Eesti

"AK. Nädal" jälgis, kuidas maa-amet Eestist aerofotosid tegema hakkab

26.03.17 ... Maa-amet hakkas käesoleval nädalal Eesti lõunapoolsel alal ja suuremates linnades aerofotode tegemiseks maastikku märgistama.

"AK. Nädal" uuris, kuidas vältida põhjendamatuid kutseid kiirabile

26.03.17 ... Massilised kiirabikutsed, millel vältimatu abiga midagi pistmist pole, on kiirabitöötajad ja häirekeskuse omavahel tülli ajanud.

Pirita päästekomando aitas kuus päeva lõksus olnud taksikoeri

26.03.17 ... Tallinna Pirita päästekomando päästis pühapäeval kaks taksikoera, kes olid pugenud ilmselt kobraste kaevatud urgu ja sinna lausa kuueks päevaks kinni jäänud.

Taagepera: IRL-i kõdunemine on juba väga kaugele arenenud

26.03.17 ... Politoloogi ja Res Publica asutaja ning esimese esimehe Rein Taagepera sõnul on IRL-i madalate reitingunumbrite põhjuseks see, et Res Publica tiiva mõjul on erakond oma sisu kaotanud ning isamaalisuse asemel on alles vaid poliitilised tehnoloogiad. Partei tulevikuväljavaateid peab Taagepera pigem tumedateks.

Balti riikide välisministrid kohtuvad USA välisministriga

26.03.17 ... Balti riikide välisministrid kohtuvad eeloleva nädala teisipäeval Ameerika Ühendriikide välisministri Rex Tillersoniga.

Reps ei usu, et Savisaar valimistel kandideerib

26.03.17 ... Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ei usu, et partei endine esimees Edgar Savisaar sügisel kohalikel valimistel kandideerib.

Anvelt: tagasisaatmine on parim viis rändekriisi leevendada

26.03.17 ... Esmaspäeval Brüsselis kolleegidega kohtuv siseminister Andres Anvelt leiab, et tagasisaatmine on parim viis rändekriisi leevendada.

Peterburi konsulaadis kasvas hüppeliselt viisataotluste arv

26.03.17 ... Eesti Peterburi peakonsulaadile esitatud viisataotluste arv on võrreldes varasemate aastate sama ajaga pea kahekordistunud.

Eesti läks üle suveajale

26.03.17 ... Ööl vastu pühapäeva läks Eesti üle suveajale ehk kell lükati tunni võrra edasi.

Kaljulaid Washington Postile: Venemaa ei kujuta Eestile füüsilist ohtu

25.03.17 ... President Kersti Kaljulaid ütles Washington Postile antud usutluses, et kuigi Venemaa ei kujuta endast Eestile füüsilist ohtu, ohustab ta siiski rahvusvahelise julgeoleku aluseid.

Fotod: EKRE tegi volikogul teatavaks Tallinna ja Pärnu linnapea kandidaadi Uuendatud 19:12

25.03.17 ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kogunes laupäeval Paidesse, kus tehti teatavaks ka EKRE Tallinna ja Pärnu linnapea kandidaadid, kelleks on vastavalt erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ja esimees Mart Helme.

Üle Eesti mälestati märtsiküüditamise ohvreid Uuendatud 18:53

25.03.17 ... Täna möödub 68 aastat märtsiküüditamisest ning selle ohvreid mälestati üle kogu Eesti. Märtsis 1949 viidi Eestist Siberisse üle 22 000 süütu inimese.

Fotod ja video: Tapale jõudis esimene osa Prantsuse lahingutehnikast

25.03.17 ... Kaitseväe Tapa linnakusse jõudis laupäeva hommikul esimene osa NATO lahingugruppi kuuluva Prantsuse kaitseväe tehnikast.

"Rahva teenrid" IRLi sisetülist: äreval ajal hakatakse ikka süüdlast otsima

25.03.17 ... Kohalike volikogude valimised lähenevad, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu reiting on juba tükk aega madal olnud ning ärevatel aegadel hakatakse ikka süüdlast otsima. Varasematel valimistel on tehtud häid kampaaniaid, kuid erakonna sisetöö on unarusse jäetud, leidsid Vikerraadio saate "Rahva teenrid" osalejad.

Politsei tabas ööpäeva jooksul 12 joobes juhti

25.03.17 ... Politsei tabas möödunud ööpäeval Eesti eri paigus 12 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Õnnetus, mis hüüab tulles: lapsed ronivad katustele turnima

25.03.17 ... Politsei saab igal aastal sadu väljakutseid ohtlikku hobi harrastavate laste ohjeldamiseks, kes turnivad katustel ja jäädvustavad oma "saavutusi" sotsiaalmeedias jagamiseks. Mida soojem aeg, seda enam sagenevad ka väljakutsed.

Kalevi spordihallis on sportlastele senisest rohkem võimalusi

24.03.17 ... Mai keskel avab Tallinnas uksed põhjalikult remonditud Kalevi spordihall, milles on sportlastel tegutsemisvõimalusi senisest rohkem, vaatamata sellele, et muinsuskaitsenõuete kohaselt hoonet kõrgemaks ja laiemaks ehitada ei tohtinud.

Otepääl raiutakse maha ajalooline linnamäe mets

24.03.17 ... Otepää vald tellis ajaloolise linnamäe metsa maharaiumise, kus alles jäävad vaid mõned üksikud puudesalud. Mäge metsastada ei kavatseta ning valla nägemuses võiks tulevikus taastada ka linnamäel asuva ajaloolise kindluslinnuse.

Ross võltsarvetest: Haigekassa kontrollib edaspidi partnereid põhjalikumalt

24.03.17 ... ETV saates "Pealtnägija" ilmsiks tulnud võltsarvete esitamine Haigekassale on veelgi suuremaks kasvanud. Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo alustas teisipäeval kriminaalmenetlust OÜ Tervise Abi suhtes ning praegu uurib politsei, kas uus info annab põhjust alustada ka teiste ettevõtete nagu Gadox ja Jalakabinet suhtes kriminaalmenetlust. Haigekassa juhi Tanel Rossi sõnul on juba astutud samme, et selliseid juhtumeid edaspidi vältida.

Eesti kaitseväelane tuli Belgia kaitseväe taktikalise laskmise meistriks

24.03.17 ... Toetuse väejuhatuses teeniv kapral Meelis Unt võitis neljapäeval peetud Belgia kaitseväe taktikalise laskmise meistrivõistlused individuaalarvestuses.

Vabaerakond arvas Krištafovitši erakonnast välja Uuendatud 19:40

24.03.17 ... Vabaerakonna juhatus arvas erakonna liikmeskonnast välja Jevgeni Krištafovitši, kuna erakonna hinnangul laimas ta pidevalt erakonda ning levitas liikmete kohta valeväiteid.

Haapsalus elavad pagulased muretsevad, kes on aprillist nende tugiisikud

24.03.17 ... Haapsalus elavad pagulased kogunesid reedel Haapsalu linnavalitsuse ette, et väljendada muret seoses oma tugiisikute vahetumisega.

Pealinnast väljaviidavate töökohtade arvus on üldised kokkulepped tehtud

24.03.17 ... Valitsus tahab viia aastaks 2019 Tallinnast välja tuhat riigipalgalist töökohta, ministeeriumid on üldisemates numbrites kokku leppinud.

Kogu maismaapiiri ala on metsast puhastatud

24.03.17 ... Kogu maismaapiiri maa-ala on praeguseks metsast puhastatud, tänavu saab tähistatud ka kogu ajutine kontrolljoon nii maismaal kui ka veekogudel.

Fotod ja video: Jõhvi vallas toimunud avariis hukkus 10-aastane tüdruk

24.03.17 ... Neljapäeva õhtul kella 20.30 paiku toimus Tallinn-Narva maantee 162. kilomeetril, Jõhvi vallas Edise külas raske liiklusõnnetuses, kus hukkus kahe sõiduauto kokkupõrkes 10-aastane tüdruk. Viga sai 12-aastane tüdruk, kelle kiirabi toimetas haiglasse.

Politsei otsib 15-aastast Eela-Martat

24.03.17 ... 22. märtsi õhtul lahkus Eela-Marta oma kodust Vasalemma vallas Ämari alevikus ning tänaseni pole õnnestunud lähedastel temaga kontakti saada. Tüdruku mobiiltelefon on välja lülitatud.

EKRE meedianõunikuks saab Eesti Päevalehe ajakirjanik Kadri Paas

24.03.17 ... Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni meedianõunikuna asub aprilli lõpust tööle praegune Eesti Päevalehe ja Delfi majandusajakirjanik Kadri Paas.

Kohtunike ühing peab Helme öeldut kohtuvõimu autoriteeti kahjustavaks

24.03.17 ... Eesti Kohtunike Ühing peab lubamatuks parlamendiliikme isiklikke rünnakuid kohtunike vastu, sest see kahjustab võimude lahususe ja tasakaalustatuse põhimõtet ning kohtuvõimu autoriteeti.

Narva linn ja muuseum ei leia üksmeelt: volikogu tellis uue auditi

24.03.17 ... Sihtasutus Narva Muuseum lootis Narva linnavolikogu neljapäevaselt istungilt lahendust mitu kuud väldanud rahastamisküsimusele, kuid selle asemel otsustas volikogu eraldada 5000 eurot, et kontrollida, kas sihtasutus Narva Muuseum kasutab raha sihipäraselt.

Jääle minek on laupäevast keelatud

24.03.17 ... Päästeameti peadirektori käskkirjaga hakkab alates laupäevast, 25.märtsist kehtima siseveekogudel üle-eestiline jäälemineku keeld. Keelu eesmärk on ennetada veeõnnetusi ja säästa inimelusid.

Stalnuhhin võib koolitüli tõttu Narvas valimistelt eemale jääda

24.03.17 ... Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin ei soovi osaleda kohalikel valimistel Narvas, juhul kui linna juhtivad erakonnakaaslased mõnele Narva koolile õppekeele erandit ei taotle.

Seeder: ükski grupp ei takista erakonnas otsuste läbiviimist

24.03.17 ... IRL-i eestseisuse liige Helir-Valdor Seeder ütles, et erakonnas ei ole gruppi inimesi, kes takistaks otsuste läbiviimist.

Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

24.03.17 ... 1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Prokuratuur: TÜ vanemteadurile pole alust ahistamissüüdistust esitada

24.03.17 ... Lõuna prefektuur lõpetas prokuratuuri loal kriminaalmenetluse, mille raames esitati Tartu ülikooli vanemteadurile kahtlustus doktorandi seksuaalses ahistamises.

Fotod: maanteedele kerkivad ohutuse tõstmiseks kummipostid ja keskpiirded

24.03.17 ... Maanteeamet paigaldab maanteedele keskpiirded ja kummipostid, et liiklusohutust tõsta. Esimesena rajatakse keskpiire Tallinna-Pärnu-Ikla maantee lõigule Nurme sillast Jänesselja ringini.

Eluaseme hinnad tõusid mullu aastaga 4,7 protsenti

24.03.17 ... Eluaseme hinnad tõusid eelmise aastal 2015. aasta keskmisega võrreldes 4,7 protsenti ning aastases võrdluses tõusid korterite hinnad 4,5 ja majade hinnad 5,4 protsenti.

Siseministeerium toob väärteomenetlusse lühimenetluse

24.03.17 ... Siseministeeriumi eelnõuga nähakse väärteomenetluse seadustikus uue karistusliigina ette lühimenetlus.

Liikluses hukkus laps, kuus inimest sai vigastada

24.03.17 ... Neljapäeval juhtus üle eesti viis raskemat liiklusõnetust, milles sai viga kokku kuus inimest ja hukkus 10-aastane tüdruk.

Ajateenijad kolivad liitlastele ruumi tegemiseks ajutiselt Tapalt ära

23.03.17 ... Tapa sõjaväelinnakus elavad ajateenijad kolivad järgmisel nädalal ajutisse linnakusse keskpolügooni keskuses Läsnal, Tapa linnaku kasarmutes seavad end aga sisse liitlased. 

Keres: Kender tuleb lapsporno valmistamise süüdistuses õigeks mõista Uuendatud 21:49

23.03.17 ... Vandeadvokaat Paul Keres märkis neljapäeval Harju maakohtus oma kaitsekõnes, et õudusnovelli tõttu lapsporno valmistamise süüdistuse saanud kirjanik Kaur Kender tuleb õigeks mõista.

Paide loobus ootamatult ujula renoveerimisest

23.03.17 ... Paide linn loobus ootamatult oma ujula renoveerimisest ja hakkab ostma ujumisteenust Keskerakonna poliitiku Kersti Sarapuu firmalt. Sarapuu kinnitusel ei ole ta erakonnakaaslastest linnajuhtide otsuseid suunanud.

Mihkelson: Res Publica tiib on olnud piduriks IRL-i arengule Uuendatud 21:06

23.03.17 ... Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Marko Mihkelson ütles ERR-i raadiouudistele antud intervjuus, et IRL-i Res Publica tiiva esindajad on olnud pikaajaliselt erakonna arengu piduriks. Konkreetset vastust sellele, kas ta tahaks IRL-i juhiks saada, Mihkelson ei andnud.

Endine riigikohtu esimees: Helme ähvardus on ohtlik pretsedent Uuendatud 20:21

23.03.17 ... Riigikohtu endine esimees Uno Lõhmus nimetas Martin Helme kriitilist sõnavõttu kohtunike suunas ohtlikuks pretsedendiks nii õigus- kui poliitilises kultuuris.

Valesti pargitud autod segavad Tallinnas kevadkoristust

23.03.17 ... Tallinna kommunaalamet on hädas valesti pargitud sõidukitega, mis segavad kevadkoristustöid.

Kiisler: erakonda ei juhi põhikiri, vaid aktiivsed liikmed

23.03.17 ... IRL-i liige Siim Kiisler kritiseeris pöördumises erakonnakaaslastele teravalt partei esimeest Margus Tsahknat, öeldes, et kui keegi tahab vahetada välja erakonna liikmeid, siis ei ole ta enam ühendaja, vaid lõhkuja

Õigusteadlane: tähelepanu Kenderi juhtumile on ebaproportsionaalselt suur

23.03.17 ... Õigusteadlane Jüri Saar leiab, et tähelepanu oma õudusnovelli tõttu lapsporno valmistamises süüdistatavale Kaur Kenderile on ebaproportsionaalselt suur, sest marginaalsest kirjutisest on saanud suur sündmus.

Jõks: Helme sõnad on pärit Põhja-Koreast

23.03.17 ... Endine kohtunik, nüüdne advokaat Allar Jõks tõdes, et Martin Helme (EKRE) kriitika kohtunike suunal on pärit Põhja-Koreast.

Uudistepäeva kokkuvõte 23. märtsil

23.03.17 ... Head tööpäeva lõppu! ERR.ee teeb kokkuvõtte lõppeva uudistepäeva märgilisematest teemadest.

Prokurör taotleb Tarankovi tapjale ligi kaheksa aasta pikkust vangistust

23.03.17 ... Prokurör taotles neljapäeval Pärnu maakohtus Eesti kuritegeliku ilma juhi Nikolai Tarankovi tapmises süüdistatavale Juri Vorobeile ligi kaheksa aasta pikkust vangistust.

Pikamäe ja Kaljulaid peavad Helme ähvardust kohtunike suunas lubamatuks

23.03.17 ... Riigikohtu esimees Priit Pikamäe ja president Kersti Kaljulaid ei pea õigeks, kui riigikogu liige sõnaliselt kohtunikke ründab ja nende tehtud otsuseid maha teeb. Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnavõttu nimetas Kaljulaid lubamatuks.
ETV OTSE
Viipekeelsed uudised