Välismaa

Seitse sai vigastada teises autorünnakus Kataloonias Uuendatud 06:04

18.08.17 ... Kuus tsiviilisikut ja üks politseinik said viga, kui auto Kataloonia mereäärses kuurordis reede esimestel tundidel rahva sekka sõitis, teatas piirkonna valitsus mõned tunnid pärast 13 inimese elu nõudnud sarnast rünnaku Barcelonas.

Barcelona terrorirünnakus hukkus 13 ja sai viga vähemalt 80 inimest Uuendatud 05:25

17.08.17 ... Hispaanias Barcelona kesklinnas leidis neljapäeval aset juhtum, mille käigus sõitis kaubik tänaval kõndinud rahva sekka. Politsei kinnitusel on hukkunuid ja vigastatuid. Kaks rünnakus kahtlustatavat on arreteeritud.

Hongkongis mõisteti vihmavarjuliikumise aktivistid vangi

17.08.17 ... Hongkongis mõisteti vangi kolm noort demokraatiaaktivisti. Alex Chow, Nathan Law ja Joshua Wang juhtisid nõndanimetatud vihmavarjuliikumist.

Malala Yousafzai asub õppima Oxfordi Ülikooli

17.08.17 ... Nobeli rahupreemia noorim laureaat Malala Yousafzai asub õppima Oxfordi Ülikooli. Tal on plaanis õppida filosoofiat, politoloogiat ja majandust.

Charlottesville'is mälestati protestide käigus hukkunud naist

17.08.17 ... Sajad inimesed kogunesid USA Charlottesville'i kesklinna, et mälestada Heather Heyerit, kes nädalavahetusel paremäärmuslastest protestijate ja vastumeeleavaldajate kokkupõrkes surma sai.

Navalnõi võttis uues videos vaatluse alla Peskovi poja luksusliku eluviisi

17.08.17 ... Venemaa võimuringkondade korruptsiooni paljastav opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi on saanud valmis järjekordse värvika videoklipi, kus seekord võetakse ette Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi poja luksuslik eluviis.

Belgia annab Pariisi rünnakutes kahtlustatava kohtu alla

17.08.17 ... Belgia annab Pariisi terrorirünnakutes kahtlustatava Salah Abdeslami ja veel ühe mehe eelmisel aastal Belgia politseiga tekkinud tulevahetuse asjus kohtu alla, ütles prokuratuur neljapäeval.

Bannoni sõnul on etnonatsionalistidest äärmuslased "kamp kloune"

17.08.17 ... Valge Maja poliitikastrateeg Steve Bannon andis intervjuu suhteliselt väiksele liberaalsele ajakirjale The American Prospect, kus tegi mitmeid avaldusi, mis on mõnevõrra vastuolus president Donald Trumpi väljaütlemistega või erinevad seisukohtadest, mida USA meedia on talle varem omistanud.

PEW uuring: Venemaad näeb ohuna ligi kolmandik maailma elanikest

17.08.17 ... Maailmas keskmiselt usub ainult veerand inimestest, et Vene presidendi Vladimir Putini tegevus rahvusvahelisel areenil on õige, kuid samas näeb Venemaad ohuna oma riigile siiski ainult pisut alla kolmandiku vastanutest, selgub uuringufirma Pew korraldatud küsitlusest 37 eri maailmajagudes asuvas riigis.

Niinistö läheb augusti lõpus Washingtoni Trumpiga kohtuma

17.08.17 ... Soome president Sauli Niinistö reisib augusti lõpus Washingtoni, kus kohtub ka oma kolleegi Donald Trumpiga, teatasid Yle ja STT.

Venezuela vanglas sai reidi tagajärjel surma rohkem kui 35 vangi

17.08.17 ... Venezuela Amazonase osariigi kuberneri Liborio Guarulla sõnul sai vähemalt 35 vangi surma, kui riigi julgeolekujõud Puerto Ayacucho vanglas öise reidi korraldasid.

Soome rohelised tõusid populaarsuse edetabelis teisele kohale

17.08.17 ... Soome rahvusringhäälingu Yle poolt tellitud uuringu kohaselt on rohelised tõusnud erakondade populaarsuse edetabelis teisele kohale. Esikohta on aga kindlustanud paremtsentristlik Koonderakond.

Lõuna-Korea presidendi sõnul ei tule poolsaarel mingisugust sõda Uuendatud 07:52

17.08.17 ... Lõuna-Korea president Moon Jae-in kinnitas neljapäeval, et hoolimata kogunenud pingetest põhjanaabriga ei tule Korea poolsaarel mingisugust sõda.

Guatemala haiglas sai tulistamises surma seitse inimest

17.08.17 ... Guatemala ühes suurimas haiglas sai kolmapäeval puhkenud tulistamises surma seitse ja haavata 12 inimest, teatasid võimuesindajad.  

Valge Maja kommunikatsioonijuhi kohuseid asub täitma Hope Hicks

16.08.17 ... Valge Maja kommunikatsioonijuhi kohusetäitjaks nimetati 28-aastane Hope Hicks, teatas teiste seas telekanal CNN.

Šveits vabastas Moskva Panga eksjuhi külmutatud varad

16.08.17 ... Venemaal kelmuses ja omastamises süüdistatud Moskva Panga eksjuhile Andrei Borodinile kuuluvad sajad miljonid eurod vabastati, teatas Šveits kolmapäeval.

USA presidendi sõnul olid Charlottesville´is süüdi mõlemad pooled Uuendatud 18:57

16.08.17 ... USA president Donald Trump süüdistas teisipäeval vihaselt mõlemaid pooli Charlottesville´i vägivaldsetes sündmustes.

Uljukajev kohtus: süüdistused minu vastu on Setšini ja FSB provokatsioon Uuendatud 18:55

16.08.17 ... Venemaa endine majandusarenguminister Aleksei Uljukajev ütles kolmapäeval Moskvas kohtusaalis, et tema vastu esitatud süüdistused altkäemaksu võtmises on fabritseeritud.

Obama Charlottesville'i avaldusest sai Twitteri enimlaigitud säuts

16.08.17 ... USA ekspresidendi Barack Obama vastus USA-s Charlottesville'is toimunud vägivallale on Twitteris enimlaigitud säuts, teatas ettevõte kolmapäeval.

Ratas edastas Ankaras soovi, et Türgi püsiks Euroopa kursil

16.08.17 ... Peaminister Jüri Ratas kinnitas kolmapäeval Ankaras Türgi peaminister Binali Yıldırımile ja president Recep Tayyip Erdoğanile, et Eestile on Türgi oluline strateegiline partner, kelle Euroopa kursil püsimine on nii Eesti kui ka ülejäänud Euroopa Liidu soov.

Zimbabwe esileedi taotleb diplomaatilist puutumatust Uuendatud 18:10

16.08.17 ... Zimbabwe presidendi abikaasa Grace Mugabe, keda süüdistatakse 20-aastase modelli ründamises, taotleb diplomaatilist puutumatust, ütles Lõuna-Aafrika Vabariigi politsei kolmapäeval.

Briti valitsus tahab Brexiti järel Briti-Iiri ühise reisiala püsimist Uuendatud 16:09

16.08.17 ... Briti valitsus ütles kolmapäeval, et pärast Euroopa Liidust lahkulöömist 2019. aastal ei rakendata Põhja-Iiri ja Iirimaa vahel piiriposte ega elektroonilist kontrolli ning alles peab jääma Ühendkuningriiki ja Iirimaad hõlmav ühine reisiala.

Trump kiitis Kim Jong-uni Guami tulistamisega viivitamise eest

16.08.17 ... USA president Donald Trump kiitis kolmapäeval Twitteris Põhja-Korea liidrit Kim Jong-uni selle eest, et viimane loobus rakettide tulistamisest Vaikses ookeanias asuva ja USA-le kuuluva Guami saare lähistele.

Hiina politsei võttis krimikirjaniku neljas mõrvas kahtlustatuna vahi alla

16.08.17 ... Hiinas Anhui provintsis Nanlingi maakonnas võttis politsei vahi alla tuntud kriminaalromaanide autori Liu Yongbiao, keda kahtlustatakse neljas mõrvas.

Rootsi parlament kiitis heaks kaitsekulutuste tõstmise

16.08.17 ... Rootsi parlamendisaadikud kiitsid heaks riigi kaitse-eelarve suurendamise 2,7 miljardi Rootsi krooni (285 miljoni euro) võrra järgmisel kahel aastal, teatas Rootsi kaitseminister kolmapäeval.

Eksperdid ei usu, et Põhja-Korea raketimootoritel on seos Ukrainaga

16.08.17 ... USA luureametnikud ja mitmed eksperdid kahtlevad väites, mille kohaselt on Põhja-Korea viimase aja raketikatsetused olnud edukad tänu Ukrainast smugeldatud raketimootoritele.

Nigeeria põgenikelaagri terrorirünnakus hukkus ligi 30 inimest

16.08.17 ... Teisipäeval leidis Nigeeria kirdeosas aset terrorirünnak, mille tagajärjel hukkus 28 ja sai vigastada 82 inimest.

Valget põtra otsivad turistid on hakanud Rootsi abielupaari õuele tungima

16.08.17 ... Hiljuti tänu videole maailmas kuulsust kogunud Värmlandi lääni valge põder on osutunud nii populaarseks, et mujalt maailmast sõidab Rootsi ka loodushuvilisi, kes kõik piirkonnas haruldast looma otsivad. Loodusturistide hordid on aga osutunud nuhtluseks ühele abielupaarile, kelle aias valge põder armastab õunu söömas käia ning kuhu seetõttu on viimasel ajal sattunud uudistama üha rohkem võõraid.

Ajaleht: Mustal merel on tekkimas uus migratsioonikoridor

16.08.17 ... Ajaleht The Times kirjutab, et inimsmugeldajad on Mustal merel tekitamas üha jõulisemalt uut migratsioonikoridori, mis kulgeb Türgist üle Musta mere Bulgaariasse ja Rumeeniasse.

India ja Hiina sõdurite vahel toimus vaidlusalusel alal kokkupõrge

16.08.17 ... India ja Hiina sõdurite vahel toimus kokkupõrge vaidlusalusel Aksai Chini piirialal Tiibeti platool.

Türgi pikendas riigipüha kümnele päevale

15.08.17 ... Türgi valitsus pikendas teisipäeval järgmise nädala riigipüha kümnele päevale, et sellega muu hulgas anda hoogu turismisektorile, teatas asepeaminister Bekir Bozdag.

Läti järgmiseks suursaadikuks Venemaal saab Māris Riekstiņš

15.08.17 ... Läti järgmiseks suursaadikuks saab neljapäeval endine välisminister ja praegune välisministeeriumi peainspektor Māris Riekstiņš, selgus presidendi päevakorrast teisipäeval.

Kiiev: Põhja-Korea rakettide mootoreid tehti Venemaale

15.08.17 ... Ukraina kosmoseagentuur teatas teisipäeval, et Põhja-Korea rakettidel kasutatud mootoreid tehti Ukraina tehases, kuid ainult Venemaa tarbeks ja kosmoserakettidele.

Langenud puu tappis Madeiral 12 inimest Uuendatud 19:34

15.08.17 ... Portugalile kuuluval Madeira saarel sai surma vähemalt 12 inimest, kui saare lõunarannikul Funchali lähedal kiriku juures kasvanud 200-aastane tamm kukkus usupühaks kokku tulnud inimeste peale.

Zimbabwe esileedit süüdistatakse LAV-is kehalises väärkohtlemises

15.08.17 ... Lõuna-Aafrika Vabariigis naise ründamises süüdistatud Zimbabwe presidendi abikaasa asukoht on teadmata ning ta ei andnud end politseile üles, ütles politsei pressiesindaja teisipäeval.

Guami raadios anti valehäire vahetult toimuvast rünnakust

15.08.17 ... Kaks Guami raadiokanalit andsid teisipäeval ekslikult häire vahetult toimuvast rünnakust ajal, mil Põhja-Korea ähvardab tulistada Guami lähedale rakette.

Läti politsei pidas haarangus kinni 110 inimest Uuendatud 15:44

15.08.17 ... Läti politsei pidas esmaspäeval toimunud haarangus kinni Hiina elanikelt üle kahe miljoni euro väljapetmises kahtlustatud jõugu, ütles kriminaalpolitsei juht teisipäeval.

Ukraina peastaap uurib väidet SBU agendi kinnipidamisest Krimmis

15.08.17 ... Ukraina relvajõudude peastaap üritab saada kinnitust Vene Föderaalse Julgeolekuameti (FSB) väitele, et annekteeritud Krimmi poolsaarel peeti kinni Ukraina julgeolekuteenistuse SBU agent.

Iraagi armee valmistab ette järjekordset ISIS-e vastast suuroperatsiooni

15.08.17 ... Iraagi relvajõud on ette valmistamas järjekordset suuroperatsiooni äärmusrühmituse ISIS vastu.

KCNA: Põhja-Korea liider tutvus Guami raketirünnaku plaaniga Uuendatud 13:50

15.08.17 ... Põhja-Korea liider Kim Jong-un tutvus plaaniga tulistada rakette Guami lähedale, kus asuvad USA õhu- ja mereväebaas, teatas teisipäeval Pyongyangi riiklik meedia, lisades, et Kim esialgu selle kava täideviimisest siiski hoidub.

Stockholmi politsei juht andis end sisekontrollile üles

15.08.17 ... Stockholmi piirkondlik politseijuht Ulf Johansson andis end politsei sisekontrollile üles ja palus uurida oma e-kirjavahetuse pidamist.

Merkel on vastu põgenikekvootidest keelduvate riikide karistamisele

15.08.17 ... Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teatas, et ta on vastu plaanile siduda põgenike ümberpaigutamine Euroopa Liidu sees EL-i eelarvega. Sisuliselt andis Merkel sellega mõista, et ei pea põgenike ümberjagamise kohustuslikest kvootidest keelduvate liikmesriikide sanktsioonide abil karistamist õigeks.

Rouhani hoiatas, et Iraan võib tuumaleppest "tundide jooksul" loobuda

15.08.17 ... Iraani president Hassan Rouhani hoiatas teisipäeval, et Teheran võib suurriikide sõlmitud tuumaleppest taganeda "tundide jooksul", kui Ameerika Ühendriigid jätkavad uute sanktsioonide kehtestamist.

Scaramucci Colberti saates: kui see oleks minu teha, saaks Bannon kinga

15.08.17 ... Valge Maja endine ja lühiajaline kommunikatsioonijuht Anthony Scaramucci ütles esmaspäeva õhtul CBS-i telesaates "The Late Show with Stephen Colbert", et kui see oleks tema teha, siis vallandaks ta president Donald Trumpi administratsioonist esimesena poliitikastrateeg Steve Bannoni.

Soomes algas vedurijuhtide streik

15.08.17 ... Soomes leiab teisipäeval aset vedurijuhtide streik ning kõige rohkem mõjutab see liiklust Helsingi piirkonnas, kus on tavaliselt iga päev rongiga liiklemas umbes 200 000 inimest.

Kindral: Poola on USA maaväe jaoks heidutuse "kese" Euroopas

15.08.17 ... NATO liitlasest Poolast on saanud USA maaväe jaoks heidutuse "kese" Euroopas, ütles USA Euroopa maavägede juht kindral Ben Hodges Varssavis.

India haiglas suri nädalaga 85 last

15.08.17 ... Veel 25 last suri nädalavahetusel India põhjaosa haiglas, kus oli probleeme hapnikuvarudega, ühtekokku on nüüd samas haiglas surnud lühikese ajaga 85 lapspatsienti, teatasid võimud.

Pariisi lähistel rammis auto pitsarestorani, hukkus üks inimene Uuendatud 05:03

14.08.17 ... Esmaspäeva õhtul rammis Pariisi lähistel Seine-et-Marne'i departemangus Sept-Sorts'i linnas auto pitsarestorani. Politsei andmeil sai noor tüdruk surma ja veel neli inimest rängalt vigastada.

USA: Iraan lennutas Pärsia lahel drooni USA lennukikandja lähistel

14.08.17 ... Valgustiteta Iraani droon lendas ööl vastu esmaspäeva Pärsia lahel liikunud USA lennukikandja lähistele, kui see viis läbi "aktiivset lennuoperatsiooni", ütlesid USA ametnikud esmaspäeval.

Valge Maja ei ole palunud esitada sõjalisi plaane Venezuela suhtes

14.08.17 ... Valge Maja ei ole palunud esitada Pentagonil sõjalisi variante Venezuela osas, ütles kaitseministeeriumi ametnik esmaspäeval president Donald Trumpi läinudnädalasele avaldusele viidates.
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.