Välismaa

EL-i ravimiamet kolib Amsterdami ja pangandusjärelevalve Pariisi

20.11.17 ... Esmaspäeval hääletasid Euroopa Liidu liikmesriikide ministrid selle üle, kuhu peaksid seni Londonis asuvad Euroopa Ravimiamet (EMA) ja Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) seoses Brexitiga kolima. Hääletamisvoorude ja loosimiste järel osutusid vastavalt võidukateks Amsterdam ja Pariis.

Zimbabwe valitsuspartei andis fraktsioonile juhised Mugabe tagandada

20.11.17 ... Zimbabwe valitsuspartei edastas esmaspäeval oma parlamendifraktsiooni esimehele juhised hakata menetlema president Robert Mugabe tagandamist.

"Välisilm": Zimbabwe elanikud ei taha enam ühtegi Mugabe sõnavõttu kuulda

20.11.17 ... "Välisilm" võttis esmaspäevases saates vaatluse alla olukorra Zimbabwes, mille kauaaegne president Robert Mugabe ei mõistnud isegi pühapäeva õhtul televiisoris tehtud avalduses riigijuhi kohalt taanduda.

Eksperdid: Mogherini on osa Venemaa inforünnakute probleemist

20.11.17 ... Euroopa Liidul on välisteenistus (EEAS), mille juht on Federica Mogherini. Sellesama välisteenistuse hallata on ka strateegiline kommunikatsioon, mis peab hoolitsema Euroopa positiivse kuvandi eest EL-i lähinaabruses ja astuma vastu Venemaalt lähtuvale mõjutustegevusele inforuumis. Kremli trollidega peavad Brüsselis lahinguid kolm eksperti, kes sõltuvad suuresti vabatahtlike abist.

Riias asuv NATO keskus: propagandale propagandaga ei vastata

20.11.17 ... "Välisilm" käis Riias tegutsevas NATO strateegilise kommunikatsiooni keskuses uurimas, kuidas NATO propagandale vastu astub.

Merkel suhtub vähemusvalitsuse ideesse skeptiliselt

20.11.17 ... Saksa liidukantsler Angela Merkel ütles end olevat väga skeptiline idee suhtes juhtida vähemusvalitsust, tema sõnul on uued valimised parem võimalus, kui koalitsiooni ei ole võimalik moodustada.

Saksa koalitsioonikõnelused nurjusid, FDP lahkus

20.11.17 ... Saksa koalitsioonikõnelused uue valitsuse moodustamiseks nurjusid pühapäeva hilisõhtul, kui liberaalsed Vabad Demokraadid (FDP) lahkusid läbirääkimistelt.

Argentina kadunud allveelaev teatas viimases kõnes rikkest

20.11.17 ... Argentina merevägi teatas esmaspäeval, et viiendat päeva kadunud allveelaev San Juan, mille pardal on 44 meeskonnaliiget, teatas viimase ühenduse ajal mehaanilisest rikkest ning et nädalavahetusel saadetud signaalid ei tulnud aluselt nagu algul loodeti.

Humoristid kinnitasid Hispaania ministrile, et Puigdemont on Vene spioon

20.11.17 ... Venemaa humoristid Aleksei Stoljarov ja Vladimir Kuznetsov, kes on tuntud nahaalsete telefoni teel tehtud libakõnede poolest, valisid oma järjekordseks ohvriks Hispaania kaitseministri María Dolores de Cospedali, kellele nad jätsid mulje, et minister räägib oma Läti kolleegi Raimonds Bergmanisega. Telefonikõne avaldati lõppenud nädalavahetusel.

Uus-Meremaa peaminister kahetseb Trumpist naljaloo rääkimist

20.11.17 ... Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern kahetseb enda sõnul, et rääkis sõpradele edasi naljaka loo oma hiljutisest kohtumisest USA presidendi Donald Trumpiga.

Veidrad monumendid maailmas

20.11.17 ... Maailmas on püstitatud monumente kassile ja radiaatorile, pelmeenile, zombile jne.

ÜRO: Põhja-Korea naised kannatavad vägivalla ja alatoitumuse käes

20.11.17 ... Põhja-Koreas jäetakse naised ilma haridusest ja töötamisvõimalustest, kodus saab neile sageli osaks vägivald ning tööl seksuaalne ahistamine, teatas ÜRO naiste diskrimineerimise kõrvaldamise komitee esmaspäeval.

Mihkelson: koalitsioonikõneluste nurjumine võib tuua Merkeli ajastu lõpu

20.11.17 ... Saksamaa koalitsioonikõneluste nurjumine on suurim sisepoliitiline kriis Saksamaal pärast Teist maailmasõda, mis võib kaasa tuua Angela Merkeli valitsemisaja lõpu, leiab riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

USA-s suri kunagine kurikuulus sektijuht Charles Manson

20.11.17 ... USA-s California osariigis asuvas Bakersfieldi haiglas suri pühapäeval kurikuulus kurjategija ja sektijuht Charles Manson.

Indoneesia vahistas riigi raha varguses kahtlustatava kõrge poliitiku

20.11.17 ... Indoneesia võimud vahistasid kõrge poliitiku, kes oli nädalaid vältinud küsitlemist oma rolli kohta riigi raha varastamises umbes 170 miljoni dollari ulatuses.

Tšiili presidendivalimiste esimese vooru võitis Sebastián Piñera

20.11.17 ... Tšiili presidendivalimiste esimese vooru võitis miljardär Sebastián Piñera, kuid uus riigipea selgub alles 17. detsembril peetavas teises voorus.

Kadunuks jäänud Argentina allveelaeva otsingud pole tulemust andnud

20.11.17 ... Kolmapäeval kadunuks jäänud Argentina allveelaeva San Juan otsingud ei ole seni tulemust andnud, rahvusvahelisi jõupingutusi raskendavad karmid ilmastikuolud.

Mugabe ei allunud survele presidendiametist lahkuda

19.11.17 ... Zimbabwes võimul olev erakond Zanu-PF tagandas pühapäeval president Robert Mugabe parteiliidri kohalt. Allika sõnul on Mugabe nõustunud ka presidendikohalt lahkuma, kuid oma telepöördumises Mugabe sellest ei teatanud.

Hädakutsungid annavad lootust Argentina allveelaeva leidmiseks

19.11.17 ... Argentina kaitseministeerium teatas, et on kinni püüdnud hädakutsungid, mis võivad olla pärit kadunud allveelaevalt, millega pole saadud ühendust kolmapäeva hommikust saadik.

Prantsuse politseinik lasi kolm inimest maha ja tegi siis enesetapu

19.11.17 ... Prantsusmaal lasi politseinik maha kolm inimest ja tegi siis enesetapu, teatas kohalik prokurör pühapäeval.

Marokos sai toidujagamisel tekkinud rüseluses 15 inimest surma

19.11.17 ... Marokos sai toiduabi jagamisel tekkinud rüseluses vähemalt 15 inimest surma ja viis vigastada.

Juncker: Euroopa toetab Hispaania samme Kataloonia lahkulöömise vastu

19.11.17 ... Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker nimetas Kataloonia iseseisvuspüüdlusi katastroofiks ning kinnitas Euroopa toetust ühtsele Hispaaniale.

New Yorgi metroo muutis teadaanded sooneutraalseks

19.11.17 ... Kui siiani kõnetasid New Yorgi metroo kõlaritest kostnud teadaanded daame ja härrasid, siis nüüdsest pöördutakse sooneutraalselt reisijate või sõitjate poole.

Zimbabwe kindralid survestavad Mugabet tagasi astuma

19.11.17 ... Zimbabwe sõjaväejuhid survestavad pühapäevastel kõnelustel president Robert Mugabet tagasi astuma.

Soome sotsiaaldemokraatide toetus läheneb konservatiividele

19.11.17 ... Soome Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) toetus on lähenemas konservatiivse Koonderakonna omale.

Merkel teeb pühapäeval viimase katse koalitsioon kokku panna

19.11.17 ... Saksa liidukantsler Angela Merkel teeb pühapäeval viimase katse valitsus kokku panna, et säilitada oma poliitiline tulevik ja hoida ära uued valimised, mis võiksid destabiliseerida nii Saksamaad kui kogu Euroopat.

Hispaania ranniku lähedal päästeti 600 migranti

18.11.17 ... Hispaania ranniku lähedal päästeti 24 tunni jooksul umbes 600 Aafrika migranti, teatas laupäeval merepäästepatrull.

Põhja-Koread külastab üle aasta Hiina tippametnik

18.11.17 ... Põhja-Koreas viibib üle aasta esimene Hiina tippametnik, kes arutas laupäeval Pyongyangi ametnikega piirkondlikke probleeme, teatas Põhja-Korea meedia.

Liibanoni peaminister naaseb lähipäevil Beirutisse

18.11.17 ... Liibanoni peaminister Saad Hariri kohtus laupäeval Pariisis Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, et rääkida tema ametist lahkumise tõttu tekkinud kriisist.

Läti tähistas iseseisvuspäeva seni suurima paraadiga

18.11.17 ... Läti tähistas laupäeval 99. iseseisvuspäeva suurima sõjaväeparaadiga pärast iseseisvuse taastamist, teatas Läti kaitseministeerium laupäeval. Läti täidab järgmisel aastal lubaduse ja eraldab riigikaitsele kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT).

Palestiina vabastusorganisatsioon ähvardab katkestada suhtluse Valge Majaga

18.11.17 ... Palestiinlasi esindav Palestiina Vabastusorganisatsioon (PVO) ähvardas laupäeval katkestada suhtluse USA presidendi Donald Trumpi valitsusega, kui see sulgeb PVO kontori Washingtonis.

Allikad: võimupartei vallandab Mugabe pühapäeval

18.11.17 ... Zimbabwe võimupartei ZANU-PF peab pühapäeval keskkomitee erakorralise kohtumise selleks, et vallandada 93-aastane president Robert Mugabe parteijuhi kohalt, teatasid kaks ZANU-PFi allikat.

USA välisministeerium toetas raketisüsteemi Patriot müüki Poolale

18.11.17 ... USA välisministeerium teatas reedel, et kiitis heaks õhu- ja raketitõrjesüsteemi Patriot müümise NATO liitlasele Poolale.

Saksamaal jätkusid kõnelused valitsuse moodustamiseks

18.11.17 ... Saksamaal jätkusid laupäeval nelja erakonna koalitsioonikõnelused, mida juhib kantsler Angela Merkel. Osapooled pole seni suutnud erimeelsustest üle saada.

Stoltenberg: NATO uksed on Ukrainale avatud

18.11.17 ... NATO uksed on Ukrainale avatud, kuigi otsuse vastuvõtmiseks peavad langetama kõik alliansi 29 liiget, ütles NATO peasekretär Jens Stoltenberg Halifaxi rahvusvahelisel julgeolekufoorumil.

Venemaa Kataloonia: Uurali vabariigi loomise kogukond

18.11.17 ... Mihhail Gorbatšov kõneles hiljuti, et Venemaa Föderatsioonis on „palju Katalooniaid“. Kui nominaalselt tunnustatud autonoomiad on Vene valitsusele näha, siis raskem on nende rahvastega, keda ametnike arust polegi olemas. Üks sellistest kujuteldavatest kogukondadest tegutseb Uurali vabariigi loomise nimel.

Venemaa pani ÜRO Julgeolekunõukogus veto ka Jaapani kavale

18.11.17 ... Venemaa pani reedel ÜRO Julgeoleknõukogus veto ka Jaapani esitatud resolutsioonikavale, mille eesmärgiks oli Süürias aset leidnud keemiarünnakute uurimise pikendamine, teatasid diplomaadid.

Argentina merevägi otsib kadunud allveelaeva

18.11.17 ... Argentina merevägi teatas reedel, et otsib kadunud allveelaeva ARA San Juani, mis viibis viimasena teadaolevalt rohkem kui 400 kilomeetri kaugusel Patagoonia rannikust.

Välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks (33)

18.11.17 ... ERR-i uudisteportaali välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks.

Inglismaal põrkasid õhus kokku helikopter ja väikelennuk

17.11.17 ... Inglismaal Buckinghamshires põrkasid õhus kokku helikopter ja väikelennuk, neli inimest sai surma.

ÜRO hääletab taas Süüria keemiarünnakute uurimise pikendamise kava üle

17.11.17 ... ÜRO Julgeolekunõukogu hääletab reedel seekord Jaapani esitatud resolutsioonikava üle, mille eesmärgiks on Süürias aset leidnud keemiarünnakute uurimise pikendamine, teatasid diplomaadid.

Leht: USA esindajatekoda tahab Euroopasse lisavägede saatmist

17.11.17 ... USA esindajatekoda tahab, et üha jõulisema Venemaa tõttu koostaks sõjavägi strateegia, mille kohaselt paigutada Euroopasse rohkem sõjaväelasi ning vaadata ümber kavandatavad baaside sulgemised.

Endine asepresident naasis Zimbabwesse, Mugabe võib peagi ameti kaotada

17.11.17 ... Zimbabwe endine asepresident Emmerson Mnangagwa, kelle tagandamine eelmisel nädalal tõi kaasa sõjaväe võimuhaaramise, naasis kodumaale, teatas tema kõrge abi reedel.

Süürias hukkus autopommiplahvatuses vähemalt 26 inimest

17.11.17 ... Süüria idaosas hukkus reedel autopommiplahvatuses vähemalt 26 põgenikku, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Advokaat: Puidgemonti väljaandmisistung lükati detsembrisse

17.11.17 ... Tagandatud Kataloonia president Carles Puigdemont saabus reedel Belgia kohtusse, mis otsustab, kas ta antakse Hispaaniale välja. Väljaandmisistung lükati edasi.

EL-i liidrid ootavad Maylt selgust kodanike õiguste kohta pärast Brexitit

17.11.17 ... Suurbritannia peaks tõhusamalt tegutsema sellise Euroopa Liidust lahkumise lepingu nimel, mis tagaks ka töötajate õigused, leidsid Göteborgi kogunenud Euroopa Liidu riigijuhid.

Saksa valitsuskõnelused tähtajaks tulemust ei andnud

17.11.17 ... Saksa valitsuskõnelustel neljapäevale seatud tähtajaks üksmeelele ei jõutud, kuid läbirääkimisi siiski jätkatakse, teatas väljaande Der Spiegel uudisteportaal reede varahommikul.

Kremli sõnul pole Putini taas presidendiks kandideerimine veel teada

17.11.17 ... Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul pole veel teada, kas president Vladimir Putin järgmisel aastal toimuvatel valimistel taas kandideerib.

USA naisajakirjanik süüdistab demokraadist senaatorit käperdamises

17.11.17 ... Minnesotat esindav Demokraatliku Partei ridadesse kuuluv senaator Al Franken oli sunnitud vabandama, kui raadioajakirjanik Leeann Tweeden süüdistas teda aastatetaguses seksuaalses ahistamises ja käperdamises. Frankeni tegevust on teravalt kritiseerinud nii parteikaaslased kui ka vabariiklased.

Kohus: endine abikaasa peab Berlusconile 60 miljonit eurot tagasi maksma

17.11.17 ... Milano kohus otsustas, et endine peaminister Silvio Berlusconi ei pea enam maksma oma endisele abikaasale Veronica Lariole iga kuu 1,4 miljonit eurot elatisraha.
err.ee otseülekanded
TEISIPÄEVAL KELL 16.30 |

Mis on Minu Ise?

KOLMAPÄEVAL KELL 18.00 |

Jaak Joala uue kogumikplaadi "Alles eile" esitlus

PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: