Majandus

Läti ja Leedu esindajad teevad uute turgude leidmiseks ohtralt välisvisiite

26.03.17 ... Läti tipp-poliitikud teevad viimasel ajal palju tulemuslikke visiite kaugeisse maadesse, et avada uusi välisturge. Nii on Läti põllumajandustootjail avanenud võimalus müüa oma kaupa täiendavalt veerandsajasse riiki. Ka Leedu uus valitsus peab poliitilisi otsekontakte tähtsaiks. Ameerika, Jaapani ja Hiina kõrval on loodud head suhted näiteks Araabia Ühendemiraatidega.

Rajoy: Hispaania majandusminister võiks saada eurotsooni juhiks

26.03.17 ... Hispaania majandusminister oleks hea valik eurotsooni rahandusministrite juhi kohale, ütles peaminister Mariano Rajoy pühapäeval.

Roosve: ühe- ja kahesendised on majanduslikult ebaotstarbekad

26.03.17 ... Kuigi ühe- ja kahesendiseid Eesti inimesed eriti ei kasuta, siis päriselt käibelt neid kõrvaldada ei saa, sest mitmetes Euroopa riikides on need aktiivselt ringluses.

Sester sõitis Jordaania energeetikaministrit tänama

26.03.17 ... Eesti Energia üldkoosolek, rahandusminister Sven Sester kohtub pühapäeval Ammanis Jordaania energeetika- ja maavarade ministri dr Ibrahim Saifiga.

Juncker: Kreeka võlakõnelustel on tehtud edusamme

25.03.17 ... Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri sõnul on Kreeka ja selle rahvusvahelised laenuandjad teinud märkimisväärseid edusamme ning leppe mustand võib valmida järgmiseks rahandusministrite kohtumiseks 7. aprillil.

Taani peaminister: rändlushindade kaotamine on näide EL-i toimimisest

25.03.17 ... Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen ütles laupäeval Roomas, et Euroopa Liit on edulugu, tuues näiteks rändlushindade ehk roamingutasude kaotamise.

Jäätmekäitlejad on linna prügiveofirma loomise vastu

24.03.17 ... Tallinna linn hakkab korraldama selliseid jäätmeveo hankeid, kus renditakse prügiveoautosid, Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul ei saa jätta prügivedu sõltuma ainult erafirmadest. Eesti Jäätmekäitlejate Liit on munitsipaalprügiveofirma loomise vastu.

Regional Jet hakkab nelja uue lennukiga SAS-i liine teenindama Uuendatud 19:18

23.03.17 ... Eesti riikliku lennufirma Nordica ja Poola lennufirma LOT ühisfirma Regional Jet OÜ hakkab augustist kuueaastase lepingu alusel teenindama SAS-ile nelja ATR72-600 lennukiga liine Kopenhaagenist.

Eesti kaotas Euroopa Komisjonile kohtuvaidluse suhkrutrahvi üle Uuendatud 19:17

24.03.17 ... Euroopa Liidu üldkohus otsustas, et puudub alus Eesti vaidlustatud suhkrutrahvi hagi läbivaatamiseks, mistõttu jääb otsus kehtima. Lisaks peab Eesti tasuma nii enda kui ka Euroopa Komisjoni kohtukulud.

Coop ja Inbank jagavad ümber osalused Krediidipangas

24.03.17 ... AS Krediidipank esitas konkurentsiametile taotluse koondumiseks, mille tulemusena kuuluks ettevõttest 55 protsenti Coop Eestile ja 25 protsenti Inbankile; sügisest hakkab ettevõte tegutsema Coop Panga nime all.

Eesti Raudtee kahjum suurenes mullu 10,8 miljoni euroni

24.03.17 ... Riigile kuuluva Eesti Raudtee AS-i kahjum süvenes mullu 10,8 miljoni euroni, aasta varem oli see 6,3 miljonit eurot, ettevõtte tulud vähenesid samal ajal 10,6 protsenti 43,3 miljonile eurole.

Töötukassa juhatuse liikmete lepinguid pikendati

24.03.17 ... Töötukassa nõukogu otsustas pikendada kõigi juhatuse liikmete lepinguid veel järgmiseks viieks aastaks.

Õiguskantsler viis aktsiisitõusu riigikohtusse

24.03.17 ... Õiguskantsler Ülle Madise palub riigikohtul tunnistada tühiseks tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse punktid, millega tõstetakse alkoholiaktsiise, kuna peab neid põhiseadusega vastuolus olevaks.

Esimesed kaubanduskeskused liitusid kaupmeeste liiduga

24.03.17 ... Viru Keskus, Ülemiste Keskus ja Tartu Kaubamaja keskus astusid kaupmeeste liitu, olles esimesed ühendusega liitunud kaubanduskeskused.

Valitsemissektori võlg vähenes aastaga kolm protsenti

24.03.17 ... Eesti valitsemissektori eelarve ülejääk oli eelmisel aastal esialgsetel andmetel 0,3 protsenti ja võlatase 9,5 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP).

Asekantsler: isejuhtivate autodega tulevik on juba kohal

23.03.17 ... Isejuhtivate autodega tulevik on juba kohal, ütles majandusministeeriumi asekantsler Viljar Lubi Roomas alanud Euroopa digipäeval.

Pärnu töömess toimus tänavu noorte infomessiga koos

23.03.17 ... Pärnu selleaastane töömess toimus esmakordselt koos noorte infomessiga Suunaja ja tõi kokku ka enneolematult palju rahvast. Noored olid huvitatud suvistest töökohtadest, aga ka edasiõppimisvõimalustest.

Danske Bank otsib Eesti jaekaubandusüksusele ostjat

23.03.17 ... Vastavalt Taani väljaande Børseni andmetele, müüb Danske pank oma Eesti jaekaubandusüksust pärast rahapesuskeemi avalikustamist, vahendab uudisteportaal Finanswatch.

Narva Aleksandri suurkirikus saab kasutada vaid taastatud torniosa

23.03.17 ... Narva Aleksandri suurkiriku taastatud torni osas tegutseb praegu Narva kogudus, kuid kuppelsaal on sedavõrd kehvas seisus, et seal ei saa praegu midagi teha. Millal see korda tehakse ja kui palju see riigile maksma läheb, on praegu veel lahtine.

Leedu soovib hakata testima isejuhtivaid autosid

23.03.17 ... Leedu soovib Eesti eeskujul hakata testima isejuhtivaid autosid, teatas majanduskomisjoni esimees Virginijus Sinkevičius.

Fotod: Baltika jõudis kasumisse tagasi

23.03.17 ... Pärast lahkumist kahjumlikelt Ukraina ja Venemaa turgudelt jõudis moeettevõte Baltika 2016. aastal tagasi kasumisse. Tänavuselt aastalt ootab ettevõte kasumi kasvu.

Õpetajate keskmine palk – statistika ja tegelikkus

23.03.17 ... Haridusministeerium teatas sel nädalal, et õpetajate keskmine palk ületab 1200 eurot ning võib aasta lõpuks tõusta 1300-ni. Palga arvutamise statistika ehk kuidas number kujuneb, erineb aga kooliti.

Elering sõlmis Eesti Gaasiga uue kaitstud tarbija gaasivaru lepingu

23.03.17 ... Elering sõlmis Eesti Gaasiga aprilli algusest kuni aasta lõpuni kehtiva lepingu kaitstud tarbija gaasivaru garanteerimiseks.

Mitukümmend Eesti firmat olid teadlikult või tahtmatult rahapesijad

23.03.17 ... Eesti ettevõtete kaudu liikus suurejoonelises rahapesuskeemis ligi 28 miljonit USA dollarit, eri pankade kaudu tehti skeemis üle 76 000 ülekande, neist 2484 ülekannet Eestisse.

Eesti idufirma püüab Euroopa ärikiirendi toel rahvusvahelisele turule jõuda

22.03.17 ... Euroopa innovatsiooni- ja tehnoloogiainstituudi (EIT) võrgustiku Digital ärikiirendi on üks võimalus, kust Eesti idufirmadel on võimalik saada tuge rahvusvahelisele turule pürgimisel. Esimene sinna pääsenud Eesti ettevõte DigiFlak loodab mitme ukse avanemist Euroopas.

Miljardine tselluloositehas tuleb ilmselt Tartu piirkonda Uuendatud 18:48

22.03.17 ... Lähtuvalt rahandusministeeriumile esitatud riigi eriplaneeringu algatamise taotlusest plaanivad Eesti metsatöösturid miljard eurot maksma minevat kõrgtehnoloogilist tselluloositehast Tartu ümbrusesse.

Sõõrumaast sai enda asutatud USS-i ainuomanik Uuendatud 18:42

22.03.17 ... USS Security vähemusaktsiate omanik Mark Luts müüs oma osaluse suurettevõtja Urmas Sõõrumaale, kellest sai nüüd enda asutatud turvafirma ainuomanik.

Alkoholiseadus võib panna laevafirma lippu vahetama

22.03.17 ... Kolmapäeval riigikogus esimesele lugemisele jõudnud alkoholiseaduse eelnõus ootab lahendamist kolm suuremat probleemi, mis majanduskomisjonis õhku jäid. Osapooltel on aega uue sõnastusega ettepanekuid esitada kümme päeva.

Asekantsler: Nord Stream 2 ei vasta EL-i energiapoliitika põhimõtetele

22.03.17 ... Majandusministeeriumi asekantsler Ando Leppiman on seisukohal, et Nord Stream 2 ei vasta kuidagi EL-i energiapoliitika põhimõtetele, Eesti poliitikud eelistavad esialgu jääda äraootavale seisukohale.

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

22.03.17 ... Kolmapäeval sõlmisid Ülemiste City ärilinnaku arendaja Mainor Ülemiste ja ehitusfirma Nordecon Betoon ligi 4 miljoni eurose ehituslepingu, mille kohaselt valmib järgmiseks suveks linnakusse Eesti suurima parkimismaja esimene etapp ligi 430 autole. Parkimismaja kogumaht saab olema ligi tuhat parkimiskohta.

Eurogrupi juhti kritiseeritakse "napsi ja naiste" avalduse pärast

22.03.17 ... Euroala riikide rahandusministreid koondava eurogrupi juhti Jeroen Dijsselbloemi kutsuti kolmapäeval üles tagasi astuma Lõuna-Euroopa riike solvanud avalduse eest.

LHV: rahapesu tõttu võib Eestis dollarimaksetega keeruliseks minna

22.03.17 ... LHV panga rahapesu tõkestamise juhi Aivar Pauli sõnul võib esmaspäeval avalikustatud rahapesu juhtumi mõjul muutuda Eestis ja Lätis dollarimaksete tegemine äärmiselt keeruliseks, juhul kui Deutsche Bank lõpetaks siinsel turul dollarimaksete vahendamise.

Liidud: valitsuse maksupoliitika toob kaasa kaupade hinnatõusu

22.03.17 ... Kolm ettevõtete esindusorganisatsiooni - Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Toiduainetööstuse Liit ja Eesti Kaupmeeste Liit pole rahul koalitsiooniparteide maksupoliitkaga.

Arvo Sarapuu taandub oma äride juhtimisest

22.03.17 ... Tallinna abilinnapea ja Atko Grupi nõukogu esimees Arvo Sarapuu taandub ettevõtlusest, et vältida süüdistusi endaga seotud ettevõtete teemal.

Opositsioon: valitsus tahab metsa arvelt lubadusi katta

21.03.17 ... Metsaseaduse muutmisega soovib valitsus riigieelarvesse raha juurde saada, et oma lubadusi katta, märkisid opositsioonipoliitikud ETV saates "Foorum".

Inspektsioon: Danske oleks pidanud aru saama, milliseid kliente teenindab Uuendatud 19:20

21.03.17 ... Postimees kirjutas, et läbi Eesti pankade pesti 1,6 miljardit dollarit Venemaa kuritegelikku raha, enamik sellest läbi Danske Eesti filiaali. Finantsinspektsiooni hinnangul on raske uskuda, et pank ei saanud aru, milliseid kliente teenindab.

Nordica hakkab lendama Hamburgi, Göteborgi, Peterburi Uuendatud 19:14

21.03.17 ... Nordica hakkab lendama kolme uude sihtkohta. Ettevõtte lendude täpsus on kasvanud ja vastab seatud eesmärkidele, oodatav kahjum kujuneb väiksemaks.

Taksofirmad ja kokkuleppevedajad pole Uberi eelnõuga jätkuvalt rahul Uuendatud 19:10

21.03.17 ... Taxify, Uberi ja taksoettevõtjate liidu esindajate sõnul ei ole nad mõnede ühistranspordiseaduse muutmise eelnõu ehk nn Uberi eelnõuga tegeleva töörühma välja pakutud ettepanekutega jätkuvalt rahul.

Prokurör taotleb Viimsi Tehnoabi eksjuhile reaalset vangistust

21.03.17 ... Prokurör taotles teisipäeval Harju maakohtus Viimsi Tehnoabi eksjuhile Raul Vainole üle 560 000 euro omastamise eest reaalset vanglakaristust.

Haven Kakumäe sadamat hakkab teenindama Alexela sadamatankla

21.03.17 ... Haven Kakumäe ja Alexela Oil allkirjastasid lepingu sadamakompleksi teenindava tankla rajamiseks, mais avatavas sadamas on võimalik silduda 300 alusel.

Leht: läbi Eesti pankade pesti üle 1,6 miljardi dollari Uuendatud 13:20

20.03.17 ... Postimehe ja Novaja Gazeta andmetel liikus läbi Eesti pankade kokku 1,6 miljardit dollarit kriminaalse päritoluga raha.

Äripäev sai loa käivitada oma raadiojaam

21.03.17 ... Meediakontsern Äripäev on saanud tehnilise järelevalve ametilt (TJA) regionaalse raadioteenuse eetriloa; raadio käivitamine peaks lõpusirgele jõudma sügiseks.

Rahandusministrid arutavad Brüsselis Kreeka abiprogrammi

21.03.17 ... Brüsselis kogunevad teisipäeval euroala rahandusministrid, et arutada Kreeka abiprogrammi üle käivate läbirääkimiste seisu.

Rahapesuandmebüroo fookus on ennetusel ja tehingute hindamisel

21.03.17 ... Rahapesu andmebüroo juhi Madis Reimandi sõnul jõuavad rahapesuskeemid büroo tähelepüanu alla tagantjärele, mistõttu büroo fookus on enetusel ja ülekannetega seotud tehingute hindamisel.

Majanduskomisjon vaeb huvigruppidega alkoholiseaduse muudatusi

21.03.17 ... Riigikogu majanduskomisjon arutab teisipäevasel istungil huvigruppidega alkoholimüüki ja –reklaami piirava seaduseelnõu muudatusi.

IKT sektori kasum vähenes aasta lõpus pea 47 protsenti

20.03.17 ... Statistikaameti andmeil oli möödunud aasta neljanda kvartali kogukasum info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) sektoris 28 miljonit eurot. Aasta varem oli sama näitaja pea 53 miljonit eurot, mis tähendab, et kasum langes aastaga 47 protsenti.

Piirang: aprillist ei tohi kodulinde väljas pidada Uuendatud 19:11

20.03.17 ... Euroopas leviva lindude gripi tõttu kehtestab veterinaar- ja toiduamet (VTA) välitingimustes kodulindude pidajatele piirangud.

Konkurentide hinnangul võib Elisa laienemine hindu kergitada

20.03.17 ... Telekomiettevõte Elisa ostab võrgu- ja andmekeskuste lahenduste ettevõtte Santa Monica Networksi Eesti ja Soome äritegevuse, laiendades sellega oma võimekust pakkuda äriklientidele IT-lahendusi. Elisa konkurendid näevad, et turule on lisandunud üks telekomi- ja IT-terviklahenduse pakkuja, kuid teisalt võib turu koondumine hindu kergitada.

Keskkonnaamet: BWM esitas vigase ja puuduliku jäätmeloa taotluse

20.03.17 ... Prügifirma Baltic Waste Management OÜ (BWM) esitas mullu 16. novembril puuduliku ja ebakorrektse taotluse, mis sai nõuetekohaseks alles selle aasta 13. veebruaril, teatas riigi keskkonnaamet esmaspäeval.

Madalapalgalised riiklikku toetust automaatselt ei saa

20.03.17 ... Uus valitsuskoalitsiooni kehtestatud madalapalgaliste toetus jõuab sihtrühmani visalt - paljud neist ei pruugi olla teadlikud, et peavad toetust eraldi taotlema, sest automaatselt seda neile arvele ei kanta.
ETV OTSE
Viipekeelsed uudised