Raadiouudised

Saksa suurimaks opositsiooniparteiks võib tõusta AfD

23.09.17 ... Küsitlused lubavad, et Saksamaa Parlamendi suurimaks opositsiooniparteiks tõuseb homme parempopulistlik Alternatiiv Saksamaale, kes nõuab piiride sulgemist majanduspõgenikele. Saksa populism erineb muu Euroopa ja USA populistmist, selgitas populismiuurija Johannes Trallale.

94-aastane sportlane sai omanimelise pingi Kohtla-Nõmmel

23.09.17 ... Täna sai endanimelise pingi Kohtla-Nõmme aukodanik, kuulus spordimees Richard Rooden. Vitaalne 94-aastane vanahärra ilmselt sinna eriti palju istuma ei jõua, sest tema hindab rohkem liikumist ja maatööd, mis on teda vormis hoidnud. Kohapeal käis Rene Kundla.

Duisburgi kristlased aitavad sisserändajatel lõimuda

23.09.17 ... Rohkelt sisserändajaid vastu võtnud Duisburgi linnas on tulijaid palju aidanud kohalik katoliku kirik. Epp Ehandilt lähemalt.

Kunstiakadeemias suletakse arhitektuuri doktoriõpe

22.09.17 ... Kool plaanib selle uuesti avada. Tõnu Karjatse.

Ilmus Konrad Mägi elulooraamat

22.09.17 ... Autor Eero Epneri intervjuu Kärt Kelderile.

Merkel on taas võitmas parlamendivalimisi

22.09.17 ... Mis on tema edu põhjus? Johannes Tralla.

Kaagvere kooli direktor lahkus poolte kokkuleppel

22.09.17 ... Koolis valitsevad probleemid jäävad. Madis Hindre.

Eluasemehinnad tõusevad

22.09.17 ... Indrek Lepik.

Kumus avatakse Saksa ekspressionistide loomingu näitus

21.09.17 ... Kumus avatakse homme näitus "Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid". Jätkab Erle Loonurm.

Riigikogus arutati demokraatia olukorda

21.09.17 ... Riigikogus arutati olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti demokraatia ohte ja väljakutseid. Arutelu algatasid sotsiaaldemokraadid. Jätkab Kai Vare.

Kataloonia valmistub iseseisvusreferendumiks

21.09.17 ... Kataloonia kohalikud võimud kavatsevad korraldada 1. oktoobril iseseisvusreferendumi, Hispaania valitsus on sellise rahvahääletuse vastu. Jätkab Mall Mälberg.

Ühendkuningriik loodab EL-i ja Kanada vabakaubandusleppe tingimuste ülekandumist

21.09.17 ... Tänasest hakkas kehtima Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubanduslepe. Esmaspäeval Ottawas viibinud Briti peaminister Theresa May sai Kanada kolleegilt esialgse lubaduse, et leppe tingimused kanduvad Ühendkuningriigile üle pärast riigi lahkumist Euroopa Liidust. Jätkab Tarmo Maiberg.

Ilm läheb veidi soojemaks

21.09.17 ... Ilmast räägib sünoptik Merike Merilain.

Illuka vald jagab valimiste eel järgmise aasta tegevustoetusi

21.09.17 ... Haldusreformi käigus sundliidetava seisu sattunud Illuka vald Ida-Virumaal otsustas teha pretsedenditu sammu ja toetada oma kultuuriühenduste ja spordiklubide järgmise aasta tegevust juba selle aasta eelarvest. Kokku 50 000 eurot toetusi makstakse välja enne kohalikke valimisi. Jätkab Rene Kundla.

Talvik: arvestasime reitingu võimaliku langusega

21.09.17 ... Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul arvestasid nad valimisliitudes kohalikele valimistele minnes reitingu ajutise langusega. Talvik on kindel, et pärast kohalikke valimisi hakkab Vabaerakonna toetus taas tõusma. Talvikut küsitles Kai Vare.

Erakondade reitingud: Vabaerakond jääks riigikogu ukse taha, IRL kerkis taas üle valimiskünnise

21.09.17 ... Augustiga võrreldes toimus septembris erakondade reitingutes kaks suuremat muutust, näitas Turu-uuringute aktsiaseltsi küsitlus, mille tellis rahvusringhäälingu uudistetoimetus. Vabaerakond jääks praegu riigikogu ukse taha, Isamaa ja Res Publica liit ületaks aga kindlalt valimiskünnise. Jätkab Reene Leas.

Kohati sajab vihma

21.09.17 ... Ilmast räägib sünoptik Merike Merilain.

Hansson: riigi tellitud ehitustööd ei mõju majandusele hästi

20.09.17 ... Eesti Pank hoiatas juba suve hakul, et suured riigi tellimused võivad viia ehitussektori ülekuumenemiseni. Võib korduda aastatetagune olukord, kus ehitussektor võtab teistelt sektoritelt töötajaid ära ja lükkab erasektori turult kõrvale. Margitta Otsmaa.

Aastatega on vähenenud autovarguste arv

20.09.17 ... Eestis toime pandavate autovarguse arv on aastatega vähenenud ja võrreldes eelmise aastaga on langus lausa üheksa protsenti. Margitta Otsmaa palus sel teemal rääkida Politsei- ja Piirivalveameti varavastaste kuritegude uurijal Viktor Brujevil.

Piirkonna riigid pelgavad Iraagi Kurdistani iseseisvumist

20.09.17 ... Järgmise nädala esmaspäeval on Iraagi Kurdistanis iseseisvusreferendum. Eriti pingeliseks on olukord läinud Kirkukis. Mall Mälberg.

Keskkonnaühendus pöördus puidurafineerimistehase kavandajate vastu kohtusse

20.09.17 ... Ühendus Eesti Metsa Abiks soovib kohtu kaudu tselluloositehase püstitamisega seotud haldusaktide ja riikliku eriplaneeringu tühistamist, sest ühenduse hinnangul on tegemist õigusvastaste dokumentidega. Jane Saluorg.

Soome-Eesti kultuurifond võib saada kuue miljoni eurose rahasüsti

20.09.17 ... Soome valitsus on teinud ettepaneku eraldada riigieelarvest Soome-Eesti kultuurifondile kuus miljonit eurot. Samuti peaks plaanide kohaselt Eesti riik fondi panustama ligi pool miljonit eurot.

Rakveres konkureerib koha nimel volikogus kümme poliitikut

20.09.17 ... Vähem kui kuu aja pärast toimuvatel kohalikel valimistel on Virumaal ihaldusväärseim Rakvere volikogu koht. 16-st Virumaa omavalitsusest on Rakvere linn ainus, kus konkurents on suurem kui kümme inimest ühele kohale. Rene Kundla.

Nädala teise poole ilm on heitlik, aga soe

20.09.17 ... Sünoptik Ülle Jõemaa.

Riigikogu plaanib anda õpetajatele õiguse vajadusel õpilasi läbi otsida

20.09.17 ... Riigikogu võttis menetlusse senise põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning kutseõppeasutuse seaduse muutmise, et laiendada õpetajate õigusi õpilaste suhtes. Nii oleks tulevikus koolidel oma õpilasi läbi otsida. Jane Saluorg.

Soome parlament arutab alkoholipiirangute leevendamist

20.09.17 ... Vaidlused on tulised ning ka valitsusliidu liikmed pole kõiges ühte meelt. Kai Vare.

Kaljulaid rääkis ÜRO-s maailma konfliktipiirkondadest

20.09.17 ... President Kersti Kaljulaid pidas möödunud öösel kõne New Yorgis ÜRO peaassambleel. Tegu oli tema esimene riigipeakõnega maailmaorganisatsiooni liikmesriikide ees. Kaljulaid rääkis erinevatest lahendamata konfliktidest ning uutest ohtudest, millega maailm silmitsi peab seisma. Samuti keskendus president soolisele võrdõiguslikkusele. Maria-Ann Rohemäe.

Lääne-Virumaal lähevad kohalike omavalitsuse valimistel võistlustulle kõik praegused omavalitsusjuhid

19.09.17 ... Lääne-Virumaal registreerus kohaliku omavalitsuse valimistele 1141 kandidaati ning ühele volikogu kohale kandideerib üle seitsme inimese. Pärast valimisi jääb maakonnas senise 15 omavalitsuse asemel kaheksa: üks linn ja seitse valda. Jätkab Rene Kundla.

Asendushoolduse tegevusi hakkavad korraldama omavalitsused

19.09.17 ... Haldusreformiga kaovad Eestist maavalitsused, mis tähendab, et kõik senised ülesanded tuleb riigi ja kohalike omavalitsuste vahel ära jagada. Üks selliseid teemasid on sotsiaalhoolekanne, millest vanemateta lapsi puudutav osa antakse kohalike omavalitsuste korraldada. Kuidas probleemi lahendatakse, räägib Indrek Lepik.

Euroopa Komisjon esitles küberturvalisust suurendavaid algatusi

19.09.17 ... Äriandmete vaba liikumine kasvataks Euroopa Liidu SKP-d aastas umbes kaheksa miljardi euro võrra, usub Euroopa Komisjon. Komisjoni digitaalse ühtse turu asepresident Andrus Ansip esitles täna koos kolleegidega algatusi, mis peaksid parandama andmemajanduses osalevate ettevõtete konkurentsivõimet ja suurendama küberturvalisust. Johannes Tralla lugu.

EKRE valimiskorra muutmise eelnõu jäi pooleli

19.09.17 ... Riigikogu arutas Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mis piiraks kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel hääleõigust ainult Eesti kodanike ja Euroopa Liidu kodanikega. Uku Toom jätkab

Õiguskantsler: Eestis tegeletakse liiga palju seaduste ümberkirjutamisega

19.09.17 ... Õiguskantsler Ülle Madise tegi Riigikogus ettekande oma viimase aasta tööst. Uku Toom annab ülevaate

Ratas rääkis Poolas lähetatud töötajatest ja rändekriisist

19.09.17 ... Peaminister Jüri Ratas on kiirvisiidil Poolas, kus kohtus peaminister Beata Szydloga.Mall Mälberg küsis, mis kõne all oli

Päästeamet kontrollib kortermajade küttesüsteemide hooldust

19.09.17 ... Päästeamet alustas kontrollkäikudega korterelamutesse. Enne kütteperioodi algust kontrollitakse, kas küttesüsteemid on õigesti hooldatud ning kas trepikodades täidetakse tuleohutusreegleid. Silvia Sool

Väikepoodnikud kutsuvad riigikogu üles loobuma jaemüügipiirangutest

19.09.17 ... Väikekaupmeeste Liit alustas allkirjade kogumist maapoodide kaitseks ja kutsub Riigikogu üles täiendavaid piiranguid ja aktsiise mitte kehtestama. Kristi Sobak jätkab.

Põhiseaduskomisjon: magusmaks põhiseadusega vastuolus ei ole, aga vajab parandamist

18.09.17 ... Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas täna Presidendi poolt välja kuulutamata jäetud magusamaksu vastavust põhiseadusele. Uku Toom

Kultuuritöötajate miinimumpalk tõuseb

18.09.17 ... Kultuuritöötajate miinimumpalk tõuseb järgmise aasta 1. jaanuarist üle kahekümne protsendi ehk 1150-le eurole. Nende palgafondi, kelle palk juba on 1150 või rohkem eurot, lisandub 7.5 %. Erle Loonurm

Arutelu Rail Balticu tasuvus-analüüsi võimalike vigade üle jäi ära

18.09.17 ... Riias täna toimuma pidanud arutelu Rail Balticu tasuvusanalüüsi võimalike vigade üle jäi ära, sest AS RB Rail juhid ja eksperdid polnud nõus kohtumise salvestamisega. Hiljem antud selgitustes ütlesid nad, et MTÜ Avalikult Rail Balticust seisukoht, justkui oleks kavandatava kiirraudtee tulusid põhjendamatult suurendatud, ei pea paika. Ragnar Kond

Kohalike omavalitsuste volikogude liikmeid hoiab istungitest eemal töö ja tervisehädad

18.09.17 ... Mõned linna-või vallavolikokku valitud saadikud jõuavad vaevu vaid pooltele volikogu istungitele. Põhjusena tuuakse nii ametialased kohustused kui tervis. Reeglina selles probleemi ei nähta ning uuesti kandideerimast see ei takista. Reene Leas

Baltic Workboats laiendab tootmist Ameerikasse

18.09.17 ... Saaremaa laevaehitusfirma Baltic Workboats laiendab tootmist Ameerikasse. Ettevõte ostis Florida osariigis 5 miljoni euroga 5 hektari suuruse kinnistu, kus plaanib lähiaastatel töölaevade komplekteerimisega alustada. Esimene müügitehing ameeriklastega on tehtud ja saarlaste ehitatud laev peaks novembri lõpus jõudma Ameerikasse. Margus Muld tegi intervjuu Baltic Workboatsi müügijuht Joel Rangiga.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
KÕik juubeliuudised ühest kohast

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: