Raadiouudised

Maidla muinaskalme saladused raamatus

19.11.17 ... Arheoloog Mati Mandel avaldas raamatu "Maidla muinaskalmistu saladused", mis võtab kokku aastatel 1983-1990 ja 2011-2015 uuritud Maidla kalmevälja loo. Arheoloogid said Läänemaa ja Raplamaa piiril asuvast Maidlast aastate jooksul ligi kümme tuhat leidu ja see on suurim täielikult läbiuuritud muinasaja lõpuperioodi matmispaik Eestis. Juhan Hepneri lugu.

Ratas: Saksa uus valitsus jätkab senist kaitse- ja välispoliitikat

19.11.17 ... Saksa koalitsiooniläbirääkimistel on praegu otsustavad tunnid. Osapooled on seadnud tänase õhtu tähtajaks, kas uus valitsusliit tuleb või mitte. Teravaimad lahkhelid on sisserände küsimustes. Saksamaal on visiidil ka Peaminister Jüri Ratas, ta pidas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi peaministrina kõne Saksa rahva leinapäeva üritusel Bundestagis ja kohtus ka Saksa presidendi Frank-Walter Steinmeieriga. Peaminister Ratas ütles Tõnu Karjatsele, et uuest koalitsioonist rääkis ta Steinmeyeriga põgusalt.

Tasuta bussisõit maakonnaliinidel käivitub juulist

19.11.17 ... Juulist käivitub tasuta bussisõit maakonnaliinidel. Siiski jääb oht tasuta sõidu eest trahvi saada, vahendab Margus Muld.

Sillamäe sadam loodab impordimahtu suurendada Venemaa abil

19.11.17 ... Sillamäe sadama viimase aasta edulooks on regulaarsete konteinervedude mahu kasv. Sellele vaatamata kasutab Sillamäe sadam oma võimalustest vaid poole. Eelkõige impordi osakaalu mahtude suurendamiseks vaadatakse ka Venemaa poole. Suurenenud mahud annavad võimaluse luua ka uusi töökohti. Rene Kundla.

Tuleval nädalal sajab vihma ja lörtsi sekka ka lund

19.11.17 ... Ilmast räägib sünoptik Ülle Jõemaa.

Pühapäev tuleb sajune

18.11.17 ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Väike-Maarjas said kokku automudelispordi huvilised

18.11.17 ... Lääne-Virumaal Väike-Maarjas asub Eestis ainulaadne, sel sügisel uuendatud rallikrossi mudelautode siseringrada. Täna kogunes Väike-Maarjasse poolsada huvilist üle Eesti. Väike-Maarjast jätkab Rene Kundla.

Sildam: IRL alustas lahinguid kahel rindel

18.11.17 ... Isamaa ja Res Publica Liit alustas sel nädalal lahinguid korraga kahel rindel, leiab oma kommentaaris Toomas Sildam.

EL eelarve valmis: teadus- ja arendustegevus sai lisaraha

18.11.17 ... Euroopa Liidu nõukogu ja parlament jõudsid kokkuleppele ühenduse järgmise aasta eelarves. Parlamendi soov oli komisjoni pakutud 160 miljardi euro suurust eelarvet veidi suurendada, nõukogul kahandada. Üheks vaidluskohaks olnud arenguabi mahtu ei kärbitud, küll aga peatati Türgi euroliiduga liitumise ettevalmistuste rahastamine. Eelarvekõnelusi juhtinud rahandusministri eriesindaja Märt Kivine ütles, et parlamendi soovil sai lisaraha teadus ja arendustegevus.

Narva linnavõim pole veel otsustanud, millise summaga nad Narva muuseumi tegevust tuleval aastal toetavad

17.11.17 ... Kultuuriministeerium muretseb Narva muuseumi rahastamise pärast. Narva linnavõim jätab sel aastal muuseumile osa raha maksmata ning ka tuleva aasta toetus pole veel selgunud. Jüri Nikolajev.

Riigikogu fraktsioonid on valmis Ülle Madise ettepanekuid valimiskorra ja valimiste rahastamise kontrolli kohta arutama

17.11.17 ... Nii mõnegi punkti muutmist peavad nad siiski keeruliseks või ka küsitavaks. Kai Vare.

