AK

Maikuu esimene päev tuleb soe ja päikeseline

30.04.17 ... Ilmajaam lubab mai esimeseks päevaks sooja ilma - õhutemperatuur võib tõusta 14 soojakraadini.

Kas aasta parematest toiduainetest saab ka parima õhtusöögi?

30.04.17 ... Lõppeval nädalal toimunud toimunud Eesti toiduainetööstuse XI aastakonverentsil valiti välja aasta paremad toiduained.

"AK. Nädal": mis saaks Rail Balticu järel ülejäänud raudteevõrgust?

30.04.17 ... Lõppeval nädalal Riias esitletud Rail Balticu uus tasuvusanalüüs jättis selgitamata, milline on kiirraudtee valmimise järel praeguse raudteevõrgu tulevik ja kas riigid suudavad üha kahanevate kaubavedude juures mõlemat taristut ülal pidada. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris teemat lähemalt.

"AK. Nädal" uuris, kuivõrd oli politsei pronksiöö sündmusteks valmis

30.04.17 ... 2007. aasta 26.-29. aprillini toimusid Tallinnas ja mitmel pool Eestis nn pronksiöö rahutused. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, kuivõrd oli politsei tollal sellisteks sündmusteks valmis.

Galerii: Tudengid lendasid Tartus isetehtud lennumasinatega Uuendatud 21:28

30.04.17 ... Tartu tudengipäevadel toimus traditsiooniline Karsumm, kus osalejatel oli võimalus end proovile panna iseehitatud lennumasinaga Emajõkke hüpates.

Suurupi ajalooline ülemine tuletorn avati külalistele

30.04.17 ... 257 aasta vanune Suurupi ülemine tuletorn on nüüdsest avatud külalistele. Tuletorni muuseumi rajasid viimase majakavahi tütred, kes ise on seal samas veetnud oma lapsepõlve.

Kuressaarest sai Eesti päikesepealinn

30.04.17 ... Kuressaare linnapea Madis Kallas kuulutas pühapäeval Kuressaare Eestimaa päikesepealinnaks, kuna ilmateenistuse statistika kohaselt paistab just Kuressaares Eesti teiste linnadega võrreldes kõige rohkem päikest.

Tudengid otsisid Tootsi kunagisele briketivabrikule uut rakendust

30.04.17 ... Eesti Kunstiakadeemia tudengid tutvustasid pühapäeval Tootsi kunagises briketivabrikus ideid sellele uue funktsiooni leidmiseks. Vabrik suleti 2011. aastal ja hooned on üle antud Eesti turbamuuseumile, kes alles otsib oma nägu ja väljundit.

Hollandi eestlased korraldasid rahvarohke laulu- ja tantsufestivali

30.04.17 ... Hollandi eestlased korraldasid laulu- ja tantsufestivali Kõlavöö, mis tõi Amsterdami kokku ligi 250 viieteistkümnes Euroopa riigis elavat eesti lauljat, tantsijat ja muusikut. Korraldajate unistus on, et festivalist kasvaks välja Euroopa eestlaste laulupeo traditsioon.

Uuringud: Briti leiboristide toetus kasvab, kuid toorid on veel kaugel ees Uuendatud 18:44

30.04.17 ... Kolm nädalavahetusel avaldatud Briti uuringut näitavad, et Leiboristliku Partei toetus on tõusnud, kuid peaminister Theresa May juhitud Konservatiivsel Parteil on hetkel veel suur edumaa.

Juhan Liivi luuleauhinna pälvis Heljo Mänd Uuendatud 14:21

30.04.17 ... Juhan Liivi sünniaastapäeva tähistati näitus-performance'i ja Liivi luuleauhinna laureaadi väljakuulutamisega, mille pälvis Heljo Mänd.

Paavst Fransiscus: Norra võiks Põhja-Korea ja USA suhteid vahendada

30.04.17 ... Paavst Fransiscus pakkus välja, et seoses kasvavate pingetega Põhja-Korea ja USA vahel võiks mõni riik pingelisi suhteid vahendada, näiteks Norra.

Paavst Franciscus pidas Kairo staadionil tuhandetele inimestele missa

29.04.17 ... Katoliku kiriku paavst Franciscus pidas Kairo staadionil tuhandetele inimestele missa.

Abe kutsus EL-i ja Suurbritanniat üles tagama sujuva lahutuse

29.04.17 ... Jaapani peaminister Shinzo Abe kutsus laupäeval Euroopa Liitu ja Suurbritanniat üles tagama sujuva ja läbipaistva lahutuse.

Pühapäeval ilmaolud paranevad

29.04.17 ... Püahpäeva õhtupoole läheb ilm veidi paremaks, kuid päeval sajab mitmel pool veel hoovihma ja tuulepuhangud ulatuvad 18 meetrini sekundis.

Ratas ERR-ile: Brexit on Eesti eesistumise ajal tugevas fookuses Uuendatud 21:31

29.04.17 ... Euroopa Liidu liidrid kinnitasid laupäeval juhised Suurbritannia lahkumiskõneluste pidamiseks. Peaminister Jüri Ratase sõnul püütakse põhilistes lahkumistingimustes kokku leppida Eesti eesistumise ajal.

Sõmerul kogunesid kaktusekasvatajad

29.04.17 ... Sõmerul said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Valmimas on elanikkonnakaitse kava

29.04.17 ... Riigikantselei juures tegutseval elanikkonnakaitse rakkerühmal on valmis saamas elanikkonnakaitse kontseptsioon, mille eesmärk on tagada kaitse mistahes kriisiolukorras.

Tusk: kodanike õiguste tagamine Brexiti kõnelustel on prioriteet Uuendatud 20:36

29.04.17 ... Euroopa Liidu liidrid kinnitasid konsensuslikult läbirääkimisjuhised Brexitiks. EL-i president Donald Tusk ütles, et Suurbritannia on kaks aastat kestvatel lahkumisläbirääkimistel silmitsi ühtse Euroopa Liiduga, ning rõhutas, et kõnelustel kujuneb prioriteediks Suurbritannias elavate EL-i kodanike ja EL-is elavate Briti kodanike heaolu.

Venemaa linnades protestiti Putini uuesti kandideerimise vastu

29.04.17 ... Venemaa linnades protestiti laupäeval president Vladimir Putini uuesti ametisse kandideerimise vastu.

Esimesel avatud kalasadamate päeval osalesid tuhanded huvilised

29.04.17 ... Laupäeval toimunud esimesel üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval osalesid tuhanded huvilised - esialgsetel andmetel külastas sadamaid üle kuue tuhande inimese.

Halb ilm häiris lennuliiklust Tallinna lennujaamas Uuendatud 19:00

29.04.17 ... Laupäevane sajune ja tormine ilm mõjutas ka lennuliiklust Tallinna lennujaamas.

Raudteetransport lähiaastail oluliselt kiiremaks ei muutu

29.04.17 ... Ehkki neljapäeval valitsuses kinnitatud riigi eelarvestrateegia aastateks 2018-2021 näeb ette suuremahulisi taristuinvesteeringuid, siis raudteetransport Eestis lähiaastatel oluliselt kiiremaks ei muutu. Majandusministri Kadri Simsoni sõnul on valitsuse eesmärk saada rongide maksimaalseks kiiruseks 135 kilomeetrit tunnis praeguse 120 asemel.

Põhja-Korea tegi taas raketikatsetuse Uuendatud 14:40

29.04.17 ... Põhja-Korea tulistas laupäeva hommikul Pyongyangist põhjas välja ballistilise raketi, teatas uudisteagentuur Yonhap.

Laupäev on sajune ja tormine

28.04.17 ... Laupäevaks on riigi ilmateenistus välja andnud esimese taseme hoiatuse kõigile maakondadele seoses lõunast läheneva tormiga.

Põllumehed on hädas läbirändel olevate hanedega

28.04.17 ... Aina suuremaks muutuvad põllumassiivid meelitavad üha enam Eestis peatuma läbirändel olevaid hanesid. Talunike hinnangul ei korva riiklikud meetmed aga hanede tekitatud kahju ning ei võimalda ka põlde hanede eest piisavalt kaitsta.

Fotod ja video: Sitsi tänava elanikud protestisid süstlavahetuspunkti vastu Uuendatud 21:38

28.04.17 ... Tallinnas avaldasid kohalikud elanikud reedel meelt Tervise Arengu Instituudi (TAI) plaani vastu avada aadressil Sitsi 28 süstlavahetuspunkt.

Fotod ja video: Uue Tallinna vangla ehitus jõudis sarikapeoni Uuendatud 21:30

28.04.17 ... Reedel peeti uue Tallinna vangla sarikapidu, millega tähistati hoonete kompleksi kõrgeima hoone, pääslahoone maksimaalse kõrguse saavutamist.

ERR USA-s: valijate sõnul on Trump vähemalt üritanud lubadusi täide viia

28.04.17 ... Laupäeval saab Donald Trumpil täis sada päeva USA presidendina ning valijate arvates on ta vaatamata mõnele tagasilöögile vähemalt üritanud kampaanialubadusi ellu viia. Presidendi kõige suuremaks võiduks peetakse Neil Gorsuchi kinnitamist USA ülemkohtu kohtunikuks.

Vene suursaadiku kinnitusel ei ole Venemaa sekkunud Eesti siseasjadesse

28.04.17 ... Venemaa loodab, et pronksiöö rahutuste käigus hukkunud Dmtiri Ganini tapjad leitakse, sest alles siis saaks lugeda juurdluse lõppenuks, ütles reedel Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov. Tema sõnul ei sekkunud Venemaa siis rahutusteni viinud sündmustesse ega sekku ka nüüd Eesti siseasjadesse.

Näitus kunstihoones ajab globaalse kontrolli jälgi

28.04.17 ... Festivali "Saksa kevad" raames avatakse reedel Tallinna Kunstihoones näitus "Globaalne kontroll ja tsensuur", mis käsitleb ülemaailmse jälgimise peatumatut sissetungi meie eraellu.

AK kultuuriuudised vaagisid koos Eesti arhitektidega Brüsseli linnaruumiprobleeme

28.04.17 ... Viie Eesti arhitektuuribüroo arhitektid on nädala jooksul koos Belgia arhitektidega otsinud lahendusi Brüsseli linnaruumi, täpsemalt selle eurokvartali probleemidele. Euroametkondade hajutamine ja searasvast makett on mõned õhku visatud ideed.

PPA sõlmis ID-kaartide tootmiseks lepingu Prantsusmaa firmaga

28.04.17 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) sõlmis Prantsusmaa ettevõttega Oberthur Technologies lepingu ID-kaartide, elamisloakaartide, digi-IDde ja diplomaatiliste isikutunnistuste tootmiseks.

Eesti põllumehed tahavad teiste EL-i riikidega võrdseid tingimusi

28.04.17 ... Eesti põllumeeste hinnangul on Euroopa Liidu ühtse põllmajanduspoliitika järgmise eelarveperioodi konsultatsioonidel peamine teema konkuretntsitingimuste ühtlustamine. Jänedal toimus esimene avalik arutelu, milline võiks olla Euroopa Liidu ühtne põllumajanduspoliitika järgmisel eelarveperioodil pärast aastat 2020.

Tootsi tuulepargi enampakkumisel osalemist on kinnitanud kolm ettevõtet

28.04.17 ... Eesti Energia juht Hando Sutter kinnitas, et Enefit Taastuvenergia börsile minek saab teoks ka juhul, kui Eesti Energia ei omanda enampakkumisel kinnistut Tootsi tuulepargi rajamiseks. Enampakkumisel osalemist kinnitasid reedel Eesti Energia kõrval ka aasta lõpus halduskohtusse pöördunud Eesti Elekter ja Nelja Energia.

Maanteeamet uurib, miks ei tehtud Tallinna ringteel libedustõrjet

28.04.17 ... Reede varaholmmikul toimus Tallinna ringteel hulganisti kergeid liiklusõnnetusi, kus kahjustada sai ligi 30 autot. Politsei hinnangul olid põhjuseks halvad ilmastikuolud ja valesti valitud sõidukiirus. Maanteeamet algatas menetluse, et selgitada, miks oli libedustõrje tegemata.

Montenegro parlament ratifitseeris NATO-ga liitumise leppe Uuendatud 17:54

28.04.17 ... Montenegro parlament ratifitseeris reedel NATO-ga liitumise leppe, millega astub riik sammu lähemale alliansi 29. liikmeks saamisele.

Protestijad tungisid Makedoonia parlamenti, parteijuht sai vigastada Uuendatud 17:13

28.04.17 ... Sadakond inimest sai vigastada, kui raevunud meeleavaldajad tungisid neljapäeval Makedoonia parlamenti. Vigastatute hulgas on ka sotsiaaldemokraatide juht Zoran Zaev ning veel kolm poliitikut.

Ratas viiks Haapsalu raudtee Rohukülani

28.04.17 ... Peaminister Jüri Ratas peab õigeks, et kui raudteeühenduse taastamine Haapsaluga on muutumas reaalsuseks, siis tuleb see välja ehitada kuni Rohuküla sadamani.

Le Peni järeltulijaks peetud poliitikust ei saa siiski Rahvusrinde juhti

28.04.17 ... Jean-François Jalkh ei saagi Rahvusrinde ajutiseks juhiks, sest avalikkuse ette jõudsid vanad intervjuud, kus ta seadis kahtluse alla mitmeid holokausti ja Natsi-Saksamaad puudutavaid teemasid.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs