Eesti

Kohtla-Järve noored jagasid jalakäijaile helkureid

24.11.17 ... Kohtla-Järvel jagasid Järve vene gümnaasiumi noored tänaval jalakäijaile helkureid, mida nad olid kogunud nii kodust kui ka tuttavailt.

Saaremaa mees plaanib suvel Vabadussõja aegse soomusauto koopiaga paraadil osaleda

24.11.17 ... Saaremaa mees ning sõjaajaloo huviline Margus Sinimets kavatseb suvisel Kaitseliidu paraadil osaleda Vabadussõja aegse soomusauto rekonstruktsiooniga. Tegu on osaga Kaitseliidu panusest Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisse. 

Katuserahast ei taha loobuda keegi peale Reformierakonna

24.11.17 ... Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kutsub teisi erakondi katuseraha jagamisest loobuma, et mitte suurendada riigieelarve kulusid. Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar peab seda ettepanekut populistlikuks, öeldes, et tegu on ainsa viisiga, kuidas saadik saab kohalike objektide või MTÜ-de tegevuse eest hea seista.

Riigikohtusse jõudis valimistega seoses üheksa kaebust

24.11.17 ... Riigikohtusse jõudis seoses 15. oktoobri kohalike omavalitsuste valimistega üheksa kaebust, millest ühelgi juhul riigikohus valimiskomisjoni otsust kehtetuks ei tunnistanud.

Robotex pakub võistlusi, töötubasid ja konverentse

24.11.17 ... Täna algas Euroopa suurim robootikasündmus Robotex. Kavas on võistlused, näitused, konverentsid ja töötoad, mitmed neist suunatud lastele ja noortele. Erle Loonurm

Tartu tuleva aasta investeeringud tehakse välistoetuse ja laenuraha toel

24.11.17 ... Järgmise aasta Tartu linna eelarvest võtavad investeeringud enam kui kakskümmend protsenti. Suurem osa investeeringuid tehakse välistoetuse abil ja sestap ei anna eelarve kindlust, kuidas leida investeeringuraha Euroliidu järgmisel eelarveperioodil. Madis Hindre

Gripi ees kaitsetule riskirühmale jääb vaktsiin veel tasuliseks

24.11.17 ... Terviseamet on juba mitu aastat taotlenud gripivaktsiini tasuta võimaldamist riskirühma kuuluvatele inimestele, kuivõrd iga-aastaselt surevad just need inimesed grippi. Sotsiaalministeerium järgmisest aastast tasuta vaktsiini riskirühmadele rakendada ei plaani.

Tallinna Televisiooni juhatuse liikmeks saab Taavi Pukk

24.11.17 ... Sihtasutuse Tallinna Televisioon (TTV) nõukogu valis reedel juhatuse liikmeks pikaajalise Keskerakonna pressiesindaja ja endise Tallinna kesklinna vanema Taavi Puki, kes asub ametisse 1. detsembrist.

Video: viis soovitust, kuidas koolilapsed rohkem liikuma panna

24.11.17 ... Eesti lapsed liiguvad koolipäeva vältel väga vähe ja see võib ohustada nende tervist juba praegu. Enamiku õpilaste katkestamata istumise aeg ainetunnis ületab soovituslikku 20 minutit. Mida vanemaks koolilapsed saavad, seda rohkem nad istuvad.

Kohus otsustab Assar Pauluse vanglast vabastamise esmaspäeval

24.11.17 ... Viru maakohus vaagis reedel Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Assar Pauluse enne tähtaega vanglast vabastamist ning teeb selle kohta määruse esmaspäeval.

Politoloog: valimisringkondi võiks Eestis vähem olla

24.11.17 ... Tartu Ülikooli politoloog Vello Pettai toetab valimisringkondade arvu vähendamist, sest tänastes väikestes ringkondades kipuvad võitma suuremad erakonnad.

Eesti inimene peab helkurit vajalikuks, aga kannab seda 67% elanikest

24.11.17 ... Maanteeameti läbiviidud uuringust selgub, et eestlased on helkuri vajaduses veendunud ja meelestatus selle suhtes on ülikõrge, kuid tegelikkuses kinnitab pimedal ajal alati enda rõivale mõne nähtavaks tegeva vahendi 67% täiskasvanutest. Jane Saluorg

Ivanova: kuigi Ratasele see ei meeldi, käin juhatuse koosolekutel edasi

24.11.17 ... Keskerakonnas on tekkinud omapärane olukord: kuigi Olga Ivanova visati Keskerakonnast välja, saab ta endiselt osa võtta Keskerakonna juhatuse koosolekutest. Ivanova ütles ERR-ile antud intervjuus, et kuigi partei esimees Jüri Ratas seda heaks ei kiida, käib tema hea meelega juhatuse koosolekutel edasi.

Prokurör vaidlustab politsei kiirreageerija tapmises õigeks mõistmise

24.11.17 ... Prokurör teatas neljapäeva õhtul Tallinna ringkonnakohtule, et soovib vaidlustada politsei endise kiirreageerija Rando Hõlpuse tapmises õigeks mõistmise riigikohtus.

Ratas Brüsselis: idapartnerlus pole EL-i laienemisega seotud

24.11.17 ... Idapartnerlus ei ole kunagi olnud seotud Euroopa Liidu laienemisega ning ühenduse laienemine ei ole praegu laual, ütles peaminister Jüri Ratas reede hommikul Brüsselis.

RIA esindaja tunnistab: Lehmann andis vihjeid, kuid need olid ebamäärased

24.11.17 ... Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eID valdkonna juht Margus Arm tunnistab, et tal oli 15. juunil telefonivestlus Trüb Baltics AB tegevjuhi Andreas Lehmanniga, kuid mehe vihjed olid nii ebamäärased, et neid ei saanud pidada küberintsidendist või ID-kaardi turvariskist teavitamiseks.

Pettai: valimisringkondade väiksem hulk mõjutab erakondi sõltuvalt sellest kui palju kandidaat piirkonnaga seotud on

24.11.17 ... Madis Hindre uuris Tartu Ülikooli politoloog Vello Pettailt, milline mõju võiks olla Vabariigi valimiskomisjoni väljapakutud lahendusel, millega vähendataks valimisringkondade arvu kaheteistkümnelt seitsmele.

Tallinna Televisiooni juhatuse liikme kohale on viis kandidaati

24.11.17 ... Tallinna Televisiooni (TTV) juhatuse liikme konkursile esitasid avalduse viis kandidaati, tähtaeg oli neljapäev, 23. november.

Paide jääb moodsa jalgpallistaadionita

24.11.17 ... Paide linn oleks saanud nüüdisaegse jalgpallistaadioni, kui linnavolikogu poleks detailplaneeringu algatamise eelnõu päevakorrast välja hääletanud. Volikogu opositsioon leiab, et uue jalgpallistaadioni ehituseks vajaliku raha laenamine paneb pikaks ajaks muud investeerimisplaanid seisma, sest linn ei suudaks maksta omaosalust. Olev Kenk

Lehekuulutus: loomisel on erakond Eesti Pensionäride Liit

24.11.17 ... Eesti Päevalehes ilmus reedel kuulutus, milles kutsutakse inimesi liituma loodava erakonnaga Eesti Pensionäride Liit.

Euroopa Liit panustab idapartnerlusse taas miljoneid eurosid

24.11.17 ... Brüsselis täna algaval Euroopa Liidu idapartnerluse tippkohtumisel lubab Euroopa Liit panustada kuue idapoolse partnerriigi arengu toetamisse taas sadu miljoneid eurosid. Peaminister Jüri Ratas ütles, et tänane tippkohtumine on üks olulisemaid Eesti eesistumise ajal toimuvaid sündmusi. Ukraina, Gruusia ja Moldova soovivad tippkohtumiselt kuulda sõnumit, et nad on tulevikus Euroopa Liitu oodatud. Epp Ehand

Vett on Päikesesüsteemis mujalgi külluses kui vaid Maal

24.11.17 ... Astrofüüsik Mihkel Kama kirjutab novembri-detsembri Horisondis, et vett võib lisaks Maale leida üle kogu Päikesesüsteemi. Planeet Maa teeb eriliseks just see, et mujal Päikesesüsteemis ei ole vesi reeglina vedelas olekus, vaid pigem tahke või gaasiline.

Koerte söömise komme võib olla kunagise hundi kodustamise vili

24.11.17 ... Koerte söömisel on pikk ajalugu, see on olnud laialt levinud pea kõikjal, kus koeri leidus, sh Euroopas ja ka meie aladel.

TTÜ naisteadlane vallutab NASAs kosmost, Weekend festivalil aitab politseid

24.11.17 ... Jelena Gorbatšova on noor Eesti teadlane, kes istus septembrikuu esimesel päeval lennukisse ja sõitis Ameerikasse, et veeta seal Fulbright Scholar programmi stipendiumiga akadeemiline aasta NASA-s. Seal tehtud teadustöö aitab aga igapäevaselt kaasa politsei tööle – näiteks Weekend festivalil tuvastas politsei tema välja töötatud narkootiliste ainete analüsaatoriga narkojoovet.

Paide nüüdisaegse jalgpallistaadioni lootus sai tagasilöögi

24.11.17 ... Paide linn oleks saanud nüüdisaegse jalgpallistaadioni, kuid erimeelsused poliitjõudude seas sundisid linnapead eelnõu tagasi võtma.

Peaminister ja välisminister osalevad EL-i idapartnerluse tippkohtumisel

24.11.17 ... Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser osalevad täna Brüsselis Euroopa Liidu idapartnerluse tippkohtumisel.

Vaatlejad ootavad valitsuselt vähem rapsimist

23.11.17 ... Aasta tagasi astus ametisse Jüri Ratase juhitav valitsus. "Aktuaalse kaamera" küsitletud arvamusliidrid hindavad valitsuse aastat pigem positiivseks, kuid soovitavad vähem rapsimist otsuste langetamisel.

NATO ootab liitlastelt suuremat panustamist võitluses terrorismiga

23.11.17 ... NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et allianss ootab liitlastelt suuremat panust võitlusesse terrorismiga. Neljapäeval president Kersti Kaljulaidiga kohtunud Stoltenberg tänas Eestit selle eest, et kaalutakse võimalust saata ohvitser Napoli lõunasuunaliste ohtude analüüsikeskusesse.

Alkoholiaktsiis tõuseb planeeritust kaks korda vähem

23.11.17 ... Valitsus otsustas neljapäeval, et alandab õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiiside veebruarikuist tõusu kaks korda väiksemaks.

Tallinnasse kavandatavas kohvikus hakkavad tööle peamiselt puudega inimesed

23.11.17 ... Tallinnas Pelgulinna on kavas luua kohvik, kus töötaksid peamiselt erivajadustega inimesed ning neljapäeval korraldaski kohvik esimese võimaluste tööpäeva, kus kõik soovijad said juhendaja käe all proovida einevaid töid.

Agu Uudelepa tudengite innustav üleskutse

23.11.17 ... Agu Uudelepa tudengid Tallinna tehnikaülikoolist soovivad toetada oma inspireerivat õppejõudu võitluses vähiga ning panid kirja innustavad mõtted ja humoorikad kooliseigad, et nii kutsuda inimesi üles tegema annetust Vähiravifondile "Kingitud Elu". Kirjapandust peegeldub mees, keda üliõpilased pikisilmi ülikooli tagasi õpetama ootavad.

Kumus avatakse reedel Andres Toltsi loomingu näitus

23.11.17 ... Kumus avatakse homme Andres Toltsi loomingu näitus. Jätkab Erle Loonurm.

Väikeste maapoodide mure jõudis riigikogu sotsiaalkomisjoni

23.11.17 ... Eesti väikekaupmeeste liit on kogunud 31 000 allkirja väikeste maapoodide kaitseks ja täna oli teema jutuks riigikogu sotsiaalkomisjonis. Jätkab Kai Vare.

Tasuta bussisõit tekitab segadust nii valdades kui ametkondades

22.11.17 ... Valitsus on lubanud tulevaks suveks maakonnaliinidele tasuta bussisõitu, kuid plaani osas valitseb valdades ebaselgus ning ka Tallinna transpordiamet ega Harju ühistranspordikeskus ei oska öelda, mis tegelikult saama hakkab.

Kohus: samasooliste sõlmitud abielu Eestis ei kehti

23.11.17 ... Tallinna ringkonnakohus tühistas Tallinna halduskohtu otsuse, millega kohustati politsei- ja piirivalveametit (PPA) andma tähtajalist elamisluba eestlannaga abiellunud USA kodanikust naisele. Naised viivad vaidluse riigiga riigikohtusse.

Keres: eeluurimismenetlus on nagu karistus iseeneses

23.11.17 ... Vandeadvokaat Paul Kerese sõnul on eeluurimismenetlus nagu karistus iseeneses, eriti kui menetlustoimingute tagamiseks on kahtlustatava suhtes rakendatud tõkendit, mistõttu neljapäeval riigikogule esitatud eeluurimisele tähtaegu kehtestav eelnõu on väga vajalik.

Saripätti kahtlustatakse Narvas laste tagant varastamises

23.11.17 ... Möödunud nädalal pidasid Narva politseijaoskonna ametnikud kinni mehe, keda kahtlustatakse Narva lasteaedadest ja koolidest varastamises. Ühtlasi otsib politsei 36-aastase mehe võimalikke ohvreid.

Inspektsioon kannustab põllumehi sõnnikulaotusega kiirustama

23.11.17 ... Keskkonnainspektsioon soovitab põllumeestel võimalikult kiiresti sõnnik põldudele vedada, sest detsembrist on see juba keelatud.

Taavi Pukk pürgib Tallinna Televisiooni juhatusse

23.11.17 ... Pikaajaline Keskerakonna pressiesindaja ja endine Tallinna kesklinna vanem Taavi Pukk esitas avalduse konkureerimaks Tallinna Televisiooni juhatuse liikmeks.

Brexiti minister: loodame saada EL-ilt kutse kõneluste teise järku

23.11.17 ... Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri sõnul selgub lähipäevadel, kas Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise kõnelustega saab liikuda teise järku. Ta lisas, et Ühendkuningriigiga peetakse intenvsiivseid kõnelusi, et lõpetada kõneluste esimene osa, mis hõlmab kodanike õigusi, Iirimaa eriküsimusi ja lahkumisarvet. Juncker ütles Bernis toimunud pressikonverentsil, et halvim on möödas, aga endiselt pole olnud piisavat edasiminekut. Ühendkuningriigi Brexiti minister David Davis viibis täna Tallinnas, kus ta kohtus Eesti eriesindajaga Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikaga ja riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga. Davis avaldas intervjuus Tarmo Maibergile lootust, et Ühendkuningriik saab kutse alustada kõneluste teist järku.

Järvamaa poliitikud pole rahul valimisringkondade muutmise ettepanekuga

23.11.17 ... Järvamaa poliitikud pole rahul vabariigi valimiskomisjoni ettepanekuga ühendada valimisringkondade arvu vähendamisel Järvamaa üheks ringkonnaks Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnaga. Paidest jätkab Olev Kenk.

Soome kasvav majandus vajab lisatööjõudu

23.11.17 ... Soome majandus on ületanud varasemaid kasvuootusi, ettevõtted kavandavad investeeringuid ning kasvanud on ka vajadus täiendavate töökäte järele. Jätkab Kai Vare.

Valitsus toetas eelnõu kurjategijate kandideerimise piiramiseks

23.11.17 ... Valitsus toetas riigikogu Reformierakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mille eesmärk on piirata ametialase kuriteo toime pannud inimeste võimalusi kandideerida kohalikel, riigikogu või Euroopa Parlamendi valimistel. Eelnõu kohaselt ei või valimistel kandideerida inimene, kellele mõistetud karistus pole kustunud. Jätkab Madis Hindre.

ERJK tegi Keskerakonnale ettekirjutuse kampaaniakulude täpsustamiseks

23.11.17 ... Erakondade rahastamise järelevalve komisjon tegi Keskerakonnale järjekordse ettekirjutuse. Seekord on põhjuseks Keskerakonna valimiskampaania kulude aruanded aastate 2014 ja 2015 kohta. Jätkab Kärt Kelder.

Perling: prokuratuur on alati valmis menetluste kiiremaks muutmist arutama

23.11.17 ... Riigi peaprokurör Lavly Perling märkis kriminaalmenetlustele tähtaegade kehtestamise eelnõud kommenteerides, et prokuratuur on alati valmis kaasa rääkima menetluste muudatuste teemal, mis kiirendaks menetlusi.

Fotod: valitsus kogunes aktsiisiküsimust arutama

23.11.17 ... Valitsus kogunes neljapäeva pärastlõunal valitsuskabinetti arutama alkoholiaktsiisi tõusu võimalikku ära jätmist. Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles, et aktsiisiküsimus ei vaja kompromisse ja valitsuserakondade vahel ei ole siin konflikti.

ERJK tegi Keskerakonnale ettekirjutuse kampaaniakulude täpsustamiseks

23.11.17 ... Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) kinnitas neljapäeval ettekirjutuse, et sundida Keskerakonda avaldama tõesed andmed 2014. ja 2015. aasta valimiskampaania maksumuse kohta. Ettekirjutuse mittetäitmisel saab kohus Keskerakonda trahvida või komisjon määrata sunniraha.

10 küsimust ja vastust vaktsineerimise ning autismi kohta

23.11.17 ... Vaktsineerimisega seoses on lapsevanematel sageli hulk küsimusi. ERR Novaator pani kolmapäevase saate “Suud puhtaks” põhjal kokku kümme küsimust ja vastust, mis on abiks lapsevanematele ja kõigile, kelles vaktsineerimise ning autismi teema on tekitanud kaalumiskohti.

Valitsus toetas eelnõu kurjategijate kandideerimise piiramiseks

23.11.17 ... Valitsus toetas neljapäeval riigikogu Reformierakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mille eesmärk on piirata ametialase kuriteo toime pannud inimeste võimalusi kandideerida kohalike omavalistuste volikogude, riigikogu või Euroopa Parlamendi valimistel.
jõulusalm
PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: