Välismaa

Malta ordu uueks suurmeistriks valiti Itaalia kunstiteadlane

30.04.17 ... Maailma vanima rüütliordu Malta ordu suurmeistriks valiti laupäeval Itaalia keskaegse kunsti ekspert 72-aastane Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto.

Trump: Põhja-Korea juht on "üsna nutikas tegelane"

30.04.17 ... USA presidendi Donald Trumpi hinnangul on Põhja-Korea liider Kim Jong-un "üsna nutikas tegelane", kuna suutis noorest east hoolimata koondada diktatuuririigis võimu enda kätte.

Uuring: Saksa sotsiaaldemokraatide toetus langeb

30.04.17 ... Värske arvamusküsitluse kohaselt on liidukantsler Angela Merkeli erakond seitsme protsendipunkti võrra ees oma lähimaks konkurendiks olevatest sotsiaaldemokraatidest. Vahe suurenemine on tingitud eelkõige sotsiaaldemokraatide reitingu halvenemisest.

Merkel: mul on Trumpiga hea tööalane suhe

30.04.17 ... Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kinnitas, et ta saab USA presidendi Donald Trumpiga igati hästi läbi, ja seda hoolimata mõningatest erimeelsustest.

Makedoonia opositsioon jätkab valitsuse moodustamist Uuendatud 19:43

30.04.17 ... Makedoonia opositsiooniline Sotsiaaldemokraatlik Liit (SDSM) teatas pühapäeval, et kavatseb hoolimata hiljutisest vägivallast parlamendihoones jätkata valitsuse moodustamist koos albaanlaste erakondadega.

Hollandi eestlased korraldasid rahvarohke laulu- ja tantsufestivali

30.04.17 ... Hollandi eestlased korraldasid laulu- ja tantsufestivali Kõlavöö, mis tõi Amsterdami kokku ligi 250 viieteistkümnes Euroopa riigis elavat eesti lauljat, tantsijat ja muusikut. Korraldajate unistus on, et festivalist kasvaks välja Euroopa eestlaste laulupeo traditsioon.

Uuringud: Briti leiboristide toetus kasvab, kuid toorid on veel kaugel ees Uuendatud 18:44

30.04.17 ... Kolm nädalavahetusel avaldatud Briti uuringut näitavad, et Leiboristliku Partei toetus on tõusnud, kuid peaminister Theresa May juhitud Konservatiivsel Parteil on hetkel veel suur edumaa.

Soul: USA kinnitusel ei nõuta Lõuna-Korealt THAAD-i arvete tasumist Uuendatud 18:12

30.04.17 ... Lõuna-Korea presidendi kantselei sõnul kinnitas Valge Maja rahvusliku julgeoleku nõunik H.R. McMaster, et Washington ei taotle Soulilt Lõuna-Koreasse paigutatava raketitõrjesüsteemi THAAD paigutamise ja tööshoidmise kulude tasumist.

Nepalis hukkus kuulus Šveitsi mägironija Üli Steck

30.04.17 ... Nepalis Džomolungma lähistel hukkus õnnetuses kuulus Šveitsi mägironija Üli Steck, teatasid ekspeditsiooni korraldajad pühapäeval.

Video: Trump kiitis oma saavutusi esimesel sajal ametisoleku päeval Uuendatud 15:44

30.04.17 ... Donald Trump nimetas oma esimest sadat päeva USA presidendi ametis väga viljakaks ja ütles oma juubeldavatele poolehoidjatele, et ees seisavad suured lahingud.

Paavst Fransiscus: Norra võiks Põhja-Korea ja USA suhteid vahendada

30.04.17 ... Paavst Fransiscus pakkus välja, et seoses kasvavate pingetega Põhja-Korea ja USA vahel võiks mõni riik pingelisi suhteid vahendada, näiteks Norra.

Austria tarnib Lätile liikurhaubitsaid

30.04.17 ... Austria müüb Lätile kasutatud liikurkhaubitsaid, teatas Läti kaitseministeerium BNS-ile.

Renzi ilmselt võidab partei eelvalimised

30.04.17 ... Itaalia endine peaminister Matteo Renzi võidab pühapäeval peetavatel eelvalimistel ilmselt taas valitseva Demokraatliku Partei esimehe koha, mis viib ta riigi poliitikaareenil uuesti esirinda.

Trump kutsus Duterte Washingtoni

30.04.17 ... USA president Donald Trump kutsus laupäevases "sõbralikus" telefonivestluses Filipiinide presidenti Rodrigo Dutertet Washingtoni, teatas Valge Maja, jutuajamine keskendus Põhja-Koreast lähtuvale ohule.

Paavst Franciscus pidas Kairo staadionil tuhandetele inimestele missa

29.04.17 ... Katoliku kiriku paavst Franciscus pidas Kairo staadionil tuhandetele inimestele missa.

Türgi vallandas veel ligi 4000 ametnikku

29.04.17 ... Türgi vallandas laupäeval veel ligi neli tuhat ametnikku osana karmidest sammudest, mis järgnesid eelmise aasta ebaõnnestunud riigipöördekatsele.

Ratas ERR-ile: Brexit on Eesti eesistumise ajal tugevas fookuses Uuendatud 21:31

29.04.17 ... Euroopa Liidu liidrid kinnitasid laupäeval juhised Suurbritannia lahkumiskõneluste pidamiseks. Peaminister Jüri Ratase sõnul püütakse põhilistes lahkumistingimustes kokku leppida Eesti eesistumise ajal.

Tusk: kodanike õiguste tagamine Brexiti kõnelustel on prioriteet Uuendatud 20:36

29.04.17 ... Euroopa Liidu liidrid kinnitasid konsensuslikult läbirääkimisjuhised Brexitiks. EL-i president Donald Tusk ütles, et Suurbritannia on kaks aastat kestvatel lahkumisläbirääkimistel silmitsi ühtse Euroopa Liiduga, ning rõhutas, et kõnelustel kujuneb prioriteediks Suurbritannias elavate EL-i kodanike ja EL-is elavate Briti kodanike heaolu.

Venemaa linnades protestiti Putini uuesti kandideerimise vastu

29.04.17 ... Venemaa linnades protestiti laupäeval president Vladimir Putini uuesti ametisse kandideerimise vastu.

Ungari peaminister nõustus täitma EL-i nõudmised haridusseaduse suhtes

29.04.17 ... Ungari peaminister Viktor Orbán lubas kiiresti täita Euroopa Liidu nõudmised seoses vastuolulise haridusseadusega, teatas Euroopa Rahvapartei (EPP) laupäeval.

Põhja-Korea tegi taas raketikatsetuse Uuendatud 14:40

29.04.17 ... Põhja-Korea tulistas laupäeva hommikul Pyongyangist põhjas välja ballistilise raketi, teatas uudisteagentuur Yonhap.

Moskva: Vene-USA suhete normaliseerimine on olnud seni üsna keeruline

29.04.17 ... USA presidendi Donald Trumpi esimesed sada päeva ametis ei ole viinud Venemaa ja USA suhete edasisele halvenemisele, kuid kahepoolsete suhete normaliseerimisel ei ole ette näidata kuigi palju positiivseid samme, märkis Vene välisministeerium laupäeval.

Välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks (4)

29.04.17 ... ERR-i uudisteportaali välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks.

USA senat kiitis heaks nädala pikkuse valitsuse lisarahastuse

28.04.17 ... USA senat kiitis reedel ühehäälselt heaks lisarahastuse eelnõu, tagamaks valitsuse töö jätkumise nädala võrra, sealhulgas ka Donald Trumpi presidentuuri 100. päeval.

Egiptust külastav paavst kutsus inimõiguste tingimusteta austamisele

28.04.17 ... Paavst Franciscus kutsus reedel inimõiguste tingimusteta austamisele, kohtudes Kairos Egiptuse riigipea Abdel Fattah al-Sisiga.

ERR USA-s: valijate sõnul on Trump vähemalt üritanud lubadusi täide viia

28.04.17 ... Laupäeval saab Donald Trumpil täis sada päeva USA presidendina ning valijate arvates on ta vaatamata mõnele tagasilöögile vähemalt üritanud kampaanialubadusi ellu viia. Presidendi kõige suuremaks võiduks peetakse Neil Gorsuchi kinnitamist USA ülemkohtu kohtunikuks.

Türgis tahavad Antalya võimud alkoholi tarbimist piirata

28.04.17 ... Türgis kavatsevad Antalya provintsi võimud piirata alkohoolsete jookide tarbimist avalikes kohtades. Provintsi samanimeline pealinn on aga riigi üks peamisi turismikeskusi ning seetõttu on valdkonna spetsialistid mures võimaliku majandusliku mõju pärast. Samuti kahtlustab Türgi sekulaarsem elanikkond, et tegu on ühe märgiga, kuidas islamistlike juurtega võimupartei riiki konservatiivsemas suunas juhatab.

Mikser: EL-i ja Suurbritannia suhetes tuleb lähtuda ühistest väärtustest

28.04.17 ... Välisminister Sven Mikser ütles, et Euroopa Liidu ja Suurbritannia suhete kujundamisel tuleb lähtuda ühistest väärtustest ja kodanike heaolust.

Montenegro parlament ratifitseeris NATO-ga liitumise leppe Uuendatud 17:54

28.04.17 ... Montenegro parlament ratifitseeris reedel NATO-ga liitumise leppe, millega astub riik sammu lähemale alliansi 29. liikmeks saamisele.

Soul: THAAD-i kulu tasumine kuulub USA-le Uuendatud 17:18

28.04.17 ... Soul ei aktsepteeri USA presidendi seisukohta, et Lõuna-Korea peaks tasuma riiki toimetatud USA raketitõrjesüsteemi THAAD paigutamise ja käigushoidmise kulud, sest lepete alusel peab seda tegema Washington.

ENPA asus oma presidenti kõrvaldama Uuendatud 17:17

28.04.17 ... Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) büroo avaldas reedel umbusaldust korruptsioonisüüdistuste alla sattunud ENPA presidendile Pedro Agramuntile.

Protestijad tungisid Makedoonia parlamenti, parteijuht sai vigastada Uuendatud 17:13

28.04.17 ... Sadakond inimest sai vigastada, kui raevunud meeleavaldajad tungisid neljapäeval Makedoonia parlamenti. Vigastatute hulgas on ka sotsiaaldemokraatide juht Zoran Zaev ning veel kolm poliitikut.

Trump: suur konflikt Põhja-Koreaga on võimalik

28.04.17 ... USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et suur konflikt Põhja-Koreaga on võimalik, kuid ta eelistab lahendada tekkinud pingeid diplomaatilisel teel.

Meedia: Iisrael on lennukit F-35 kasutanud Süürias Vene relvastuse vastu

28.04.17 ... Prantsuse meedia kirjutab oma kodumaa luureallikatele viidates, et Iisrael on juba kasutanud USA-lt saadud moodsaid sõjalennukeid F-35 Süürias, kus õhutõrjet pakuvad lisaks valitsusvägedele ka Venemaa relvajõud. Mõlemal juhul tehakse seda moodsa Venemaa sõjatehnika abil.

United Airlines ja vägivalla ohvriks sattunud reisija leppisid ära

28.04.17 ... Lennufirma United Airlines ja turvameeskonna poolt vägivaldse kohtlemise osaks langenud reisija David Dao jõudsid avalikkuse tähelepanu pälvinud intsidendi asjus "sõbralikule kokkuleppele", teatasid mehe advokaadid neljapäeval.

Merkel kohtub teisipäeval Sotšis Putiniga

28.04.17 ... Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kohtub teisipäeval Sotšis Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Eksperdid ootavad Soome valitsuselt jõulisemaid reformiplaane

28.04.17 ... Soome valitsuskoalitsioon tunnistas vahekokkuvõttes, et ei ole oma eesmärke saavutanud. Majandusasjatundjate hinnangul ei aita ka välja kuulutatud reformidest, et vähendada riigi võlakoormust ja suurendada tööhõivet.

Video: Barõšnikov sai Läti passi ning pidas lätikeelse kõne

28.04.17 ... Maailmakuulus balletitantsija ja näitleja Mihhail Barõšnikovist sai neljapäeva õhtupoolikul ametlikult Läti kodanikuks.

Leedu seimi liige Steponavičius sai korruptsioonikahtlustuse Uuendatud 13:37

28.04.17 ... Leedu Liberaalse Liikumise rahvasaadik Gintaras Steponavičiu sai kahtlustuse poliitilises korruptsioonis, teatas erijuurdlusteenistus STT reedel.

Le Peni järeltulijaks peetud poliitikust ei saa siiski Rahvusrinde juhti

28.04.17 ... Jean-François Jalkh ei saagi Rahvusrinde ajutiseks juhiks, sest avalikkuse ette jõudsid vanad intervjuud, kus ta seadis kahtluse alla mitmeid holokausti ja Natsi-Saksamaad puudutavaid teemasid.

Venemaal on opositsioon enne meeleavaldusi taas rünnakute alla sattunud

28.04.17 ... Moskvas otsis politsei läbi kodanikeühenduse Avatud Venemaa peakontori. Neljapäeval aga rünnati opositsiooniliider Aleksei Navalnõid taas briljantrohelisega ning seekord visati talle kemikaali näkku nii, et üks tema silm sai viga ning tal tuli seetõttu ka natuke aega haiglas viibida.

Stockholmi terrorirünnakus hukkunute arv tõusis

28.04.17 ... Rootsi politsei teatel on aprilli alguses toimunud Stockholmi terrorirünnakus hukkunute arv tõusnud - üks vigastada saanutest suri reede hommikul haiglas.

EL-i liidrid panevad laupäeval paika Brexiti-kõneluste suunised Uuendatud 11:35

28.04.17 ... Euroopa Liidu liidrid kogunevad laupäeval Brüsselisse erakorralisele Ülemkogule, et kinnitada suunised liidu läbirääkijatele lahkumiskõnelusteks Suurbritanniaga (Brexit).

Leedu president: e-hääletamine ei ole turvaline

28.04.17 ... Leedu president Dalia Grybauskaitė on seisukohal, et e-hääletamine ei suuda tagada konfidentsiaalsust ja turvalisust, vahendas presidendi pressiteenistus BNS-ile.

Venemaa mõistis Damaskuse lennujaama õhurünnaku hukka

28.04.17 ... Venemaa mõistis hukka neljapäevase õhurünnaku Süüria sõjaväerajatistele Damaskuse rahvusvahelise lennujaama lähedal.

Assad: Süüria ostab Venemaalt selle uusima õhutõrje raketisüsteemi

28.04.17 ... President Bashar al-Assad ütles neljapäeval, et Süüria valitsus peab liitlase Moskvaga kõnelusi Vene uusima õhutõrje raketisüsteemi ostmiseks, et tõrjuda Iisraeli ja USA rünnakuid.

Saksa parlament kiitis heaks osalise burkakeelu

28.04.17 ... Saksa seadusandjad kiitsid neljapäeval heaks tervet nägu katva islamiloori burka osalise keelu, mis puudutab tööülesandeid täitvaid riigiametnikke.

Türgi valimiskomisjon kuulutas põhiseadusmuudatused vastuvõetuks

27.04.17 ... Türgi valimiskomisjon avaldas neljapäeval presidendivõimu suurendamise üle peetud referendumi ametlikud tulemused, mis näitavad president Recep Tayyip Erdoğani jah-leeri nappi võitu, ja kuulutas põhiseadusmuudatused vastuvõetuks.

Briti peaminister süüdistas EL-i liikmesriike Londoni vastu koondumises

27.04.17 ... Briti peaminister Theresa May süüdistas neljapäeva õhtul teisi EL-i liikmesmaid Suurbritannia vastu koondumises pärast seda, kui Saksa kantsler Angela Merkel oli kutsunud britte liidust lahkumisega seoses illusioonidest vabanema.

Mogherini: Euroopa kaitsekoostöö hoogustub

27.04.17 ... Euroopa Liidu kaitsealane integratsioon on edenenud kiiremini kui muudes valdkondades - EL-i välispoliitikajuhi Federica Mogherini sõnul on sel aastal koostöö hoogustamiseks langetatud mitmeid võtmetähtsusega otsuseid.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs