Välismaa

Torm nõudis Saksamaal kahe inimese elu

23.06.17 ... Saksamaa põhjaosa laastanud torm, mis kukutas puid ning tõi tõrkeid transpordis, nõudis ka kahe inimese elu.

Trump nimetas NFL-i meeskonna omaniku Suurbritanniasse saadikuks

23.06.17 ... USA president Donald Trump teatas neljapäeval, et nimetab vabariiklaste rahakoguja ja Ameerika jalgpalli profiliigasse NFL kuuluva meeskonna omaniku Woody Johnsoni Suurbritanniasse suursaadikuks.

May sõnul lubatakse EL-i kodanikel Suurbritanniasse jääda Uuendatud 08:03

22.06.17 ... Briti peaminister Theresa May ütles neljapäeval Euroopa Ülemkogul, et Suurbritannias vähemalt viis aastat elanud Euroopa Liidu kodanikud saavad loa Brexit järel riiki jääda, ent lükkas tagasi Brüsseli üleskutsed anda järelevalve nende õiguste kaitsmise üle EL-i kohtule.

Riia linnapea valimiseks kulus volikogul terve päev, Ušakovs jätkab ametis

22.06.17 ... Läti erakonna Üksmeel liider Nils Ušakovs valiti neljapäeval kolmandaks ametiajaks Riia linnapeaks.

Trumpil ei ole salvestisi kohtumistest Comeyga

22.06.17 ... USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et tal ei ole salvestisi kohtumistest Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endise direktori James Comeyga.

EL-i liidrid kiitsid heaks süvendatud kaitsekoostöö käivitamise Uuendatud 21:28

22.06.17 ... Euroopa Liidu liidrid kiitsid heaks alalise struktureeritud koostöö (PESCO) käivitamise, teatas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk neljapäeval.

ERR Riias: Lätis Rail Balticu vastast liikumist pole

22.06.17 ... Läti seim andis neljapäeval Rail Balticu projektile heakskiidu harvaesinevas üksmeeles. Poliitikute sõnul eelnes Eesti, Läti ja Leedu valitsuste vahelise leppe ratifitseerimisele mitu aastat põhjalikku selgitamist kõigil ühiskonnatasandeil ja parlamendi töövormides ning Eesti-taolist raudteeprojekti vastast ühiskondlikku liikumist Lätis pole.

Merkel ootab Eesti eesistumiselt edasiliikumist digitaalse ühisturuga Uuendatud 18:10

22.06.17 ... Saksa kantsler Angela Merkel avaldas neljapäeval Brüsselis lootust, et Eesti eesistumine oma fookusega digitaalsel ühisturul kujuneb väärtuslikuks ja tulemuslikuks.

Trump tahab Mehhiko müüri päiksepaneelidega katta

22.06.17 ... USA president Donald Trump ütles oma toetajatele, et Mehhiko piirile ehitatav müür tuleks katta päiksepaneelidega.

Vene arvamusküsitlus: Hitlerist oleks ka ilma liitlaste abita jagu saanud

22.06.17 ... Levada keskuse värske uuringu kohaselt usub kaks kolmandikku Venemaa elanikest, et Nõukogude Liit oleks suutnud omal ajal võita sõja Natsi-Saksamaa vastu ka ilma liitlaste abita.

Läti ajaleht avaldas poliitikute ja oligarhide eravestluste helisalvestised

22.06.17 ... Nädalaleht Ir avaldas neljapäeval salajased helisalvestised, mis paljastavad kuidas Läti nn oligarhid on riigi poliitikat ja majandust aastaid endi huvides manipuleerinud.

Prints Harry: ükski kuningliku pere liikmeist ei taha troonile pääseda

22.06.17 ... Prints Harry sõnul ei taha ükski Suurbritannia kuningliku perekonna liige kuningaks ega kuningannaks saada, kuid kui aeg on käes, tuleb oma kohustust täita.

May büroo: Inglismaal on ligi 600 Grenfelli Toweri fassaadiga sarnast maja

22.06.17 ... Briti peaministri Theresa May büroo teatas neljapäeval, et Inglismaal on umbes 600 hoonet, mille fassaadikate on sarnane sellele, mida peetakse Londoni tornmaja suurpõlengu kiire leviku üheks võimalikuks põhjuseks.

Brüsseli raudteejaamarünnakuga seoses peeti kinni neli inimest

22.06.17 ... Belgia politsei pidas Brüsseli raudteejaama terrorirünnakuga seoses mitmes haarangus kinni neli inimest, ütles prokuratuur neljapäeval.

Afganistanis kärgatas pangahoone juures autopomm, hukkus 20 inimest

22.06.17 ... Afganistanis sai vähemalt 20 inimest surma ja kümneid haavata, kui Helmandi provintsi lõunaosas kärgatas ühe pangahoone ees autopomm.

Video: Ratas rääkis Politico üritusel eesistumisest, Brexitist ja Venemaast

22.06.17 ... Eesti peaminister Jüri Ratas ütles Brüsselis ajakirjanikele, et Euroopa Liidu liidrid arutavad neljapäeval ja reedel toimuval ülemkogul väga keerulisi teemasid, sealhulgas ka seda, millist ohtu kujutab Venemaa Euroopale.

Mehhikos sooritati ühe kuu jooksul ligi 2200 mõrva

22.06.17 ... Mehhiko riikliku julgeoleku raporti kohaselt mõrvati riigis maikuu jooksul 2186 inimest.

ISIS lasi õhku ajaloolise Mosuli mošee, äärmuslased tapavad lapsi Uuendatud 12:38

22.06.17 ... Iraagi armee teatel lasid sunniitliku äärmusrühmituse ISIS võitlejad kolmapäeval Mosuli linnas õhku ajaloolise Al-Nuri mošee.

Buckinghami palee: prints Philip sai haiglast välja

22.06.17 ... Briti kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philip lahkus haiglast, teatas Buckinghami palee neljapäeval.

NATO Šoigu lennuki teemal: tegu oli tavapärase tuvastuslennuga

22.06.17 ... NATO teatas vastuseks Moskva süüdistustele, mis puudutasid kolmapäevast juhtumit Läänemere kohal, et NATO lennukid olid tavapärasel tuvastuslennul.

Soome rahvusringhäälingu majas uitas "keravälk"

22.06.17 ... Kolmapäeval oli Soome pealinnas Helsingis äikeseline suveilm ning Pasila linnaosas, kus asub ka rahvusringhäälingu Yle peahoone, müristas ja välkus taevas kogu õhtupooliku. Kuid otse Yle saateantennide torni all kolmandal korrusel sai kogeda veelgi huvitavamat nähtust.

USA meedia: demokraadid muretsevad Pelosi halva mõju pärast

22.06.17 ... Kuigi USA kongressi esindajatekoja demokraatide juht Nancy Pelosi ja mitmed teised Demokraatliku Partei juhtivad liikmed üritasid pärast Georgia osariigis toimunud erakorralisi valimisi head nägu teha, on suur hulk demokraate hakanud Pelosi liidrirollis tõsiselt kahtlema, kirjutab Politico.

AP: USA kuulab kinnipeetavaid üle Jeemeni kurikuulsates piinavanglates

22.06.17 ... Endised vangid, Jeemeni ametnikud ja inimõigustega tegelevad juristid ütlevad, et Araabia Ühendemiraadid ja Jeemeni üksused on pidanud Lõuna-Jeemenis salajast vanglate võrgustikku, millesse on Al-Qaeda võitlejate väljaselgitamisega seotud operatsioonide käigus "kadunud" sadu inimesi ning kus väidetavalt on piinamine ja väärkohtlemine laialt levinud, kirjutab Associated Press.

Portugali elanike arvates ei saanud võimud tulekahju haldamisega hakkama

22.06.17 ... Portugalis süüdistatakse pärast ohvriterohket metsatulekahju päästeametit ja kohalikke võime selles, et inimesi ei teavitatud piisavalt ja et päästetööde koordineerimine oli halb.

OSCE kritiseeris relvarahu rikkumist Donbassis, teema on esil ka Ülemkogul

22.06.17 ... Ukrainas ei täida kumbki osapool Minski kokkuleppeid, ütles Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlusmissiooni (SMM) asejuht Alexander Hug.

Brüsselis algaval ülemkogul on fookuses rändeküsimused

22.06.17 ... Brüsselis algab neljapäeval Euroopa Ülemkogu, kus on muuhulgas kõne all rändeküsimused.

Islamist pussitas USA lennujaamas politseinikku

22.06.17 ... Ühendriikides pussitas islamist kolmapäeval Michigani osariigis asuva Flinti linna rahvusvahelisel lennuväljal politseiametnikku, teatasid võimuesindajad.

Vene asevälisminister tühistas konsultatsioonid USA ametivennaga

21.06.17 ... Järgmine voor konsultatsioone USA asevälisministri Thomas Shannoniga tühistatakse, kuna Ühendriigid laiendasid sanktsioone Venemaa vastu, ütles kolmapäeval Vene asevälisminister Sergei Rjabkov.

TASS: NATO hävitaja üritas kaitseminister Šoigu lennukile läheneda Uuendatud 21:40

21.06.17 ... Vene uudisteagentuuri TASS teatel lähenes NATO sõjalennuk F-16 Läänemere kohal lennukile, milles viibis Kalinigradi suunduv Vene kaitseminister Sergei Šoigu. Väidetavalt ajas Vene hävitaja NATO lennuki eemale.

Porošenko: Ukraina ja USA sõlmivad lähiajal rea kaitsekokkuleppeid

21.06.17 ... Ühendriikides visiidil viibiv Ukraina president Petro Porošenko ütles kolmapäeva õhtul, et Ukraina ja USA kavatsevad lähiajal sõlmida rea olulisi koostööleppeid, mille hulgas on mitu kaitsealast lepet.

ERR Brüsselis: maha lastud terrorist elas kurikuulsas Molenbeeki linnaosas

21.06.17 ... Brüsseli keskjaamas teisipäeva õhtul pommiplahvatuse korraldanud meheks osutus kohalik 36-aastane marokolane.

Spiegel: Kohli lesk ei soovinud Merkelit mälestusteenistusele kõnet pidama

21.06.17 ... Saksamaa endise liidukantsleri Helmut Kohli lesk ei soovinud, et tema abikaasa mälestusteenistusel peaks kõne praegune valitsusjuht ja Kohli parteikaaslane Angela Merkel.

Ungaris astusid kohtu ette 71 migrandi tapmises süüdistatavad

21.06.17 ... Ungaris algas kolmapäeval kohus nelja mehe üle, keda süüdistatakse 71 migrandi tapmises Euroopa põgenikekriisi tipphetkel 2015. aasta suvel.

Kohus mõistis Vantaa endise linnapea korruptsiooni eest vangi

21.06.17 ... Helsingi esimese astme kohus mõistis kolmapäeval Vantaa endise linnapea Jukka Peltomäki süüdi altkäemaksu võtmises ning karistas teda kahe aasta ja kaheksa kuu pikkuse reaalse vabadusekaotusega.

Türgi on saanud Euroopa Liidult demokraatia arendamiseks miljard eurot

21.06.17 ... Türgi on saanud Euroopa Liidult aastate jooksul ligi miljard eurot selleks, et arendada riigis õiguskorda, kodanikuühiskonda, põhiõiguste kaitset, demokraatiat ja haldussuutlikkust.

Läti Sigulda piirkonda räsis tornaado

21.06.17 ... Lätis Sigulda piirkonnas lõõtsus teisipäeval tugev tuul, mis murdis sadu puid, hävitas elektriliine ja purustas maju.

Merkel hoiatas Trumpi protektsionismi eest: tugev Euroopa on USAle kasulik

21.06.17 ... Saksamaa kantsler Angela Merkel hoiatas USA presidendi Donald Trumpi administratsiooni, et kaubandust piiravad sammud toovad kahju kõigile.

May esitas kuninganna kõnes Brexiti-eelnõud Uuendatud 14:52

21.06.17 ... Briti peaminister Theresa May esitas kolmapäeval kuninganna Elizabeth II parlamendikõnes ette loetud valitsusprogrammis kaheksa Suurbritannia Euroopa Liidust väljaviimise seaduseelnõu.

Rumeenia parlament umbusaldas lühikest aega võimul olnud peaministrit

21.06.17 ... Rumeenia parlament avaldas umbusaldust vähem kui pool aastat peaminister olnud Sorin Grindeanule, kelle kodupartei süüdistab teda suutmatuses vajalikke majandusreforme ellu viia.

Briti prints Philip viidi igaks juhuks haiglasse Uuendatud 14:00

21.06.17 ... Briti kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philip toimetati teisipäeva hilisõhtul infektsiooni tõttu haiglasse, kinnitas Buckinghami palee kolmapäeval.

Kreml: Moskva vastab USA uutele sanktsioonidele

21.06.17 ... Moskva kaalub vastuseks kavandatavatele uutele USA sanktsioonidele mitmesuguseid vastusamme, kinnitas Kreml kolmapäeval.

Korrakaitsjad tegid Brüsseli raudteejaamas kahjutuks pommiga ähvardanu Uuendatud 12:45

20.06.17 ... Korrakaitsjad evakueerisid teisipäeva õhtul Brüsselis keskraudteejaama seal aset leidnud terroriintsidendi tõttu.

Saudi Araabia kuningas nimetas kroonprintsiks oma poja Uuendatud 12:20

21.06.17 ... Saudi Araabia kuningas Salman nimetas kolmapäeval oma mõjuvõimsa poja Mohammed bin Salmani uueks kroonprintsiks ning vallandas siseministri kohalt ja eemaldas pärilusjärjekorrast oma vennapoja ja senise kroonprintsi Mohammed bin Nayefi.

USA edelaosa tabas tõsine kuumalaine: ukselinki katsudes saab põletushaavu

21.06.17 ... USA edelaosa on tabanud ulatuslik ja mõnel pool ka rekordiline kuumalaine, mis on toonud kaasa nii tervisehädasid, liiklusseisakuid, maastikupõlenguid, elektrikatkestusi kui ka mitmeid muid äärmuslikke ebamugavusi. Meedia teatel meenutavad isegi Phoenixi ja Las Vegase tänavad "kummituslinnu".

Prantsuse justiits- ja Euroopa asjade minister lahkuvad valitsusest

21.06.17 ... Prantsuse justiitsminister François Bayrou ja Euroopa asjade minister Marielle de Sarnez ütlesid kolmapäeval, et lahkuvad valitsusest.

Briti kuninganna peab parlamendis traditsioonilise kõne

21.06.17 ... Ühendkuningriigi kuninganna Elizabeth II peab kolmapäeval parlamendis kõne, milles selgitab uue valitsuse plaane.

ERR Brüsselis: inimesed kardavad, kuid hakkavad terrorirünnakutega harjuma Uuendatud 09:24

21.06.17 ... Brüsseli keskraudteejaamas lasid sõdurid eile õhtul maha arvatava terroristi pärast seda kui tema kõrval oli plahvatanud kohver. Sündmukohal viibinud ERR-i korrespondendi Johannes Tralla sõnul inimesed kardavad, kuid hakkavad samas terrorirünnakutega harjuma.

Ateenas nõudsid meeleavaldajad valitsuse tagasiastumist

21.06.17 ... Kreeka pealinnas Ateenas leidsid teisipäeva õhtul aset taas meeleavaldused, kus nõuti valitsuse tagasiastumist.

Lõuna-Korea kinnitas põhjanaabri luuredrooni leidmist

21.06.17 ... Lõuna-Korea armee kinnitas, et hiljuti kahe Korea vahelise demilitariseeritud tsooni lähedalt leitud droon oli pärit Põhja-Koreast.

Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

21.06.17 ... Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS