Eesti

Tordioksjon tõi Maarjakodu elanikele õpiraha

21.10.17 ... Pärnus müüdi laupäeval keset Port Arturi kaubanduskeskuse aatriumit torte, heategevuslikul oksjonil koguti raha selleks, et parandada Pärnu Maarjakodus elavate intellektipuudega täiskasvanute õppimisvõimalusi.

Soome-ugri rahvaste hõimupäevad tipnesid kontserdiga

21.10.17 ... Soome-ugri rahvaste hõimupäevad tipnesid laupäeval kontserdiga Tallinnas Vabalaval.

Rõivase ahistamisskandaali naispool oma versioonist ei tagane

21.10.17 ... Eelmisel nädalal Eesti Päevalehes ekspeaministri ja toonase riigikogu aseesimehe Taavi Rõivase ahistava käitumise ettevõtjate Malaisia-visiidil ajakirjandusse toonud naine kinnitab, et ei kahetse juhtunu avalikustamist ning on rääkinud tõtt, kuid soovib nüüd selle teema selja taha jätta ja oma eluga edasi minna.

Semilarski: ma ei ole kunagi võtnud altkäemaksu

21.10.17 ... Korruptsioonis kahtlustatav Tartu endine abilinnapea, reformierakondlane Valvo Semilarski pole enda sõnul mitte kunagi altkäemaksu võtnud.

Ida-Virus hakkab bussiliinidega tegelema uus keskus

21.10.17 ... Ida-Virumaal loodi ühistranspordikeskus, mis hakkab uuest aastast maavalitsuse asemel tegelema maakonnaliinidega.

Semilarski ei pea end milleski süüdlaseks

21.10.17 ... Tartu abilinnapea kohalt taandunud Valvo Semilarskile esitatud korruptsioonikahtlustustega on seotud nii Ehitusettevõte Eviko, kütusefirma Olerex kui ärimees Aivo Pärn. Semilarski sõnul ta milleskis süüdi ei ole. Madis Hindre

ERR KATALOONIAS: inimesed on autonoomia kärpimise mõttega harjunud

21.10.17 ... Hispaania peaminister Mariano Rajoi teatas, et kärbib Kataloonia parlamendi võimu, tagandab valitsuse ja kuulutab kuue kuu jooksul välja valimised. Barcelonad on täna meeleavaldus, aga olukord ei ole eriti ärev. Epp Ehand

Viru-Nigulas võeti koalitsiooni kõik volikogusse pääsenud

21.10.17 ... Täna kirjutati alla koalitsioonilepingule Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas, mis moodustus Kunda linnast ja Viru-Nigula vallast ning Ida-Virumaalt läks sinna ka Aseri vald. Koalitsiooni moodustasid kõik, kes volikogusse pääsesid. Vallavanema kandidaat Einar Vallbaum peab oluliseks, et keegi end kõrvalejäetuna ei tunneks. Kai Vare

Heategevusliku tordioksjoni kalleim küpsetis maksis 120 eurot

21.10.17 ... Pärnakad kogusid heategevusoksjoniga raha Pärnu Maarjakodu elanikele tegevusmaja rajamiseks. Silvia Sool

MTÜ Oma Pere korraldusel antakse nädala jooksul nõu lapsendamise kohta

21.10.17 ... Lapsendamiskeskus MTÜ Oma Pere korraldab alates laupäevast üle-eestilise lapsendamisnädala "Õnnelik vanem = õnnelik laps", et arutada lapsendamisega seotud kitsaskohti.

"Rahva teenrid": IRL võib end valimiste üheks võitjaks lugeda

21.10.17 ... Vikerraadio laupäevases saates "Rahva teenrid" osalenud ajakirjanikud ütlesid, et kohalike valimiste võitjaks võib end lugeda Keskerakond, kuid väga suur põhjus rahuloluks on Isamaa ja Res Publica Liidul (IRL), kes näitas, et jääb ellu.

Sotsioloog: kõrgharidus vähendab Eestis lahutuste hulka

21.10.17 ... Uurides nii lahutanud meeste kui naiste haridustaset, joondus välja seaduspärasus, et kõrgharidusega meeste seas oli lahutanuid vähem.

Türi vallas teevad võimuliidu IRL, Reformierakond ja Keskerakond

21.10.17 ... Järvamaa suurimas omavalitsusüksuses, Türi vallas moodustavad võimuliidu Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), Reformierakond ning Keskerakond.

Testi teadmisi | baarikärbes ja orsoto – mis on uued sõnad uues sõnastikus?

21.10.17 ... Koos järgmisel sügisel ilmuva sõnastikuga lisanduvad ka mitmed uued sõnad, nagu sologaamia, baarikärbes ja orsoto. Mida need tähendavad, saab teada artikli lõpus olevast testist.

Veoki ja sõiduauto kokkupõrkes sai kaks inimest vigastada

20.10.17 ... Märjamaa vallas said reede õhtul raskeveoki ja sõiduauto kokkupõrkes kaks inimest vigastada.

Kurioosum: endises piiripunktis avati alkoholipood

20.10.17 ... Üle kümne aasta tondilossina seisnud Läti-Pihkva maantee äärde jäävas endises Murati piiripunktis avati alkoholipood.

Suvorov talle esitatud kahtlustustest: absurd

20.10.17 ... Reede hommikul arestimajast vabanenud Artjom Suvorov (KE) nimetab talle esitatud kahtlustusi absurdiks.Suvorovi sõnul kahtlustatakse teda selles, et ta aitas spordiklubil altkäemaksu eest toetust saada. Valvo Semilarski pole avalikkuse ette astunud.

Haldusreform toob kõige rohkem aadressimuutusi Saaremaal

20.10.17 ... Liidetavate omavalitsuste elanikest saavad paljud endale uues omavalitsuses ka uue aadressi. Kõige rohkem aadressimuutusi tuleb Saaremaal.

Lääne Harjumaa vallad ja Keila peavad võimukõnelusi

20.10.17 ... Lääne Harjumaal liitunud vallad ning Keila linn peavad koalitsiooniläbirääkimisi ning valmistuvad uute volikogude kokkutulemiseks. Saue ja Lääne-Harju vallas valimised võitnud valimisliidud leiavad, et edu tõi neile liitunud valdade esindajate koostöö.

Omavalitsused saavad transiitteede remondiks toetust

20.10.17 ... Majandusminister Kadri Simson allkirjastas transitteede programmi, millega toetatakse kahel järgmisel aastal omavalitsusi transiitteede ja ettevõtlusega seotud teede parandamisel. Indrek Lepik

Ekspert: Eestis süüdistatakse liiga tihti ohvrit

20.10.17 ... Sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitika osakonna nõunik Kristiina Luht ütles hiljuti päevavalgele tulnud ahistamise ja kupeldamise skandaalide valguses "Ringvaates", et Eestis kiputakse liiga tihti ohvrit süüdistama.

Suvorov: kahtlustused on absurdsed

20.10.17 ... Täna hommikul arestimajast vabanenud Tartu abilinnapea Artjom Suvorovi sõnul kahtlustatakse teda selles, et ta aitas spordiklubil altkäemaksu eest toetust saada. Suvorov nimetab kahtlustust absurdiks. Madis Hindre räägib lähemalt.

EL ootab Suurbritannialt selgeid finantslubadusi

20.10.17 ... 27 Euroopa liidrit ootavad Suurbritannialt lähinädalatel konkreetseid lubadusi liidu ees võetud finantskohustuste täitmiseks. Johannes Tralla võtab kokku Ülemkogu arutelud.

Jõgeva koalitsioonileppes püütakse arvestada väiksemate liitujate huvisid

20.10.17 ... Jõgeva vallas sõlmisid koalitsioonilepingu Keskerakond, Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond. Kokkuleppekohaselt saab vallavanema koha Aare Olgo Keskerakonnast ja volikogu esimehe koha Raivo Meitus Reformierakonnast. Iga erakond saab ka ühe abivallavanema koha. Haldusreformi tulemusena moodustunud Jõgeva vald koosneb senisest Jõgeva linnast ning Jõgeva, Torma ja Palamuse vallast. Jõgeva valla vallavanema kandidaat Aare Olgo ütles intervjuus Jaan Lukasele, et kolme erakonna koalitsioon sündis üsna sujuvalt, nelja valla esindajate ühendamine on märksa keerulisem

Sukles ja Karilaid kirjutasid Haapsalu koalitsioonileppele alla

20.10.17 ... Haapsalus sai reedel allkirjad Urmas Suklese valimisliidu HaRi ja Keskerakonna koalitsioonilepe.

Politsei pidas kinni Aasiast posti teel narkootikume tellinud soomlased

20.10.17 ... Möödunud nädalal pidasid politseinikud Lääne-Virumaal kinni kolm Soome kodanikku, kes kahtlustuse kohaselt tellisid Aasiast narkootikume Lääne-Virumaal elava 17-aastase noormehe kodusele aadressile. Noormehele esitati kahtlustus narkootilise aine ebaseadusliku käitlemise katses.

Haapsalus allkirjastati koalitsioonilepe

20.10.17 ... Haapsalus sai täna pärastlõunal allkirja senise linnapea Urmas Suklese valimisliidu HaRi ja Keskerakonna koalitsioonilepe. Linnapeana jätkab Urmas Sukles, volikogu esimeheks saab Riigikogu liige Jaanus Karilaid. Varem Reformierakonda kuulunud Sukles on Keskerakonnaga koalitsiooni teinud ka volikogu kahe eelmise koosseisu ajal. Juhan Hepner

Miljardär Andrei Babish lubab Tšehhis võimule saades suuri muudatusi

20.10.17 ... Tšehhis on täna ja homme parlamendivalimised. Tšehhi parlamendivalimised võidab tõenäoliselt eliidi- ja Euroopa Liidu vastase retoorikaga tuntust kogunud endine rahandusminister, miljardär Andrei Babish, kes lubab riigis suuri muudatusi. Tema liikumisele ennustatakse 25%-list toetust. Mall Mälberg

Ilm läheb jahedamaks, nädalavahetus on olulise sajuta

20.10.17 ... Sünoptik Ele Pedassaar räägib nädalavahetuse ilmast

Reportaaž Sõmerust: kuidas streigipilved tapamaja kohale tõusid?

20.10.17 ... Mis juhtub, kui töötajatele tundub, et juhtkond vaatab neist üle ja ümber? Tuleb streik. Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötüli tagamaid käis Lääne-Virumaal Sõmerus uurimas ajakirjanik Toomas Sildam. 

Video: Gonsiori tänav pärast uuenduskuuri

19.10.17 ... Tallinna kommunaalamet on avaldanud video, milline hakkab Gonsiori tänav pärast rekonstrueerimistöid välja nägema.

Keskerakond soovib Narvas ainuvõimu, kuid on ise seesmiselt kaheks kärisenud.

20.10.17 ... Kohalike omavalitsuste valimistel Narvas ülekaaluka võidu võtnud Keskerakond ei kavatse linnas võimu jagada. Keskerakond sai Narva volikogus 23 ning valimisliit Meie Narva 8 kohta. Samas - valimiste võit keskerakondlasi ei liida, pigem on tekkinud lõhenemine - Mihhail Stalnuhhin on otsustanud jääda kindlaks nõudmisele jätta Narva koolides alles gümnaasiumiosa ja säilitama vene keelse õppimise võimalus. Margitta Otsmaa

May: Brexiti-arveldus peab ootama lõpliku kokkuleppeni EL-iga

20.10.17 ... Suurbritannia nõustub Brexiti detailse arveldusega alles siis, kui on saavutatud kokkulepe tulevaste suhete üle Euroopa Liiduga, ütles Briti peaminister Theresa May reedel.

Suur-Järvamaa valimisliit ei olnud edukas

20.10.17 ... Kõigis kolmes Järvamaa omavalitsuses valimisnimekirja välja pannud valimisliit Suur-Järvamaa ei saavutanud loodetud edu, põhjuseks peetakse madalat valimisaktiivsust. Suur-Järvamaa juhina Paide linnavolikogusse pääsenud Järva maavanem Alo Aasma peab hiljemalt tuleva nädala teisipäevaks otsustama, kas ta jätkab maavanemana või loobub sellest kohast ja siirdub munitsipaalpoliitikasse. Olev Kenk

Kaart | Milliste koolide haldamise tahab Tallinn Sõõrumaalt üle võtta?

20.10.17 ... Tallinna linn teatas hiljuti, et soovivad kahe erafirmaga – Sõõrumaale kuuluva OÜ Vivatexi ja Jaanus Otsale ning Olaf Hermanile kuuluva OÜ BCA Centeriga – sõlmitud kümne kooli halduslepingud lõpetada, sest tänaseks viiele lepingule tehtud ekspertiis näitas, et linna jaoks oleks odavam hakata neid koole ise haldama. Millistest koolidest on jutt?

Pikamäe: oluline on õigusemõistmise sõltumatus ja võimude lahusus

20.10.17 ... Riigikohtu esimees Priit Pikamäe märkis reedel Tallinnas toimunud Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgemate kohtute esimeeste kohtumisel, et õigusemõistmise sõltumatus ja võimude lahususe sisuline saavutamine on muutunud Euroopas üha aktuaalsemaks.

Riigikohus jättis valdade sundliitmise jõusse

20.10.17 ... Riigikohus ei rahuldanud neljapäeval kuue valla taotlusi nende sundliitmise põhiseadusvastaseks tunnistamiseks, juba varem oli rahuldamata jäänud 11 valla taotlused ning rohkem vastavaid taotlusi arutusel pole.

Paide linnapeaks saab Priit Värk

20.10.17 ... Paide linnapeaks saab Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esindaja Priit Värk, loodavasse võimuliitu kuuluvad ka Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE).

Narvas ainuvõimu sooviv Keskerakond on sisemiselt lõhki

20.10.17 ... Keskerakond soovib Narvas ainuvõimu, kuid on ise seesmiselt kaheks kärisenud: ühel pool Mihhail Stalnuhhin, kes seisab gümnaasiumi säilitamise ja venekeelse õppe eest, ja teisel pool ülejäänud tema parteikaaslased.

Video: tuhanded lagled on vallutanud Tallinna ümbruse põllud

20.10.17 ... Lindude sügisränne on alanud ja tuhanded lagled täidavad häirimatult kõhtu põldudel, mis jäävad möödujate vaatevälja ka suurte maanteede ääres, näiteks Tallinna ringteel, edastas „Aktuaalne Kaamera”.

Kapo lasi Tartu endised abilinnapead vabaks

20.10.17 ... Kaitsepolitsei lasi korruptsioonikuritegudes kahtlustatavana kinni peetud Tartu endised abilinnapead, reformierakondlase Valvo Semilarski ja keskerakondlase Artjom Suvorovi ning veel kaks kahtlustatavat reede hommikul vabaks, kuna prokurör ei pidanud nende vahistamise taotlemist vajalikuks.

Sundliidetud Kambjas on nime pärast ikka tüli majas

20.10.17 ... Seaduse järgi on haldusreform nüüd peaaegu tehtud, aga see ei tähenda, et tõrksalt ühinenud omavalitsed kõiges üksmeelel oleks. Sundühendatud Kambja vallas võimule saanud Ülenurme poliitikud soovivad hakata valla nime muutma. Madis Hindre

EL loodab detsembriks teha uued varjupaigareeglid

20.10.17 ... Euroopa liidrid pakuvad Itaaliale tugevamat toetust Kesk-Vahemere rändetee sulgemisel koostöös Liibüa võimudega. Poliitiliselt tundliku varjupaigareeglite reformi juurde tullakse tagasi detsembris, ütles Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, kelle sõnul tuleb varjupaigareegleid muuta konsensuslikult. Peaminister Jüri Ratas esitles Euroopa Liidritele Tallinna digitippkohtumise järeldusi. Johannes Tralla

Tallinn suunab sülle kukkunud 10 miljonit kahe põhikooli renoveerimisse

20.10.17 ... Valitsus eraldas neljapäeval reservist Tallinnale, Tartule ja Pärnule kokku 12,5 miljonit eurot, mille omavalitsused olid omast taskust kulutanud hariduslike erivajadusega (HEV) õpilastele hariduse andmiseks.

Kuhu on Eestis kvoodipagulased paigutatud ja kui paljud neist on lahkunud?

20.10.17 ... "Pealtnägija" avaldas kolmapäeval loo sellest, kuidas ümberjaotuskava alusel Eestisse kahe aasta jooksul saabunud 161 pagulasest on siit teistesse riikidesse lahkunud juba 85 ehk üle poole. Millistesse Eesti linnadesse kvoodipagulased on paigutatud ja kui paljud on neist on sinna ka püsima jäänud?

Sundliidetud Kambja ja Ülenurme nimetüli ei rauge

20.10.17 ... Ühinenud Kambja vallas võimule saanud Ülenurme inimesed tahavad esimese asjana valla nime Ülenurmeks muuta.

Politsei: veokijuhid ei täida puhkeaja nõudeid

20.10.17 ... Politsei- ja piirivalveamet, maksu- ja tolliamet ning maanteeamet kontrollisid eelmisel nädalal Lõuna-Eestis liikuvaid veokeid ning avastasid vaid üksikuid rikkumisi.

Prokuratuur leppis Kenderi õigeksmõistmisega

20.10.17 ... Põhja ringkonnaprokuratuur ei vaidlusta riigikohtus kirjanik Kaur Kenderi õigeksmõistmist lapsporno loomises.

Uuring näitab Kaljulaidile suurt toetust

20.10.17 ... Seitse eestimaalast kümnest leiab, et Kersti Kaljulaid on aasta jooksul presidendiametis kenasti toime tulnud, selgub Postimehe ja BNSi tellitud Kantar Emori uuringust.
err.ee otseülekanded
PÜHAPÄEVAL KELL 10, 12.25 ja 15.55 |

Tallinna Mõõk - naiskonnavõistlus

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: