Majandus

OPEC pikendas tootmispiiranguid

25.05.17 ... Naftat eksportivate riikide organisatsioon OPEC otsustas Viinis toimuval kohtumisel pikendada tootmispiiranguid veel üheksa kuu võrra ehk järgmise aasta märtsini.

Ragn-Sells kaebab Tallinna jäätmeveo pärast kohtusse

25.05.17 ... Kolmapäevani Tallinna kesklinna teenindanud prügiveofirma Ragn-Sells vaidlustab kohtus Tallinna otsuse, millega anti jäätmevedu üle linnale kuuluvale Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskusele.

Valitsus võib maksude ärajätmiseks palgatõusukärbete teed minna

25.05.17 ... IRL-i vastse juhi Helir-Valdor Seederi välja käidud idee maksupaketi ärajätmisest tuleneva riigieelarve puudujäägi korvamiseks kärpida riigisektori palgatõusu ja halduskulusid kohtab koalitsioonipartnerite seas mõistmist, mistap võib see idee käiku minna. Ametiühingud ideed aga ei toeta.

Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

25.05.17 ... Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Ajalehtede tiraažid kukuvad, Päevaleht kaotas aastaga veerandi trükist

25.05.17 ... Eesti ajalehtede liidu andmetel on Eesti Päevalehe (EPL) ja Postimehe (PM) tiraažid teinud mõlemad aastaga mitme tuhande eksemplarise kukkumise. Kuivõrd PM on EPL-ist üle kahe korra suurema tiraažiga, tähendab see nende jaoks 10-protsendilist kukkumist, ent EPL-i tiraažist on kadunud ligi veerand. Ka nädalalehed Maaleht ja Eesti Ekspress on teinud 10-protsendilise kukkumise, nende tiraažid vähenesid vastavalt 4000 ja 3000 võrra, ent peatoimetajad ei muretse.

Eelnõu seab kütuse müüjatele tagatise piirangu

25.05.17 ... Vedelkütuse seaduse muutmise elnõuga sätestatakse piirang, mille kohaselt võib üldjuhul kütust müüa koguses, mis on tagatisega kaetud.

Elering taotleb elektri võrgutasu neljaprotsendilist alandamist Uuendatud 10:46

25.05.17 ... Elering esitas konkurentsiametile taotluse elektri ülekandeteenuse keskmise võrgutasu alandamiseks ligi nelja protsendi võrra, mille kinnitamisel ulatub ettevõtte viimase kolme aasta võrgutasu langus ligi 11-protsendini.

Väikeaktsionäride liit taunib Teliat kohtuotsuse eiramise eest

25.05.17 ... Eesti Väikeaktsionäride Liit (EVAL) saatis neljapäeval Telia Company ja Telia Eesti juhtkonnale pöördumise, milles taunib telekommunikatsiooniettevõtte kõrvalehiilimist oma kohustuste täitmisest endiste väikeaktsionäride ees.

Portugali kohus mõistis endise BPN panga juhi 14 aastaks vangi

25.05.17 ... Lissaboni kohus mõistis kolmapäeval Portugali BPN panga endise juhi José Oliveira e Costa 14 aastaks vangi pettuse ja rahapesu eest.

Riigikontroll tõi välja Rail Balticu leppe kitsaskohad Uuendatud 19:30

24.05.17 ... Riigikontroll avaldas kolmapäeval ülevaate Rail Balticu rajamise leppest, kus toob välja peamised riskid, mida riigikogu peaks enne leppe ratifitseerimist püüdma maandada.

Lipumärk tootel ei tähenda tingimata, et tooraine pärineb Eestist

24.05.17 ... Paljudel toidupakenditel kasutatav sinimustvalge lipumärk tähendab vaid, et see toode on toodetud Eestis, kuid märgistus ei ütle midagi tooraine päritolumaa kohta.

Uuring: Nord Stream 2 mõju keskkonnale on väike

24.05.17 ... Nord Stream 2 gaasitrass peaks lõplikult paika saama hiljemalt järgmise aasta alguseks, eeldusel et kõik trassiäärsed riigid selle heaks kiidavad. Enim on läbi Läänemere Venemaalt Saksamaale kulgev gaasitoru pälvinud kriitikat Soomest, Venemaalt ja Eestist, ehkki selle keskkonnamõjud on tellitud hinnangu kohaselt väikesed.

Türgi on arestinud riigipöördekatse järel ligi 900 ettevõtet

24.05.17 ... Türgi võimud on pärast riigipöördekatset arestinud või määranud haldaja kokku 879 ettevõttele.

Asjatundjad ei pea Läti kaubavedude langust Venemaa kättemaksuks

24.05.17 ... Venemaa riikliku raudteekompanii Venemaa Raudtee (RŽD) loobumine suuremast osast kaubavedudest Läti sadamatesse ei ole ilmselt kättemaks Lätile vastuseisu eest Nord Stream 2-le, vaid tuleneb Venemaa strateegiast suunata kõik kaubad Vene sadamatesse, leiavad asjatundjad.

Õiguskantsler: uus eelarveseadus võib olla põhiseadusega vastuolus

24.05.17 ... Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul võib riigikogu menetluses olev riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu mitmes aspektis olla põhiseadusega vastuolus.

Tallinn jätab BWM-i linna prügimajandusest kõrvale

24.05.17 ... Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas kinnitas, et koostöö Baltic Waste Managementiga (BWM) lõpetatakse.

Kesko müüs oma Eesti ja Läti kinnisvara 64 miljoni eest Uuendatud 13:45

24.05.17 ... Kaubanduskontsern Kesko müüs 64 miljoni euro eest oma Eestis ja Lätis tegutsevad poodide kinnisvara investeeringufirmale UAB Baltic Retail Properties.

OÜ Circle K esitas kaubamärgi vaidluses tanklakett Circle K vastuhagi

24.05.17 ... Harju maakohus andis tanklaketile Circle K Stores Inc. kaubamärgi Circle K kasutamise vaidluses firmaga Circle K OÜ mai lõpuni aega viimase vastuhagile vastamiseks.

Advokaadibüroo analüüsis Eesti kohustusi Rail Balticu projektis

24.05.17 ... Advokaadibüroo Rask analüüsis riigikontrolli tellimusel valminud õigusarvamuses Eesti riigi Rail Balticu projektiga seotud kohustuste sisu, ulatust ja siduvust ning ühepoolse muutmise ja lõpetamise võimalust.

Uuring: Baltimaade elanike lemmikbrändid on Google ja Swedbank

24.05.17 ... Uuringufirma Kantar Emor aprillis tehtud uuringu kohaselt juhivad Eesti, Läti ja Leedu enim meeldivate brändide edetabelit jätkuvalt Google ja Swedbank.

Rahandusministeerium ei jaga eelarvenõukogu ja keskpanga pessimismi

23.05.17 ... Rahandusministeerium ei nõustu Euroopa komisjoni hinnanguga, et Eesti eelarvedefitsiit kujuneb plaanitust suuremaks, kuid eelarvenõukogu ja Eesti Pank seda ei välista.

Europarlamendi komisjon kinnitas toetust Rail Balticule

23.05.17 ... Eestit külastanud Euroopa Parlamendi transpordi komisjoni delegatsiooni juht Wim van de Camp kinnitas toetust Rail Balticu projektile ja lubas võidelda Euroopa rahalise toetuse jätkumise eest sellele.

Riia linnavolikogu keelas vanalinnas kasiinod

23.05.17 ... Riia linnavolikogu saadikud kiitsid teisipäeval heaks kasiinode keelustamise vanalinnas.

Maksupaketist loobudes jääks riik aastas ilma 50 miljonist eurost

23.05.17 ... Riigieelarve strateegias nähti eelolevaiks aastaiks ette tulusid nii pakendiaktsiisi reformist, magustatud jookide maksust kui ka panditulumaksust, kuid kui Helir-Valdor Seederi soovitud muudatused maksimaalses ulatuses ellu viia, tähendaks see riigi rahakotile aastas vähemalt 50 miljoni euro suurust auku.

TTÜ doktoritöö: Eesti raamatupidamiskeskused ei pruugi ootusi täita

23.05.17 ... Eesti riik koondab oma tugiteenused, näiteks raamatupidamise tugiteenuste keskusesse, kuid kuna seda ei tehta teooriale tuginedes, ei pruugi need oodatud kokkuhoidu ja kvaliteeti saavutada, selgub värskest Tallinna tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudis kaitstud doktoritööst.

Bigbanki juhatuse esimees Kaido Saar lahkub ametist

23.05.17 ... Bigbank AS-i juhatuse esimees Kaido Saar lahkub alates 1. septembrist ametist; pank loodab uue juhatuse esimehe leida hiljemalt augusti alguseks.

Maksumaksjate hulk vähenes aastaga peaaegu kõigis maakondades

23.05.17 ... Möödunud aastal suurenes maksumaksjate arv vaid Harju, Tartu ja Saare maakonnas, ülejäänud piirkondades oli brutotulu saajate arv võrreldes 2015. aastaga vähenenud. Kõige väiksema maksumaksjate arvuga omavalitsused on Eestis Piirissaare ja Ruhnu.

Neste Eesti peadirektor Ivar Kohv lahkus ametist

23.05.17 ... Aastast 2010 kütusemüügifirmat Neste Eesti juhtinud Ivar Kohv on ettevõtte peadirektori ametikohalt lahkunud.

Eurotsooni rahandusministrid ei jõudnud Kreeka osas üksmeelele

23.05.17 ... Eurotsooni rahandusministrid ei jõudnud esmaspäeva hilisõhtul Kreekale järgmise laenuosa eraldamises üksmeelele, sest jätkus vaidlus peamiselt võlaleevenduse osas, teatas eurogrupi juht Jeroen Dijsselbloem.

Sõerd: Ratase valitsus vassib Uuendatud 22:48

22.05.17 ... Riigikogu rahaduskomisjoni liikge, endine rahandusminister Aivar Sõerdi (RE) ütleb, et Jüri Ratase juhitav valitsus ei suuda eelarveseadusega kehtestatud eelarveraamistikust kinni hoida ka pärast eelarvereegli ümber tegemist.

Eesti ettevõtjad osalesid esimest korda Vidzeme ärifoorumil Valmieras

22.05.17 ... Turistide liikumine Eesti ja Läti vahel on oluliselt kasvanud, kuid majutusasutuste ja puhkekeskuste omanikud on end seni naaberriigis tutvustanud vähe.

Nordica tütarfirma esimene liisitud lennuk jõuab Tallinna

22.05.17 ... Esmaspäeva õhtul jõuab Tallinna Nordica tütarfirma Regional Jeti esimene uus propellerlennuk ATR 72-600.

Euroala rahandusministrid arutavad Kreeka kärpemeetmeid Uuendatud 17:02

22.05.17 ... Euroala riikide rahandusministrid arutavad Kreekale järjekordse seitsme miljardi euro suuruse laenumakse tegemist ja võlakoorma võimalikku leevendamist.

Raekoja platsi välikohvikute õllehinda kruvib linna üüripoliitika

22.05.17 ... Vaatamata kõrgele õllehinnale on Raekoja platsi välikohvikud ilusa ilmaga turiste täis. Kohati kuus kuni kaheksa eurot maksev pooleliitrise õlle hind ei tulene aga pelgalt kaupmeeste ahnusest, vaid seda dikteerib ka linna küsitav kõrge terrassiüür.

Moskva nõustus tühistama Türgi-vastased kaubandussanktsioonid

22.05.17 ... Venemaa nõustus esmaspäeval tühistama seni veel jõus olnud Türgi-vastased kaubandussanktsioonid, mis kehtestati pärast Vene sõjalennuki allatulistamist Türgi õhujõudude poolt 2015. aastal.

Komisjon: Eesti eelarvepuudujääk võib olla eesmärgiga vastuolus Uuendatud 15:27

22.05.17 ... Euroopa Komisjon esitas kevadised soovitused liikmesriikide majanduse tugevdamiseks, mille kohaselt võib Eesti tuleva aasta eelarvedefitsiit ulatuda Eesti prognoositud 0,5 protsendi asemel 0,9 protsendini SKP-st, mis ei vasta kehtestatud keskpikale eelarve-eesmärgile, mille üle komisjon järelvalvet teostab.

Korb tahab keskkonnatasudest aastas 20 miljonit suunata Ida-Virumaale

22.05.17 ... Riigihalduse minister Mihhail Korb soovib keskkonnatasudest laekuvatest vahenditest suunata tulevast aastast 20 miljonit eurot aastas Ida-Virumaa programmi sealse elukeskkonna parandamiseks – kokku läheks programmile 10 aasta peale 200 miljonit.

Prantsuse president avaldas toetust Kreeka võla leevendamisele Uuendatud 13:46

22.05.17 ... Prantsuse president Emmanuel Macron ütles esmaspäeval telefonivestluses Kreeka peaministrile Alexis Tsiprasele, et pooldab võlaleevendusmeetmeid Kreekale, teatas Élysée palee avalduses.

Tootjahinnad tõusid aprillis aastaga 3,7 protsenti

22.05.17 ... Tööstustoodangu tootjahinnad muutusid aprillis võrreldes märtsiga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 3,7 protsenti.

Eesti riik maksab Microsoftile miljoneid eurosid aastas

22.05.17 ... Eesti ministeeriumite ja suuremate kantseleide haldusalas makstakse tarkvarahiiu Microsofti litsentside eest kokku ligi viis miljonit eurot aastas.

Šveitslased toetasid referendumil üleminekut taastuvenergiale

21.05.17 ... Šveitslased toetasid pühapäeval referendumil riigi energiasüsteemi põhjalikku ümberkorraldamist, mis hõlmab vananevate tuumareaktorite järk-järgulist asendamist taastuvate energiaallikatega.

Vaikse ookeani regioon otsustas TPP-ga edasi minna

21.05.17 ... Vietnamis kohtuvad Vaikse ookeani piirkonna kaubandusministrid otsustasid USA kõrvalejäämisest hoolimata liikuda edasi kõnelustega Vaikse ookeani vabakaubandusleppe (TPP) üle.

Laar heidab Sesterile ette irdumist IRL-i rangeist eelarvepõhimõtteist

21.05.17 ... Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) auesimees Mart Laar kirjutas erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et rahandusminister Sven Sester on kahetsusväärselt hakanud IRL-i rangetest eelarvepõhimõtetest lahti ütlema.

Transaviabaltika parandas aprillis reiside täitumust

21.05.17 ... Võrreldes märtsiga, mil Transaviabaltikal jäi mandri ja Kärdla vahel teenindamata kehvade ilmastikuolude tõttu kuus lendu, võimaldasid aprillis paranenud ilmad kasvatada Kärdla suunal reiside täitumust.

Riik kulutas kolme kuuga mullusest 1,8 protsenti rohkem raha

20.05.17 ... Eesti riigi kolme kuu tulud olid 2,04 miljardit eurot, mida on 86,5 miljardit rohkem kui aasta varem. Kuludeks ja investeeringuteks kasutati kolme kuuga 2,09 miljardit eurot ehk 1,8 protsenti rohkem kui mullu, selgus rahandusministeeriumi andmetest.

Opositsioon süüdistab Tsiprast võlausaldajate nõudmistele järele andmises

19.05.17 ... Kreeka parlament võttis neljapäeva õhtul vastu uue kärpekava, millega valitsus loodab tagada võlausaldajatelt oma senise võlakoorma vähendamist ning laenu järgmise väljamakse saamist. Parlamendiarutelu saatsid vihased protestimeeleavaldused Ateena tänavail.

Ettevõtted võivad saada toetust alaealiste tööle võtmiseks

19.05.17 ... Sotsiaalministeerium tahab hakata pakkuma tööandjatele võimalust taotleda riigilt toetust alaealiste tööle võtmiseks. Eelnõu eesmärk on vähendada nende noorte hulka, kes ei õpi ega tööta.

Analüütik: kaubanduskeskuseid tuleb üha juurde, kuigi töötajaid pole

19.05.17 ... Uusi kaubanduspindu on juba üksjagu avatud ja tuleb ka juurde, kuid teenindajate leidmine neisse on üha keerukam, ütles SEB analüütik Mihkel Nestor.

Jahe kevad annab lootust suuremaks taliviljasaagiks

19.05.17 ... Jahe kevad ja hea talvitumine võib kaasa tuua eelmisest aastast kõrgema taliviljasaagi.

Seederi hinnangul pole maksuametil piisavalt volitusi

19.05.17 ... IRL-i uue esimehe Helir-Valdor Seederi arvates ei ole maksuametil teatud küsimustes piisavalt volitusi ning kui amet saaks julgemalt otsuseid langetada, tooks see eelarvesse rohkem raha.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs
Html Plokk