Eesti

Ossinovski: kodakondsuspoliitika on totaalselt läbi kukkunud

17.11.17 ... SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles rahvusvahelisel lõimumiskonverentsil Tallinnas, et Eesti kodakondsuspoliitika on täiesti läbi kukkunud.

Õiguskantsler: Tallinn peab kaotama elanike prügiarvetelt lubamatu lisatasu

17.11.17 ... Tallinna keskkonnaamet on ebaseadusliku jäätmehoolduseeskirja alusel lisanud elanike prügiarvetele lisatasu registri pidamise ja arvete esitamise eest, leiab õiguskantsler Ülle Madise.

Mihkel Kärmas: umbluu “Kadriorgia” ümber

17.11.17 ... Poliitik ja ajakirjanik Peeter Ernits väidab värskelt ilmunud Arnold Rüütli biograafias, et 2005. aasta lõpus presidendilossis toimunud noortepeod, millest puhkes hiljem ajakirjanduses „Kadriorgiaks“ ristitud skandaal, olid lavastus. Kuna seda väidet tiražeerivad täna kõik juhtivad väljaanded, pean vajalikuks see see umbluu võimalikult kiirelt ja selgelt ümber lükata, kirjutab "Pealtnägija" ajakirjanik Mihkel Kärmas.

Pereõed loodavad riikliku rahastamise laienemist enamatele vaktsiinidele

17.11.17 ... Uuel aastal hakkavad kehtima muudatused immuniseerimiskavas, mille kohaselt hakkab riik rahastama noorte tütarlaste vaktsineerimist papilloomviiruse vastu, mis on tihti emakakaelavähi üheks põhjuseks. Pereõdede sõnul on haigusi, mis peaks nii-öelda riiklikus vaktsineerimiskalendris olema, tegelikult rohkemgi.

SEB pangateenustes esines häireid

17.11.17 ... SEB teatas reede õhtul häiretest kaardimaksetes ja internetipangas.

Reinsalu sõnul tuleks luua nimekiri küberkuritegevust soodustavatest riikidest

17.11.17 ... Justiitsminiter Urmas Reinsalu hinnangul tuleks luua nimekiri riikidest, mis soodustavad küberkuritegevust.

Narva linnavõim pole veel otsustanud, millise summaga nad Narva muuseumi tegevust tuleval aastal toetavad

17.11.17 ... Kultuuriministeerium muretseb Narva muuseumi rahastamise pärast. Narva linnavõim jätab sel aastal muuseumile osa raha maksmata ning ka tuleva aasta toetus pole veel selgunud. Jüri Nikolajev.

Riigikogu fraktsioonid on valmis Ülle Madise ettepanekuid valimiskorra ja valimiste rahastamise kontrolli kohta arutama

17.11.17 ... Nii mõnegi punkti muutmist peavad nad siiski keeruliseks või ka küsitavaks. Kai Vare.

Pevkur ootab valitsuskoalitsiooni kuuluvalt IRLilt konservatiivse majanduspoliitika eest seismist

17.11.17 ... Täna kogunes Reformierakonna volikogu, et arutada erakonna uut programmi ja mõelda kuidas minna 2019nda aasta üldvalimistele. Erakonna esimees Hanno Pevkur ütles, et eesti elanikele tuleb tagasi anda kindlus, et need viimase aastaga toimunud segadused ei ole see tee kuhu Eesti peaks minema. Margitta Otsmaa tegi Hanno Pevkuriga sel teemal intervjuu.

Terve Pere Apteek sai kohtus õiguse PERHi apteegis edasi tegutseda

17.11.17 ... Tartu halduskohus rahuldas reedese otsusega Terve Pere Apteek OÜ ehk Apotheka kaebuse ja tühistas ravimiameti otsuse, millega peatati osaliselt apteegi tegevusloa kehtivus Tallinnas Sütiste tee 19 asuvas Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Kohus tunnistas mehe politseiniku löömises süüdi

17.11.17 ... Viru maakohus tunnistas reedel 41-aastase mehe politseiniku löömises süüdi.

Rüütel: "Kadriorgia" oli alatu lavastus

17.11.17 ... President Arnold Rüütel väidab oma värskelt ilmavalgust näinud elulooraamatus, et 2006. aasta alul meedias palju kõneainet pakkunud "Kadriorgia" oli alatu lavastus rikkumaks ta võimalused uuesti presidendiks saada.

Riigikogu on valmis õiguskantsleri valimiste ettepanekuid arutama

17.11.17 ... Riigikogu fraktsioonid üldiselt pooldavad õiguskantsler Ülle Madise ettepanekuid valimiskampaaniale kehtestatud reeglite ja erakondade rahastamise järelevalve komisjoni volituste üle vaatamiseks, aga nii mõnegi punkti muutmist peavad nad siiski keeruliseks või ka küsitavaks.

Reformierakond hakkab uut programmi koostama

17.11.17 ... Reformierakonna volikogu kogunes Tallinnas Viru hotelli, kus arutab kohalike omavalitsuste volikogude valimiste tulemusi ja erakonna uue programmi koostamist.

OTSE: poliitikute debatt lõimuvast Eestist

17.11.17 ... Reedel jätkub Tallinnas rahvusvaheline lõimumiskonverents „Ühtsustunne mitmerahvuselistes kogukondades: kultuuri, meedia ja kodanikuühiskonna roll“, kus tõmbenumbriks on debatt, millest võtavad osa Eesti poliitilisel maastikul tegutseva viie suurema erakonna esindajad. Kell 13.30 algavat debatti saab vaadata ka ERR.ee vahendusel.

PRIA peab ekspoliitiku võla Euroopa Komisjonile ilmselt kinni maksma

17.11.17 ... Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet pole tagasi saanud 95 000 eurot, mis Urbo Vaarmanni firma neilt välja pettis, ning see võib jäädagi Eesti maksumaksja kanda.

Vershbow: USA võib paigutada Euroopasse veel ühe brigaadi

17.11.17 ... USA võib otsustada paigutada lähiaastatel Venemaa heidutamiseks Euroopasse veel ühe brigaadi, ütles endine NATO asepeasekretär Alexander Vershbow, kes praegu töötab eksperdina USA rahvusvaheliste suhete uurimiskeskuses Atlandi Nõukogu.

Haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi

17.11.17 ... Haldusreformi tõttu vajasid Eesti 1,2 miljonist aadressist muutmist peaaegu pooled – kokku tuli maa-ameti aadressiandmete süsteemis uuendada umbes pool miljonit aadressi, neist ligi 300 000 on elukoha ja töökoha aadressid. Nüüdseks on kõik aadressid uuendatud.

Toris kogunes esimest korda uus vallavolikogu, mis peab lahendama vanade valdade tülid

17.11.17 ... Pärnumaal olid haldusreformi käigus kõige suuremad probleemid Sauga vallas, kus osa külasid soovis liituda Pärnuga, volikogu aga otsustas Tori, Are ja Sindi kasuks. Probleemi peab lahendama eile esimest korda kogunenud uus volikogu. Ester Vilgats.

Ilm on täna tuuline

17.11.17 ... Sünoptik Merike Merilain.

Eestis tagaselja vangi mõistetud Haidarist sai Kabuli provintsi kuberner

17.11.17 ... Eestis ulatuslike maksukuritegude eest tagaselja neljaks aastaks vangi mõistetud endine Rapla piimatööstuse juht Mohammad Yaqub Haidari alustas tööd Kabuli provintsi kubernerina, nimetades oma prioriteediks võitlust korruptsiooniga.

2. hoiatus inimkonnale: loodus kukub kokku, inimesel pole enam pikka pidu

17.11.17 ... 1992. aastal tegi 1700 teadlast üle maailma, sh pea kõik elus olevatest Nobeli preemia laureaatidest, ühisavalduse, mida nimetasid „Maailma teadlaste hoiatuseks inimkonnale“. Sel nädalal avaldasid teadlased toonase hoiatuse järje ehk 2. hoiatuse inimkonnale, ainult et sel korral on allakirjutanuid 15 364, nende hulgas ka 20 Eesti teadlast.

Politsei on kulutanud arestitud Lamborghini hoidmisele ligi 20 000 eurot

17.11.17 ... Politsei on nelja aastaga süüdistatavale kuuluva arestitud sportauto Lamborghini Aventador hoiustamise ja hooldamise peale kulutanud juba ligi 20 000 eurot, kirjutab Eesti Ekspress.

Koalitsioonis on jätkuvalt erimeelsus tasuta ühistranspordi asjas

17.11.17 ... Keskerakonna koalitsioonipartneri IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder ütles Postimehele, et kuigi juriidiliselt on majandusminister Kadri Simsonil tõesti kõik võimalused 1. juulil maakondades tasuta ühistransport kehtestada, puudub tal selleks vajalik poliitiline kokkulepe.

Õpetajatel pole tihti võimalik end koolikiusamise eest kaitsta

16.11.17 ... Koolikiusamisega seoses räägitakse enamasti õpilastest, kuid kiusatava rolli võivad koolis sattuda ka õpetajad. Neljapäeval arutati teemat Tartus toimunud haridusfoorumil.

Europarlament: asüülitaotlejatest keeldujaid ähvardab eurorahast ilmajäämine

16.11.17 ... Brüsselis jõuti esialgsele kokkuleppele määruses, mis loob ühised eeskirjad rahvusvahelist kaitset vajavate põgenike vabatahtlikuks ümberasustamiseks kolmandatest riikidest. Samal ajal soovib Euroopa Parlament jagada varjupaigataotlejad ära kõigi liikmesriikide vahel ja ähvardab neid riike, kes asüülitaotlejatest keelduvad, jätta ilma Euroopa Liidu rahastusest. Siduvast kokkuleppest ollakse siiski kaugel.

Seeder: koalitsioonileping ei ole pühakiri

16.11.17 ... Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helri-Valdor Seeder ütles, et valitsusel peab olema paindlikkust vastavalt reaalsele elule koalitsioonilepingusse muudatusi teha.

Õiguskantsler tegi ettepaneku kaotada poliitreklaami piirangud

16.11.17 ... Õiguskantsler Ülle Madise tegi riigikogule ettepaneku kaotada aktiivse agitatsiooni perioodil poliitilise välireklaami keeld, sest see ei täida oma algset eesmärki muuta valimiskampaaniad sisukamaks.

Põhja-Tallinnas oli kõrgepingerikke tõttu üle 6000 majapidamise elektrita

16.11.17 ... Põhja-Tallinnas jäi neljapäeva õhtul rikke tõttu elektrita üle 6000 majapidamise.

Tallinna volikogu kinnitas alaliste komisjonide koosseisud

16.11.17 ... Tallinna linnavolikogu kinnitas neljapäevasel istungil alaliste komisjonide koosseisud ja valis revisjonikomisjoni.

Kuulmispuudega laste kõneprotsessorite ostuks annetati 21 000 eurot

16.11.17 ... Järgmisel aastal vajab Eestis 21 kuulmisimplantaadiga lapse kõneprotsessor vahetamist. Heategevuskampaaniaga koguti raha kõneprotsessorite ostmiseks.

Elulooraamatu esitlus rahvusraamatukogus ehk härra Rüütli austamise päev

16.11.17 ... Perekonnanimel on oma lugu. Rüütli puhul ulatub see kaugesse aega, kui taanlased veel Saaremaad valitsesid. Nende kantse kaitsma ja ümberkaudseid randu valvama värvati kohalikke talupoegi, kelle esindusliku väljanägemisega mehed teenisid ratsarüütlitena ja saidki hüüdnimeks Rüütel.

Terras: NATO kõrval on vaja selgemat pingutust ka Euroopa Liidult

16.11.17 ... Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ütles Eesti kaitseväe 99. aastapäeva tähistamisel peetud kõnes, et lisaks NATO-le on kaitsevaldkonnas vaja selgemat pingutust Euroopa Liidu poolt.

Politsei: Tallinnas on fentanüül raskemini kättesaadavaks muutunud

16.11.17 ... Tallinnas võib viimastel kuudel täheldada fentanüüli pakkumise vähenemist tänavatel, kuna mitme kriminaalasja raames on konfiskeeritud suur kogus seda narkoainet.

Euroopa Parlament: liikmesriike, kes ei võta vastu oma osa varjupaigataotlejatest, ähvardab oht jääda ilma ELi rahastusest

16.11.17 ... Brüsselis jõuti esialgsele kokkuleppele määruses, mis loob ühised eeskirjad rahvusvahelist kaitset vajavate põgenike ümberasustamiseks kolmandatest riikidest. Eesmärk on pakkuda Euroopa Liitu tulekuks seaduslikke ja turvalisi võimalusi, mis peaks vähendama ebaseaduslikku immigratsiooni. Kokkuleppe järgi on ümberasustamine riikidele vabatahtlik. Samal ajal kiitis Euroopa Parlament heaks oma seisukoha liidu varjupaigareeglite reformiks. Parlamendi nägemuse järgi ei peaks riik, kuhu sisserändaja esimesena saabub automaatselt vastutama varjupaigataotluse menetlemise eest. Selle asemel tuleks asüülitaotlejad jaotada kõigi liikmesriikide vahel. Neid liikmesriike, kes ei võta vastu oma osa varjupaigataotlejatest, ähvardab oht jääda ilma ELi rahastusest, leidis täna Euroopa Parlament. Varjupaigareeglite reformi elluviimiseks vajalikku kokkulepet liikmesriikide ja Euroopa Parlamendi vahel samas ei terenda, sest pealinnad on seni suutnud kokkuleppida üksnes vabatahtlikus ümberasustamises. Johannes Tralla küsitles Eesti alalist esindajat Euroopa Liidu juures Kaja Taela.

Venemaa Olümpiakomitee president peab WADA otsust poliitiliseks

16.11.17 ... Maailma Antidopinguagentuur ehk WADA jättis jõusse otsuse, peatada Venemaa Riikliku Antidopinguagentuuri liikmelisus. WADA otsuse aluseks oli Venemaa Riikliku Antidopinguagentuuri tegevust jälgiva komitee soovitus. Johannes Vedru

Valitsus kinnitas SA Kunstihoone loomise

16.11.17 ... Valitsus kinnitas Sihtasutus Kunstihoone loomise. See tähendab kujutava kunsti valdkonnas esimese riigi osalusega näituseasutuse sündi. Erle Loonurm

Ligi ärritus Eesti Panga asepresidendi peale

16.11.17 ... Endine rahandusminister Jürgen Ligi (RE) ärritus Eesti Panga asepresidendi Ülo Kaasiku eilse stuudiointervjuu peale "Aktuaalses kaameras" sedavõrd, et nimetas Kaasikut otsesõnu valitsuse puudliks.

Koolipoisse kuritarvitanud karatetreeneri õpetamiskeeld jõustus

16.11.17 ... Riigikohus jättis jõusse Võrumaal trennipoiste pesemisel innukust üles näidanud karatetreenerile Marek Rästasele mõistetud tingimisi vangistuse ning lastega töötamise keelu.

Suri arstiteadlane ja vigastatud sõjameeste ühingu esimees Jüri Teras

16.11.17 ... Neljapäeva varahommikul suri 93 aasta vanuselt arstiteadlane ja Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühingu esimees Jüri Teras seenior.

Pooltühjade kortermajade elanikud võivad leida riigi toel uue eluaseme

16.11.17 ... Riik plaanib toetada omavalitsusi nende inimeste ümberkolimisel, kes elavad praegu pooltühjades, tihtilugu kütmata kortermajades. Madis Hindre

Õiguskantsler tegi ettepaneku kaotada piirangud poliitreklaamile

16.11.17 ... Õiguskantsler Ülle Madise tegi riigikogule ettepaneku kaotada aktiivse agitatsiooni perioodil poliitilise välireklaami keeld, sest see ei täida oma algset eesmärki muuta valimiskampaaniad sisukamaks. Kärt Kelder

Tallinna Sadam noteerib kolmandiku aktsiatest

16.11.17 ... Tallinna Sadam läheb börsile tuleva aasta esimeses pooles ja noteeritakse kuni 33% aktsiatest. Kristi Sobak

Lõimumise mõttekoht: eestlaste ja venelaste lahkukasvamine algab lasteaiast

16.11.17 ... Mida siis teha selleks, et eesti ja vene laste ja noorte vahele ei kasvaks väärtuste ja palgalõhe tarasid? Teadlaste soovitusel võiks alustada sellest, et lapsi ei jagataks keele alusel lasteaedadesse ja koolidesse.

ERMi ja rahvusarhiivi kolimine linna serva soodustas autostumist

16.11.17 ... See, millise teekonna me kodust tööle liikumiseks valime, on meile tühine osa igapäevaelust. Teadlastele pakub see aga suurt huvi, kuna võimaldab planeerida linnatransporti. Lisaks mõjutab inimeste ümberpaiknemine linnas näiteks seda, kas mõni kaubanduskeskus jääb tühjaks või tõuseb hoopis õhusaaste hulk.

Kokkuleppekaristus võib Liis Haavelile tuua peatse vanglast vabanemise

16.11.17 ... Harju maakohus vaeb neljapäeval Liis Haavelina tuntud, praegu Elois-Catherine Haaveli nime kandva kelmi uue süüasja karistuskokkulepet, mis võib tuua talle peatse vanglast vabanemise.

Tõniste: aktsiisitõusu peatamine oli minu enda initsiatiiv

16.11.17 ... Rahandusminister Toomas Tõniste ütles, et ettepanek kavandatud alkoholi aktsiisitõus ära jätta oli tema initsiatiiv, mitte Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Helir-Valdor Seederi algatus.  

Kohus trahvis kohtuotsuse täitmisega venitanud Kambja valda 10 000 euroga

16.11.17 ... Tartu ringkonnakohus määras kolmapäeval Kambja vallale (endine Ülenurme vald) Tartu halduskohtu otsuse täitmata jätmise eest 10 000 euro suuruse trahvi.
PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: