Majandus

Elering jäi teises kvartalis 6,6 miljoniga kahjumisse

28.07.17 ... Eleringi tulud olid selle aasta teise kvartalis 24,5 miljonit eurot, ärikasum 1,1 miljonit eurot ja puhaskahjum 6,6 miljonit eurot.

OTSE kell 11: Eesti Energia II kvartali tulemused

28.07.17 ... Eesti Energia avalikustab reedel kontserni 2017. aasta teise kvartali ja esimese poolaasta majandustulemused.

Ventspilsi sadama juht: Läti loobus osalusest Nord Stream 2-s USA huvides

27.07.17 ... Läti Ventspilsi sadama osalus gaasiprojektis Nord Stream 2 pole enam päevakorral, kinnitas sadama juhatuse esimees ja Ventspilsi linnaduuma juht Aivars Lembergs. Tema hinnangul loobus Läti valitsus gaasiprojektist USA huvides.

Aktsiisimäärade ennaktõstmine läbis Läti seimis viimase lugemise

27.07.17 ... Läti seim kiitis kolmapäeval viimasel lugemisel heaks aktsiisiseaduse muudatused, mille kohaselt tõstetakse õlle, tubaka ja kütuse aktsiisi kiirtempos.

Juncker: topeltstandardid toidu kvaliteedis on vastuvõetamatud

27.07.17 ... Toiduainete kvaliteedi erinevus Euroopa Liidu liikmesriigiti on vastuvõetamatu, ütles Euroopa Komisjoni juht Jean Claude Juncker neljapäeval.

Läti õlletootja hoiatab Läti valitsust piirikaubanduse languse eest Uuendatud 11:16

27.07.17 ... Olvi kontserni kuuluv õlletootja Cēsu Alus hoiatas Läti valitsust, et kui tõstetakse aktsiisi, võib saamata jääda Eesti alkorallist tulenev maksutulu.

Stabiliseerimisreservi tulusus on tänavu miinusmärgiga

27.07.17 ... Negatiivsete intressimäärade keskkonnas oli valitsuse stabiliseerimisreservi tulusus tänavu teises kvartalis -0,39 protsenti ja aasta algusest võetuna -0,43 protsenti.

Tallinki laevadega sõidab rohkem Aasia turiste kui lätlasi

27.07.17 ... Tänavu esimesel poolaastal on Tallinki laevadel sõitnud rohkem Aasia riikidest pärit inimesi kui lätlasi.

Peipsiääre soolakurgi tootja kaalub Ukraina tööliste värbamist

27.07.17 ... Peipsi ääres soolakurki tootev Veeta OÜ omanik Freddy Poklonsky kaalub kohalike töökäte puudumise tõttu järgmiseks hooajaks Ukraina tööliste värbaminst.

CV Keskus: iga seitsmes küsitletu tunnistab ümbrikupalga saamist

27.07.17 ... CV Keskus.ee küsitluse järgi tunnistas iga seitsmes vastanu ümbrikupalga saamist, ümbrikupalk on levinuim madala haridustasemega töötajate ja noorte seas ning ehitus- ja kinnisvarasektoris.

Ministeerium: Eestisse on Lätist sisse toodud kaks miljonit liitrit õlut Uuendatud 17:00

26.07.17 ... Rahandusministeeriumi teatel on käesoleva aasta viie kuuga Eestisse toodud umbes kaks miljonit liitrit õlut, mitte Eesti Toidutööstuse Liidu prognoositud kuni 7,1 miljonit liitrit.

Tallink katsetab Helsingi-Riia laevaliini

26.07.17 ... Tallink üritab välja selgitada soomlaste huvi laevaga Riiat külastada ja viib nädala lõpus läbi katsekruiisi Helsingist Riiga.

Ühendkuningriik keelab 2040. aastast sisepõlemismootoriga sõidukid

26.07.17 ... Ühendkuningriik keelab alates 2040. aastast uute diisli- ja bensiinimootoriga autode ja veokite müügi, vähendamaks õhusaastet.

Ootamatult selgus, et Tallinna linnahalli renoveerimine vajab riigiabi luba

26.07.17 ... uhatuse liikme Kaia Jäppineni sõnul selgus ootamatult, et Tallinna linnahalli renoveerimine eeldab Euroopa Komisjonilt riigiabi luba. Taotlus on plaanis esitada augustis.

Soome Post lõpetab teisipäevased kojukanded

26.07.17 ... Soome riiklik postifirma Posti lõpetas posti, sealhulgas kirjade, reklaamide ja ajakirjade kohaletoimetamise teisipäevadel.

Vendade Kenderite firmasid rahastab Margus Linnamäe

26.07.17 ... Vendade Heiti Kenderi ja Kaur Kenderi firmade rahastaja on oma firmade kaudu ettevõtja ja meediaomanik Margus Linnamäe.

Riigikohus tühistas Vikipeedial põhineva rahatrahvi

26.07.17 ... Tallinna logistikafirma NTN EST võitis riigikohtus maksu- ja tolliametit küsimuses, kas Vikipeediat saab pidada usaldusväärseks.

Kreeka läks teisipäeval taas võlakirjaturule

25.07.17 ... Kreeka läks teisipäeval pärast kolme aastat taas võlakirjaturule.

Leedu tarnib augustis LNG-d Nigeeriast

25.07.17 ... Uus veeldatud maagaasi (LNG) laadung peaks Leedusse jõudma augustis Nigeeriast, mitte Norrast nagu tavaliselt.

Tõniste: riik ei kaota aktsiisitõusu tõttu

25.07.17 ... Rahandusminister Toomas Tõniste ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et kuigi aktsiisitõusu tõttu on oodata, et soomlased enam nii palju Eestist alkoholi ei osta ja eestlased ostavad selle võrra rohkem Lätist, siis Eesti riik rahaliselt mitte midagi ei kaota.

Nordica ja Adria partnerlus lõppes krõbeda intressiga laenulepinguga

25.07.17 ... Nordica majandusaasta aruandest ilmneb, et Eesti lennundusettevõte on laenanud sloveenlaste Adria Airwaysile kuueks aastaks 15-protsendilise intressimääraga 4,556 miljonit eurot.

Inimesed võtavad mullusega võrreldes tunduvalt rohkem kodulaene

25.07.17 ... Viimasel kolmel kuul on võetud ligi 15 protsenti rohkem eluasemelaenu ja 17 protsenti autoliisinguid kui mullu samal ajal. Samal ajal kasvab kiiresti ka hoiuste maht, näitab Eesti Panga statistika.

Valitsussektori eelmise aasta eelarve oli 0,3 protsendiga ülejäägis

25.07.17 ... Rahandusministeeriumi hinnangul oli 2016. aasta valitsussektori eelarvepositsioon nominaalses ülejäägis 0,3 protsenti SKP-st ja struktuurses ülejäägis 0,7 protsenti SKP-st.

Toiduliidu arvutusel jääb piirikaubanduse tõttu riigil saamata 150 miljonit

25.07.17 ... Järmisel aastal ulatub piirikaubandusest saamata jääv maksutulu 150-170 miljoni euroni, prognoosib toiduliit alkoholitootjate ja maaletoojate statistikale tuginedes.

Narva teeb viimase katse leida toitlustaja Joaoru rannahoonesse

25.07.17 ... Narva linnale kuuluv Narva linna arenduse sihtasutus korraldab viimase konkursi, et leida teist aastat tühjana seisvasse Joaoru rannahoonesse toitlustaja.

Omanik peab jõude seisvat Nitroferti jätkuvalt üleval

25.07.17 ... Kaks aastat tagasi 426 inimest koondanud Kohtla-Järve väetisetehasega Nitrofert pole vahepeal muutusi toimunud, samas omanik palkas möödunud aastal mõned inimesed tagasi ja hoiab tehast taaskäivitamisvõimelisena, kirjutab Põhjarannik.

Transaviabaltika tahab Kuressaarde suviseid lisalende

25.07.17 ... Transaviabaltika tahab lisalende Kuressaarde, kuid vajab selleks maavalitsuse otsust.

Maaeluminister kutsus Vireeni nõukogust tagasi Tammsaare ja Karuse

25.07.17 ... Maaeluminister Tarmo Tamm kutsus tagasi riigile kuuluva AS-i Vireen senise nõukogu ja määras ettevõttele uue, kuhu võrreldes varasemaga ei kuulu Tiit Tammsaar ja Kert Karus.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

25.07.17 ... Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Veebikaubandus laieneb: liituvad nii Prisma kui ka Rimi Uuendatud 21:53

24.07.17 ... Kaubanduskettide e-äri kasvab, üha enam inimesi tellib toidukauba internetist ja laseb selle endale koju tuua. Kaubandusketid Coop, Maxima ja Selver kavatsevad oma e-poodi laiendada, Rimi ja Prisma alustavad samuti selle teenuse pakkumist.

Läti rahandusministeerium plaanib aktsiiside ennaktempos tõstmist

24.07.17 ... Läti rahandusministeerium on Läti parlamendile teinud ettepaneku tõsta alkohoolsete jookide ja sigarettide aktsiisi varasemalt planeeritust märgatavalt kiiremas tempos.

TTÜ teadlased alustavad koostööd küberturbeettevõttega CybExer Technologies

24.07.17 ... Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) alustas koostööd Eesti küberturbe ettevõttega CybExer Technologies, kes tõi TTÜ-le 300 000 eurose teadusstipendiumi, et järgneva kolme aasta jooksul uurida võimalusi, kuidas tõhusama küberhügieeniga seista vastu maailmas järjest sagenevatele küberünnakutele

Elisa ja Starman toovad turule mobiilse teleteenuse

24.07.17 ... Telekommunikatsioonifirma Elisa toob koostöös tütarfirmaga Starman sel nädalal turule ühise mobiilse teleteenuse Binge, millega saab interneti vahendusel nutiseadmetest ja telerist vaadata otse ja ka järele telekanaleid.

TÜ raamatukogu valmib tuleva aasta detsembris

24.07.17 ... Tartu ülikooli (TÜ) raamatukogu ehitustöid jätkavad YIT Ehituse asemel AS Ehitustrust ja Tallinna Ehitustrust ning tööd lõppevad esialgse kava kohaselt tuleva aasta detsembris.

Moscovici: Kreeka näeb kasinuse lõpus valgust

24.07.17 ... Kreeka näeb kasinuse lõpus valgust, ütles Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici esmaspäeval, kutsudes Ateena reforme vajalikuks, ehkki võib-olla liiga karmiks.

Ühendministeeriumi mööblihanke võitis Standard

24.07.17 ... Ühendministeeriumi uue hoone mööblihanke võitis mööblitootja Standard AS, hanke maksumus on 1,023 miljonit eurot.

Kullerposti saadetiste maht kasvas eelmine aasta 18 protsenti

24.07.17 ... Statistikaameti andmetel kasvas kullerposti saadetiste maht eelmisel aastal 2015. aastaga võrreldes 18 protsenti 9,5 miljoni saadetiseni.

Enam kui pooled Läti tööandjad maksavad töötajatele alla miinimumpalga

24.07.17 ... Enam kui pooled Läti tööandjad maksavad töötajatele alla miinimumpalga, ütles Läti maksuameti kõneisik Sandra Karklina Admine esmaspäeval usutluses Läti riigitelevisioonile.

Nordica ei kavatse lendudel enda lennunumbreid kasutusele võtta

24.07.17 ... Eesti lennufrima Nordica ei kavatse lisaks Peterburile teistel lendudel Poola lennufirma LOT lennunumbrite kõrval enda lennunumbreid kasutusele võtta.

Suri Nõukogude Liidu esimene legaalne miljonär

24.07.17 ... Moskvas suri pühapäeval Nõukogude Liidu esimene legaalne ettevõtja Artjom Tarassov.

Simson ei poolda ettevõtjate kaasamist Turba-Haapsalu raudtee rajamiseks

24.07.17 ... Majandusminister Kadri Simson teatas, et ei poolda uue raudteeinfrastruktuuri ettevõtja loomist. Sellega vastas Simson eitavalt Lääne maavanem Neeme Suure ettepanekule, et raudteelõigu Turbast Haapsaluni võiks taastada koostöös eraettevõtjaga, kirjutab ajaleht Lääne Elu.

PJV Hooldusravi maksuvõlg on kokkuleppel riigiga ajatatud

22.07.17 ... Keila haiglat majandaval ettevõttel PJV Hooldusravi on enam kui 700 000 euro suurune maksuvõlg, pankrotiohus hooldushaiglast koondati tänavu töötajaid ja suleti haigla üks korrus, kuid tänaseks on võlg riigiga kokkuleppel ajatatud.

Moody's kinnitas Eesti riigireitingu senisel A1 tasemel

22.07.17 ... Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody’s kinnitas Eesti riigireitingu senisel kõrgel A1 tasemel stabiilse väljavaatega.

Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

21.07.17 ... Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Eesti Meedia sai loa Kanal 2 vabalevist lahkumiseks

21.07.17 ... Reedel andis Tehnilise järelevalve amet (TJA) AS-ile Eesti Meedia loa Kanal 2 lahkumiseks vabalevist alates 1. augustist.

Eesti Pank eelistab investeerida kulla asemel võlakirjadesse

21.07.17 ... Eesti riigi kullavarud on ühed väiksemad maailmas, jäädes kümneid kordi alla ka naabrite Läti ja Leedu omadele. Eesti Pank eelistab kulla asemel hoida oma reserve pigem arenenud riikide võlakirjades, sest kulda hinnatakse liiga kõikuvaks.

Leht: Saksa autotootjad tegid heitgaasipettuse osas koostööd

21.07.17 ... Saksa autotootjad Volkswagen, Audi, Porsche, BMW ja Daimler tegid alates 1990. aastatest salaja koostööd diiselmootorite heitgaaside emissiooni osas, kirjutab saksa ajakiri Der Spiegel.

Ryanair ähvardab lõpetada lennud Suurbritannia ja EL-i vahel

21.07.17 ... Iiri odavlennufirma Ryanair ähvardas lõpetada lennud Suurbritannia ja Euroopa Liidu liikmesriikide vahel, kui Brexiti-kõnelustel ei jõuta kokkuleppele reeglites, mis puudutavad lennuliiklust pärast Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust.

HKScani sisejuurdlus pole poole aastaga lahenduseni jõudnud

21.07.17 ... Möödunud aasta lõpul lihatööstusfirma HKScan Baltikumi juhtkonna suhtes algatatud sisejuurdlus pole siiani lahendust leidnud.

Graafikulugu: õlle hind Eestis on aegade kõrgeim, ostujõud aga küllalt hea

21.07.17 ... Täna maksab pooleliitrine õllepurk rohkem kui kunagi varem taasiseseisvunud Eesti ajal. Alkoholitootjad ennustavad, et 2020. aastaks on õlu veel kolmandiku võrra kallim. Aga koos õlle hinnaga tõuseb ka keskmine palk, toidukorvi maksumus jmt. Kuidas on muutunud inimeste ostuvõime, vaadates õlle hinda?
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.