Majandus

Londoni transpordiamet tühistas Uberi litsentsi

22.09.17 ... Londoni transpordiamet tühistas ootamatult sõidujagamisfirma Uber litsentsi Suurbritannia pealinnas tegutsemiseks, öeldes põhjenduseks, et ettevõtte töös napib vastutustunnet.

Intervjuu OpenGov juhiga: valitsused töötavad mustade andmetega teadmatuses

22.09.17 ... Mida teha, kui tänaval jalutades tekib huvi, kui palju on kulunud kodanike raha tee parandamisele, mis laiub jalge all, või valgusfoorile, mille taga seisad? Tallinlasel tuleb minna linna kodulehele, laadida alla Exceli tabel ja hakata ridade vahel näpuga järge ajama ning arvutama. Silicon Valley tehnoloogiafirma OpenGov on töötanud välja selgemad ning lihtsamini mõistetavad tehnoloogilised lahendused, mis aitavad muuta valitsemist läbipaistvamaks.

Hiiule tuleb Rimi supermarket

22.09.17 ... OÜ Vilcon Ehitus rajab Hiiule ärikeskust, mille ankurrentnik on Rimi supermarket. Kauplus valmib järgmise aasta maikuuks.

Telia sai korruptsiooniasjas miljarditrahvi

22.09.17 ... Rootsi telekomi Teliat trahviti Usbekistani pistiseasjas ligi 1 miljardi dollariga, teatas USA justiitsministeerium.

Tallinna Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistlusele tuli 14 tööd

22.09.17 ... Tallinna Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistlusele esitati neljapäevase seisuga 14 võistlustööd, žürii teeb valiku 15. novembriks.

Eluaseme hinnad jätkasid teises kvartalis tõusu

22.09.17 ... Eluaseme hinnad tõusid tänavu teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 4,8 protsenti.

Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi elektriturgudele

22.09.17 ... Eesti Energia sai nõukogult ja omanikult heakskiidu laiendada elektri jaemüügiäri Soome ja Rootsi turgudele, elektri jaemüüki plaanitakse mõlemas riigis alustada järgmise aasta esimeses pooles.

Iseteeninduskassad toidupoodides töökäsi veel välja ei tõrju

21.09.17 ... Toidupoodide iseteeninduskassad on aasta-aastalt populaarsemaks muutunud ja ostude eest tasumisel eelistavad kliendid järjest enam just ekspresskassat. Töökäte puudusest hoolimata suuremad jaeketid inimeste asendamist ainult masinatega ei kavanda.

Air Balticu juht: kõik Tallinnast väljuvad liinid on kasumlikud

21.09.17 ... Läti lennufirma Air Baltic juht Martin Gauss kinnitas intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et kõik kuus Tallinnast väljuvat liini on ettevõttele majanduslikult kasulikud, teiste seas ka Nordicaga paralleelselt lendav Vilniuse liin. Gaussi sõnul plaanitakse Tallinnast väljuvate otselendude arvu kasvatada ning lisaks kaalub Air Baltic ka Tartusse lendamist.

Rahvusvaheline kütusevaru agentuur valis esimeheks eestlase

21.09.17 ... Euroopa Liidu liikmesriikide, Iisraeli, Jaapani, Korea, Šveitsi ja USA kütusevaru agentuuride ühendus ACOMES valis Dublinis toimunud aastakoosolekul organisatsiooni uueks esimeheks Eesti Vedelkütusevaru Agentuuri OSPA juhataja Priit Enoki.

TS Laevad: vajadus täiendava laeva järele tekib kevadel

21.09.17 ... Suursaartega laevaühendust pidav TS Laevad jääb oktoobrist ilma parvlaevast Hiiumaa ning peab hakkama saama nelja laevaga, otsust täiendava aluse ostmiseks seni tehtud pole.

EL-i ministrid arutasid Tallinnas paremaid lennuühendusi Euroopa äärealadel

21.09.17 ... Energiaturu kaasajastamiseks ja kliimamuutuste vastu võitlemiseks tuleb võtta kasutusele digitaalsed lahendused, leidsid kolmapäeval ja neljapäeval Tallinnas kohtunud Euroopa Liidu energeetika- ja transpordiministrid. Samuti otsisid nad lahendusi Euroopa äärealadel paremate lennuühenduste tagamiseks.

Tallinna-Helsingi tunnel on saanud konkurendi Espoo näol

21.09.17 ... Tallinnasse suunduva meretunneli rajamiseks on Soomes käivitunud konkurents: lisaks ametlikule Helsingi versioonile soovib tunneliehitusega alustada ka tuntud ärimees, kes tahab tunneli Espooni rajada ja kaasab selleks juba rahvusvahelist kapitali.

Prisma koondas 35 töötajat

21.09.17 ... Ehkki kaubanduses ja teeninduses on tööjõupuudus kõige teravam, liigub Prisma turu üldiste suundumustega vastuvoolu ja koondas ootamatult 35 inimest.

Lätlased käivad Eestis odavamat toitu ostmas

21.09.17 ... Naaberriigis ostmas käimine pole vaid ühesuunaline – piiri lähistel elavad lätlased sõidavad Eestisse odavama toidu-, aga tööstuskauba järele.

Šefčovič: komisjon küsib mandaati Nord Stream 2 läbirääkimisteks

20.09.17 ... Euroopa energialiidu eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčovič ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et komisjon küsib liikmesriikidelt mandaati läbirääkimisteks Venemaaga Nord Stream 2 üle.

Läti kauplustes võidefitsiiti pole

20.09.17 ... "Aktuaalne kaamera" käis üle piiri Lätis ja tuvastas, et lõunanaabritel võidefitsiiti pole, küll aga on hind viimasel ajal viiendiku võrra tõusnud.

Spämmpost õilmitseb postiseaduse toel

20.09.17 ... Seadused käsitlevad masspostitust e-postkastis ja tavapostkastis erinevalt. Kui esimesel juhul peab e-postkasti omanik andma loa enda spämmimiseks, siis teisel juhul peab postkasti omanik nägema üksjagu vaeva, et spämmpostist keelduda.

Pro Kapital suurendab kinnisvaraarenduse rahastamiseks aktsiakapitali

20.09.17 ... Pro Kapital Grupp alustas kolmapäeval uute aktsiate emiteerimist, et muu hulgas rahastada grupi olemasolevat kinnisvaraarendust. Investeerimispankur Henrik Igasta ütles, et heas turuolukorras saab kinnisvaraarendusest hästi teenida, kuid teisalt on see riskantne ja tsükliline äri.

Omanikust üürnikuks: suurte büroohoonete müük on kokku kuivanud

20.09.17 ... Järgmisel aastal on Tallinnas valmimas neli suuremat büroohoonet, millele jooksvalt üürnikke otsitakse. Tendents on selles suunas, et järjest enam kliente eelistab äriruume üürida, mitte osta. Investorid soetavad eeskätt hea tootlusega väiksemaid äriruume väljaüürimiseks, mida aga turul palju pole.

Google'i poliitikadirektori nõu: mida teha, kui robotid võtavad sult töö?

20.09.17 ... Lihtsasti automatiseerivatave tööde tegijad peaksid vaatama oma oskused üle võimalikult positiivses valguses, et leida võimalusi nende laiendamiseks teistesse valdkondadesse, rääkis intervjuus ERRile Iarla Flynn, Google'i poliitika- ja valitsussuhete direktor Põhja-Euroopas. Tema sõnul on sellistel inimestel üldjoontes kolm varianti, kuidas tulevikuks valmis olla.

Ardo Hansson tuleva aasta riigieelarvest: väike ülejääk oleks sobiv

20.09.17 ... Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni hinnangul on tuleva aasta riigieelarve puhul näha, et Eesti elab üle oma võimete ning see tempo ei saa kaua kesta.

Transferwise asutajad plaanivad müüa esimest korda oma aktsiaid

20.09.17 ... Rahavahetusplatvormi Transferwise asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann võivad järgmise investeerimisvooru raames müüa ka enda aktsiaid, kirjutab Ühendkuningriigi portaal Sky News.

Intervjuu LinkedIni värbamisdirektoriga: tulevikutöötajad on bumerangid

20.09.17 ... Tuleviku tööturul peavad tööandjad muutuma üha paindlikumaks, laskma oma töötajatel aeg-ajalt teistes ettevõtetes oskuski koguda ning bumerangina tagasi tulla, leiab sotsiaalvõrgustiku LinkedIn värbamislahenduste direktor Barbara Wittmann ERR-ile antud intervjuus.

Võrdlus: kuidas erineb Eesti ja suurriikide soov digiettevõtteid maksustada

19.09.17 ... Nädalavahetusel arutasid Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrid Tallinnas digiettevõtete maksustamist, kuna praegu teenivad suurettevõtted nagu Facebook, Amazon ja Google internetis tulu üle maailma, kuid makse maksavad vaid madala maksumääraga riikides. Ministrid otsustasid Tallinnas, et digiettevõtteid tuleb kindlasti maksustada, kuid lahendustena jäi valikusse kaks erinevat varianti. Mille poolest need erinevad?

Mainekas grant aitab Eesti teadlaste tarka vähiravimit tuua apteegiletile

19.09.17 ... Tartu ülikooli teadlased on välja töötanud targa vähiravimi - uudse kullerpeptiidi, mis veresoontesse süstituna otsib üles vähirakud ja jätab kahjustamata terved koed.

Ligi: ühtegi õigustust eelarvedefitsiidile pole

19.09.17 ... Riigikogu rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi (RE) leiab, et ametis olev valitsus on käitunud vastupidi sellele, mis peaks olema eelarve põhimõtted.

Elering arutas asepresident Šefčovičiga Balti riikide desünkroniseerimist

19.09.17 ... Elering võõrustas teisipäeval elektrisüsteemi varustuskindluse suurendamiseks ehitatud avariireservelektrijaamades Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčoviči, kohtumise põhiteemaks kujunes Balti riikide elektrisüsteemide desünkroniseerimine.

Paide koostootmisjaama haisuprobleem laheneb

19.09.17 ... Kirbe põlevkiviõli hais Paide linna kohalt kaob, sest järgmise aasta algul võetakse sealses koostootmisjaamas tipukoormuse ajal kasutusele veeldatud maagaas ehk LNG.

Eestis ei tegele "toidurassismi" küsimusega ükski instants

19.09.17 ... Ida-Euroopa riigid on algatanud Euroopa Komisjonis nn toidurassismi küsimuse, mille puhul üks ja sama toode on Ida-Euroopa riikides teise koostisega kui Lääne-Euroopa riikides. Eesti toitukaupadele jm toodetele sellist seiret ei tee ning ükski ametkond ei pea seda ka oma ülesandeks.

Veterinaaramet hukkab Läänemaal ligi 7000 siga

19.09.17 ... Veterinaar- ja toiduamet (VTA) diagnoosis sigade Aafrika katku Oru külas Lääne- Nigula vallas Läänemaal Linnamäe Peekon OÜ sigalas, kus peetakse ligikaudu 6800 siga.

Kohtujuristi hinnang tõi investeeringute kaitse lepingute küsimusse uue pöörde

19.09.17 ... Kuigi Euroopa Komisjon ei pea investeeringute soodustamise ja kaitse lepinguid, mis ka Eestil on paljude riikidega sõlmitud, ELi õigusega kooskõlas olevaiks, jõudis Euroopa Kohtu kohtujurist teistsugusele seisukohale.

EL tahab karmistada kontrolli välismaiste finantsfirmade üle pärast Brexitit

19.09.17 ... Euroopa Komisjon kavatseb kolmapäeval teha ettepaneku kehtestada rangem kontroll välismaiste finantsettevõtete üle, mis tegutsevad Euroopa Liidus. Selle sammuga laiendataks pärast Brexitit Euroopa järelevalvet ka Londoni üle, mis on Euroopa suurim finantskeskus.

Maaelukomisjon soovitab võikriisi seljatamiseks võid ajutiselt mitte osta

19.09.17 ... Maaelukomisjon käsitles teisipäevasel istungil muu hulgas võikriisi ning komisjoni esimehe Aivar Koka sõnul tuleks selle lahendamiseks lihtsalt paariks nädalaks või ostmisest loobuda.

Luminor pank alustab tegevust 1. oktoobrist

19.09.17 ... Nordea ja DNB Panga ühendamisel tekkiv Luminor pank alustab tegevust 1. oktoobrist, selleks ajaks saadakse ka kõik vajalikud kooskõlastused. Visuaalse identiteedi väljavahetamine võib aega võtta kuni kuus kuud.

Konkurent soovib MTÜ Liivimaa Lihaveis sundlõpetamist

19.09.17 ... Liha kokkuostu ja -müügiga tegelev osaühing Chef Foods taotleb kohtu kaudu MTÜ Liivimaa Lihaveis sundlõpetamist.

Euroopa Liit loodab andmete vabast liikumisest 8 miljardit lisaeurot aastas

19.09.17 ... Teisipäeval tutvustas Euroopa Komisjon värsket isikustamata andmete vaba liikumise määrust, mida on eest vedanud digitaalse ühtse turu eest vastutav Komisjoni asepresident Andrus Ansip. Andmete hõlpsamast piiriülesest liikumisest loodetakse Euroopa Liidule kaheksa miljardi euro suurust SKP kasvu aastas.

Kodanikuühendus läks tselluloositehase kavandajate vastu kohtusse

19.09.17 ... Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks andis esmaspäeval Tallinna halduskohtusse esmase õiguskaitse taotluse ja kaebuse, milles soovib ettevõtte Est-For Invest poolt kavandatava tselluloositehase rajamisega seotud haldusaktide tühistamist.

Omavalitsuste tulud kasvavad tuleval aastal üle kahe miljardi euro piiri

19.09.17 ... Valitsus ja kohalikud omavalitsused viisid lõpule tuleva aasta eelarveläbirääkimised, mille alusel kasvavad omavalitsuste tulud üle kahe miljardi euro piiri.

USA senat kiitis heaks 700 miljardi suuruse kaitse-eelarve seaduse

19.09.17 ... USA senat kiitis esmaspäeval ülekaalukalt heaks kaitse-eelarve seaduse, mis näeb ette 700 miljardi dollari eraldamist sõjaväele.

Avalik arutelu Rail Balticu tasuvusanalüüsi üle jäi Riias ära

18.09.17 ... Riias esmaspäeval toimuma pidanud arutelu Rail Balticu tasuvusanalüüsi võimalike vigade üle jäi ära, sest AS-i RB Rail juhid ja eksperdid polnud nõus kohtumise salvestamisega.

Eesti Raudtee asemel hakkab riigieelarvest toetust neelama Elron

18.09.17 ... Vene transiidi kukkumise tõttu kolm aastat suures kahjumis olnud Eesti Raudtee prognoosib järgmiseks aastaks majandustulemuste paranemist ning hindab, et ei vaja enam riigilt raha miinuse katmiseks.

Võikriis on kasvatanud teiste leivamäärete müüki

18.09.17 ... Kõik jaekauplused tunnistavad tarneauke või müügis, ent nendivad, et lettidelt puuduv või on pannud ostjad haarama enam teisi määrdeid: margariini, toorjuustu jm võideid.

Baltic Workboats hakkab USAsse laevatehast rajama

18.09.17 ... Saaremaa ettevõte Baltic Workboats ostis USA idarannikule kinnistu, kuhu kavatseb rajada laevade komplekteerimistehase.

Riigieelarve kulud kasvavad 2018. aastal üle 850 miljoni euro

18.09.17 ... Järgmise aasta riigieelarve kulud kasvavad tänavusega võrreldes ligi 860 miljonit eurot ehk üheksa protsenti.

Taxify loodab hiljemalt järgmisel nädalal Londonis tegevuse taaskäivitada

18.09.17 ... Eesti taksotellimisrakendus Taxify loodab hiljemalt järgmise nädala alguseks Londoni transpordiameti pretensioonid rahuldada ja tegevust Suurbritannia pealinnas jätkata.

Viipemakse limiit tõuseb kümnelt eurolt 25-le

18.09.17 ... Kõik pangad, kes Eestis kontaktivabu pangakaarte väljastavad, tõstavad 16. oktoobrist viipemakse limiidi seniselt kümnelt eurolt 25 euroni.

Schäuble: digimajanduse maksustamine on keeruline

16.09.17 ... Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble toonitas pärast Tallinnas toimunud ECOFIN-i kohtumist, et üks raskemaid probleeme ühtse EL-i maksustamissüsteemi rakendamisel ongi digitaalse majanduse maksustamine, eriti siis, kui kasum ei ole enam rahas vaid andmetes.

EL-i rahandusministrid leppisid kokku digimajanduse maksureeglite loomises

16.09.17 ... Euroopa Liidu liikmesriigid soovivad digimajanduse maksustamises jõuda ühtsetele seisukohtadele detsembris. Nii otsustati reedel ja laupäeval Tallinnas toimuval EL-i majandus- ja rahandusministrite nõukogu ehk ECOFIN-i mitteametlikul kohtumisel.

EL-i rahandusministrid arutasid Tallinnas sügavamat majandus- ja rahaliitu

15.09.17 ... Majandus- ja rahandusliidu tugevusest sõltub kogu Euroopa Liidu tugevus, leidsid täna Tallinnas kohtunud EL-i majandus- ja rahandusministrid ning keskpankade presidendid.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
KÕik juubeliuudised ühest kohast

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: