Eesti

Jõelähtme kirikule ehitatakse uut tornikiivrit

25.05.17 ... 13. sajandi algusest pärit Jõelähtme kirik on oodanud uut katust tornile kümme aastat, kuid ka viimasel kahel aastal pole olnud toetust piisavalt. Nüüd uut tornikiivrit ehitatakse, kuid osa raha on endiselt puudu.

Peipsi järvest on koristustalgutel välja toodud ligi 300 nakkevõrku

25.05.17 ... Kuigi kalamehi on aastaid kutsutud üles olema valvsamad, on nakkevõrkude vette triivima ning põhja jäämine endiselt suur probleem. Keskkonnainspektsioon veab koristustalguid, mille jooksul on Peipsi järvest välja võetud peaaegu 300 võrku.

Koeru keskkooli direktor lahkus õpilaste ja töötajate survel ametist

25.05.17 ... Koeru keskkooli õpilased ja töötajad kogusid allkirju direktor Tiit Tali väljavahetamiseks, tuues põhjuseks tema halba tööd ja ebaviisakat käitumist. Kaks aastat ametis olnud direktor teatas neljapäeval vallavanemale soovist amet maha panna ja vallavalitsus kuulutas uue direktori leidmiseks juba ka konkursi välja.

Karilaid: tuleb puhastada erakonna maine ja säilitada töövõime riigis ning pealinnas Uuendatud 19:42

25.05.17 ... Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles, et Mihhail Korbi ja Arvo Sarapuu ümber lahvatanud skandaalide valguses tuleb mõelda, mida teha, et erakond sellistesse olukordadesse nii tihti ei satuks. Esmalt tuleb tema sõnul tegeleda maine puhastamise ja töövõime säilitamisega.

Video: Korb esitas eesti- ja venekeelsele meediale vastakaid seisukohti

25.05.17 ... Riigihalduse ministri ametikohalt kolmapäeval oma väljaütlemiste tõttu tagasi astunud Keskerakonda kuuluv Mihhail Korb esitas pärast tagasiastumist eesti- ja venekeelsele meediale Eesti NATOsse kuulumise kohta erinevaid seisukohti.

Koeru keskkooli direktor lahkub õpilaste ja kooli töötajate nõudmisel ametist

25.05.17 ... Koeru keskkooli õpilasesinduse 19 liiget ja 28 kooli töötajat saatsid vallavolikogule pöördumise, milles nõutakse direktori väljavahetamist. Pöördumises märgitakse, et kooli alusdokumendid pole korras, direktor hilineb pidevalt või ei jõua üldse kohale, ning tema sõnavara ja kohatud naljad pole õpilastele eeskujuks. Kaks aastat ametis olnud Koeru keskkooli direktor Tiit Tali teatas täna vallavanemale soovist õppeaasta lõpul amet maha panna. Koeru vallavalitsus otsustas välja kuulutada konkursi, et leida koolile uus direktor. Jätkab Olev Kenk.

Kalevi keskstaadioni arhitektuurikonkursi võitis ideekavand Katel

25.05.17 ... Kalevi keskstaadioni arhitektuurikonkursi võitis ideekavand pealkirjaga Katel. Võidutöö autorid on Karli Luik, Johan Tali ja Martin McLean arhitektuuribüroost Kontekst. Jätkab Kärt Kelder.

Ratas: riigihalduse ministri kandidaat tehakse teatavaks tuleva nädala alguses

25.05.17 ... Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et riigihalduse ministri kandidaat tehakse teatavaks tuleva nädala alguses. Riigihalduse minister Mihhail Korb teatas tagasiastumisest eile õhtul. Jätkab Erle Loonurm.

Kaitsepolitsei pidas kinni Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu

25.05.17 ... Kaitsepolitsei pidas hommikul Tallinna prügiäri kriminaalasja raames kinni keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu. Teda kahtlustatakse teadvas toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses. Lisaks kahtlustatakse kaht meest suures ulatuses toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises. Abilinnapea Sarapuu esitas avalduse ametist tagasiastumiseks. Jätkab Kai Vare.

Narvast avastati sadu tonne metsa alla viidud ehitusprügi

25.05.17 ... Narvas avastati sadu tonne metsa alla viidud ehitusprahti, kuid kinnistu omaniku väitel peitub probleem Narva jäätmekäitluses.

Kapo pidas prügiäri kriminaalasja raames kinni Arvo Sarapuu Uuendatud 18:06

25.05.17 ... Kaitsepolitsei pidas Tallinna prügiäri kriminaalasja raames neljapäeva hommikul kinni Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu, keda kahtlustatakse teadvas toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses. Sarapuu esitas pärastlõunal lahkumisavalduse.

Fotod: lõppes seni suurim Kevadtorm Uuendatud 17:55

25.05.17 ... Kaitseväe keskpolügoonil peeti neljapäeval pidulik rivistus, millega loeti kolm nädalat väldanud Kevadtorm lõppenuks.

Kohus mõistis baarikülastajaid tulistanud mehe vangi

25.05.17 ... Kohus mõistis mullu juulis Kohtla-Järvel baarikülastajaid tulistanud mehe vangi.

Ligi: töötame vaikselt selle nimel, et saaks valitsuse maha võtta

25.05.17 ... Reformierakonna juhatuse liige Jürgen Ligi ütles, et on pidanud oma erakonnakaaslasi tagasi hoidma plaanis kukutada praegu ametis olev valitsuskoalitsioon.

Ratas Sarapuust: meedias tekkinud kahtlustel olid tugevad alused

25.05.17 ... Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas ütles, et Arvo Sarapuu prügiskandaal näitab, et ajakirjanduses üles tõusnud kahtlustel olid tugevad alused.

Kohus mõistis naist süütamisega ähvardanud pagulase vangi

25.05.17 ... Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja mõistis 27-aastasele Samer Khtabile kolmeaastase vangistuse, millest tal tuleb reaalselt vanglas ära kanda üks aasta. Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas Khtabi oma abikaasa kehalises väärkohtlemises, vägistamises ja tapmisega ähvardamises. Haapsalust jätkab Juhan Hepner.

Valitsus andis PERH-ile volituse liita endaga Hiiumaa haigla

25.05.17 ... Valitsus andis neljapäeval SA-le Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) volituse SA Hiiu Maakonnahaigla moodustamiseks, millega Hiiumaa haigla ühendatakse Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga.

OPEC pikendas tootmispiiranguid veel üheksa kuu võrra

25.05.17 ... Naftat eksportivate riikide organisatsioon ehk OPEC otsustas Viinis toimuval kohtumisel pikendada tootmispiiranguid veel üheksa kuu võrra järgmise aasta märtsini. Jätkab Mall Mälberg.

Pevkur: Ratas peaks tagasi astuma Uuendatud 15:27

25.05.17 ... Reformierakonna esimees Hanno Pevkur on seisukohal, et peaminister Jüri Ratas peaks pidevate ja üha uute skandaalide tõttu tagasi astuma.

Kohus karistas oma kassi hüljanud naist tingimisi

25.05.17 ... Tartu maakohus mõistis oma kassi tee äärde maha jätnud naise süüdi looma julmas kohtlemises ja karistas teda tingimisi rahalise karistusega.

Keskerakond on Savisaare eest 116 642 eurot Tallinna linnale tagastanud

25.05.17 ... Keskerakond on nüüdseks erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) otsuse alusel erakonna eksjuhi Edgar Savisaare valimisreklaamiks kulutatud 116 642 eurot Tallinna linnale tagasi maksnud.

Aas: sisekontroll prügimajanduses midagi kahtlast ei leidnud Uuendatud 14:20

25.05.17 ... Tallinna linnapea ülesannetes Taavi Aas tunnistas, et neljapäeval esitatud kuriteokahtlustus abilinnapea Arvo Sarapuule tuli talle üllatusena, sest sisekontroll polnud pealinna prügimajandust uurides midagi kahtlast leidnud.

Narkoärika kaks klienti surid üledoosi tõttu

25.05.17 ... Viru ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles meest süüdistatakse narkoäris, kus kaks nn klienti surid üledoosi tõttu.

Kohus mõistis naist süütamisega ähvardanud pagulase vangi Uuendatud 13:47

25.05.17 ... Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja mõistis neljapäeval Eestisse pagulasena saabunud süürlasest mehe oma naise süütamisega ähvardamise ja temaga vägivallatsemise eest reaalselt vangi.

Öösel ja homme päeval sajab kohati hoovihma

25.05.17 ... Ilmast räägib sünoptik Kertu Sild.

Feldmanis: prokuratuur ei pea Sarapuu vahistamist vajalikuks

25.05.17 ... Riigiprokurör Laura Feldmanis ütles neljapäeval pressikonverentsil, et prokuratuur ei pea antud hetkel vajalikuks taotleda kohtult Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja temaga koos kahtlustatavana kinni peetud Margo Tomingase ja Kaido Laanjärve vahistamist.

Tartu Lodjakoda soovib laieneda

25.05.17 ... Tartus Emajõe ääres on 2004. aastast tegutsenud Lodjakoda. Seal on ehitatud lodi Jõmmu, viikingilaev Turm ja viikingipaat Emma. Lodjakoja eestvedajad soovivad koda suurendada ja selle tegevusvaldkondi laiendada. Tartust jätkab Jane Saluorg.

Ratas ja Aas otsustasid, et Sarapuu ei saa abilinnapeana jätkata Uuendatud 13:19

25.05.17 ... Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas kinnitasid ühisavalduses, et neljapäeval kahtlustatavana kinni peetud abilinnapea Arvo Sarapuu ei saa abilinnapea ametis jätkata.

Põhjamaade uneuurijad arutavad unemeditsiini tulevikku

25.05.17 ... Tallinnas on koos Põhjamaade tunnustatud uneuurijad, et jagada kogemusi ja arutleda unehäirete ning unemeditsiini tuleviku üle. Jätkab Margitta Otsmaa.

Mihhail Korbi asendusliige riigikogus on Marko Šorin Uuendatud 13:10

25.05.17 ... Ametist lahkuva riigihaldusministri Mihhail Korbi riigikogusse naasmise korral peab valimistulemuse kohaselt talle koha vabastama Keskerakonna fraktsiooni liiga Marko Šorin.

Saarts: keskerakondlaste 9. mai avaldused ei jätnud manööverdamisruumi

25.05.17 ... Politoloog Tõnis Saartsi sõnul sai Mihhail Korbile saatuslikuks kontekst, kus Korbi NATO kommentaarile eelnes Olga Ivanova intervjuu Sputnikule ja Oudekki Loone kommentaarid 9. mai kohta. Ning samuti Yana Toomi vastuhakk Jüri Ratasele pärast Ivanova ja Loone korrale kutsumist.

Fotod ja video: Atko kontoris toimus läbiotsimine

25.05.17 ... Neljapäeva keskpäeval, pärast Tallinna abilinnapea Arvi Sarapuu kinnipidamist kaitsepolitsei poolt, toimus läbiotsimine ka Sarapuu ettevõtte Atko kontoris.

Keskerakond uue riigihalduse ministri leidmisega ei kiirusta

25.05.17 ... Keskerakonna aseesimees Kadri Simson ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et Keskerakond asub ametist tagasi astunud Mihhail Korbi asemel uut riigihalduse ministrit sõeluma nädala pärast.

Toom: Korbi tagasiastumine meile toetajaid juurde ei too

25.05.17 ... Keskerakonna eurosaadik Yana Toom ütles, et Mihhail Korbi valitsusest tagasiastumine mõjub halvasti erakonna toetusele nii eestikeelsete kui ka venekeelsete valijate seas.

TJA ei saa kuidagi TV3 uudistemüügi menetlusega hakkama

25.05.17 ... Jaanuaris TV3 uudistemüügi suhtes menetlust alustanud tehnilise järelevalve amet (TJA) ei suuda kuidagi menetlust lõpule viia - algselt märtsiks plaanitud menetluse lõpp on endiselt käimas ning uut lõppkuupäeva amet enam välja lubada ei julge.

Kohus vaeb ränga tööõnnetuse kriminaalasja uuesti sügisel

25.05.17 ... Tartu maakohus arutab riigikohtu otsusega maakohtule tagasi saadetud surmaga lõppenud tööõnnetuse kriminaalasja novembris.

Peaminister Ratase ringreis fotodel: kolme päevaga viis riiki

25.05.17 ... Peaminister Jüri Ratas lõpetas kolmapäeval Kesk-Euroopa ringreisi, käies kolme päeva jooksul Slovakkias, Ungaris, Tšehhis, Sloveenias ja Rumeenias.

Trump kohtub Brüsselis teiste NATO liikmesriikide juhtidega

25.05.17 ... USA president Donald Trumpi kohtub Brüsselis Euroopa Liidu liidritega, pärastlõunal on kavas kohtumine teiste NATO liikmesriikide juhtidega. Eestit esindavad kohtumisel peaminister Jüri Ratas, välisminister Sven Mikser ja kaitseminister Margus Tsahkna. Brüsselist teeb ülevaate Epp Ehand.

Pärastlõunal sajab mitmel pool hoovihma

25.05.17 ... Ilmast räägib sünoptik Kertu Sild.

SDE piirkonnajuht soovitab Järva maavanemal erakonnast lahkuda

25.05.17 ... Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Järvamaa piirkonna juht Lauri Läänemets saatis kolmapäeval erakonnakaaslasest Järva maavanemale Alo Aasmale kirja, milles soovitab tal erakonnast välja astuda.

Tallinna vastuseisust hoolimata üürib TAI ruumid süstlavahetuspunkti jaoks

25.05.17 ... Tervise arengu instituut (TAI) kavatseb mais sõlmida üürilepingu Tallinnasse Sitsi tänavale süstvavahetuspunkti avamiseks, kuigi linnvõimud koos kohalike elanikega on selle vastu protestinud.

Prokurör teatas Kenderi õigeksmõistmise vaidlustamisest

25.05.17 ... Põhja ringkonnaprokurör Lea Pähkel teatas Harju maakohtule kirjanik Kaur Kenderi lapsporno valmistamise süüasja õigeksmõistva kohtuotsuse vaidlustamisest.

Tallinna kesklinnas hakkab prügi vedama Tallinna Jäätmekeskus

25.05.17 ... Tallinn kesklinnas hakkab neljapäevast jäätmeid vedama Tallinna Jäätmekeskus, sest senine vedaja Ragn-Sells lõpetas lepingu, kuna linn ei andnud luba prügiveo hinnatõusuks kesklinnas.

Liikluses sai viga kolm inimest

25.05.17 ... Kolmapäeval juhtus üle Eesti kolm raskemat liiklusõnnetust, milles sai viga kokku kolm inimest.

Mihhail Korb astus ministriametist tagasi Uuendatud 22:13

24.05.17 ... Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi.

Eesti-Vene veepiir on nüüd alaliselt tähistatud

24.05.17 ... Kui senini oli Eesti piirirežiimi ala veepiiril tähistatud üksnes talvel, siis alates tänasest on see tähistatud ka navigeerimise perioodil.

Fotod: Kevadtormil peeti viimased lahingud

24.05.17 ... Kolmapäeval peeti Kevadtormi õppuse viimane faas ehk taktikaline lahinguülesannete täitmine.

"Pealtnägija" tõmbas hooajale joone alla

24.05.17 ... ETV saade "Pealtnägija" andis hooaja viimases saates aru, kuidas arenesid sügisest eetris olnud lood edasi ja mis kasu oli saatest.

"Suud puhtaks" otse: kuhu on jõudnud haldusreform?

24.05.17 ... Haldusreformi üle on Eestis vaieldud vähemasti 20 aastat. Päriselt läks reform käima alles eelmise valitsuse ajal, mil valdadele sätestati palju kõneainet pakkunud kriteeriumid. Kuigi vahepeal on toimunud valitsuse vahetus, pole haldusreform peatunud. Kuhu reformiga on jõutud ja kuidas valdade liitimine on sujunud - neile küsimustele otsitakse vastust tänaõhtuses hooaja viimases "Suud puhtaks" saates.

Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

24.05.17 ... Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs
Html Plokk