskterminalile. Senisele busside väljumise platsile kerkiv ehitis valmib järgmise aasta alguses.

Mesinikud loodavad keelatud taimekaitsevahendi kasutaja karistamist

27.07.17 ... Nii mesinikud kui ka põllumehed loodavad, et Lääne-Virumaal keelatud taimekaitsevahendi kasutamise tõttu mesilaste hukkumisi põhjustanud põlluomanik saab karistatud. Karistusteks võib olla nii PRIA toetuste äravõtmine kui ka sunniraha määramine.

Viljandi on taas folgi lainel

27.07.17 ... Viljandi pärimusmuusika festival on taas avatud. Tänavuse festivali teema on "Uut ja vana", millega heidetakse tagasipilk festivali 25-aastasele ajaloole.

Templimäel puhkesid Iisraeli üksuste ja palestiinlaste kokkupõrked

27.07.17 ... Jeruusalemmas Haram al-Sharifi templikompleksis puhkesid neljapäeval kokkupõrked Iisraeli politsei ja palestiinlaste vahel, ütles AFP korrespondent.

Kelam sanktsioonidest: Eesti ei tohiks muganduda seisukohatuks bürokraadiks Uuendatud 18:35

27.07.17 ... Eestil peaks olema Venemaale kehtestatud sanktsioonide kohta selge rahvuslik positsioon ning me ei tohiks muganduda halliks Euroopa bürokraadiks, leiab europarlamendi saadik Tunne Kelam.

Putin saabus Soome iseseisvuse juubelit tähistama Uuendatud 18:05

27.07.17 ... Neljapäeval külastab Soomet Venemaa president Vladimir Putin. Ametlikult on visiidi teemaks Soome iseseisvuse 100. aastapäev, kuid Vene riigipea vestles oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga ka muudel teemadel.

Türgi peaminister kohtus riigis tegutsevate Saksa firmade esindajatega

27.07.17 ... Türgi peaminister Binali Yıldırım kohtus neljapäeval riigis tegutseva 19 Saksa ettevõtte esindajatega ning kinnitas, et firmad pole seotud ühegi uurimisega.

Rootsi valitsusest lahkub andmelekkeskandaali tõttu kaks ministrit Uuendatud 13:49

27.07.17 ... Rootsi peaminister Stefan Löfven teatas neljapäeval, et ametist astub tagasi kaks ministrit, keda opositsioon süüdistas seoses hiljuti lahvatanud andmelekkeskandaaliga. Samuti umbusaldajate sihtmärgiks olnud kaitseminister siiski jätkab valitsuses.

Lääne-Eestis puhastati välja ainulaadne paepaljand

26.07.17 ... Arheoloogid puhastasid Lääne- ja Pärnumaa piirialal asuval Kurese Pakamäel välja paepaljandi, mis on geoloog Rein Einasto sõnul unikaalne vaatamisväärsus. Kaevamistel avastati Lääne-Eesti kontekstis haruldane viikingiaegne matusepaik.

Neljapäev on vihmasem, kuid soojem

26.07.17 ... Neljapäeval on ilm soe, kuid sajuhoogudega, seda eelkõige Lõuna- ja Lääne-Eestis.

Eestlased on Lätis kohalike kõrval ühed suuremad kiiruseületajad

26.07.17 ... Läti teedele ja tänavatele paigaldatakse järjest uusi kiiruskaameraid, et ohjeldada kihutajaid. Eestlased on lätlaste kõrval lõunanaabrite juures ühed suuremad liikluseeskirjade rikkujad, näitab Läti politsei statistika.

Rohelised seavad valimistel esikohale loodushoiu ja taastuvenergia

26.07.17 ... Eestimaa Roheliste valimisplatvorm seab kohalike omavalitsuste valimistel prioriteediks loodushoiu ning taastuvenergia võimalikud kasutusvõimalused.

Lauristini hinnangul võib kodakondsuse anda neile, kelle lastel see juba on

26.07.17 ... Euroopa Parlamendi liige, sotsiaaldemokraat Marju Lauristin ütles ERR-i venekeelsetele uudistele, et 80 tuhat halli passi omanikku on Eesti kontekstis probleem. Ühe näitena pakkus ta välja idee anda kodakondsus neile vanemaealistele, kelle lastel ja lastelastel on Eesti kodakondsus. Parlamendierakonnad nõustuvad, et kodakondsusteema on Eesti jaoks jätkuvalt tähtis.

ERR.ee video ja galerii: Collegium Musicale esines Balti jaama turul Uuendatud 18:59

21.07.17 ... Kolmapäeval kell 12 toimus Balti jaama turul koori Collegium Musicale lõunakontsert. Tegemist oli teise kontserdiga EV100 ja Eesti eesistumisele pühendatud ürituste sarjas. ERR Menu kandis sündmuse otsepildis üle.

Fotod ja virtuaaltuur: tee kaasa ringkäik superministeeriumi hoones Uuendatud 18:58

26.07.17 ... Kolmapäeval kasutusloa saanud nelja ministeeriumi ühishoones on viimistlustööd lõppemas, ministeeriumid alustavad sissekolimist järgmise kuu algusest ning üleminek uutesse paikadesse kestab augusti lõpuni.

Mikser: Eesti peab eesistujana looma USA ja ELi sanktsioonide osas üksmeelt Uuendatud 18:56

26.07.17 ... Eesti välisminister Sven Mikser kommenteeris USA esindajatekoja heakskiitu uutele Venemaa sanktsioonidele, et Eesti üks rolle Euroopa Liidu eesistujana on luua ja hoida Ühendriikide ja ELi konsensust sanktsioonide osas.

Esindajatekoda kiitis heaks sanktsioonid Vene, Iraani ja Põhja-Korea vastu Uuendatud 18:54

26.07.17 ... USA kongressi esindajatekoda kiitis teisipäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu.

Tark seljakott ja power-doomino: Tartus kogunesid noored leiutajad

26.07.17 ... Tartus reedeni kestvas noorte leiutajate suvekoolis Hüppelaud valmivad 60 koolinoore leiutised.

Toomsalu: politsei ei julgusta prügi tee äärde tooma Uuendatud 22:11

25.07.17 ... Paide politseijaoskonna juhi Margus Toomsalu sõnul ei soosis politsei mingilgi määral külmkappe teeäärtesse tooma.

Kolmapäev on peamiselt päikeseline, sooja on kuni 24 kraadi

25.07.17 ... Kolmapäeval püsib ilm päikeseline, vaid Lõuna-Eestis võib hoovihma sadada. Sooja on kuni 24 kraadi.

Viimsi Püha Jaakobi kirik sai uue oreli

25.07.17 ... Teisipäeval õnnistati Viimsi Püha Jaakobi kirikus sisse uus orel.

Dotsent: Pence ütleb eestlastele, mida kuulda soovime Uuendatud 21:58

25.07.17 ... Nädala lõpus saabub Eestisse ametlikule riigivisiidile USA asepresident Mike Pence. Tallinna ülikooli dotsendi Matthew Crandalli hinnangul ütleb Pence eestlastele seda, mida siin kuulda soovitakse.

Anvelt: põgenikevoog Itaaliasse on pidurdumas

25.07.17 ... Itaalias viibiv siseminister Andres Anvelt ütles, et põgenikevoog Itaaliasse on pidurdumas. Anvelt kinnitas, et Eesti teeb eesistumise ajal kõik endast oleneva, et leida põgenikekriisile pikaajalised lahendused.

Fotod: Indias sai majavaringus surma vähemalt kaheksa inimest

25.07.17 ... Indias Mumbais sai neljakorruselise elumaja kokkuvarisemise tagajärjel surma vähemalt kaheksa ja vigastada paarkümmend inimest.

Amnesty nõuab EL-ilt surve avaldamist Türgile

25.07.17 ... Inimõigusorganisatsioon Amnesty International nõuab, et Euroopa Liit avaldaks survet Türgile, et vabastada kümme organisatsiooni liiget, keda kahtlustatakse terrorismi toetamises.

Noored valimisvalvurid aitavad noortel sõltumatut valikut teha

25.07.17 ... Kohalike omavalitsuste valimistel saavad tänavu sügisel esmakordselt anda oma hääle ka 24 tuhat 16- kuni 17-aastast noort. Et noorte valik oleks vaba ja sõltumatu, on Eesti Noorteühenduste Liit koostöös Eesti Õpilasesinduste Liiduga käivitanud projekti Noored Valimisvalvurid.

Rahastusest olulisem on Eestis paindliku teadlaskarjäärimudeli loomine

25.07.17 ... Teaduse rahastamise kõrval on Eesti teadussüsteemi jaoks isegi olulisem paindliku karjäärisüsteemi loomine, leiavad teadlased. Euroopa Liidu teadusrahastuse programmi Horisont 2020 suhtuvad teadlased aga pigem skeptiliselt.

Politsei on saanud tavapärasest rohkem teateid petistest üüriturul

25.07.17 ... Sel suvel on politsei saanud tavapärasest rohkem teateid üüriturul tegutsevatest petistest. Kelmid üritavad välja üürida kortereid, mis neile ei kuulu, nii petetakse huvilistelt välja ettemaks ja broneerimistasu.

Prantsusmaa palus maastikupõlengute kustutamiseks naaberriikidelt abi

25.07.17 ... Prantsusmaa palus oma Euroopa Liidu naaberriikidelt rohkem abi riigis lõõmavate maastikupõlengute kustutamiseks.

Suri näitleja ja teatrimees Jüri Karindi

25.07.17 ... 24. juulil lahkus meie seast 74-aastasena Eesti näitleja ja teatrimees Toivo-Jüri Karindi (02.08.1942–24.07.2017).

AK käis Pärnus laste surfilaagris

24.07.17 ... "Aktuaalne kaamera" külastas nädalavahetusel Pärnus laste surfilaagrit.

Teisipäeval soe ilm jätkub, kohati sajab hoovihma

24.07.17 ... Ilmajaama teatel tuleb teisipäeval soe ilm, kuid päeval ja õhtul võib mitmel pool vihma sadada.

Veebikaubandus laieneb: liituvad nii Prisma kui ka Rimi Uuendatud 21:53

24.07.17 ... Kaubanduskettide e-äri kasvab, üha enam inimesi tellib toidukauba internetist ja laseb selle endale koju tuua. Kaubandusketid Coop, Maxima ja Selver kavatsevad oma e-poodi laiendada, Rimi ja Prisma alustavad samuti selle teenuse pakkumist.

Komisjon: sundliitmise vaidlustanud omavalitsustes valimised ära ei jää

24.07.17 ... Sundliitmise kohtus vaidlustanud omavalitsustes korraldatakse oktoobrikuised kohalike omavalitsuste valimised kehtivate õigusaktide kohaselt. Nendeks on praegu liitumiste aluseks olevad vabariigi määrused.

PERH investeerib Hiiumaa haiglasse 800 000

24.07.17 ... Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) investeerib Hiiumaa haiglasse 800 000 eurot. Hiiumaa haigla jätkab tegutsemist üldhaiglana, samas ei ole veel selge, kas saarele jääb alles sünnitusosakond.

Kiire internet jõuab paari aasta jooksul mitmekümne tuhande majapidamiseni

24.07.17 ... Kiire internet jõuab paari aasta jooksul mitmekümne tuhande majapidamiseni, näevad ette Lääne-Eesti omavalitsuste ellu viidavad ambitsioonikad valguskaabliprojektid. Praegu koguvad Digimaa ja Digikonna projektid andmeid liituda soovijate kohta. Samas on juba selge, et kavas on Eestis laiali vedada vähemalt 20 000 kilomeetrit valguskaablit.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.