Eesti

"AK. Nädal": mis saaks Rail Balticu järel ülejäänud raudteevõrgust?

30.04.17 ... Lõppeval nädalal Riias esitletud Rail Balticu uus tasuvusanalüüs jättis selgitamata, milline on kiirraudtee valmimise järel praeguse raudteevõrgu tulevik ja kas riigid suudavad üha kahanevate kaubavedude juures mõlemat taristut ülal pidada. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris teemat lähemalt.

"AK. Nädal" uuris, kuivõrd oli politsei pronksiöö sündmusteks valmis

30.04.17 ... 2007. aasta 26.-29. aprillini toimusid Tallinnas ja mitmel pool Eestis nn pronksiöö rahutused. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, kuivõrd oli politsei tollal sellisteks sündmusteks valmis.

Suurupi ajalooline ülemine tuletorn avati külalistele

30.04.17 ... 257 aasta vanune Suurupi ülemine tuletorn on nüüdsest avatud külalistele. Tuletorni muuseumi rajasid viimase majakavahi tütred, kes ise on seal samas veetnud oma lapsepõlve.

Kuressaarest sai Eesti päikesepealinn

30.04.17 ... Kuressaare linnapea Madis Kallas kuulutas pühapäeval Kuressaare Eestimaa päikesepealinnaks, kuna ilmateenistuse statistika kohaselt paistab just Kuressaares Eesti teiste linnadega võrreldes kõige rohkem päikest.

Tudengid otsisid Tootsi kunagisele briketivabrikule uut rakendust

30.04.17 ... Eesti Kunstiakadeemia tudengid tutvustasid pühapäeval Tootsi kunagises briketivabrikus ideid sellele uue funktsiooni leidmiseks. Vabrik suleti 2011. aastal ja hooned on üle antud Eesti turbamuuseumile, kes alles otsib oma nägu ja väljundit.

Tootsi endisest briketivabrikust võib saada ka spa

30.04.17 ... Eesti Kunstiakadeemia tudengid tutvustasid täna Tootsi kunagises briketivabrikus ideid sellele uue kasutuse leidmiseks. Vabrik suleti 2011. aastal ja hooned on üle antud Eesti turbamuuseumile, mis alles otsib oma nägu ja väljundit. Ester Vilgatsilt lähemalt.

Suurvesi meelitab huvilised Kreenholmi ekskursioonile

30.04.17 ... Kevadine suurvesi äratab ellu Narva joa ja meelitab Kreenholmi ekskursioonile inimesi ka kaugemalt. Jüri Nikolajev jätkab.

Hollandi eestlased korraldasid laulu- ja tantsufestivali Kõlavöö

30.04.17 ... Hollandi eestlased korraldasid laulu- ja tantsufestivali Kõlavöö, mis tõi Amsterdami kokku ligi 250 eesti lauljat, tantsijat ja muusikut, kes elavad 15 Euroopa riigis. Korraldajate unistus on, et festivalist kasvaks välja Euroopa eestlaste laulupidu. Kõlavööl käis kohal Epp Ehand.

Kuressaarest sai päikesepealinn

30.04.17 ... Kuressaare kuulutati täna Eesti päikesepealinnaks, sest just selles linnas on viimasel viiel aastal olnud kõige rohkem päikeselisi päevi. Päikesepealinna pidustustel käis kohal Margus Muld.

Samost ja Rumm RES-ist: kas strateegilised investeeringud või poliitiline peenraha?

30.04.17 ... Anvar Samost ja Hannes Rumm viskasid Vikerraadio saates "Samost ja Rumm" õhku küsimuse, et kas riigieelarve strateegia (RES) toob esile tõepoolest strateegilised investeeringud või on tegemist poliitilise peenraha puistamisega.

"Olukorrast riigis": Rail Balticu kohta on liiga vähe infot jagatud

30.04.17 ... Ajakirjanik Andrus Karnau tõi välja kolm põhjust, miks Rail Balticu vastu protestitakse. Vähene info, trassivalik ja väike tasuvus.

Õiguskantsler: Sauga vallajuhtidel tuleb vabandust paluda

30.04.17 ... Õiguskantsler Ülle Madise tegi Sauga vallavanemale ja volikogu esimehele ettepaneku paluda vabandust Tammiste elanikelt, kes esitasid läinud aasta novembris vallale algatuse küla Pärnule üleandmiseks.

Politsei pidas kinni stardipüstoliga paugutanud joobes mehe

30.04.17 ... Laupäeval teatati hädaabinumbril, et Tartus tehti ühe korteriakna kaudu relvataolisest esemest lask õhku - politsei selgitas, et tegu oli stardipüstoliga ning kellelegi ohtu ei olnud.

Tormituul jättis tuhanded majapidamised elektrita Uuendatud 23:07

29.04.17 ... Laupäeva õhtuks oli tormituul jätnud tuhanded majapidamised elektrivooluta, osad majapidamised võivad elektri tagasi saada pühapäeva õhtuks.

Valmimas on elanikkonnakaitse kava

29.04.17 ... Riigikantselei juures tegutseval elanikkonnakaitse rakkerühmal on valmis saamas elanikkonnakaitse kontseptsioon, mille eesmärk on tagada kaitse mistahes kriisiolukorras.

Esimesel avatud kalasadamate päeval osalesid tuhanded huvilised

29.04.17 ... Laupäeval toimunud esimesel üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval osalesid tuhanded huvilised - esialgsetel andmetel külastas sadamaid üle kuue tuhande inimese.

Halb ilm häiris lennuliiklust Tallinna lennujaamas Uuendatud 19:00

29.04.17 ... Laupäevane sajune ja tormine ilm mõjutas ka lennuliiklust Tallinna lennujaamas.

Kehv ilm esimest avatud kalasadamate päeva ei rikkunud

29.04.17 ... Tänasel esimesel üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval osalesid ilmast hoolimata tuhanded huvilised ja sadamatesse tehti esialgsetel andmetel üle 6000 külastuse. Kokku sai külastada 11 kalasadamat ja kõige rohkem käis külalisi Pärnumaal asuvas Japsi kalasadamas. Seal käis ka Ester Vilgats ja tegi juttu kutselise kaluri Raio Piiroja ning kalastaja ja kalakoka Hanno Kasega.

Kümnendal Jõhvi balletifestivalil näeb ka Hiina artiste

29.04.17 ... Jõhvi balletifestival toimub sel aastal kümnendat korda. Esmakordselt tulevad Eesti ainsale balletifestivalile külalised väljaspoolt Euroopat. Rene Kundlalt lähemalt.

Riik tahab tõsta Tallinn-Tartu rongide kiiruse 135 km/h

29.04.17 ... Tallinn-Tartu rongid võiksid sõita ka sada kuuskümmend kilomeetrit tunnis, kuid selleks oleks vaja suuri investeeringuid, mida majandus ja taristuminister Kadri Simson mõistlikuks ei pea. Madis Hindre räägib lähemalt.

Trumpi valijad on 100 ametipäeva järel endiselt presidendi taga

29.04.17 ... Donald Trumpil täitub täna sada päeva USA presidendina. Üleriigiliselt on tema toetus rekordmadal, kuid peaaegu kõik Trumpi valijaist valiks ta uuesti ametisse. Maria-Ann Rohemäe jätkab.

Ratas: põhilistes Brexiti tingimustes püütakse kokku leppida Eesti eesistumise ajal

29.04.17 ... Euroopa Liidu liidrid kinnitasid täna juhised Suurbritannia lahkumiskõneluste pidamiseks. Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ütles, et Suurbritannia on kaks aastat kestvatel lahkumisläbirääkimistel silmitsi ühtse Euroopa Liiduga, ning rõhutas, et kõnelustel kujuneb prioriteediks Suurbritannias elavate ühenduse kodanike ja Euroopa Liidus elavate Briti kodanike heaolu. Peaminister Jüri Ratase sõnul püütakse põhilistes lahkumistingimustes kokku leppida Eesti eesistumise ajal. Peaministri sai äsja Brüsselis mikrofoni ette Johannes Tralla.

Fotod: päästjad said kümneid teateid tuule tekitatud kahjudest Uuendatud 18:13

29.04.17 ... Tugev tuul räsis laupäeval Harjumaad ning päästjad said kümneid teateid tuule tekitatud kahjudest, teatas päästeamet Twitteris.

Politsei pidas kinni stardipüstoliga paugutanud joobes mehe

29.04.17 ... Laupäeval teatati hädaabinumbril, et Tartus tehti ühe korteriakna kaudu relvataolisest esemest lask õhku. Politsei selgitas, et tegu oli stardipüstoliga ning kellelegi ohtu ei olnud.

Maanteeamet hoiatab: külm ja tuisune ilm võib muuta liiklemise ohtlikuks

29.04.17 ... Harjumaal ja Lääne-Viru maakonnas sajab lund, lörtsi ja vihma, mille tõttu võib nähtavus teedel olla piiratud, teatas maanteeamet.

Fotod: Ratas kinkis Hollande'ile pildi Prantsuse kaitseväelastest Tapal

29.04.17 ... Peaminister Jüri Ratas kinkis Prantsusmaa presidendile François Hollande'ile mälestuseks Tapal tehtud Prantsuse kaitseväelaste foto.

"Rahva teenrid": meedia meenutas pronksiööd tasakaalukalt

29.04.17 ... Vikerraadio saates "Rahva teenrid" osalenud ajakirjanikud tõdesid, et meediaväljaanded meenutasid kümne aasta möödumist pronksiööd paöju, kuid tegid seda tasakaalukalt ega kütnud üles asjatuid kirgi.

Sisekaitseakadeemia otsib Tallinnasse uue peahoone ehitajat

29.04.17 ... Sisekaitseakadeemia kuulutas välja riigihanke Tallinnasse Kase tänavale uue peahoone ehitaja leidmiseks.

Mart Helme sõnul tuleb Eestil EL-i toetusrahast loobuda

29.04.17 ... Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme leiab, et Eesti peaks Euroopa Liidu toetustest loobuma, sest saaks ilma nendeta väga hästi hakkama.

Ilm on sajune

29.04.17 ... Ilmast räägib sünoptik Helve Meitern.

Soela alustab 1. mail reise Sõru-Triigi liinil

28.04.17 ... Parvlaev Soela jõuab 1. mail Sõru-Triigi liinile.

Eesti avas Liibanonis aukonsuli esinduse

28.04.17 ... Välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu ja Eesti suursaadik Liibanonis Marin Mõttus avasid reedel Eesti aukonsuli esinduse Beirutis. Eesti aukonsul Liibanonis on Fouad Fadel.

Põllumehed on hädas läbirändel olevate hanedega

28.04.17 ... Aina suuremaks muutuvad põllumassiivid meelitavad üha enam Eestis peatuma läbirändel olevaid hanesid. Talunike hinnangul ei korva riiklikud meetmed aga hanede tekitatud kahju ning ei võimalda ka põlde hanede eest piisavalt kaitsta.

Fotod ja video: Sitsi tänava elanikud protestisid süstlavahetuspunkti vastu Uuendatud 21:38

28.04.17 ... Tallinnas avaldasid kohalikud elanikud reedel meelt Tervise Arengu Instituudi (TAI) plaani vastu avada aadressil Sitsi 28 süstlavahetuspunkt.

Fotod ja video: Uue Tallinna vangla ehitus jõudis sarikapeoni Uuendatud 21:30

28.04.17 ... Reedel peeti uue Tallinna vangla sarikapidu, millega tähistati hoonete kompleksi kõrgeima hoone, pääslahoone maksimaalse kõrguse saavutamist.

Vene suursaadiku kinnitusel ei ole Venemaa sekkunud Eesti siseasjadesse

28.04.17 ... Venemaa loodab, et pronksiöö rahutuste käigus hukkunud Dmtiri Ganini tapjad leitakse, sest alles siis saaks lugeda juurdluse lõppenuks, ütles reedel Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov. Tema sõnul ei sekkunud Venemaa siis rahutusteni viinud sündmustesse ega sekku ka nüüd Eesti siseasjadesse.

Kohus saatis elukaaslase kallal vägivallatsenud mehe vanglasse

28.04.17 ... Pärnu maakohus mõistis ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse elukaaslase kallal vägivallatsenud mehele.

Lauristin: pronksiöö on puhtal kujul meediasündmus

28.04.17 ... Pronksiöö on puhtal kujul meediasündmus ning toimunul on selleks ka kõik vajalikud komponendid olemas, ütles sotsiaalteadlane ja poliitik Marju Lauristin.

Maanteeamet uurib, miks ei tehtud Tallinna ringteel libedustõrjet

28.04.17 ... Reede varaholmmikul toimus Tallinna ringteel hulganisti kergeid liiklusõnnetusi, kus kahjustada sai ligi 30 autot. Politsei hinnangul olid põhjuseks halvad ilmastikuolud ja valesti valitud sõidukiirus. Maanteeamet algatas menetluse, et selgitada, miks oli libedustõrje tegemata.

Põllumehed EL põllumajanduspoliitikast

28.04.17 ... Jänedal anti avalöök avalikele konsultatsioonidele, milline võiks olla Euroopa Liidu ühtne põllmajanduspoliitika järgmisel eelarveperioodil, pärast aastat 2020. Erinevate huvigruppide aruteludel jäi kõlama, et jätkuvalt tuleb võidelda konkurentsitingimuste ühtlustamise eest ja et elu maal ei hääbuks. Olev Kenk

Eesti põllumehed tahavad järgmisel ühtse põllumajanduspoliitika eelarveperioodil teistega võrdseid tingimusi

28.04.17 ... Jänedal anti täna avalöök avalikele konsultatsioonidele, milline võiks olla Euroopa Liidu ühtne põllmajanduspoliitika järgmisel eelarveperioodil pärast aastat 2020. Erinevate huvigruppide aruteludel jäi kõlama, et jätkuvalt tuleb võidelda konkurentsitingimuste ühtlustamise eest ja et elu maal ei hääbuks. Olev Kenk käsitleb teemat

Niinimetatud uuend-toidu turule lubamist hakkab uuest aastast otsustama Euroopa Komisjon, mitte enam iga liikmesriik eraldi.

28.04.17 ... Niinimetatud uuendtoidu turule lubamist hakkab uuest aastast otsustama Euroopa Komisjon, siiani otsustas loa andmise iga liikmesriik eraldi. Eesti maaeluministeeriumi hinnangul peaks see ettevõtjate elu lihtsamaks muutma. Kai Vare käsitleb teemat

Põllumehed on hädas läbirändel olevate hanedega

28.04.17 ... Aina suuremaks muutuvad põllumassiivid meelitavad üha enam Eestis peatuma läbirändel olevaid hanesid. Talunike hinnangul ei korva riiklikud meetmed hanede tekitatud kahju ning ei võimalda ka põllumeestel põlde hanede eest piisavalt kaitsta. Mirjam Nutov räägib lähemalt

Täisnimekiri võitjatest: tänavused parimad õpilastööd Uuendatud 16:04

28.04.17 ... Parimad õpilasteadlased üle Eesti kogunesid Tallinnasse lauluväljakule esitlema oma uurimistööde tulemusi ning reede pärastlõunal jagati välja riiklikud tunnustused parimate tööde autoritele ja juhendajatele.

Ratas viiks Haapsalu raudtee Rohukülani

28.04.17 ... Peaminister Jüri Ratas peab õigeks, et kui raudteeühenduse taastamine Haapsaluga on muutumas reaalsuseks, siis tuleb see välja ehitada kuni Rohuküla sadamani.

Tsahkna ja Mihkelson IRL-i eestseisusesse ei kandideeri

28.04.17 ... Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) praegune esimees Margus Tsahkna aseesimees aseesimees Marko Mihkelson ei kandideeri 13. mail toimuval suurkogul erakonna eestseisusesse ega mujale juhtorganitesse.

Politsei harjutab ohuolukordadeks reisilaevade pardale tungimist

28.04.17 ... Politsei harjutab ohuolukordadele reageerimist Läänemerel sõitval reisilaevadel. Selle nädala neljapäeval viis eriüksus K-Komandi õppuse läbi laeval Victoria, kus kaatritega sõideti laeva külje alla, eriüksuslased tulid trosside abil pardale ja tegid kahjutuks seal viibivad "terroristid."

Uuring: Läti kuulumist EL-i peavad heaks vähem kui pooled lätlastest

28.04.17 ... Läti kuulumist Euroopa Liitu peab heaks asjaks 45 protsenti lätlastest, selgus märtsis läbi viidud Eurobaromeetri uuringust reedel.

Poliitilised erimeelsused Makedoonias pingestavad kogu piirkonda

28.04.17 ... Meeleavaldajad murdsid sisse Makedoonia parlamendihoonesse ning tekitasid vigastusi mitmele poliitikule, teiste hulgas ka sotsiaaldemokraatide fraktsioonijuhile Zoran Zaevile. Rahvuslastest protestijad avaldasid meelt albaanlase Talat Xhaferi valimise vastu parlamendi esimeheks. Ekspeaminister Nikola Gruevskit pooldavad meeleavaldajad nõuavad ka uusi parlamendivalimisi. Arni Alandi kommentaar
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs