AK

Videod: täielik päikesevarjutus USA-s Uuendatud 23:23

21.08.17 ... Eesti aja järgi täna õhtul nägi Põhja-Ameerikas üle hulga aja täielikku päikesevarjutust. ERR Novaator ja "Aktuaalne kaamera" vahendasid erinevaid otseülekandeid päikesevarjutusest.

Hispaania politseinikud lasid Barcelona rünnaku väidetava sooritaja maha Uuendatud 21:54

21.08.17 ... Hispaania võimud kinnitasid, et Barcelona kaubikurünnakus kasutatud sõiduki juhtimises kahtlustatud marokolasest noormees Younes Abouyaaqoub lasti esmaspäeval politseinike poolt maha.

Teisipäevane ilm on jahe ja sajuhoogudega

21.08.17 ... Ilmajaama teatel tuleb teisipäeval jahe ja sajuhoogudega ilm.

Koraalimaraton lõpetati edukalt tund aega plaanitust varem

21.08.17 ... Pühapäeva hommikul Haapsalus alanud koraalimaratonil lauldi vahepausideta läbi kogu luterlik lauluraamat.

USA katkestab Venemaal viisade väljaandmise Uuendatud 21:19

21.08.17 ... Ühendriigid peatavad alates kolmapäevast üheksaks päevaks kõigi immigratsiooniga mitteseotud viisade väljaandmise Venemaal, pärast seda on kavas viisaoperatsioone vähendada, teatas esmaspäeval USA saatkond Moskvas, viidates Vene valitsuse otsusele piirata USA diplomaatiliste esinduste koosseise.

Taani leiutaja sõnul suri ajakirjanik õnnetuses, surnukeha leiti merest Uuendatud 20:18

21.08.17 ... Taani politsei edastas esmaspäeval teate, mille kohaselt ütles leiutaja Peter Madsen ülekuulamisel, et rootslannast ajakirjanik Kim Wall sai tema allveelaeva pardal toimunud õnnetuses surma ning et ta mattis naise merre. Esmaspäeva õhtul aga teatati, et merest leiti naise surnukeha.

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi kavandivõistluse võitis arhitektuuribüroo Boa Uuendatud 20:03

21.08.17 ... Esmaspäeval selgus Kohtla-Järve riigigümnaasiumi arhitektuurivõistluse võitja.

Pärnu vabadussõja mälestussammas vajab remonti

21.08.17 ... Kaitseliidu Pärnumaa maleva peastaabis allkirjastati hea tahte lepe, millega 10 tuhat eurot läheb Pärnu Vabadussõja mälestussamba ja vabadussõjas langenud sõdurite matmispaikade korrastamiseks.

Eesti-Läti kolmas elektriühendus läheb Eleringile maksma üle 60 miljoni Uuendatud 18:44

21.08.17 ... Elering sõlmis esmaspäeval Empower AS-iga ja Leonhard Weiss Energy AS-iga lepingu Eesti-Läti kolmanda elektriühenduse projekteerimiseks ja ehitamiseks.

Halduskohus kuulutab otsuse Reidi tee asjus 6. septembril Uuendatud 17:47

21.08.17 ... Tallinna halduskohus arutas esmaspäeval MTÜ Eesti Roheline Liikumine taotlust peatada Reidi tee ehitamine.

Opositsiooni esindajad on trahvide sissetulekuga sidumise vastu Uuendatud 16:43

21.08.17 ... Riigikogu opositsioonierakondade esindajad ei toeta valitsusliidu algatusel justiitsministeeriumis valminud eelnõu, millega raskemate väärtegude puhul sõltuks trahvisumma inimese ametlikust sissetulekust.

Marseille's rammis auto bussipeatusi, hukkus üks inimene Uuendatud 13:37

21.08.17 ... Prantsusmaal Marseille' linnas rammis auto bussipeatusi ning juhtunu tagajärjel hukkus inimene.

ETV peatoimetajaks saab Marje Jurtšenko Uuendatud 13:29

21.08.17 ... Alates 1. oktoobrist asub ETV etteotsa seni ETV2 juhtinud Marje Jurtšenko.

Suri ajaloolane Helmut Piirimäe

21.08.17 ... Esmaspäeval suri 86 aasta vanuselt tunnustatud ajaloolane Helmut Piirimäe.

USA sõjalaev põrkas kokku tankeriga, 10 mereväelast on kadunud Uuendatud 07:55

21.08.17 ... USA sõjalaev põrkas esmaspäeva varahommikul Singapurist idas kokku tankeriga, õnnetuse järel on kümme meremeest kadunud ja viis vigastatud, teatas Ühendriikide merevägi.

Ministeerium toetab okupatsioonide muuseumi uuendamist 600 000 euroga

21.08.17 ... Kultuuriministeerium toetab okupatsioonide muuseumi 600 000 euroga, et tagada uuenenud ekspositsiooni ja kaks korda suurema näitusealaga muuseumi avamine Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal.

Uus nädal toob taas vihma

20.08.17 ... Uus nädal kostitab meid vihmaga ja äikeseohuga tuleb ka arvestada. Esmaspäeval on oodata veidi jahedamat ilma kui seni ja sajab ka hoovihma.

Valgas abiellusid pärimuspulmas Kreutzwald ja Prii

20.08.17 ... Valgas kestis terve päeva kõigile huvilistele avatud pärimuspulm. Päivi-Pääsu Kreutzwald ja Kristjan Prii abiellusid Hargla kihelkonna 19. sajandi kombestiku järgi. Pärimuspulma korraldanud Valga muuseumi soov oli meenutada Eesti iseseisvuse taastamise päeval meie rahvarõivaid ja traditsioone.

Bostoni rassismivastasel marsil osalesid tuhanded inimesed Uuendatud 21:17

20.08.17 ... Nädal pärast vägivaldseid meeleavaldusi USA-s Charlottesville'is kogunesid tuhanded inimesed Bostoni tänavatele. Paremaktivistid tulid sõnavabadust kaitsma, vastu-meeleavaldajad marssisid aga viha vastu.

Haapsalu algas koraalimaraton

20.08.17 ... Pühapäeval algas Haapsalus 36 tundi kestev koraalimaraton, et laulda läbi kõik 484 luterliku lauluraamatu laulu. Tegemist on kolmanda koraalimaratoniga Eestis, kuid esmakordselt püütakse esineda nii, et muusika kõlab pühakodades katkematult.

Üle Eesti tähistati taasiseseisvumispäeva

20.08.17 ... Üle Eesti toimusid pühapäeval taasiseseisvumispäevale pühendatud üritused.

Soomes mälestati reedese terrorirünnaku ohvreid

20.08.17 ... Soomes Turus kogunesid inimesed mälestama reedese terrorirünnaku ohvreid.

Ida-Virumaal toimus õigeusklike ristikäik

20.08.17 ... Õigeusklikud kogunesid pühapäeva varahommikul Ida-Virumaale Vasknarva, et pärast jumalateenistust alustada mitmekümne kilomeetri pikkust ristikäiku. See matk on usklikele omalaadne suhtlemisvõimalus Jumalaga.

Fotod: 20. Augusti Klubi pidas koosoleku

20.08.17 ... Toompea lossi Valges saalis pidas 20. Augusti Klubi täna oma traditsioonilise piduliku koosoleku, kus peetud sõnavõttudes toodi esile põlvkondade vahetust.

Eelnõu valmis: mida kõrgem sissetulek, seda suurem trahv

20.08.17 ... Valitsuskoalitsiooni moodustamisel kokku lepitud põhimõte, et raskemate väärtegude puhul sõltuks trahvisumma sissetulekust, on eelnõuna nüüd valmis.

Kadrioru lossi roosiaias toimus traditsiooniline presidendi vastuvõtt Uuendatud 08:15

11.08.17 ... Traditsioonilisele taasiseseisvumis-päeva vastuvõtule Kadriorgu roosiaeda kogunes täna ligi 900 külalist. Pidupäevakõnes soovitas president Kersti Kaljulaid poliitikutel erimeelsuste võimendamise ja teatritegemise asemel tegeleda tõeliste küsimustega.

Valga teemapargis näeb taastatud Nõukogude tanki

19.08.17 ... Valga militaarteemapargis tehti sõidukorda Nõukogude tank T-34-85, mis Vene sõjaajaloolaste andmeil on osalenud Berliini lahingus. 1944. aastal valmistatud tanki originaalist on alles vaid kere, kogu sisemus on asendatud varuosadega, mida oli võimalik hankida ja masinale sobitada.

Lapsevankriga emad said oma jooksuürituse

19.08.17 ... Esimest korda Eestis oli lapsevanematel võimalus võtta osa lapsevankrijooksust. Hoolimata vihmasest ilmast oli osalejaid oodatust rohkem.

Poliitiline võitlus jätab Elva plaanitud suurpoeta

19.08.17 ... Elvas pea poolteist aastat kestnud vaidlus kaubanduskeskuse laiendamise üle linnapargi arvelt sai lõpu ning vähemalt esialgu Elvasse maksimarketit ehitama ei hakata. Asjaosaliste sõnul on tegu valimiseelse võimuvõitlusega, mis nüüd linna viiemiljonilisest investeeringust ilma jätab.

Iseseisvuse taastamise päev toob vihmahood, ilm jaheneb tuntavalt

19.08.17 ... Kui laupäeval said inimesed kurta veel liigse palavuse üle, siis pühapäevast on see mure murtud.

Aasta kirjaniku tiitli pälvis Mihkel Mutt

19.08.17 ... Alatskivil Liivi muuseumis toimunud nüüdiskirjandusfestivalil Eesti kirjanik 2017 pälvis aasta kirjaniku tiitli Mihkel Mutt oma romaaniga "Eesti ümberlõikaja".

Vabatahtlikud harjutasid Toilas illegaalide püüdmist

19.08.17 ... Toila rannas toimus Eesti suurim vabatahtlike eesvedamisel korraldatud merepäästeõppus, kus politsei sai esimest korda kokku puutuda merelt saabunud illegaalidega.

Pärnu linnalehmadel jääb vihma tõttu muist "tööd" tegemata

19.08.17 ... Pärnu linnalehmadel jääb vihmase suve tõttu suur osa Mai rannaniidust hooldamata. Loomad on karjaku sõnul nii targad, et pehmele alale kõndima ei tiku. Nii peavad karjatajad roostiku sügisel lihtsalt maha niitma, mõnes kohas aga jääbki see kasvama.

Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkuma sunnituks

19.08.17 ... Viimastel kuudel on ametist lahkunud mitu Valge Maja ametnikku ning peastrateeg Steve Bannon ei pruugi nende seas viimaseks jääda. USA meedia hinnangul on vangerdused samm traditsioonilisema Valge Maja poole.

Sotsiaalkindlustusamet uurib 32 000 euro ulatuses võimalikke arvepettusi

19.08.17 ... Erivajadustega inimestele abivahendeid pakkuvate ettevõtete kevadine arvepettuste skandaal on saanud järje. Kui kevadel räägiti arvepettustest haigekassas, siis nüüd teatas pettustest sotsiaalkindlustusamet, kui tuvastas kontrolli tulemusel ebakõlasid 63 inimesele mõeldud abivahendite tehingutes suurusjärgus 32 000 euro ulatuses.

Venemaal haavas pussitaja kaheksat inimest, ISIS võttis teo omaks Uuendatud 17:29

19.08.17 ... Venemaal Surgutis haavas pussitaja tänaval kaheksat inimest, politsei teatel lasti ründaja maha. ISIS-e propagandaagentuur andis teada, et ISIS võttis rünnaku omaks.

Soome politsei: tegu oli terroriaktiga, kahtlusalune on noor marokolane Uuendatud 15:01

18.08.17 ... Soome politsei uurib reedest noarünnakut Turu kesklinnas terrorismi eesmärgil sooritatud mõrvade ja mõrvakatsetena. Pussitamises kahtlustatav on Maroko noormees, kes valis ohvriks naisi.

ISIS võttis vastutuse Hispaania kuurordirünnaku eest Uuendatud 14:17

19.08.17 ... Terrorirünnaku Hispaania kuurordis Cambrilsis korraldasid Islamiriigi sõdurid, teatas ISIS-e propagandaagentuur Amaq laupäeval.

Stardib XIII Tallinna kammermuusika festival

19.08.17 ... Täna alustab XIII Tallinna kammermuusika festivalil, kus külaliste seas on oodatud Põhjamaade talentide sümfooniaorkester Norden ja Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi.

Saksa välisminister mõistis hukka Erdogani sekkumise valimistesse

18.08.17 ... Saksa välisminister Sigmar Gabriel mõistis reedel hukka Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani sekkumise Saksa valimistesse pärast seda, kui Türgi liider ärgitas välismaal elavaid türklasi vältima võimukoalitsiooni poolt hääletamist.

Trumpi peastrateeg Bannon lahkus Valgest Majast Uuendatud 21:35

18.08.17 ... USA presidendi Donald Trumpi administratsiooni peastrateeg Steve Bannon lahkus reedel oma ametikohalt, teatas Valge Maja eestkõneleja Sarah Huckabee Sanders.
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.