Teleuudised

Poolas toimus ostukeskuses noarünnak, üks inimene hukkus

20.10.17 ... Poolas ründas kaubanduskeskuses noaga relvastatud mees külastajaid. Üks inimene hukkus ja mitmed said vigastada.

Laupäeval on kuiv, aga udune ilm

20.10.17 ... Laupäeval jätkub suhteliselt udune, aga see-eest kuiv sügisilm.

Kurioosum: endises piiripunktis avati alkoholipood

20.10.17 ... Üle kümne aasta tondilossina seisnud Läti-Pihkva maantee äärde jäävas endises Murati piiripunktis avati alkoholipood.

Suvorov talle esitatud kahtlustustest: absurd

20.10.17 ... Reede hommikul arestimajast vabanenud Artjom Suvorov (KE) nimetab talle esitatud kahtlustusi absurdiks.Suvorovi sõnul kahtlustatakse teda selles, et ta aitas spordiklubil altkäemaksu eest toetust saada. Valvo Semilarski pole avalikkuse ette astunud.

Haldusreform toob kõige rohkem aadressimuutusi Saaremaal

20.10.17 ... Liidetavate omavalitsuste elanikest saavad paljud endale uues omavalitsuses ka uue aadressi. Kõige rohkem aadressimuutusi tuleb Saaremaal.

Lääne Harjumaa vallad ja Keila peavad võimukõnelusi

20.10.17 ... Lääne Harjumaal liitunud vallad ning Keila linn peavad koalitsiooniläbirääkimisi ning valmistuvad uute volikogude kokkutulemiseks. Saue ja Lääne-Harju vallas valimised võitnud valimisliidud leiavad, et edu tõi neile liitunud valdade esindajate koostöö.

Tallinna kunstihoones mõeldakse ühiskondlikult läbi kunsti

20.10.17 ... Tallinna kunstihoones kohtuvad kümme noort kunstnikku üle maailma, et mõelda ühiskondlikult läbi kunsti. Sel aastal on noored oma kunstifestivalil keskendunud maailmamajandusele ja majandusele nende endi maailmas.

"Aktuaalne kaamera" käis Maarja Nuudi Brüsselis toimunud kontserdil

20.10.17 ... Maarja Nuut andis 19. oktoobril kontserdi Brüsselis mainekas kaunite kunstide keskuses BOZAR.

Peeter Laurits: surnuaed on koht, kus on säilinud metsa pühaduse enesestmõistetavus

20.10.17 ... Peeter Lauritsa kureeritud näitus Vaal galeriis on vaatluse alla võtnud metsa kui püha paiga. Näitusel osaleb kakskümmend eesti kunstnikku, kelle teosed on valminud spetsiaalselt selle näituse jaoks.

TTÜ paneb doktorandid lahendama tööstusettevõtete probleeme

20.10.17 ... Doktorantidel puudub sageli pärast kraadi kaitsmist töö ülikoolides, kuid ka ettevõtetes. Ettevõtjate jaoks aga ei uuri doktorandid just neile spetsiifiliselt vaja minevat. Sellele probleemile on Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) pakkunud nüüd lahenduse: ülikool hakkab vastu võtma tööstusdoktorante ehk noored teadlased on korraga tööl ettevõttes ning teevad ülikoolis just sellele ettevõttele vajalikku teadus- ja arendustööd.

Sukles ja Karilaid kirjutasid Haapsalu koalitsioonileppele alla

20.10.17 ... Haapsalus sai reedel allkirjad Urmas Suklese valimisliidu HaRi ja Keskerakonna koalitsioonilepe.

ERR Brüsselis: Euroopa juhid ootavad Suurbritannialt tagatisi

20.10.17 ... Reedel kohtunud Euroopa juhid leidsid, et Brexiti kõnelustes saab parimal juhul jõuda kokkuleppele detsembriks, kuid selleks on vaja Suurbritannial leppida esmalt kokku rahaliste kohustuste osas. Neljapäevasel õhtusöögil oli arutlusel liitumiskõneluste peatamine Türgiga, kuid inimõiguste rikkumistest hoolimata pole selleks riigipeade seas piisavat üksmeelt.

Riiklik lepitaja: tapamajja uute töötajate värbamine valab vaid õli tulle

20.10.17 ... HKScani kontserni kuuluva Rakvere lihatööstuse tapamaja töötjad pöördusid oma töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole. Protsess kokkuleppe saavutamiseks algab esmaspäeval, kui riiklik lepitaja Meelis Virkebau kohtub tööandjaga. Töötüli lahendamine võtab Virkebau hinnangul kuu kuni poolteist.

Tšehhi parlamendivalimised tõotavad võitu miljardärist populistile

20.10.17 ... Tšehhis algasid reedel kahepäevased valimised, mis tõotavad lüüasaamist traditsioonilistele erakondadele ja Euroopa Liidust tulevatele korraldustele ning võitu miljardärist populistile ja euroskeptilistele parteidele.

Rajoy lubas laupäeval avaldada Kataloonia ülevõtmise meetmed

20.10.17 ... Hispaania peaminister Mariano Rajoy ütles, et valitsus teeb laupäeval teatavaks opositsiooniga kokku lepitud meetmed, mida kavatsetakse rakendada Kataloonia autonoomia peatamiseks.

Ministeerium kavandab prügitasude järsku tõusu

20.10.17 ... Keskkonnaministeerium tahab tõsta märkimisväärselt olmejäätmete ladestamise tasu ning kehtestada uue maksu prügi põletamisele. See toob kaasa hinnatõusu inimestele, kes prügi ei sorteeri.

Riigikohus jättis valdade sundliitmise jõusse

20.10.17 ... Riigikohus ei rahuldanud neljapäeval kuue valla taotlusi nende sundliitmise põhiseadusvastaseks tunnistamiseks, juba varem oli rahuldamata jäänud 11 valla taotlused ning rohkem vastavaid taotlusi arutusel pole.

Kuhu on Eestis kvoodipagulased paigutatud ja kui paljud neist on lahkunud?

20.10.17 ... "Pealtnägija" avaldas kolmapäeval loo sellest, kuidas ümberjaotuskava alusel Eestisse kahe aasta jooksul saabunud 161 pagulasest on siit teistesse riikidesse lahkunud juba 85 ehk üle poole. Millistesse Eesti linnadesse kvoodipagulased on paigutatud ja kui paljud on neist on sinna ka püsima jäänud?

Putin: me ei muretse NATO kohaloleku suurenemise pärast meie piiridel

19.10.17 ... Moskva ei muretse NATO sõjalise kohaloleku suurenemise pärast Vene piiride lähedal, väitis Vene president Vladimir Putin neljapäeval.

Sundliidetud Kambja ja Ülenurme nimetüli ei rauge

20.10.17 ... Ühinenud Kambja vallas võimule saanud Ülenurme inimesed tahavad esimese asjana valla nime Ülenurmeks muuta.

ERR Brüsselis: Ülemkogu soovib geoblokeeringu kadumist aasta lõpuks

19.10.17 ... Neljapäeval toimunud Euroopa Ülemkogul otsustasid Euroopa riigipead ja valitsusjuhid, et seni läbirääkimistesse takerdunud geoblokeeringu kaotamine peab lõpule jõudma veel sel aastal ning digiettevõtteid tuleb hakata maksustama ülemaailmses koostöös.

Öökülm jõuab kohale

19.10.17 ... Lähipäevad olulist sadu ei too, kuid õhk meie kohal läheb kargemaks. Möödunud ööpäeval sai Eesti tihedatest sajupilvedest lahti: need eemaldusid Venemaale ning mitmel pool selginenud taeva all esines öösel õhus nullkraadist temperatuuri. Praeguseks on Norra merelt Skandinaavia kohale levinud kõrgrõhuala, mis takistab Atlandil tekkivaid madalrõhkkondi Läänemere äärde jõudmast.

Erik Roose: ERR-i juhatus ei hakka uudiste sisu üle otsustama

19.10.17 ... Eesti rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimehe Erik Roose sõnul pole põhjust muretseda, et uudistetoimetuse sisu üle hakkavad otsustama juhatuse liikmed ja toimetaja vabadusi teemade käsitlemisel hakatakse piirama.

Tallinn tahab lõpetada Sõõrumaaga sõlmitud koolide halduslepingu

19.10.17 ... Tallinna linn sõlmis 2006. aastal 30 aastaks kahe erafirmaga kümne kooli halduslepingud. See tähendab, et erafirmad investeerisid koolide korrastamisse, haldavad hooneid ning üürivad neid omakorda linnale. Tänaseks on kümnest lepingust viiele tehtud ekspertiis, mis näitas, et linna jaoks oleks lõppkokkuvõttes odavam lepingud välja osta ja hakata neid koole ise haldama.

Pärnu koalitsioon loodab esialgse leppe valmis saada esmaspäevaks

19.10.17 ... Pärnus kohalikud valimised võitnud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esindaja Andres Metsoja avaldas lootust, et esialgne koalitsioonilepe Keskerakonnaga ja valimisliiduga Pärnu Ühendab õnnestub valmis saada esmaspäevaks.

Kadrioru kunstimuuseumisse jõudis uudistav pilk

19.10.17 ... Kaksiknäitus Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis eksponeerib Madalmaadest pärit kunstnike maneristliku maali ja graafika haruldasi näiteid.

Fotokunstnik portreteerib NATO liitlasvägesid, noorkotkaid ja kodutütreid

19.10.17 ... Tartu kunstimajas avatud fotokunstnik Tanja Muravskaja isikunäitus "Kangelane" portreteerib nii NATO liitlasvägede sõdureid kui ka noorkotkaid ja kodutütreid.

Eesti vanu rahvapille näidatakse Brüsselis

19.10.17 ... Eesti teatri- ja muusikamuuseum viis Eesti vanad rahvapillid Brüsselisse. Näitus "ELUS! Eesti rahva-pillide lugu" näitab, et meie muusikatraditsioon on jätkuvalt heal järjel ja seda ei pea üksnes muuseumis vaatamas käima.

Korruptsioonis kahtlustatavad Tartu abilinnapead astusid ametist tagasi

19.10.17 ... Korruptsioonikahtlustuse saanud Tartu abilinnapead Artjom Suvorov ja Valvo Semilarski esitasid neljapäeval tagasiastumise avalduse, vahendas Postimees.

Hispaania valitsusel on kavas Kataloonia autonoomia peatada

19.10.17 ... Kataloonia regionaalvalitsuse president Carles Puigdemont teatas neljapäeval Hispaania valitsusele edastatud kirjas, et piirkonna parlament võib hääletada ja ametlikult välja kuulutada iseseisvuse, kui Madrid ei tule vastu Barcelona soovile läbi rääkida. Hispaania valitsus teatas seepeale, et alates laupäevast rakendatakse põhiseaduse sätet, mis lubab Kataloonia poliitilise autonoomia peatamist.

Altkäemaksu vahendanud Reiljan peab karistuseks maksma 33 000 eurot

19.10.17 ... Harju maakohus kinnitas neljapäeval ekspoliitik Villu Reiljani altkäemaksu vahendamise kriminaalasjas riigiprokuratuuriga sõlmitud leppe, mille järgi peab Reiljan karistusena maksma riigile veidi üle 33 000 euro.

Kesk ja Reform kulutasid kampaaniale konkurentidest kordades rohkem

19.10.17 ... Keskerakonna ja Reformierakonna kulud küündisid kolmandas kvartalis ligi miljoni euroni, milles umbes poole moodustasid kohalike valimiste reklaamikulud.

Norde Centrumist ümber ehitatud Nautica kaubanduskeskus avas uksed

19.10.17 ... Aasta aega kestnud ümberehitustööde käigus pinnalt kahekordseks kasvanud endine Norde Centrumi keskus avas neljapäeval uksed Nautica kaubanduskeskusena. 60 kauplusega keskuse ümberehitustööd läksid maksma üle 11 miljoni euro.

Finnairi juht: me ei plaani Tallinnast peale Helsingi kuhugi mujale lennata

19.10.17 ... Lendude lisamine Tallinnast teistesse Euroopa linnadesse peale Helsingi ei kuulu Soome lennufirma Finnairi tulevikustrateegiasse. Ettevõtte tegevjuht Pekka Vauramo tõdes ERRile antud intervjuus, et Finnairi eesmärk on vedada Eestist reisijaid Helsingisse ettevõtte Kaug-Ida, Põhja-Ameerika ja Euroopa liinidele.

T1 Mall of Tallinn pidas sarikapidu

19.10.17 ... Tallinnas Peterburi tee äärde kerkiva kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 Mall of Tallinn ehitaja Merko pidas objektil neljapäeval sarikapidu.

Kuiv sügisilm püsib nädala lõpuni

18.10.17 ... Nädala lõpuni saab nautida jahedat ja kuiva sügisilma, uus nädal toob aga sademeid.

Tahmapilvede Eestisse jõudmine pole välistatud edaspidigi

18.10.17 ... Teisipäeval Eestisse jõudnud Portugali metsapõlengute tahm ja Sahara tolm kajastusid ka keskkonnauuringute keskuse seirejaamade andmetes.
err.ee otseülekanded
LAUPÄEVAL KELL 9, 13.50 ja 17 |

Tallinna Mõõk - individuaalturniir

PÜHAPÄEVAL KELL 10, 12.25 ja 15.55 |

Tallinna Mõõk - naiskonnavõistlus

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: