Eesti

Ameerika avalikkuses murtakse pead selle üle, kas presidendi Twitteri-postituste näol on tegu seaduste või käskudega

28.07.17 ... Trumpi Twitteri-postitus transsooliste sõdurite teemal iseloomustab praeguse USA administratsiooni otsusutusprotsessi palju laiemalt, arutleb Laur Viirand oma kommentaaris.

Teadusuuringud: lamavad politseinikud tõstavad õhusaastet

28.07.17 ... Kalamajja, Pelgulinna ja mitmele poole mujale Tallinnas on viimasel ajal paigaldatud teekünnised ehk nn lamavad politseinikud. Eesmärk on rahustada liiklust ja vähendada sellega õnnetuste riski. Kuid autod peavad lamavate politseinike juures pidurdama ja kiirendama, mis omakorda toob kaasa õhusaaste kasvu.

Arutlusel on Eesti munkade ja nunnade ravikindlustus

28.07.17 ... Siseministeerium paneb ette täiendada Haigekassa ravikindlustuse seadust nii, et ka kloostrirahvas oleks kindlustatud. Eva Johanna Mallene.

Ilm on kohati vihmane, kuid sooja on kuni 26 kraadi

28.07.17 ... Sünoptik Merike Merilain.

Terviseamet kutsub inimesi üles hepatiidi suhtes testima

28.07.17 ... Reedese ülemaailmse hepatiidipäeva puhul juhivad tervise arengu instituut ja terviseamet tähelepanu hepatiiti haigestumise riskidele ning kutsuvad inimesi end hepatiidi suhtes testima ja nakatumist teadlikult ennetama.

Superministeeriumi hoone sai esiküljele kolm vapilõvi

28.07.17 ... Superministeeriumi hoonena tuntud uusehitus Tallinnas sai neljapäeval esiküljele suure kolme vapilõvi kujutise.

Uuring: Reformierakond juhib, rohelised tõusevad

28.07.17 ... Suviselt on hästi mõjunud kahele erakonnale: rohelised on tõusnud üle valimiskünnise ning Reformierakonna juurde naasevad vahepeal kadunud toetajad, näitab BNS-i ja Postimehe tellitud Kantar Emori uuring.

Ühendus vaidlustab Harku järve äärse metsa raieload

28.07.17 ... Ühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) esitab reedel keskkonnaametile Harku järve äärse metsa raielubasid vaidlustava pöördumise, kuna ühenduse hinnangul on amet lubasid väljastades puudulikult hinnanud Harku valla üldplaneeringus sätestatud raiepiiranguid.

Aegna laeval vehkisid mehed õhkrelvaga, sekkuma pidi politsei

28.07.17 ... Aegna saarelt Tallinna poole sõitnud reisilaeval Monica leidis neljapäeval aset vahejuhtum, kus kaks meest vehkisid õhkrelvaga ning sekkuma pidi politsei.

PPA hakkab vormiriietuse hankes osalejatega läbirääkimisi pidama

28.07.17 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) otsustas seni vaidlustuste tõttu toppama jäänud vormiriietuse hankega edasi minna ning hakkab pakkujatega uuesti läbirääkimisi pidama.

Valgevene kutsus Eestit vaatlema õppust Zapad

27.07.17 ... Kaitseministeeriumile on saabunud kirjalik kutse osalemaks õppuse Zapad 2017 tutvustamiseks korraldatavatel üritustel Valgevenes.

Aasta pritsumees on viiendat korda järjest Tõrva komando pealik Alor Kasepõld

27.07.17 ... Pärnumaal Pärlselja puhkekeskuses toimus iga-aastane päästjate mõõduvõtt ja viiendat korda järjest tuli aasta pritsumeheks Tõrva päästekomando pealik Alor Kasepõld. Ka võistkondlik tiitel jäi Tõrva päästekomandole.

Aab: kompensatsiooni maksmisest sundüürnikele on vara rääkida

27.07.17 ... Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluv Heimar Lenk loodab, et riik alustab sundüürnikele omandireformi käigus tekitatud kahju hüvitamist juba tuleval aastal. Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) arvab, et kompensatsioonide maksmisest sundüürnikele on vara rääkida.

Pärnu ühistranspordi keskterminali hoone sai nurgakivi

27.07.17 ... Pärnus pandi neljapäeval nurgakivi ühistranspordi keskterminalile. Senisele busside väljumise platsile kerkiv ehitis valmib järgmise aasta alguses.

Mesinikud loodavad keelatud taimekaitsevahendi kasutaja karistamist

27.07.17 ... Nii mesinikud kui ka põllumehed loodavad, et Lääne-Virumaal keelatud taimekaitsevahendi kasutamise tõttu mesilaste hukkumisi põhjustanud põlluomanik saab karistatud. Karistusteks võib olla nii PRIA toetuste äravõtmine kui ka sunniraha määramine.

Kelam sanktsioonidest: Eesti ei tohiks muganduda seisukohatuks bürokraadiks Uuendatud 18:35

27.07.17 ... Eestil peaks olema Venemaale kehtestatud sanktsioonide kohta selge rahvuslik positsioon ning me ei tohiks muganduda halliks Euroopa bürokraadiks, leiab europarlamendi saadik Tunne Kelam.

Ümbrikupalkade osaline maksmine suureneb

27.07.17 ... Üldiselt püsib arv viimasel kahel aastal stabiilne. Kärt Kelder.

Suri ERM-i pikaajaline direktor Aleksei Peterson

27.07.17 ... Neljapäeval suri 85. eluaastal Eesti Rahva Muuseumi (ERM) pikaajaline direktor, ajaloodoktor Aleksei Peterson.

EKRE valimislubadused Tartus: mošeed ja pagulaskeskust ei tule

27.07.17 ... Kui mitmed Tartu linnavolikokku pürgijad lubavad linna mingi asja ehitamist, siis Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) lubadus on vastupidine. Erakond lubab, et ehitamata jääb nii pagulaskeskus kui mošee.

Maasikas: Eesti ei suru eesistujana sanktsioonide osas oma seisukohti peale

27.07.17 ... Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas ütles Eesti positsiooni kohta Venemaale uute sanktsioonide kehtestamisel, et eesistujana on Eesti kõigi liikmesriikide teenistuses ja oma seisukohti aktiivselt peale ei suru. USA suursaatkonna juhi asetäitja Elisabeth Horst rõhutas, et Euroopa ja Ameerika ühtsus muudab sanktsioonid tugevamaks.

Pence'i visiit toob Tallinnas kaasa mitmeid liiklusseisakuid

27.07.17 ... Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence`i visiidi ajal Tallinnas on pühapäeval ja esmaspäeval mitmeid liikluspiiranguid, sealhulgas ka tänavate sulgemisi.

Mošeed Tartusse ei tule, kinnitab EKRE

27.07.17 ... Madis Hindre vestlus kohalike valimiste eel.

Taavi Aas jätkaks linnapeaks tagasi valituks saades ühistupanga loomisega

27.07.17 ... Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas lubab võimule jäädes jätkata ühistupanga loomisega.

Sinimägede lahingute mälestusüritusel külalised sõna ei saa

27.07.17 ... Sinimägede lahingute 73. aastapäeva tähistav traditsiooniline üritus toimub tänavu teisiti: korraldajad panevad rohkem rõhku mälestamisele - külalised sõna ei saa.

Vladimir Putin tuleb töövisiidile Soome

27.07.17 ... Ametlik põhjus on riigi 100.-s sünnipäev, aga lahendada on ka tööküsimusi. Kai Vare.

Ilm on soe, aga hoovihmadega

27.07.17 ... Merike Merilain.

Kättpidi kivipurustajasse jäänud töömees sai raskelt viga

27.07.17 ... Kohtla-Järvel sai kolmapeval raskelt vigastada töömees, kes jäi kättpidi kivipurustajasse.

Ratase sõnul ühtib Eesti seisukoht Venemaa sanktsioonide osas EL-i omaga

27.07.17 ... Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide ja gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamise suhtes samadel seisukohtadel, mis Euroopa Liit.

Kaitsjad said Tallinna Sadama süüasjaga tutvumiseks lisaaega

27.07.17 ... Riigiprokuratuur andis Tallinna Sadama korruptsioonikaasuses kaitsjatele lisaaega süüdistusmaterjalidega tutvumiseks.

Ajaloolane: teame eestivenelaste ajaloost liiga vähe

27.07.17 ... Tallinna ülikooli Eesti ja üldajaloo professor Karsten Brüggemann tõdeb suvises Horisondis ilmunud intervjuus, et tuleks uurida siin nii tsaariajal kui Nõukogude Liidu päevil töötanud venelastest ametnike lugu. See aitaks meil kunagistest sündmustest paremini aru saada.

Advokaat taotleb Tarankovi tapnud mehele leebemat karistust

27.07.17 ... Kaitsja taotleb riigikohtult Eesti kuritegeliku ilma juhi Nikolai Tarankovi tapmises süüdi mõistetud Juri Vorobei karistuse kergendamist.

Lapsed ei käi hambaarsti juures vanemate hooletuse tõttu

27.07.17 ... Arstide kinnitusel ei käi lapsed piisavalt tihti hambaarsti juures lastevanemate hooletuse tõttu ehk põhjuseks on ebapiisav kodune teavitustöö.

Näiliselt arvukais "kaasmaalasi" kaitsvais ühinguis tegutseb käputäis isikuid

27.07.17 ... Eestis tegutseb arvukalt niinimetatud kaasmaalaste kaitsega tegelevaid mittetulundusühinguid, kelle hulgas on nii maksuvõlglasi kui ka neid, kellele annetuste ja toetustena jõuab aastas üle saja tuhande euro. Lähemalt vaadates ilmneb, et näiliselt suures hulgas ühingutes tegutseb vaid käputäis aktiviste ning kui üks MTÜ satub raskustesse, luuakse kiiresti uus "keha".

5 aastat Higgsi bosonit: seniavastamata algosakestele on mitmeid viiteid

27.07.17 ... Oletatavate avastamata osakestena räägitakse näiteks „rasketest fermionidest“ ja ka „rasketest neutriinodest“.

Kohus kaalub lapsepilastaja vanglast vabastamist

27.07.17 ... Tartu maakohus kaalub neljapäeval kunagisest turvamehest lapsepilastaja Eigo Asuküli enne tähtaega vanglast vabastamist.

Läti Seim arutab maksureformi

27.07.17 ... Ragnar Kond.

Sundliitmise vastu on riigikohtusse pöördunud kümme valda

27.07.17 ... Seni sundliitmise vastu riigikohtusse pöördunud kaheksale vallale lisandusid neljapäeval veel Koeru ja Rakke vald Järvamaalt.

Pence'i turvalisust aitavad tagada ka kaitseväelased ja kaitseliitlased

27.07.17 ... Valitsus plaanib neljapäevasel istungil heaks kiita siseministri korralduse, mille eesmärk on kaasata kaitseväelasi ja Kaitseliidu tegevliikmeid avaliku korra kaitsesse Ameerika Ühendriikide asepresidendi Michael Richard Pence’i visiidi ajal 30.-31. juulini.

Tallinna Teletorn otsib jätkuvalt restoranipidajat

27.07.17 ... Tallinna Teletorn on juba mitu kuud ilma restoranita, sest konkursi võitnud osaühing tegevust ei alustanud.

Vabaerakond vaeb kodanikupalga kehtestamise võimalikkust Eestis

27.07.17 ... Vabaerakond lasub uurima kodanikupalga rakendamise võimalusi Eestis ja selle võimaliku rakendamise mõjusid.

Liikluses sai viga üheksa inimest

27.07.17 ... Kolmapäeval juhtus üle Eesti kaheksa liiklusõnnetust, milles sai viga kokku üheksa inimest.

Lääne-Eestis puhastati välja ainulaadne paepaljand

26.07.17 ... Arheoloogid puhastasid Lääne- ja Pärnumaa piirialal asuval Kurese Pakamäel välja paepaljandi, mis on geoloog Rein Einasto sõnul unikaalne vaatamisväärsus. Kaevamistel avastati Lääne-Eesti kontekstis haruldane viikingiaegne matusepaik.

Rohelised seavad valimistel esikohale loodushoiu ja taastuvenergia

26.07.17 ... Eestimaa Roheliste valimisplatvorm seab kohalike omavalitsuste valimistel prioriteediks loodushoiu ning taastuvenergia võimalikud kasutusvõimalused.

Lauristini hinnangul võib kodakondsuse anda neile, kelle lastel see juba on

26.07.17 ... Euroopa Parlamendi liige, sotsiaaldemokraat Marju Lauristin ütles ERR-i venekeelsetele uudistele, et 80 tuhat halli passi omanikku on Eesti kontekstis probleem. Ühe näitena pakkus ta välja idee anda kodakondsus neile vanemaealistele, kelle lastel ja lastelastel on Eesti kodakondsus. Parlamendierakonnad nõustuvad, et kodakondsusteema on Eesti jaoks jätkuvalt tähtis.

Politsei tuvastas Jõgevamaal töötavaid välismaalasi kontrollides mitu rikkumist

26.07.17 ... Politsei viis Jõgevamaal läbi kontrollaktsiooni selgitamaks Eestis töötavate välismaalaste riigis viibimise ja töötamise seaduslikkust ning avastas mitu rikkumist.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.