Majandus

Leht: Saksamaal kinni peetud šveitslane luuras maksuametnike järele

30.04.17 ... Saksamaal vahi alla võetud arvatav Šveitsi spioon väidetavalt nuhkis Saksa uurijate järele, kes olid seotud Šveitsi pankades arvel olnud sakslaste kontoandmeid sisaldanud CD-de ostudega, teatas Saksa päevaleht Die Welt pühapäeval.

Abe kutsus EL-i ja Suurbritanniat üles tagama sujuva lahutuse

29.04.17 ... Jaapani peaminister Shinzo Abe kutsus laupäeval Euroopa Liitu ja Suurbritanniat üles tagama sujuva ja läbipaistva lahutuse.

Sõerd: valitsus katab puudujääki 204 miljoni euro ulatuses laenuga

29.04.17 ... Endise rahandusministri, reformierakondlase Aivar Sõerdi sõnul on riigieelarve täiendav rahavajadus tuleval aastal 341 miljonit eurot, millest 137 miljonit kaetakse reservide arvelt ja 204 miljonit eurot täiendava laenuga.

Raudteetransport lähiaastail oluliselt kiiremaks ei muutu

29.04.17 ... Ehkki neljapäeval valitsuses kinnitatud riigi eelarvestrateegia aastateks 2018-2021 näeb ette suuremahulisi taristuinvesteeringuid, siis raudteetransport Eestis lähiaastatel oluliselt kiiremaks ei muutu. Majandusministri Kadri Simsoni sõnul on valitsuse eesmärk saada rongide maksimaalseks kiiruseks 135 kilomeetrit tunnis praeguse 120 asemel.

Elisa tahab luba kehtestada roamingu kasutamiseks eraldi teenuslahendused

29.04.17 ... Telekommunikatsiooniettevõte Elisa tahab tehnilise järelevalve ametilt (TJA) luba liituda jätkusuutlikkuse mehhanismiga, mis annaks neile võimaluse jääda kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist.

PPA sõlmis ID-kaartide tootmiseks lepingu Prantsusmaa firmaga

28.04.17 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) sõlmis Prantsusmaa ettevõttega Oberthur Technologies lepingu ID-kaartide, elamisloakaartide, digi-IDde ja diplomaatiliste isikutunnistuste tootmiseks.

Eesti põllumehed tahavad teiste EL-i riikidega võrdseid tingimusi

28.04.17 ... Eesti põllumeeste hinnangul on Euroopa Liidu ühtse põllmajanduspoliitika järgmise eelarveperioodi konsultatsioonidel peamine teema konkuretntsitingimuste ühtlustamine. Jänedal toimus esimene avalik arutelu, milline võiks olla Euroopa Liidu ühtne põllumajanduspoliitika järgmisel eelarveperioodil pärast aastat 2020.

Tootsi tuulepargi enampakkumisel osalemist on kinnitanud kolm ettevõtet

28.04.17 ... Eesti Energia juht Hando Sutter kinnitas, et Enefit Taastuvenergia börsile minek saab teoks ka juhul, kui Eesti Energia ei omanda enampakkumisel kinnistut Tootsi tuulepargi rajamiseks. Enampakkumisel osalemist kinnitasid reedel Eesti Energia kõrval ka aasta lõpus halduskohtusse pöördunud Eesti Elekter ja Nelja Energia.

Riigiettevõtete TOP: suurimad kasumiteenijad, käibetegijad, kahjumikuhjajad

28.04.17 ... Riigiettevõtetest suurim ja edukaim on Eesti Energia, kõige suuremat kahjumit toodab aga Nordica.

Lidl soovib kauplust rajada Lasnamäele

28.04.17 ... Tallinna linnavalitsus on esitanud detailplaneeringu algatamise ettepaneku toidu- ja esmatarbekaupluse ehitamiseks Raadiku 11 krundile Lasnamäel, planeeringu tellis Lidli esindaja Eestis OÜ MMS Property Solutions.

Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

28.04.17 ... Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Endise kunstiakadeemia krundi naaber esitas protesti ka uue hoone vastu

28.04.17 ... Sama naaber, kes vastustas Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uue hoone ehitust, andis nüüd sisse protesti ka uue hoone detailplaneeringu vastu. Siiski ei ole tema advokaadi sõnul eesmärk hoone ehitust peatada, vaid üksnes saavutada kokkulepped mõnes küsimuses.

Graafik: riigi suuremad investeeringud tuleval neljal aastal

28.04.17 ... Valitsuses neljapäeval kinnitatud riigieelarve strateegias aastateks 2018-2021 on ette nähtud investeeringuid kokku 2,3 miljardi euro ulatuses, kõige enam raha läheb riigimaanteede remondiks ja Rail Balticu arenduseks.

Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

28.04.17 ... Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Eesti Energia teenis kvartaliga 48 miljonit eurot puhaskasumit Uuendatud 12:01

28.04.17 ... Eesti Energia avalikustas reedel käesoleva aasta esimese kvartali majandustulemused: käive oli 215 miljonit eurot ja puhaskasum 48 miljonit eurot, mida on kaks ja pool korda rohkem kui mullu samal perioodil.

Merko Ehituse aktsionärid kinnitasid 41-sendise dividendimakse

28.04.17 ... Merko Ehituse aktsionärid kinnitasid reedel üldkoosolekul möödunud aasta majandustulemused ja dividendid 0,41 eurot aktsia kohta ehk kokku ligi 7,3 miljonit eurot.

Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

28.04.17 ... Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

Põhja-Tallinna linnaosa valitsus Arsenali keskusesse ei koli

28.04.17 ... Tallinn on loobunud ideest kolida Põhja-Tallinna linnaosa valitsus Arsenali keskusesse, kuid samas pole ka otsust selle uue asukoha suhtes.

Rakendussäteteta apteegiseadus tekitab halle skeeme ja segadust

28.04.17 ... Riik võttis ligi kolm aastat tagasi vastu seaduse, mis piirab hulgimüüjate osalemist apteegiturul. Pool üleminekuajast on möödunud, ent riik pole seni välja tulnud rakendussätetega, mis toetaksid apteekide müüki olukorras, kus müüja ega ostja ei saa sooritada tehingut turutingimustes, vaid pigem sundvõõrandamise korras.

Sester: valitsus kasutab varasemaid ülejääke, mitte ei ela tuleviku arvelt

27.04.17 ... Rahandusminister Sven Sester ütles vastuseks kriitikale, et valitsus kasutab ära eelmiste valitsuste kogutud reservid ja jätab tulevastele riigi tüürijatele ülesande eelarve tagasi tasakaalu viia, et praegu ei elata tuleviku arvelt, vaid kasutatakse eelmiste perioodide ülejääki.

Vaidlusalune Tootsi tuulepargi kinnistu läheb enampakkumisele Uuendatud 20:56

27.04.17 ... Valitsus tunnistas kehtetuks korralduse, millega oli eraldanud Eesti Energiale Tootsi tuulepargi rajamiseks maad, ning otsustas selguse huvides kuulutada välja Tootsi kinnistute avalik enampakkumine.

Balti Elektrivõrkude sünkroniseerimise lepe allkirjastatakse juunis

27.04.17 ... Balti ning Läänemere riigid allkirjastavad juunis vastastikuse mõistmise memorandumi Balti riikide Poola kaudu sünkroniseerimiseks Lääne-Euroopa elektrivõrguga.

Valitsus lükkas suurte taristuinvesteeringute otsuse edasi

27.04.17 ... Kuigi valitsuse kabinetiistungi päevakorras oli neljapäeval suuremahuliste infrastruktuuri investeeringute teema, otsustas valitsus asjaga tuleval nädalal edasi tegelda.

Uuring: peredel pole ootamatusteks piisavalt sääste Uuendatud 19:14

27.04.17 ... Üle poolte peredest ei saaks sissetuleku ootamatu kadumise korral üle kolme kuu hakkama, selgus Eesti konjunktuuriinstituudi (EKI) ja Swedbanki rahaasjade teabekeskuse läbi viidud pere-eelarve ja säästmise uuringust.

Valitsus kinnitas riigi eelarvestrateegia Uuendatud 19:13

27.04.17 ... Valitsus kinnitas istungil riigi eelarvestrateegia 2018-2021, kus tulude ja kulude maht ületab nelja aasta jooksul 40 miljardit eurot.

Valitsus toetab Gazpromi trahvimist

27.04.17 ... Valitsus otsustas neljapäeval toimunud kabinetiistungil toetada seisukohta, et Ida-Euroopa gaasituru parandamiseks ei piisa üksnes Gazpromile lisakohustuste panemisest, vaid Euroopa Komisjon peaks menetluse lõppedes gaasifirmale määrama ka trahvi.

Valge Maja: NAFTA üle alustatakse kiiresti uusi läbirääkimisi Uuendatud 16:35

27.04.17 ... USA, Mehhiko ja Kanada kavatsevad alustada kiiresti uusi läbirääkimisi Põhja-Ameerika Vabakaubandusleppe NAFTA tingimuste üle, teatas Valge Maja kolmapäeval.

Eelarvestrateegia näeb ette valitsussektori võla kasvu

27.04.17 ... Valitsuse neljapäevasel istungil kinnitatud eelarvestrateegias prognoositakse, et järgmisel ja ülejärgmisel aastal suureneb valitsussektori võlakoormus, kuid rahandusministeerium ei oska öelda, millised on täpsemad plaanid.

Riik investeerib lähiaastatel üle poole miljardi taristuprojektidesse

27.04.17 ... Riik investeerib lähiaastatel üle poole miljardi taristuprojektidesse, millest üle 200 miljoni euro kulub Rail Balticu projektile.

Kunstiakadeemia endisele platsile kerkib 30-korruseline kõrghoone

27.04.17 ... Ehkki kunstiakadeemiale sai saatuslikuks ühe naabri vastuseis sellele, põhjusel, et hoone varjab päikest, kavandatakse nüüd samale krundile 30-korruselist kõrghoonet. Tallinn avalikustas neljapäeval krundile kehtestatud detailplaneeringu.

Eelarvenõukogu: kavandatav eelarvepoliitika on seadusega vastuolus

27.04.17 ... Eelarvenõukogu ei kiida heaks riigi eelarvestrateegiat, nimetades seda seadusega vastuolus olevaks.

Via Baltica suurimad teetööd käivad Leedus

27.04.17 ... Balti riikidest toimuvad praegu Via Baltica maanteel suurimad teetööd Leedus.

SEB: Eesti majanduskasv on teistele järelejõudmiseks liiga aeglane

27.04.17 ... SEB kasvatas oma tulusid tänavu esimeses kvartalis möödunud aasta sama ajaga võrreldes ligi 11 protsenti.

Nordea esimese kvartali kasum Baltikumis kasvas kümnendiku

27.04.17 ... Nordea  teenis  2017. aasta esimeses kvartalis Baltikumis 24,5 miljonit eurot kasumit, mis on kümme protsenti rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.

Trumpi maksukava näeb ette ettevõtete tulumaksu olulise langetamise

27.04.17 ... USA presidendi Donald Trumpi maksukava järgi langeks ettevõtete tulumaks 35 protsendi pealt 15 protsendi peale, samuti näeb kava ette eraisikute tulumaksu astmete arvu vähendamise.

Tuuleettevõtjad ajavad taga salastatud dokumenti

27.04.17 ... Tootsi tuulepargi kohtuvaidlus on jõudnud etappi, kus halduskohus otsustas valitsuse palvel salastada tuulepargialuse maa Eesti Energiale määranud valitsuse korralduse seletuskirja lisa, mida riigi otsuse vastu kohtusse läinud tuuleettevõtted soovivad aga igal juhul näha avalikuna.

"Suud puhtaks" keskendus vaidlustele Rail Balticu ümber

26.04.17 ... Rail Baltic on Eesti ühiskonnas kirgi kütnud juba aastaid ning otsustajate laudadele on jõudnud järjekordne tasuvusanalüüs. Selle nädala saade "Suud puhtaks" arutles Rail Balticu teemadel.

Puhkus Eestis: siseturism lööb igal aastal rekordeid Uuendatud 21:49

26.04.17 ... Eestlased armastavad aasta-aastalt üha enam oma puhkust kodumaal veeta - siseturism on viimasel neljal aastal teinud iga aastaga uue rekordi, ka tänavusest aastast oodatakse seni parimat tulemust.

Wendre kavatseb tehase laiendamisega kaotada öise vahetuse

26.04.17 ... Euroopa üks suuremaid kodutekstiilitootjaid Wendre laiendab oma Pärnu tehast. Järgmise aasta suveks valmiv juurdeehitus võimaldab tootmist suurendada, aga olulisemaks peab ettevõte, et saab siis ära kaotada öise vahetuse.

Toidukaupade tellimine kulleriga on aastaga enam kui kahekordistunud

26.04.17 ... Toidu- ja esmatarbekaupade e-poest kulleriga koju tellimine on aastaga enam kui kahekordistunud. Praegu saavad kaupa ukselävele tellida ainult Harjumaa elanikud, ent kauplused kinnitavad, et teenus laieneb ka teistesse linnadesse.

Tallinna kesklinna prügivedu tekitab klientides segadust Uuendatud 18:47

26.04.17 ... Tallinna kesklinna piirkonnas lõppeb senine jäätmeveokorraldus mai lõpus, samas tekitab jäätmevedajate aktiivne müügitöö potentsiaalsetes klientides segadust.

Nimetamiskomitee tahab nõukogude liikmete tasusid tõsta

26.04.17 ... Riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustatud komisjon ehk nimetamiskomitee juht Erkki Raasuke ütles, et teeb ettepaneku tõsta nõukogude esimeeste ja liikmete tasusid.

USA rahandusminister: 15-protsendiline ettevõtte tulumaks tuleb

26.04.17 ... Ameerika Ühendriikide rahandusminister Steven Mnuchin kinnitas kolmapäeval, et administratsioonil on plaanis langetada ettevõtte tulumaksu 35 protsendilt 15 protsendile.

Valitsus loobus majanduskasvu töögrupist Uuendatud 17:15

26.04.17 ... Valitsus loobus eelmise valitsuse algatatud ekspertidest koosnevast majanduskasvu töögrupist ning lõi selle asemele ministritest koosneva majandusarengu komisjoni, mis asub ellu kutsuma töörühmi valdkonna edendamiseks. Valitsuse kommunikatsioonibüroo selgitusel sai "Raasukese töörühma" ülesanne raporti koostamisega täidetud, mistõttu selle teeneid enam ei vajata.

Uue kodu teenuslepingute sõlmimine võib eelmise elaniku hooletusel topata

26.04.17 ... Kui eelmine elanik jätab telekomi- või kommunaalteenuste lepingud lõpetamata, ei saa uus elanik teenuseid kasutama asuda, sest topeltlepinguid ühe aadressi peale ei sõlmita.

Tallinna linnapoe mullune käive jäi alla poole miljoni euro

26.04.17 ... Lasnamäel tegutseva Tallinna linnapoe Lipo käive oli eelmisel aastal veidi üle 400 000 euro ning selle pidamiseks kulus linnaeelarvest ligi 200 000 eurot.

Baltic Princess kehtestas alkoholi müügile piirangud

26.04.17 ... Tallinki parvlaeval Baltic Princess hakkas paar nädalat tagasi kehtima kord, mille kohaselt ei müüda päevakruiisil Turust Stockholmi laeva tax-free poodidest reisijatele alkoholi neljapäeva õhtust laupäeva õhtuni.

Eesti parimaks toiduaineks valiti Old Saare juust

26.04.17 ... Eesti toiduainetööstuse XI aastakonverentsil andis president Kersti Kaljulaid üle kuldmärgi Eesti parima toiduaine konkursi tänavusele võidutootele, milleks on Saaremaa Piimatööstuse Old Saare juust.

Leedo on tõenäoliselt müümas parvlaeva St. Ola

26.04.17 ... Vjatšeslav Leedo on tõenäoliselt müümas tema ettevõttele St. Ola Maritime kuuluvat parvlaeva St. Ola; võimaliku müügi eelselt on eemaldatud laev ka aresti alt.

Pangad teenisid esimeses kvartalis 89 miljonit eurot kasumit

26.04.17 ... Eesti pangad teenisid esimeses kvartalis 89 miljonit eurot kasumit, millesse panustas intressitulu suurenemine, mida toetas laenuportfelli kasv ja selle keskmise intressimarginaali tõus ning laenuallahindluste vähenemine; negatiivselt mõjutas kasumit puhasteenustasutulu vähenemine ja tulumaksukulu.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs