Teleuudised

Saaremaa liigvesi pressib kaevust välja

17.12.17 ... Saaremaa on viimasel ajal olnud hädas kõrge veetasemega, mis ka maanteid uputama on pääsenud. Vett pole aga palju mitte ainult maapinal, vaid ka mitme meetri sügavuselt maa seest hakkab seda puurkaevust lausa välja pressima.

Disaineritest pulbitsevast Eestist on maailma suutnud murda vähesed

17.12.17 ... Kuigi Eesti disainerite arv aina kasvab, on maailmas suutnud neist läbi lüüa alles väike osa. Selleks, et Eestist välja murda, on vaja selle nimel pidevat tööd, kuid võrreldes Euroopaga on meie disaineritel ka vähem tuge riigilt.

Kiievis tuli rahvas taas tänavale meelt avaldama

17.12.17 ... Umbes 5000 inimest kogunes taas Kiievi peatänavale Hreštšatõkule, et toetada endist Gruusia presidenti ja endist Odessa kuberneri Mihhail Saakašvilit.

Tallinna Jaani kirik tähistas 150. sünnipäeva

17.12.17 ... Tallinna Jaani kirik sai pühapäeval 150-aastaseks. Esimest korda sai vabaduse väljakul kuulda hommikul ka kellamängu. 25 kella tõsteti torni novembris ning kellamängu hakkab nüüdsest kuulma päevasel ajal igal täistunnil.

Austraalia vahistas arvatava Põhja-Korea agendi

17.12.17 ... Austraalia võttis vahi alla võimaliku Põhja-Korea agendi. Vahistatud Chan Han Choi on Austraalia kodanik ja elanud riigis üle 30 aasta. Politsei teatel üritas Choi Põhja-Koreale raha hankida, müües massihävitusrelvi ja neis kasutatavat tehnoloogiat.

Tallinnas hukkus veoki rataste all 15-aastane poiss

17.12.17 ... Tallinnas Mustamäel Tammsaare hukkus kella 14.30 paiku veoki rataste alla kukkunud 15-aastane noormees.

Pühapäev toob lund, lörtsi ja vihma

16.12.17 ... Pühapäeval on Eestis oodata nii lume-, lörtsi kui ka vihmasadu.

AK: koristamata maisipõld ei pruugi suurt kaotust tähendada

16.12.17 ... Vihmaste ilmade tõttu koristamata jäänud saaki võib märgata paljudel põldudel. See tähendab põllumeestele rahalist kaotust ja rahuliku südamega nad jõululauas istuda ei saa. Halinga osaühingul õnnestus viletsale sügisele vaatamata siiski päris hästi hakkama saada.

Galerii ja video: Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumis valmistusid mutid jõuludeks

16.12.17 ... Ida-Virumaal Kohtla-Nõmmel asuvas Eesti kaevandusmuuseumis on võimalik osa saada sellest, kuidas mutid vanades kaevanduskäikudes jõuludeks valmistuvad. Lisaks muttide tegemiste uudistamisele saab maa all sõita muti metrooga ning süüa kukerkooke ja vihmausse. Lastega tegeleb särtsakas mutiperekond, kuhu kuuluvad ema Amperiina, isa Volts ja tütar Säde.

Euroopa islamivastased parteid: moslemid on Euroopat koloniseerimas

16.12.17 ... Prahas said kokku Euroopa islamivastaste parteide esindajad, kes leidsid ühiselt, et moslemid on Euroopat koloniseerimas.

Kristlik-Sotsiaalse Liidu juhiks valiti tagasi Horst Seehofer

16.12.17 ... Saksamaa võimupartei Kristlik-Demokraatliku Liidu Baieri sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu esimeheks valiti jälle Horst Seehofer.

Austria Vabaduspartei saab sise-, kaitse-, ja välisministri portfelli

16.12.17 ... Austria parempopulistlik Vabaduspartei (FPÖ) saab uues koalitsioonivalitsuses sise-, kaitse- ja välisministri portfelli, ütles erakonna juht ja tulevane asekantsler Heinz-Christian Strache laupäeval.

Soome-Venemaa piiril kohtusid Jõuluvana ja Näärivana

16.12.17 ... Laupäeval kohtusid Soome-Venemaa piiril, Nuijamaa piiripunktis Jõuluvana ja Näärivana.

Tartu Raekoja ees peeti tantsupidu

16.12.17 ... Tartus kogunes pool tuhat rahvatantsijat Raekoja platsile talvisele tantsupeole. Talvise tantsupeo tantsud on suvisest peost lihtsamad, et neid ka munakividel, libeda ja lumega tantsida saaks.

Kaitseliidu Lääne malev pidas talvepäeva

16.12.17 ... Kaitseliidu roll ühiskonnas on laiem kui vaid sõjaline riigikaitse, tõdeti täna Läänemaal Kiltsi lennuväljal peetud Kaitseliidu Lääne maleva talvepäeval. Kogukonnale tutvustasid oma tegemisi lisaks Kaitseliidule politseinikud ja päästjad ning soomukiga toodi kohale jõuluvana.

Kapo pidas kinni Eesti Raudtee juhatuse liikme

15.12.17 ... Kaitsepolitseiamet pidas reedel kinni Eesti Raudtee juhatuse liikme, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises.

Rumeenias saadeti viimsele teekonnale kuningas Mihai

16.12.17 ... Kümned tuhanded rumeenlased saatsid täna viimsele teekonnale Rumeenia viimase kuninga Mihai.

IT-spetsialistid soovitavad kõigil paroolid ära vahetada

16.12.17 ... Kõik internetikasutajad peaksid hoolimata sellest, kas nende konto parool on lahti muugitud või mitte, selle kindlasti ära vahetama. IT-turvariski ei tasu alahinnata, hoitavad spetsialistid, sest identiteedivargus võib toimuda üsna lihtsalt.

Uues Reidi tee projektis kaob Russalka juures mõlemas suunas üks sõidurada

15.12.17 ... Uues Reidi tee projektis kaob Russalka ristmiku juures mõlemas suunas üks sõidurada ning projekt liikluskoormuse kasvu ette ei näe, ütles linnapea Taavi Aas Vikerraadio saates "Uudis +".

Vaid neli protsenti eestlastest usub, et NATO ei tule ohu korral appi

15.12.17 ... Eestlaste hinnangul on Eesti julgeoleku suurim garantii kuulumine NATO-sse ning vaid neli protsenti eestlastest leiab, et NATO ei osuta Eestile konflikti korral mitte mingit abi.

Uuring: Austraalias on aastakümnete jooksul seksuaalselt ära kasutatud tuhandeid lapsi

15.12.17 ... Austraalias avaldatud uuring paljastas, et riigis on aastakümneid seksuaalselt ära kasutatud kümneid tuhandeid lapsi.

Eakad arvutikasutajad saavad kursustel tutvuda ID-kaardi ja Mobiil-ID võimalustega

15.12.17 ... Uuest aastast algavad E-Kodaniku kursused, kus saavad oma arvutikasutamise oskusi täiendada kõik, kellel vanust 16 kuni 100 aastat. Kursusel õpitakse kasutama ID-kaarti ja tundma Mobiil-ID võimalusi.

Nädalavahetusel jääb sadu vähemaks ja tuul vaiksemaks

15.12.17 ... Nädalavahetusel sajab kohati veidi lund ja lörtsi, tuul rahuneb.

Võrumaa vähekindlustatud laste jõulusoovid lähevad heategijate abil täide

15.12.17 ... Laupäeval saavad Võrumaa enam kui 400 vähekindlustatud last osa jõulurõõmust ühes jõuluvana ja kingitustega. Võrumaa Saagu Valgus Fond kogus juba kolmandat korda kokku kõigi laste jõulusoovid ja on need nüüd koos heade Eesti inimestega täide viinud.

Jahimehed kuulutasid välja jahirahu

15.12.17 ... Jõgevamaal Kuremaa lossis kuulutasid jahimehed reedel välja jahirahu, mis tähendab, et jõulupühade ajal ei kõla Eesti metsades ühtki püssilasku.

ERR Brüsselis: vastasseisust rändeküsimuses on raske väljapääsu leida

15.12.17 ... See, et Euroopa Liidu liidrid ja riigijuhid jõuavad suveks rändeküsimuses kokkuleppele, tundub endiselt keeruline, ütles ERR-i Brüsseli korrespondent Epp Ehand.

Saaremaa suurim piimatootja pöörab erilist tähelepanu lehmade heaolule

15.12.17 ... Piimatootjate hinnangul võivad lisaks korralikule söödale piimatoodangut märkimisväärselt tõsta ka lehmade paremad elutingimused. Saaremaa suurima piimatootja, Kõljala POÜ uues farmis ongi olulist tähelepanu pööratud just loomade heaolule.

Enn Keerd: lastetükke on hästi tore ja lõbus teha

15.12.17 ... Pärnu Endlas tuli välja lõbus lastelugu "Operatsioon Kintsutükk", mis on mõeldud kõige nooremale teatripublikule. Heljo Rammo näidendi peategelased on metsloomad, kelle erinevad unistused satuvad ühel kenal päeval samale lagendikule kokku.

Eesti film võõrkeelsele Oscarile ei kandideeri

15.12.17 ... Ameerika Filmiakadeemia avalikustas täna 9 filmi, mis jätkavad püüdlemist võõrkeelse Oscari tiitlile. Eesti poolt esitatud Rainer Sarneti "Novembrit" selles konkurentsis pole.

Peeter Krosmann: Tartu aastanäitusel on esindatud laiaulatuslik kunstipalet

15.12.17 ... Täna avatakse Tartu kunstimajas traditsiooniline Tartu kunsti aastanäitus.

Aarne Üksküla monograafia koostamine võttis Rait Avestikul aega üle kahe aasta

15.12.17 ... Sel sügisel meie seast lahkunud näitleja Aarne Üksküla elu ja loomingu lugu on jõudnud raamatukaante vahele. Rait Avestiku koostatud monograafias saavad sõna nii Aarne Üksküla ise kui ka tema kolleegid, õpilased ja kriitikud.

Ado Vabbe kunstipreemia pälvis Art Allmägi

15.12.17 ... Tartu kunsti aastanäituse avamisel anti üle tänavune Ado Vabbe kunstipreemia, mille pälvis skulptor ja installatsioonikunstnik Art Allmägi.

Soome parlament lubas kangema õlle toidupoodidesse

15.12.17 ... Soome parlament otsustas reedel, et toidupoodides tohib müüa senisest kangemat alkoholi ehk lubatud alkoholisisalduse mahuprotsent tõuseb senise 4,7 pealt 5,5 protsendini.

Kohus mõistis Venemaa eksministri kaheksaks aastaks vangi

15.12.17 ... Moskva Zamoskvoretski kohus mõistis reedel Venemaa endise majandusarenguministri Aleksei Uljukajevi süüdi altkäemaksu võtmises.

Hambaravihüvitis tõuseb loodetud 50 euro asemel 40 euroni

15.12.17 ... Haigekassa nõukogu tänasel koosolekul otsustati, et uuel aastal kerkib täiskasvanute hambaravihüvitis praeguselt 30 eurolt 40 euroni, mis on kümne euro võrra vähem kui töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski tehtud algses ettepanekus.

Politseinikud mälestasid hukkunud kolleege

15.12.17 ... Politseinikud mälestasid reedel 23 aastat tagasi Järvamaal Mäo ristil tulevahetuses kurjategijatega hukkunud politseinikke.

EL andis heakskiidu Brexiti-kõneluste teise faasi alustamisele

15.12.17 ... Euroopa Liidu 27 liikmesriigi liidrid kiitsid reedel heaks Suurbritannia lahkumiskõneluste teise faasi alustamise poolte tulevaste suhete üle, teatas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Venemaa presidendivalimised toimuvad järgmise aasta 18. märtsil

15.12.17 ... Venemaa parlamendi ülemkoda ehk föderatsioonikogu kiitis reedel heaks järgmise aasta presidendivalimiste kuupäeva - riigipea valimised leiavad aset 18. märtsil.

Briti kindral: Vene hübriidoht puudutab ka Atlandi-aluseid kaableid

15.12.17 ... Ühendkuningriigi õhuväekindral Stuart Peach juhtis tähelepanu asjaolule, et Venemaa võib kujutada NATO-le suurt ohtu võimekusega lõigata katki interneti, kommunikatsiooni ja rahvusvahelise kaubanduse jaoks olulised merealused kaablid.
PRAEGU VIKERRAADIOS
EV 100 kalendaarium

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: