Välismaa

Scaramucci sarjas räigelt oma kolleege Valges Majas

28.07.17 ... Valge Maja uus kommunikatsioonijuht Anthony Scaramucci sarjas usutluses New Yorkerile räigete väljenditega oma kolleege, president Donald Trumpi peastrateegi Steve Bannonit ja Valge Maja personaliülemat Reince Priebust.

Läti seim kinnitas oligarhide kaasuse uurimise komisjoni

28.07.17 ... Läti seim kinnitas neljapäeval oligarhide kaasusena tuntud skandaali uurimise komisjoni.

USA senat kinnitas sanktsioonid Venemaale, Iraanile ja Põhja-Koreale

28.07.17 ... USA senat kiitis neljapäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu.

Hillary Clinton avaldab presidendivalimistest raamatu

28.07.17 ... USA eelmise aasta presidendivalimised kaotanud Hillary Clinton kavatseb sügisel ilmuvas raamatus rääkida, mis kampaania ajal "tõeliselt" toimus, teatasid neljapäeval kirjastajad.

USA toob Venezuelast ära diplomaatide pered

28.07.17 ... Ühendriikide välisministeerium andis neljapäeval käsu diplomaatide pereliikmete lahkumiseks Venezuela pealinnas Caracases asuvast USA saatkonnast.

Venezuela keelas valimistevastased meelavaldused Uuendatud 23:15

27.07.17 ... Venezuela keelas neljapäeval valimistevastased meeleavaldused ja reedel tänavatele tulevad meeleavaldajad võivad saada kuni kümneaastase vanglakaristuse, ähvardas siseminister Nestor Reverol.

USA nimetas Iraani raketikatsetust provokatsiooniks

27.07.17 ... USA nimetas neljapäeval Iraani raketikatsetust provokatsiooniks, mis paistab olevat ÜRO resolutsioonide rikkumine ja õõnestab regiooni stabiilsust.

Al-Qaeda teatas esmakordselt avalikult Kashmiris tegutsemisest

27.07.17 ... Terrorivõrgustik Al-Qaeda teatas neljapäeval esmakordselt avalikult, et on aktiivne Pakistani ja India vaidlustatud Kashmiris.

Prantsusmaa loob Liibüasse asüülitaotlejate keskused Uuendatud 21:31

27.07.17 ... Prantsusmaa rajab "sel suvel" Aafrika põhjarannikul Liibüas menetluskeskused asüülitaotlejatele, kes kavatsevad minna üle Vahemere Euroopasse, teatas Prantsuse president neljapäeval.

Dunford: USA sõjaväe transsooliste poliitika püsib hetkel muutumatuna

27.07.17 ... USA sõjaväe kõrgeim ohvitser andis sõjaväe harude juhtidele neljapäeval korralduse lubada transsoolistel töötada sõjaväes, kuniks president pole selle keelustamiseks esitanud ametlikku korraldust ja kaitseminister pole välja andnud samasisulist juhist.

Templimäel puhkesid Iisraeli üksuste ja palestiinlaste kokkupõrked

27.07.17 ... Jeruusalemmas Haram al-Sharifi templikompleksis puhkesid neljapäeval kokkupõrked Iisraeli politsei ja palestiinlaste vahel, ütles AFP korrespondent.

Soome "alternatiivmeedia" portaal MV-Lehti on veebist kadunud

27.07.17 ... Soome "alternatiivmeedia" portaal MV-Lehti on internetist kadunud ning samuti ei ole enam aktiivne portaali Facebooki-konto.

Putin saabus Soome iseseisvuse juubelit tähistama Uuendatud 18:05

27.07.17 ... Neljapäeval külastab Soomet Venemaa president Vladimir Putin. Ametlikult on visiidi teemaks Soome iseseisvuse 100. aastapäev, kuid Vene riigipea vestles oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga ka muudel teemadel.

Demokraadid tahavad näha Obamacare'i tühistamise lõplikku eelnõud

27.07.17 ... USA demokraadid ei esita Obamacare'i tühistamise ja asendamise eelnõule rohkem muudatusi enne, kui nad pole näinud selle lõplikku versiooni.

Türgi peaminister kohtus riigis tegutsevate Saksa firmade esindajatega

27.07.17 ... Türgi peaminister Binali Yıldırım kohtus neljapäeval riigis tegutseva 19 Saksa ettevõtte esindajatega ning kinnitas, et firmad pole seotud ühegi uurimisega.

Iisrael eemaldas Jeruusalemma pühapaigast veel turvarajatisi Uuendatud 15:03

27.07.17 ... Iisrael eemaldas ööl vastu neljapäeva Jeruusalemma pühapaigast veel turvarajatisi, teatas sündmuskohalt uudisteagentuuri AFP ajakirjanik.

USA politsei pidas kinni matšeetega relvastatud ühekäelise "klouni"

27.07.17 ... USA-s Maine'i osariigis võtsid politseinikud kinni ühekäelise mehe, kes oli purjus ja kandis klounikostüümi ning oli lisaks sellele veel ka matšeetega relvastatud.

Rootsi valitsusest lahkub andmelekkeskandaali tõttu kaks ministrit Uuendatud 13:49

27.07.17 ... Rootsi peaminister Stefan Löfven teatas neljapäeval, et ametist astub tagasi kaks ministrit, keda opositsioon süüdistas seoses hiljuti lahvatanud andmelekkeskandaaliga. Samuti umbusaldajate sihtmärgiks olnud kaitseminister siiski jätkab valitsuses.

Poola prokuratuur kutsus Tuski Smolenski lennuõnnetuse asjus ülekuulamisele

27.07.17 ... Poola prokuratuur kutsus ülekuulamisele Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja ja Poola endise peaministri Donald Tuski, teatas TVN 24 neljapäeval.

Meis kõigis on tulnukat: pool Linnutee ainest on teistest galaktikatest

27.07.17 ... "Me kõik oleme tehtud tähetolmust," teadis öelda juba Carl Sagan. Värske uurimuse valguse oleks aga paslik lisada, et me oleme ka kõik vähemal või rohkemal määral tulnukad. Ligi pool Linnuteel leiduvast ainest on jõudnud meist miljonite valgusaastate kaugusel asuvatest galaktikatest, näitavad üksikasjalikud arvutisimulatsioonid.

USA rahvasaadiku abi jäi vahele finantspettusega ning üritas põgeneda

27.07.17 ... USA demokraadist esindajatekoja liikme Debbie Wasserman Schultzi abi peeti võimude poolt kinni, kui ta riigist põgeneda üritas, ning nüüd süüdistatakse meest finantspettuses.

Lääneriikide meeste viljakus väheneb ehmatavalt kiiresti – tulevik on tume

27.07.17 ... Lääneriikides elavate meeste spermide arvukus on langenud viimase 40 aastaga enam kui kaks korda, järeldab sadade eelnevate tööde tulemused kokku võtnud teadlasrühm. Kuigi meeste keskmine spermatosoidide hulk jääb endiselt normi piiridesse, tuleks teadlaste hinnangul võtta seda kui häirekella.

USA president arutas lähikondlastega uue justiitsministri määramist

27.07.17 ... Ajalehe Washington Post väitel on USA president Donald Trump viimastel päevadel lähikondlastega arutanud võimalusi nimetada uus justiitsminister senati nädalase puhkepausi ajal, kui praegune justiitsminister Jeff Sessions peaks ametist lahkuma.

Malis kukkus alla Saksa sõjaväe helikopter, hukkus kaks lendurit Uuendatud 06:06

26.07.17 ... Mali põhjaosas kukkus kolmapäeval alla ÜRO helikopter, mis teenindas riigis baseeruvaid rahuvalvejõude ja mõlemad Saksamaa päritolu lendurid said surma, teatasid kolmapäeval võimuesindajad ja ÜRO ametnikud.

USA kehtestas sanktsioonid 13 Venezuela ametnikule

26.07.17 ... USA kehtestas kolmapäeval sanktsioonid 13 praegusele ja endisele Venezuela kõrgele ametnikule, suurendades survet president Nicolas Madurole, et ta loobuks plaanist korraldada uut põhiseadust koostava assamblee valimised sel pühapäeval.

Eestlased on Lätis kohalike kõrval ühed suuremad kiiruseületajad

26.07.17 ... Läti teedele ja tänavatele paigaldatakse järjest uusi kiiruskaameraid, et ohjeldada kihutajaid. Eestlased on lätlaste kõrval lõunanaabrite juures ühed suuremad liikluseeskirjade rikkujad, näitab Läti politsei statistika.

Saakašvili jäi ilma ka Ukraina kodakondsusest

26.07.17 ... Endine Gruusia president ja Odessa kuberner Mihheil Saakašvili on jäänud ilma mõlemast kodakondsusest - nii Ukraina kui ka Gruusia omast.

Liibüa palus inimkaubandusega võitlemiseks Itaalialt abi

26.07.17 ... Liibüa ajutine valitsus palus Itaalialt abi, et võidelda inimkabandusega Vahemerel.

Esindajatekoda kiitis heaks sanktsioonid Vene, Iraani ja Põhja-Korea vastu Uuendatud 18:54

26.07.17 ... USA kongressi esindajatekoda kiitis teisipäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu.

EL väljendas muret USA Venemaa-vastaste sanktsioonide pärast Uuendatud 17:38

26.07.17 ... Euroopa Liit väljendas kolmapäeval sügavat muret USA esindajatekojas heakskiidu saanud Venemaa-sanktsioonide pärast.

Lõuna-Aafrika poiss seljatas HIV-i, Eesti teadlased kahtlevad

26.07.17 ... Teateid selle kohta, et imikute varane antiretroviiruse ravi võib aastateks edasi lükata HI-viiruse paljunemist kehas, on tulnud viimase kaheksa aasta jooksul paaril korral. Rahvusvahelisel AIDS-i Ühingu aastakonverentsil esitleti nüüdseks kolmandat sellise ravi juhtumit. Eesti teadlased on selle leiu suhtes skeptilised ning usuvad jätkuvalt, et HIV-i ei ole maailmas veel keegi päriselt seljatanud.

Trump: transsoolised ei saa USA armees teenida

26.07.17 ... USA president Donald Trump teatas Twitteris, et transsoolised inimesed ei saa mingil moel sõjaväes teenida.

Kossatšov: Venemaa peab vastama USA uutele sanktsioonidele Uuendatud 16:26

26.07.17 ... USA esindajatekoja hääletus Venemaale kehtestatavate sanktsioonide üle näitas, et suhete parandamist ei tule ning Moskva peab valmistama ette USA-le "valusa" vastuse, ütles Venemaa ülemkoja väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov.

Fotod: Prantsusmaal evakueeriti maastikupõlengute tõttu kümme tuhat inimest

26.07.17 ... Prantsusmaa kaguosas lõõmavate maastikupõlengute tõttu evakueeriti kolmapäeva öö jooksul kümme tuhat inimest, teatasid ametnikud.

Sissevaade | Kes on Eestit väisav USA asepresident Mike Pence?

26.07.17 ... Ta on raadiosaate juht, Iiri immigrandi lapselaps, suitsetamise kahjulikkuse eitaja, iseloomutu ja ohutu tasakaal Trumpile, osaliselt abordi keelaja, "kristlane, konservatiiv ja vabariiklane". Kui Donald Trump umbes aasta tagasi kinnitas, et Michael Richard ’Mike’ Pence on tema asepresidendikandidaat, oli USA nõutu. Peale selle, et Indiana kuberner padukonservatiivsete muudatustega palju meedia tähelepanu suutis tõmmata, ei ole ta Washingtonis eduga silma paistnud. Nüüd otsustab ta 45. USA presidendi kõrval maailmapoliitika ja NATO-s käitumise üle.

EK on valmis peatama ülemkohtunike tagandamisel Poola hääletusõigused Uuendatud 14:58

26.07.17 ... Euroopa Komisjon on valmis "viivitamatult" astuma samme Poola hääletusõiguste peatamiseks, kui Varssavi tagandab ülemkohtu kohtunikud, ütles komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans kolmapäeval.

Kohus: Austria, Sloveenia võisid deporteerida asüülitaotlejaid

26.07.17 ... Euroopa Kohus toetas kolmapäeval Austria ja Sloveenia võimude otsust saata Dublini konventsioonile tuginevalt asüülitaotlejad tagasi Euroopa Liidu liikmesriiki Horvaatiasse 2015. aasta migratsioonikriisi ajal.

Kohus: Hamas võib jääda EL-i terrorirühmituste nimistusse

26.07.17 ... Euroopa Liidu kõrgeim kohus jättis kolmapäeval jõusse EL-i otsuse kanda islamiliikumine Hamas terrorirühmituste nimistusse.

EL kaalub Poolale kohtureformi tõttu sanktsioonide kehtestamist

26.07.17 ... Euroopa Liit arutab kolmapäeval, kas kehtestada sanktsioone Poola valitsusele katse eest suurendada poliitilist kontrolli riigi kohtuvõimu üle.

Obamacare'i tühistamine kukkus USA senatis läbi Uuendatud 06:27

25.07.17 ... USA senatis kukkus läbi vabariiklaste kava tühistada Barack Obama tervishoiureformid.

Austraalia kardinal astub Melbourne'is kohtu ette

26.07.17 ... Vatikani rahandusjuht kardinal George Pell saabus kolmapäeval esmakordselt Austraalia kohtu ette, kus tal tuleb vastust anda süüdistustele seksuaalses ahistamises.

Šveitsi politsei vahistas mootorsaerünnaku arvatava toimepanija

25.07.17 ... Šveitsi politsei tabas teisipäeval ja vahistas mehe, keda kahtlustatakse büroohoones toime pandud mootorsaerünnakus, milles sai viga mitu inimest, vahendas kohalik meedia.

USA: Põhja-Korea näib valmistuvat uueks raketikatsetuseks

25.07.17 ... Ühendriikide sõjavägi on täheldanud märke sellest, et Põhja-Korea valmistub uueks raketikatsetuseks, USA kaitseametnikud peavad võimalikuks, et tegemist on madritevahelise ballistilise raketiga.

Fotod: Indias sai majavaringus surma vähemalt kaheksa inimest

25.07.17 ... Indias Mumbais sai neljakorruselise elumaja kokkuvarisemise tagajärjel surma vähemalt kaheksa ja vigastada paarkümmend inimest.

EL pikendas Vahemerel toimuvat operatsiooni Sophia 2018. aasta lõpuni

25.07.17 ... Euroopa Liidu liikmesriigid pikendasid teisipäeval 2018. aasta lõpuni Vahemere keskosas toimuvat inimsmugeldamise vastast operatsiooni Sophia ja laiendasid selle mandaati.

Amnesty nõuab EL-ilt surve avaldamist Türgile

25.07.17 ... Inimõigusorganisatsioon Amnesty International nõuab, et Euroopa Liit avaldaks survet Türgile, et vabastada kümme organisatsiooni liiget, keda kahtlustatakse terrorismi toetamises.

Tuntud prantsuse filosoof hukkus uppumisohtu sattunud lapsi päästes

25.07.17 ... Reedel hukkus Saint-Tropez' kuurortlinna lähistel Pampelonne'i rannas tuntud prantsuse filosoof ja psühhoanalüütik Anne Dufourmantelle, kes oli läinud päästma kaht uppumisohtu sattunud last.

Trump jätkas Sessionsi kritiseerimist ja süüdistas ka Ukrainat Uuendatud 18:39

25.07.17 ... USA president Donald Trump jätkas teisipäeval justiitsminister Jeff Sessionsi kritiseerimist ning suunas süüdistava sõrme ka Ukraina poole.

Putini visiidi eel on Soome saabunud palju Vene ametnikke ja varustust

25.07.17 ... Esmaspäeva õhtul saabus Lappeenranta lennuväljale Venemaa õhuväe transpordilennuk Il-76, mis toimetas kohale ametnikke ja suure hulga varustust, mis on vajalik president Vladimir Putini neljapäevase Soome visiidi jaoks.

Prantsusmaa palus maastikupõlengute kustutamiseks naaberriikidelt abi

25.07.17 ... Prantsusmaa palus oma Euroopa Liidu naaberriikidelt rohkem abi riigis lõõmavate maastikupõlengute kustutamiseks.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.