AK

EL-i ravimiamet kolib Amsterdami ja pangandusjärelevalve Pariisi

20.11.17 ... Esmaspäeval hääletasid Euroopa Liidu liikmesriikide ministrid selle üle, kuhu peaksid seni Londonis asuvad Euroopa Ravimiamet (EMA) ja Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) seoses Brexitiga kolima. Hääletamisvoorude ja loosimiste järel osutusid vastavalt võidukateks Amsterdam ja Pariis.

Eesti džässibändid astusid üles mainekal Londoni festivalil

20.11.17 ... Viis Eesti džässbändi esines suurel ja mainekal Londoni džässifestivalil.

Teisipäeval võib sadada lund või lörtsi

20.11.17 ... Madalrõhkkond muutub teisipäeval väetimaks ning mõnes kohas võib sadada lund või lörtsi, saartel ja rannikul ka vihma.

Simson: tasuta bussisõidu pakkumise üle otsustavad ühistranspordikeskused

20.11.17 ... Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni kinnitusel on koalitsioon kokku leppinud, et ühistranspordikeskused võivad ise otsustada, kas soovivad pakkuda tasuta ühistransporti või mitte.

Töörühm: bussid peaksid sõitma mitte graafiku, vaid reisija vajaduste järgi

20.11.17 ... Ühistranspordi internetipõhine korraldamine aitab kokku hoida raha, aega ja tühja bussiga sõidetud kilomeetreid, arvab töörühm, kelle hinnangul võiks ühistransport tulevikus liikuda siis, kui reisijal on vaja.

Toidutööstused: Eesti tootjal on keeruline suurtes jaekettides kaupa müüa

20.11.17 ... Eesti toidutootjatel on oma kaupade turustamisel suuremates jaekettides mitmeid probleeme, näiteks tuuakse väga ranged sanktsioonid, mida rakendatakse väiksemagi vea korral. Eesti Kaupmeeste Liidu sõnul on ranged tingimused seatud tarneraskuste vältimiseks.

Merkel suhtub vähemusvalitsuse ideesse skeptiliselt

20.11.17 ... Saksa liidukantsler Angela Merkel ütles end olevat väga skeptiline idee suhtes juhtida vähemusvalitsust, tema sõnul on uued valimised parem võimalus, kui koalitsiooni ei ole võimalik moodustada.

Läänemaa põdrapere jäi õunaraksus vahele

20.11.17 ... Lähipäevadel Eestit räsivast heitlikust ilmast ei lase end häirida neljajalgsed, kes head nosimist jahivad.

Galerii ja video: PÖFF andis elutööauhinna Tõnu Kargile

20.11.17 ... Pimedate Ööde filmifestivali teise tänavuse elutööauhinna laureaat on näitleja Tõnu Kark.

Galerii ja video: "Rohelised kassid" andsid pressikonverentsi

20.11.17 ... Täna esilinastub Pimedate Ööde filmifestivalil Andres Puustusmaa uus film "Rohelised kassid", kus peaosa mängib peagi 70. sünnipäeva tähistav Tõnu Kark. ERR tegi pressikonverentsilt otseülekande.

Perekond Malini looming sai näitusel esmakordselt kokku

20.11.17 ... Pärnu uue kunsti muuseumis saab vaadata ühe kunstiperekonna näitust "Malinid". Esmakordselt on publiku ees koos pereisa Ilmar Malini ning tema laste Lea ja Jaani looming.

Triinu Meriste Lady Torrance'ist: sellise naisega dialoogi pidada on ilus ja valus

20.11.17 ... Ugala teatris jõudis publiku ette Ameerika 20. sajandi klassiku Tennesee Williamsi suhtedraama "Orpheus allilmas", mille lavastas Pänu Endla loominguline juht Ingomar Vihmar.

Rahvastikupoliitika töörühma esimesel arutelul kõlas rohkelt kriitikat

20.11.17 ... Eesti rahvastikupoliitika eesmärk ei saa olla rahvastiku kasvu tagamine, vaid hoopis selle vähenemise peatamine, tõdeti riigikogus poliitikutest ja spetsialistidest koosneva rahvastikupoliitika töörühma esimesel arutelul. Töörühm ülesandeks on koostada rahvastikupoliitika põhialused aastani 2035.

Saksa koalitsioonikõnelused nurjusid, FDP lahkus

20.11.17 ... Saksa koalitsioonikõnelused uue valitsuse moodustamiseks nurjusid pühapäeva hilisõhtul, kui liberaalsed Vabad Demokraadid (FDP) lahkusid läbirääkimistelt.

Kirurgid harjutasid Tartus massirünnakute ohvrite abistamist

20.11.17 ... Nii Euroopa kui USA meditsiinitöötajad on pidanud viimaste aastate terrorirünnakute tõttu üha rohkem tegelema seni sõjaväemeditsiini pärusmaaks olnud vigastuste ja traumadega. Tartus kogunesid esmaspäeval tippkirurgid ja anestesioloogid, et treenida ka meie arste selliste kriitiliste olukordadega toime tulema.

Uuring: mida sisaldab Kadrioru roosiaia mesi?

20.11.17 ... Võiks arvata, et linnakeskkonnas on saaste suurem kui maal ning saasteained võivad sattuda ka linnas kogutud metesse. Tallinna ülikoolis tehtud meeanalüüsi tulemused näitavad aga sootuks muud.

Uvic otsib tegevuse jätkamiseks investorit

20.11.17 ... Kreeditorid nõuavad poolfabrikaatide tootjalt Uvic 10 miljonit eurot, ettevõtte omaniku ja endise juhi Aleksandr Musarovi sõnul jätkab ettevõte tegevust ning otsib uut investorit.

USA-s suri kunagine kurikuulus sektijuht Charles Manson

20.11.17 ... USA-s California osariigis asuvas Bakersfieldi haiglas suri pühapäeval kurikuulus kurjategija ja sektijuht Charles Manson.

Kadunuks jäänud Argentina allveelaeva otsingud pole tulemust andnud

20.11.17 ... Kolmapäeval kadunuks jäänud Argentina allveelaeva San Juan otsingud ei ole seni tulemust andnud, rahvusvahelisi jõupingutusi raskendavad karmid ilmastikuolud.

Mugabe ei allunud survele presidendiametist lahkuda

19.11.17 ... Zimbabwes võimul olev erakond Zanu-PF tagandas pühapäeval president Robert Mugabe parteiliidri kohalt. Allika sõnul on Mugabe nõustunud ka presidendikohalt lahkuma, kuid oma telepöördumises Mugabe sellest ei teatanud.

Esmaspäeval sajab mitmel pool lörtsi ja lund

19.11.17 ... Esmaspäeval on ilm pilves ja mitmel pool sajab lörtsi ja lund.

PÖFF-ile aitab kaasa ligi 400 vabatahtlikku

19.11.17 ... Pimedate ööde filmifestivalil (PÖFF) on ametis ligi 400 vabatahtlikku, kelle entusiasmi najale festival igal aastal suures osas toetub. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, mida põnevat juhtub vabatahtlike elus ja kas viimased ööd enne avamist ka sõba silmale saab.

Väikelastele sobiv gripivaktsiin saab selleks hooajaks lõplikult otsa

18.11.17 ... Sel hooajal saadaolevast kahest gripivaktsiinist vaid üks sobib ka alla kolmeaastastele lastele ning praegu on seda veel mõningates apteekides ja polikliinikutes saadaval, aga lõppemisel lisakoguseid Eestisse ei tooda. Tänavu on end gripi vastu vaktsineerinud sedavõrd palju inimesi, et kogu hooajaks mõeldud kogus sai müüdud juba oktoobris.

Vingugaasiandur muutub osas majapidamistest tuleval aastal kohustuslikuks

19.11.17 ... Kui suitsuandurite massiliseks kasutuselevõtuks on korraldatud suuri kampaaniaid, siis vingugaasiandurid on jäänud tagaplaanile. Samas on alates järgmisest aastast vingugaasiandurid kohustuslikud sellistes majapidamistes, kus kasutatakse korstnaga ühendatud gaasiseadmeid.

"Aktuaalne kaamera" tegi kokkuvõtte Jüri Ratase valitsuse esimesest aastast

19.11.17 ... Neljapäeval möödub aasta päevast, mil ametisse astus Jüri Ratase valitsus. "Aktuaalne kaamera. Nädal" tegi aastast kokkuvõtte.

ERR Brüsselis: Eesti käsitööõlle tootjad tegid katse pääseda Belgia turule

19.11.17 ... Sel nädalalõpul panid Eesti käsitööõlle tegijad seljad kokku ja tegid katse pääseda Belgia turule. Brüsseli õllegurmaanide baaris pakuti kahel õhtul ainult Eesti käsitööõlut kümnelt väikepruulikojalt.

Lottemaa ootab laste leiutiste abil teemaparki uusi atraktsioone leida

19.11.17 ... Lottemaa, SEB ja Eesti Teadusagentuur kutsuvad lapsi leiutama, et Lottemaale uusi atraktsioone saada. Oma leiutiste esitamisega on aega tuleva aasta märtsini.

Maidla muinaskalmistu saladused jõudsid raamatusse

19.11.17 ... Maidla kalmeväli on suurim täielikult läbiuuritud muinasaja lõpuperioodi matmispaik Eestis ja sealt saadi kokku ligi 10 000 leidu. Nüüd jõudis Maidla lugu kaante vahele äsja ilmunud teoses "Maidla muinaskalmistu saladused".

Rukkikasvatajad jäid tänavuse saagiga rahule

19.11.17 ... Kuigi saagikoristus algas ka rukkipõldudel tänavu tavalisest hiljem, siis saak sai sellegipoolest korralik. Tartus Eesti rahva muuseumis (ERM) lõigati lahti esimene miljonist rukkikasvatajate poolt vabariigile sünnipäevaks kingitud juubelileibadest.

Rooma paavst võib järgmisel aastal külastada Eestit

19.11.17 ... Rooma katoliku kiriku piiskop isa Philippe Jourdan teatas pühapäeval Tallinnas peetud missal, et paavst Franciscus külastab järgmisel aastal tõenäoliselt Eestit.

Hädakutsungid annavad lootust Argentina allveelaeva leidmiseks

19.11.17 ... Argentina kaitseministeerium teatas, et on kinni püüdnud hädakutsungid, mis võivad olla pärit kadunud allveelaevalt, millega pole saadud ühendust kolmapäeva hommikust saadik.

Ilm läheb jahedamaks ja mitmel pool sajab vihma, lörtsi või lund

18.11.17 ... Pühapäeval läheb ilm jahedamaks ning mitmel pool sajab vihma, lörtsi või lund.

Väike-Maarjas võtsid omavahel mõõtu automudelisportlased

18.11.17 ... Kui Eesti autospordifännide pilgud on sel nädalalõpul pööratud Austraaliasse, siis automudelisportlased kogunesid laupäeval kiirusi nautima Väike-Maarjas asuvasse Eestis ainulaadsesse mudelihalli, mis sel sügisel sai uue näo. Võistlustel lõid kaasa nii suured kui ka väikesed autohuvilised.

Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia

18.11.17 ... Täna, 18. novembril Vatikani apostlikus palees toimunud tseremoonial andis paavst Franciscus üle Ratzingeri preemiad. Sel aastal pälvis kahe nimeka teoloogi kõrval autasu ka helilooja Arvo Pärt.

Liibanoni peaminister naaseb lähipäevil Beirutisse

18.11.17 ... Liibanoni peaminister Saad Hariri kohtus laupäeval Pariisis Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, et rääkida tema ametist lahkumise tõttu tekkinud kriisist.

Kallas: valimiskogu laiendamine on hea idee

18.11.17 ... Kommenteerides justiitsminister Urmas Reinsalu ettepanekut anda presidendi valimine otse valimiskogu kätte, ütles Viimsi vallavanem Siim Kallas (RE), et võtmeküsimus on hoopis see, et valimine viidaks lõpuni. Kallase sõnul toetab ta aga ideed, et valimiskogu tuleks laiendada. President Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas pidasid laupäeval näidisväitluse teemal "Tallinn tuleks euroraha jagamisel välistada".

Läti tähistas iseseisvuspäeva seni suurima paraadiga

18.11.17 ... Läti tähistas laupäeval 99. iseseisvuspäeva suurima sõjaväeparaadiga pärast iseseisvuse taastamist, teatas Läti kaitseministeerium laupäeval. Läti täidab järgmisel aastal lubaduse ja eraldab riigikaitsele kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT).

Allikad: võimupartei vallandab Mugabe pühapäeval

18.11.17 ... Zimbabwe võimupartei ZANU-PF peab pühapäeval keskkomitee erakorralise kohtumise selleks, et vallandada 93-aastane president Robert Mugabe parteijuhi kohalt, teatasid kaks ZANU-PFi allikat.

Ratas: viimased nädalad näitavad, et riigikogu valimiste kampaania juba käib

18.11.17 ... Viimaste nädalate meediapilt näitab, et 2019. aasta riigikogu valimiste kampaania juba käib, ütles Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas Põltsamaal laupäeval Keskerakonna volikogu istungil peetud kõnes.
err.ee otseülekanded
TEISIPÄEVAL KELL 16.30 |

Mis on Minu Ise?

KOLMAPÄEVAL KELL 18.00 |

Jaak Joala uue kogumikplaadi "Alles eile" esitlus

PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: