Raadiouudised

G7 kohtumisel soovitud läbimurret migratsiooni, kaubanduse ja kliima asjus ei saavutatud

27.05.17 ... Riigijuhid kiitsid kohtumise lõppdokumendis küll heaks ühise terrorismivastase võitluse, kuid migratsiooni, kaubanduse ja kasvuhoonegaaside õhkupaiskamist vähendava Pariisi kliimaleppe suhtesüksmeelt ei leitud. Koha pealt vahendab Ülle Toode.

Haapsalus peetakse graafilise disaini festivali

27.05.17 ... Haapsalu graafilise disaini festivali raames on Haapsalu kultuurikeskuses ja linnagaleriis 2. juulini avatud näitus "Isikupära", mis käsitleb helilooja Pjotr Tšaikovskit ja näitus "Eesti kultuuriplakat 2017", kus on üleval meie plakatikunsti viimase aja paremik. Juhan Hepner vestles festivali korraldaja Marko Kekiševiga.

Täna algav G7 kohtumine on pooltele liidritest esimene

26.05.17 ... Itaalias Sitsiilia saarel asuvas Taormina linnas algas täna maailma seitsme juhtiva tööstusriigi ehk G7 juhtide kahepäevane tippkohtumine. Kõnelustesse on kaasatud ka Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ning pagulaskriisi tõttu paljude Aafrika riikide liidrid. Ühtlasi on see ka USA presidendi Donald Trumpi esimese välisreisi viimane sihtpunkt. Koha pealt vahendab Ülle Toode.

"Hiiu luule raamat" koondab Hiiumaast rääkiva luule

26.05.17 ... Tiiu Heldema koostatud "Hiiu luule raamat" on antoloogia, mis koondab 56 autori Hiiumaast rääkiva luule. Raamat on osa MTÜ Hiiu Öko poolt veetavast projektist, mille eesmärk on tutvustada hiiu kultuuri laiemale publikule. Juhan Hepner.

Mihkelson: NATO otsus ISISe-vastase koalitsiooniga liituda otseselt midagi ei muuda

26.05.17 ... NATO tegi tippkohtumisel otsuse liituda ISISe ehk Islamiriigi vastase koalitsiooniga. Mall Mälberg küsis riigikogu väliskomisjoni juhilt Marko Mihkelsonilt, kes on NATO-asjus parasjagu teel Hiinast Gruusiasse, kui oluline otsus see on.

Võrumaal avatakse Põhja-Euroopa modernseim saeveski

26.05.17 ... Võrumaal avatakse täna Põhja-Euroopa modernseim saeveski Toftan 2, mis on keskendunud paberipuu kasutamisele väärtusliku puitmaterjalina. 30 miljoni euro suurune investeering toob piirkonda 40 otsest töökohta ning on juba preagu viimas metsade majandamist täiesti uuele tasemele. Mirjam Nutov.

Valitsuses pole kokku lepitud, mida teha peagi täituva sisserände aastase piirarvuga

26.05.17 ... Eesti tänavune sisserände piirarv täitub prognoosi kohaselt juba poole aasta pealt. Valitsus peab leidma lahenduse, mida ülejäänud aastal teha - kas piirarvu tõsta, leida erisusi või leppida tõsiasjaga, et kvoot on täis ning rohkem kedagi kolmandatest riikidest tänavu Eestisse ajutiselt tööle ja elama ei lubata. Merilin Pärli.

Ratas: Kersti Sarapuu mitte-usaldamiseks pole põhjust

26.05.17 ... Peaminister Jüri Ratas ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et ta ei näe põhjust mitte usaldada Kersti Sarapuud, kes juhib Keskfraktsiooni riigikogus.

EOK ootab, et siinsed e-spordi harrastajad organiseeruksid alaliiduks

26.05.17 ... Internetis mängitav e-sport on tõusmas omaette spordialaks. Samas ei oska siinsed riiklikud institutsioonid võtta seisukohta, kuidas e-spordi harrastajatesse suhtuda. Tõnu Karjatse.

Kuressaares toimub nädalavahetusel esimest korda tänavafestival

26.05.17 ... Esimene tänavafestival saab teoks valdavalt tänu vabatahtlikele organiseerijatele. Festivalist rääkis Margus Mullale üks korraldajast vabatahtlik Margit Kõrvits.

Sarapuust vabanenud abilinnapea kohta pole seaduse järgi võimalik täita

26.05.17 ... Tallinna linnavalitsust rapsinud korruptsioonikahtlustused on tekitanud olukorra, kus pole enam võimalik määrata linnale abilinnapead, tunnistas linnapea kohustetäitja Taavi Aas.

Pärnus tehakse ettevalmistusi ühistranspordi e-piletisüsteemi kasutuselevõtuks

26.05.17 ... Pärnu bussikaarte saab tulevikus kasutada ka Tallinnas, Tartus ja mujalgi, kus sarnane süsteem on kasutusel. Silvia Sool.

MKM hakkab korraldama tööstussektori töötajatele digitaalsete oskuste koolitusi

26.05.17 ... Eesmärk on luua eeldused infotehnoloogia laialdasemaks rakendamiseks töötlevas tööstuses. Kolme-aastase projekti käigus on plaanis laiendada kolme tuhande inimese baasteadmisi. Jane Saluorg.

Jõhvis alustati lõpuks tee-ehitust, mis võimaldab sõita otse Kohtla-Järve Ahtme linnaossa

26.05.17 ... Puru tee läbimurret on plaanitud ehitada viimased pool sajandit. Rene Kundla.

NATO riigijuhid nõustusid panustama senisest enam terrorismivastasesse võitlusesse ja suurendama kaitsekulusid

26.05.17 ... Peaminister Jüri Ratas ütles, et Eestile olulise sõnumina ütles USA president Donald Trump, et peab Venemaad ohtlikuks. Epp Ehand.

Koeru keskkooli direktor lahkub õpilaste ja kooli töötajate nõudmisel ametist

25.05.17 ... Koeru keskkooli õpilasesinduse 19 liiget ja 28 kooli töötajat saatsid vallavolikogule pöördumise, milles nõutakse direktori väljavahetamist. Pöördumises märgitakse, et kooli alusdokumendid pole korras, direktor hilineb pidevalt või ei jõua üldse kohale, ning tema sõnavara ja kohatud naljad pole õpilastele eeskujuks. Kaks aastat ametis olnud Koeru keskkooli direktor Tiit Tali teatas täna vallavanemale soovist õppeaasta lõpul amet maha panna. Koeru vallavalitsus otsustas välja kuulutada konkursi, et leida koolile uus direktor. Jätkab Olev Kenk.

Kalevi keskstaadioni arhitektuurikonkursi võitis ideekavand Katel

25.05.17 ... Kalevi keskstaadioni arhitektuurikonkursi võitis ideekavand pealkirjaga Katel. Võidutöö autorid on Karli Luik, Johan Tali ja Martin McLean arhitektuuribüroost Kontekst. Jätkab Kärt Kelder.

Ratas: riigihalduse ministri kandidaat tehakse teatavaks tuleva nädala alguses

25.05.17 ... Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et riigihalduse ministri kandidaat tehakse teatavaks tuleva nädala alguses. Riigihalduse minister Mihhail Korb teatas tagasiastumisest eile õhtul. Jätkab Erle Loonurm.

Kaitsepolitsei pidas kinni Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu

25.05.17 ... Kaitsepolitsei pidas hommikul Tallinna prügiäri kriminaalasja raames kinni keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu. Teda kahtlustatakse teadvas toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses. Lisaks kahtlustatakse kaht meest suures ulatuses toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises. Abilinnapea Sarapuu esitas avalduse ametist tagasiastumiseks. Jätkab Kai Vare.

Kohus mõistis naist süütamisega ähvardanud pagulase vangi

25.05.17 ... Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja mõistis 27-aastasele Samer Khtabile kolmeaastase vangistuse, millest tal tuleb reaalselt vanglas ära kanda üks aasta. Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas Khtabi oma abikaasa kehalises väärkohtlemises, vägistamises ja tapmisega ähvardamises. Haapsalust jätkab Juhan Hepner.

OPEC pikendas tootmispiiranguid veel üheksa kuu võrra

25.05.17 ... Naftat eksportivate riikide organisatsioon ehk OPEC otsustas Viinis toimuval kohtumisel pikendada tootmispiiranguid veel üheksa kuu võrra järgmise aasta märtsini. Jätkab Mall Mälberg.

Öösel ja homme päeval sajab kohati hoovihma

25.05.17 ... Ilmast räägib sünoptik Kertu Sild.

Tartu Lodjakoda soovib laieneda

25.05.17 ... Tartus Emajõe ääres on 2004. aastast tegutsenud Lodjakoda. Seal on ehitatud lodi Jõmmu, viikingilaev Turm ja viikingipaat Emma. Lodjakoja eestvedajad soovivad koda suurendada ja selle tegevusvaldkondi laiendada. Tartust jätkab Jane Saluorg.

Põhjamaade uneuurijad arutavad unemeditsiini tulevikku

25.05.17 ... Tallinnas on koos Põhjamaade tunnustatud uneuurijad, et jagada kogemusi ja arutleda unehäirete ning unemeditsiini tuleviku üle. Jätkab Margitta Otsmaa.

Trump kohtub Brüsselis teiste NATO liikmesriikide juhtidega

25.05.17 ... USA president Donald Trumpi kohtub Brüsselis Euroopa Liidu liidritega, pärastlõunal on kavas kohtumine teiste NATO liikmesriikide juhtidega. Eestit esindavad kohtumisel peaminister Jüri Ratas, välisminister Sven Mikser ja kaitseminister Margus Tsahkna. Brüsselist teeb ülevaate Epp Ehand.

Pärastlõunal sajab mitmel pool hoovihma

25.05.17 ... Ilmast räägib sünoptik Kertu Sild.

Idapiir on nüüd tähistatud ka järvel

24.05.17 ... Idapiiril jõudis lõpule Peipsi, Pihkva ja Lämmijärve piirirežiimi ala tähistamine. Kui seni oli piir järvel tähistatud üksnes talvel, siis alates tänasest on see tähistatud ka navigeerimise perioodil. Mirjam Nutov

Uuring: kõrghariduses on eesti keele staatus haavatav

24.05.17 ... Haridus-ja Teadusministeeriumi tellitud uuring eesti keele seisundist näitab, et eesti keele staatus on tugev. Keele kaitsmise kõrval tuleb aga rohkem tähelepanu pöörata selle arendamisele. Jane Saluorg

Tallinn ütles prügifirmaga lepingu üles ja veab ise jäätmeid ära

24.05.17 ... Linnale kuuluv Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus vahetas kahe piirkonna prügiveol välja Baltic Waste Managmenti ehk BWM-i. Tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul BWM Tallinnas enam prügiveo teenust ei osuta. Janek Salme.

Eesti pigem ei toeta NordStream 2 ehitamist

24.05.17 ... Keskkonnaminister Marko Pomeratntsi hinangul on Nord Stream 2 keskkonnamõju Eestile olemas, eriti võib see puudutada viigerhüljeste heaolu. Europoliitik Urmas Paet on seisukohal, et Nord Stream 2 projekt ei ole kooskõlas Euroopa energiajulgeolekuga, ning seetõttu ei ole selle toetamine poliitiliselt mõttekas. Mall Mälberg

Reformierakonna kandidaat Saaremaa vallavanema kohale on Tiiu Aro

24.05.17 ... Tiiu aro teatas, et lahkub Terviseameti juhi kohalt ja võttis vastu Reformierakonna ettepaneku kandideerida Saaremaa vallavanemaks. Eestimaa suurimas vallas on kohalikel valimistel tihe konkurents, sest praegu on vallavolikogudes Saaremaal kokku üle 100 volikogu liikme, sügisest aga ainult 31. Margus Muld

Tallinn ütles prügifirmaga lepingu üles, veab ise jäätmed ära

24.05.17 ... Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas teatas, et prügiveoettevõte Baltic Waste Management ehk BWM ei saanud tööga hakkama ja kahes piirkonnas hakkab prügi vedama linnale kuuluv Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus. Prokuratuuri kinnitusel kontrollitakse endiselt ajakirjanduses esitatud väiteid BWM-i ja aselinnapea Arvo Sarapuu seoste kohta. Taavi Aas ütles, et tema pole mingist uurimisest kuulnud. Janek Salme

Pärnus vaieldakse linnasauna tuleviku üle

24.05.17 ... Pärnus vaieldakse linna doteeritava sauna vajalikkuse üle. Möödunudaastase suure kahjumi tõttu teeb sauna haldava osaühingu nõukogu esimees ettepaneku praegune saun müüa ja uus ehitada, linnavõim arvab teisiti. Ester Vilgats

Valitsuserakonnad hakkavadki riigiteenistujate palgatõusu ärajätmist arutama

24.05.17 ... Valitsusliidu osapooled lubasid veel sel nädalal arutada IRLi esimehe ettepanekut riigiteenistujate palgatõus ära jätta. Pühapäevaks peaks rahandusministeerium tegema ka vajalikud arvutused. Indrek Lepik

Märka tuleohtu ka naabrite juures!

24.05.17 ... Viimase nädalaga on Lääne päästekeskuse tööpiirkonnas tulekahjudes hukkunud kolm inimest, aasta algusest viis. Päästetöötajad rõhutavad taas suitsuanduri vajalikkust ja kogukonna abi. Ester Vilgats

Trump esitas riigieelarve Kongressile

24.05.17 ... USA presidendi Donald Trumpi järgmise aasta riigieelarvekava jõudis kongressi. Vabariiklaste arvates on presidendi eelarvekava konservatiivne ettepanek, millega annab edasi minna. Demokraatide aga leiavad, et see on õudusunenägu töölisklassi ameeriklasele. Maria-Ann Rohemäe

Lähipäevil sajab mõnel pool hoovihma

24.05.17 ... Sünoptik Silve Grabbi-Kaiv räägib lähipäevade ilmast

ERR Manchesteris: vanemad prouad on pelglikud, aga meeleolu on rahulik

24.05.17 ... ERRi korrespondent Siiri Ottender ütles, et Manchesteris jätkub vaatamata terrorirünnakule elu tavalises rütmis.

Eesti Kiirabi Liit kritiseerib e-kiirabi

24.05.17 ... Eesti Kiirabi Liidu juhatuse esimehe Ago Kõrgvee sõnul ei ole e-kiirabi arendus läinud plaanipäraselt. Praegune versioon pole töökindel. Sotsiaalministeeriumi hinnagul on e-kiirabi arendatud nii nagu kava ette nägi. Jane Saluorg

Kolmapäeval sajab mitmel pool hoovihma

24.05.17 ... Sünoptik Silve Grabbi-Kaiv teeb ülevaate kolmapäeva, 25. mai ilmast

Riik tahab osta eraomanikult tagasi Haapsalu raudteetammi muldkeha

23.05.17 ... Kunagine Haapsalu raudteetammi muldkeha kuulub juba 20 aastat ettevõtja Aarne Taalile, kuid õigus sellega opereerida on paari aasta eest loodud erafirmal Lääne Raudtee. Nüüd, kui valitsus on otsustanud alustada Haapsalu raudtee taastamisega, tahab riik raudteetammi tagasi osta. Juhan Hepneri lugu.

Kohus võttis keskkonnaaktivistide Reidi tee kaebuse arutusele

23.05.17 ... Tallinna halduskohus võttis arutusele mittetulundusühingu Eesti Roheline Liikumine kaebuse, mis taotleb Reidi tee ehitusloa tühistamist. Kohus tunnistas kohtuasjas vastustajaks Tallinna linna ning kohustas linna esitama järgmise teisipäeva keskpäevaks oma seisukoha esialgse õiguskaitse taotluse kohta. Jätkab Janek Salme.

HeadRead keskendub tänavu eesti kirjandusele

23.05.17 ... Üheksandat korda toimuv kirjandusfestival HeadRead toob eesti kirjanduse tutvustamiseks Tallinna rahvusvaheliste raamatulaatade esindajad. Reene Leas jätkab

Tööjõupuuduse tõttu peab rändepoliitika lähtuma edaspidi tööturu vajadustest

23.05.17 ... Eestisse rändas eelmisel aastal sisse 14 800 inimest ja Eestist lahkus 13 800 inimest, teatab Statistikaamet. Sisseränne ületas väljarännet juba teist aastat järjest. Enamik rändajaist on Eesti kodanikud. Margitta Otsmaalt lähemalt.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs
Html Plokk