Pevkur ootab valitsuskoalitsiooni kuuluvalt IRLilt konservatiivse majanduspoliitika eest seismist

17.11.17 ... Täna kogunes Reformierakonna volikogu, et arutada erakonna uut programmi ja mõelda kuidas minna 2019nda aasta üldvalimistele. Erakonna esimees Hanno Pevkur ütles, et eesti elanikele tuleb tagasi anda kindlus, et need viimase aastaga toimunud segadused ei ole see tee kuhu Eesti peaks minema. Margitta Otsmaa tegi Hanno Pevkuriga sel teemal intervjuu.

Toris kogunes esimest korda uus vallavolikogu, mis peab lahendama vanade valdade tülid

17.11.17 ... Pärnumaal olid haldusreformi käigus kõige suuremad probleemid Sauga vallas, kus osa külasid soovis liituda Pärnuga, volikogu aga otsustas Tori, Are ja Sindi kasuks. Probleemi peab lahendama eile esimest korda kogunenud uus volikogu. Ester Vilgats.

Ilm on täna tuuline

17.11.17 ... Sünoptik Merike Merilain.

Euroopa Parlament: liikmesriike, kes ei võta vastu oma osa varjupaigataotlejatest, ähvardab oht jääda ilma ELi rahastusest

16.11.17 ... Brüsselis jõuti esialgsele kokkuleppele määruses, mis loob ühised eeskirjad rahvusvahelist kaitset vajavate põgenike ümberasustamiseks kolmandatest riikidest. Eesmärk on pakkuda Euroopa Liitu tulekuks seaduslikke ja turvalisi võimalusi, mis peaks vähendama ebaseaduslikku immigratsiooni. Kokkuleppe järgi on ümberasustamine riikidele vabatahtlik. Samal ajal kiitis Euroopa Parlament heaks oma seisukoha liidu varjupaigareeglite reformiks. Parlamendi nägemuse järgi ei peaks riik, kuhu sisserändaja esimesena saabub automaatselt vastutama varjupaigataotluse menetlemise eest. Selle asemel tuleks asüülitaotlejad jaotada kõigi liikmesriikide vahel. Neid liikmesriike, kes ei võta vastu oma osa varjupaigataotlejatest, ähvardab oht jääda ilma ELi rahastusest, leidis täna Euroopa Parlament. Varjupaigareeglite reformi elluviimiseks vajalikku kokkulepet liikmesriikide ja Euroopa Parlamendi vahel samas ei terenda, sest pealinnad on seni suutnud kokkuleppida üksnes vabatahtlikus ümberasustamises. Johannes Tralla küsitles Eesti alalist esindajat Euroopa Liidu juures Kaja Taela.

Venemaa Olümpiakomitee president peab WADA otsust poliitiliseks

16.11.17 ... Maailma Antidopinguagentuur ehk WADA jättis jõusse otsuse, peatada Venemaa Riikliku Antidopinguagentuuri liikmelisus. WADA otsuse aluseks oli Venemaa Riikliku Antidopinguagentuuri tegevust jälgiva komitee soovitus. Johannes Vedru

Valitsus kinnitas SA Kunstihoone loomise

16.11.17 ... Valitsus kinnitas Sihtasutus Kunstihoone loomise. See tähendab kujutava kunsti valdkonnas esimese riigi osalusega näituseasutuse sündi. Erle Loonurm

Pooltühjade kortermajade elanikud võivad leida riigi toel uue eluaseme

16.11.17 ... Riik plaanib toetada omavalitsusi nende inimeste ümberkolimisel, kes elavad praegu pooltühjades, tihtilugu kütmata kortermajades. Madis Hindre

Õiguskantsler tegi ettepaneku kaotada piirangud poliitreklaamile

16.11.17 ... Õiguskantsler Ülle Madise tegi riigikogule ettepaneku kaotada aktiivse agitatsiooni perioodil poliitilise välireklaami keeld, sest see ei täida oma algset eesmärki muuta valimiskampaaniad sisukamaks. Kärt Kelder

Tallinna Sadam noteerib kolmandiku aktsiatest

16.11.17 ... Tallinna Sadam läheb börsile tuleva aasta esimeses pooles ja noteeritakse kuni 33% aktsiatest. Kristi Sobak

Saksamaa koalitsioonikõnelustel pole üksmeelt ei migratsiooni ega eurotsooni küsimustes

16.11.17 ... Saksamaa kantsler Angela Merkel tahab tänasega tõmmata joone alla esialgsetele koalitsiooni-kõnelustele, et seejärel jätkata juba formaalsete läbirääkimistega. Konservatiivne CDU-CSU, turu-liberaalne FDP ja Rohelised on mitmes võtme-küsimuses aga endiselt lahk-arvamusel. Indrek Lepik räägib, kuidas kõnelused on kulgenud ja mida enne aasta lõppu oodata.

Keskerakonna poolt Tartu abilinnapeaks kutsutud Madis Lepajõe erakonnaga liituda ei plaani

16.11.17 ... Kui Tartu reformierakondlastest abilinnapead on tartlastele poliitikutena tuttavad, siis Keskerakonna kutsutud abilinnapead pigem mitte. Madis Hindre uuris, kellega on tegu.

Riigieelarve teisel lugemisel jätkus vaidlus eelarve tasakaalustamise teemal

15.11.17 ... Järgmise aasta riigieelarve eelnõu on riigikogus teisel lugemisel ning jätkunud on võimuliidu ja opositsiooni vaidlus eelarve tasakaalustamise teemal. Arutelu jälgis Uku Toom.

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses avati näitus punkaritest

15.11.17 ... Tallinnas Telliskivi loomelinnakus asuvas Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses avati näitus "Iseleiutatud inimesed. Pungi nägu Nõukogude Eestis". Näitusel on väljas Arno Saare, Urmas Lange ja Väino Meresmaa fotod punkaritest. Kärt Kelder küsis näituse kuraatorilt Toomas Järvetilt, millise loo need fotod vaatajale jutustavad.

Ratas: Patarei kordategemine maksab umbes 100 miljonit eurot

15.11.17 ... Peaminister Jüri Ratas ütles riigikogu infotunnis aktsiisipoliitika võimalikku muutmist kommenteerides, et finantspoliitilisteks muudatusteks pole praegu õige aeg. Patarei merekindluse tuleviku teemal võiks tema sõnul korraldada rahvusvahelise ideekonkursi. Kokkuvõtte teeb Uku Toom.

Tallinna Kaubamaja kuulutas välja arhitektuurivõistluse võitja

15.11.17 ... Tallinna Kaubamajas kuulutati välja kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse võitja. Juunis välja kuulutatud konkursile laekus viisteist tööd. Jätkab Tõnu Karjatse.

Paide piimatööstuse planeering ootab volikogu heakskiitu

15.11.17 ... Paide uue piimatööstuse detailplaneeringu eskiisi avalik väljapanek ning eileõhtune arutelukoosolek möödusid rahulikult. Esitati vaid üks ettepanek, millega planeeringu koostaja on juba arvestanud. Paide linnavolikogu loodab detailplaneeringu vastu võtta detsembris ja kehtestada järgmise aasta märtsis. Suure võimsusega juustutööstuse ehitus algab 2019. aasta aprillis. Paidest jätkab Olev Kenk.

Mitmel pool sajab vihma või lörtsi

15.11.17 ... Ilmast räägib sünoptik Silve Grabbi-Kaiv.

Eesti Energia kaalub alustada turba kaevandamisega

14.11.17 ... Eesti Energia kaalub Ida-Virumaal põlevkivi parema kättesaamise nimel alustada turba kaevandamisega. Turvast plaanitakse kasutada küttematerjalina Auvere elektrijaamas. Rene Kundla.

Valitsus soovib muuta kallimaks segaolmejäätmete äravedu, et meelitada inimesi prügi rohkem sorteerima

14.11.17 ... Riigikogu keskkonnakomisjon arutab uue jäätmeseaduse eelnõud. Seadusemuudatustega soovib riik kehtestada rangemad nõuded tootjavastutusorganisatsioonidele. Ühtlasi võib umbes kaks korda kallimaks muutuda sorteerimata prügi äravedu. Madis Hindre.

Riik esitas ID-kaardi probleemide tõttu Gemaltole kahjunõude

14.11.17 ... Riigi Infosüsteemi Ameti ning Politsei- ja Piirivalveameti esindajad rääkisid täna ID-kaardi uuendamiste seisust. Uku Toom.

HIV-ravist on loobunud ligi tuhat nakatunut

14.11.17 ... Eestis on saanud HIV-positiivse diagnoosi ligi 5000 inimest. Kuigi viirusesse nakatub varasemast vähem inimesi, tuleb ennetustööga järjepidevalt tegeleda, sest ravist on loobunud pea tuhat nakatunut ning kõik inimesed pole epideemiaohust teadlikud. Kärt Kelder.

Haigekassa muudab igal aastal partneritega sõlmitud lepinguid

14.11.17 ... Hambaravi hüvitamise tagamiseks lähtub Haigekassa hambaarstidega lepingu sõlmimisel muuhulgas ka eelmise aasta ravimahtudest. Aastad pole aga vennad ja nii muudab haigekassa lepingu mahtusid igal aastal, sest muidu pole näiteks aasta lõpu poole lastele tasuta hambaravi tagatud. Jane Saluorg.

Itaalias on taaskord kasvamas Berlusconi parempoolsete populaarsus

14.11.17 ... Itaalias äsja avaldatud arvamusuuringute järgi on eelmisel nädalal toimunud Sitsiilia kohalikud valimised tõsiselt mõjutamas poliitilisi jõujooni kogu riigis. Vasakpoolsed kaotasid Sitsiilias võimu Silvio Berlusconi juhitud paremkoalitsioonile. Kõige populaarsem üksikerakond kogu Itaalias on küsitluste järgi aga endiselt koomik Bepe Grillo Viie Tähe Liikumine. Ülle Toode.

Ilm on lähipäevil jätkuvalt sajune

14.11.17 ... Sünoptik Helve Meitern.

Tööjõuturul osalevate inimeste arv on kasvanud, kuid tööjõupuudus on endiselt probleem

14.11.17 ... Teises kvartalis oli täitmata ligi 12 tuhat töökohta, mis on viimase üheksa aasta suurim näitaja. Kärt Kelder.

Soome kaitseminister soleeris sõjaväeõppustega

14.11.17 ... Soome presidendivalimiste kampaania teledebatis tekitas furoori kaitseminister Jussi Niinistö hiljutine soleerimine. Nimelt kuulutas kaitseminister välja suured sõjaväeõppused 2020. aastal ning hakkas sinna külalisigi kutsuma, ilma et tema presidendist nimekaimul Sauli Niinistöl asjast aimugi oleks olnud. Presidendikandidaadid mõistsid kaitseministri soleerimise üksmeelselt hukka, kuid presidendi sõnul ei olnud Soome mainele tehtud kahju siiski kuigi suur. Arni Alandi.

Täna on Astrid Lindgreni 110. sünniaastapäev

14.11.17 ... Lindgreni raamatuid on müüdud kokku umbes 160 miljonit ja neid on tõlgitud 101 erinevasse keelde. Juhan Hepner uuris Lindgreni loomingu kohta lähemalt lastekirjanduse eksperdi Krista Kumbergi käest.

EL välisministrid küsivad raha juurde

13.11.17 ... Vene propagandaga võitlemiseks. Johannes Tralla.

Kuidas muuta kõrgemate riigiteenistujate palku?

13.11.17 ... Probleemiga tegeleb Riigikogu põhiseaduskomisjon. Reene Leas.

Allkirjastati PESCO

13.11.17 ... See on Euroopa Liidu 23 riigi kaitsekoostöö süvendamise lepe. Epp Ehand.

Riigikaitsekomisjon toetab Eesti missioonide pikendamist

13.11.17 ... Ka Liibanonis. Mall Mälberg.

Põhiseaduskomisjon arutas tubakaseadust

13.11.17 ... Vastuolu põhiseadusega ei ole. Reene Leas.

Volikogu kinnitas Pärnu linnapeana ametisse Romek Kosenkraniuse

13.11.17 ... Pärnu linnapeana jätkab Romek Kosenkraniuse valimisliidust Pärnu Ühendab, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.

Tartus ei võeta vastu vanu rehve

13.11.17 ... Madis Hindre.
PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: