Välismaa

Trump avalikustab Kennedy mõrva salastatud toimikud

21.10.17 ... USA president Donald Trump teatas laupäeval, et annab loa John F. Kennedy mõrva salastatud toimikute avalikustamiseks.

Tšehhi parlamendivalimisi on võitmas ANO

21.10.17 ... Esialgsete tulemuste kohaselt on Tšehhi parlamendivalimiste võitjaks tõusmas parempopulistlik Rahulolematute Kodanike Algatusrühm ehk ANO.

ERR Barcelonas: meeleavaldajad on kindlad, et Madridiga dialoogi ei tule

21.10.17 ... Barcelona tänavatele kogunes laupäeval umbes 450 000 inimest, et protestida Hispaania valitsuse otsusele tagandada Kataloonia regionaalvalitsus ja korraldada uued kohalikud valimised.

Malta pakub tuntud blogija mõrvarini viiva info eest miljon eurot

21.10.17 ... Malta valitsus teatas laupäeval, et on valmis maksma miljon eurot ja andma täieliku kaitse inimesele, kelle informatsioon viib autopommiplahvatuses hukkunud tuntud blogija Daphne Caruana Galizia tapjani.

Egiptuses sai haarangus mässulistele surma 55 politseinikku

21.10.17 ... Egiptuses Kairo lähedal sai islamistidele korraldatud haarangu ajal puhkenud tulevahetuses surma 55 politseinikku, teatasid julgeolekuametnikud.

Politsei vahistas Müncheni pussitamises kahtlustatava

21.10.17 ... Müncheni politsei vahistas mehe, keda kahtlustatakse nelja inimese pussitamises laupäeva hommikul.

Madrid tahab Kataloonias valimisi ja tagandada regionaalvalitsuse

21.10.17 ... Hispaania valitsus tahab, et parlamendi ülemkoda annaks talle otsevolitused Kataloonia regionaalvalitsuse tagandamiseks ja seal ennetähtaegsete valimiste korraldamiseks lähema poole aasta jooksul, ütles peaminister Mariano Rajoy laupäeval.

Tamperes korraldasid neonatsid meeleavalduse

21.10.17 ... Soomes Tamperes toimus laupäeval 200 neonatsi osalusel meeleavaldus ning samas toimus ka nö vastumeeleavaldus umbes 400 osavõtjaga.

Tšehhi valimised on võimule toomas miljardärist populisti

21.10.17 ... Tšehhi laupäeval lõppevad üldvalimised on tugevdamas eurovastaseid ja toomas võimule Tšehhi Trumpiks ristitud miljardärist populisti liikumise ANO juhti Andrej Babist.

Välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks (29)

21.10.17 ... ERR-i uudisteportaali välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks.

Poolas toimus ostukeskuses noarünnak, üks inimene hukkus

20.10.17 ... Poolas ründas kaubanduskeskuses noaga relvastatud mees külastajaid. Üks inimene hukkus ja mitmed said vigastada.

NATO tippkohtumine toimub 11.-12. juulil

20.10.17 ... NATO eelseisev tippkohtumine toimub 11.-12. juulil, teatas allianss reedel.

ERR Brüsselis: Euroopa juhid ootavad Suurbritannialt tagatisi

20.10.17 ... Reedel kohtunud Euroopa juhid leidsid, et Brexiti kõnelustes saab parimal juhul jõuda kokkuleppele detsembriks, kuid selleks on vaja Suurbritannial leppida esmalt kokku rahaliste kohustuste osas. Neljapäevasel õhtusöögil oli arutlusel liitumiskõneluste peatamine Türgiga, kuid inimõiguste rikkumistest hoolimata pole selleks riigipeade seas piisavat üksmeelt.

Tšehhi parlamendivalimised tõotavad võitu miljardärist populistile

20.10.17 ... Tšehhis algasid reedel kahepäevased valimised, mis tõotavad lüüasaamist traditsioonilistele erakondadele ja Euroopa Liidust tulevatele korraldustele ning võitu miljardärist populistile ja euroskeptilistele parteidele.

Rajoy lubas laupäeval avaldada Kataloonia ülevõtmise meetmed

20.10.17 ... Hispaania peaminister Mariano Rajoy ütles, et valitsus teeb laupäeval teatavaks opositsiooniga kokku lepitud meetmed, mida kavatsetakse rakendada Kataloonia autonoomia peatamiseks.

Putin: me ei muretse NATO kohaloleku suurenemise pärast meie piiridel

19.10.17 ... Moskva ei muretse NATO sõjalise kohaloleku suurenemise pärast Vene piiride lähedal, väitis Vene president Vladimir Putin neljapäeval.

USA nõuab Facebookilt edaspidi poliitreklaamide ostjate avalikustamist

20.10.17 ... USA kongressi liikmed tutvustasid eelnõu, mille vastuvõtmisel oleks Venemaal tulevikus keerulisem salaja sekkuda USA presidendivalimistesse, sest sotsiaalmeediaettevõtted peaksid avalikustama poliitiliste reklaamide ostjad.

Soini Vene lehele: Soome ei karda Venemaad, kuid ei välista NATO-t

20.10.17 ... Venemaa ei kujuta endast Soome jaoks ohtu, kuid sellest hoolimata ei välista see põhjamaa tulevikus liitumist NATO-ga, ütles Soome välisminister Timo Soini reedel Vene ajalehes Kommersant ilmunud usutluses.

Tarantino kahetseb: teadsin Weinsteini tegudest

20.10.17 ... Tuntud filmilavastaja Quentin Tarantino sõnul on ta aastakümneid teadnud Hollywoodi produtsendi Harvey Weinsteini väidetavatest seksuaalse väärkohtlemise juhtudest.

ERR Brüsselis: Ülemkogu soovib geoblokeeringu kadumist aasta lõpuks

19.10.17 ... Neljapäeval toimunud Euroopa Ülemkogul otsustasid Euroopa riigipead ja valitsusjuhid, et seni läbirääkimistesse takerdunud geoblokeeringu kaotamine peab lõpule jõudma veel sel aastal ning digiettevõtteid tuleb hakata maksustama ülemaailmses koostöös.

Hispaania valitsusel on kavas Kataloonia autonoomia peatada

19.10.17 ... Kataloonia regionaalvalitsuse president Carles Puigdemont teatas neljapäeval Hispaania valitsusele edastatud kirjas, et piirkonna parlament võib hääletada ja ametlikult välja kuulutada iseseisvuse, kui Madrid ei tule vastu Barcelona soovile läbi rääkida. Hispaania valitsus teatas seepeale, et alates laupäevast rakendatakse põhiseaduse sätet, mis lubab Kataloonia poliitilise autonoomia peatamist.

Peskov: Kreml ei ole seotud Sobtšaki otsusega presidendiks pürgida

19.10.17 ... Venemaa presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles neljapäeval, et ta ei viibinud Putini ja presidendiks pürgima asunud telestaari Ksenija Sobtšaki jutuajamise juures ning seega ei saa ka kommenteerida seda, kuidas Putin Sobtšaki teatele valimistel osalemisest reageeris.

Väyrynen lubas Soome parlamenti naasta - kui ta just presidendiks ei saa

19.10.17 ... Keskerakondlasest Euroopa Parlamendi saadik Paavo Väyrynen kavatseb naasta kevadise istungjärgu ajal Soome parlamenti. Seda juhul, kui teda vahepeal Soome presidendiks ei valita, täpsustas ta neljapäeval toimunud pressikonverentsil.

Kučinskis: Läti ei saa võtta vastu lisapagulasi

19.10.17 ... Läti ei saa võtta vastu rohkem põgenikke, ütles peaminister Māris Kučinskis neljapäeval kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

Lavrov: NATO väe suurendamine Baltimaades on heidutusstrateegia

19.10.17 ... Moskva on mures NATO kohaloleku suurenemise pärast Läänemerel, ütles neljapäeval Vene välisminister Sergei Lavrov.

Kurdistani valitsuse teatel on Kirkukist põgenenud umbes 100 000 kurdi

19.10.17 ... Iraagi Kurdistani valitsuse teatel on alates esmaspäevast põgenenud Kirkukist umbes 100 000 kurdi, sest tsiviilelanikud kardavad, et pärast Iraagi valitsusväe ja nende liitlasteks olevate šiiitidest omakaitseväelaste saabumist võivad linnas puhkeda rahutused.

Soome kohus määras "sariuputajale" psühhiaatrilise ekspertiisi

19.10.17 ... Ida-Soome teise astme kohus võttis nn sariuputaja juhtumi asjus vastu otsuse, mille kohaselt tuleb 52-aastasele Pekka Seppänenile teha psühhiaatriline ekspertiis ja ohuhinnang.

Afganistanis ründas Taliban sõjaväebaasi, hukkus üle 40 sõduri

19.10.17 ... Afganistani kaitseministeerium teatas neljapäeval, et Taliban korraldas riigi lõunaosas asuva sõjaväebaasi vastu rünnaku, mille tagajärjel langes vähemalt 43 valitsusvägede sõdurit.

Peruu ametnikud lasid Amazonase vette tuhandeid haruldasi kilpkonni

19.10.17 ... Peruus Amazonase piirkonnas lasti loodusesse tuhandeid Taricaya kilpkonni, et ära hoida liigi väljasuremist.

Ksenija Sobtšak kavatseb kandideerida Venemaa presidendiks

19.10.17 ... Vene teletäht ja ajakirjanik Ksenija Sobtšak teatas, et kavatseb kandideerida Venemaa presidendiks.

Quebeci avalikus sektoris hakkab kehtima burkakeeld

19.10.17 ... Kanadas Quebecis keelati avaliku teenistuse töötajatel näokatete kandmine.

USA rahvasaadikud nõuavad Trumpilt Birma survestamist

19.10.17 ... USA-s nõuab üle neljakümne poliitiku president Donald Trumpi administratsioonilt kiiret tegutsemist Birma (Myanmari) rohingjade aitamiseks.

Rootsi välisminister: seksuaalne ahistamine on probleem ka poliitikas

18.10.17 ... Seksuaalne ahistamine on probleemiks ka poliitika kõrgeimatel tasanditel, ütles kolmapäeval Rootsi välisminister Margot Wallström, kes naisena on seda isegi tunda saanud.

Ühendriikides sai töökohatulistamises surma kolm inimest

19.10.17 ... Ühendriikides sai kolmapäeval surma kolm ja haavata kaks inimest, kui ründaja avas tule Edgewoodi linnas asuvas äris, mis müüb ja paigaldab köögisisustust, teatas politsei.

USA valijatest pea poolte hinnangul toodab meedia Trumpist valeuudiseid

19.10.17 ... USA valijatest pea poolte arvates toodab meedia president Donald Trumpi ja tema administratsiooni kohta valeuudiseid, selgus kolmapäeval võrgulehe Politico tellitud küsitlusest.

Prantsuse parlament võttis vastu karmi terroritõrje-eelnõu

18.10.17 ... Prantsuse parlament kiitis kolmapäeval heaks vastuolulise terroritõrje-eelnõu, mis annab võimudele alalise voli otsida läbi inimeste kodusid, sulgeda pühakodasid ja piirata liikumisvabadust.

Hiina president parteikongressil: riigi tulevik paistab helge

18.10.17 ... Hiina president Xi Jinping ütles kolmapäeval Kommunistliku Partei kongressi avakõnes, et riigi tulevik paistab helge, kuid samas on ees ka tõsiseid väljakutseid.

Riia siluetti kaunistab nüüd hiiglaslik riigilipp

18.10.17 ... Riia siluett on muutunud, sest seda kaunistab nüüd 60 meetri kõrguses mastis lehviv hiigelsuur riigilipp Daugava ääres.

Portugali minister astus metsapõlengute tõttu tagasi

18.10.17 ... Portugali siseminister Constanca Urbano de Sousa astus saamatuse tõttu metsapõlengute kustutamisel ametist tagasi.

Soome kohus mõistis "teipimismõrvarile" eluaegse vangistuse

18.10.17 ... Pirkanmaa esimese astme kohus mõistis kolmapäeval süüdi 19-aastase noormehe, kes oli mõrvanud oma 17-aastase tüdruksõbra, ning karistas teda eluaegse vabadusekaotusega.

Mihkelson: ISIS-e võitlused võivad kanduda Idlibi provintsi

18.10.17 ... Riigikogu väliskomisjoni esimees ja NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson kinnitab, et Süüria linna Raqqa vabastamine ISIS-e käest on märgilise tähendusega, ent tõdeb, et võitlustanner nihukub nüüd mujale, muuhulgas Idlibi.

Türgi: Iraagi kurdid tegid referendumiga valearvestuse

18.10.17 ... Iraagi autonoomse Kurdistani liidrid tegid septembris toimunud iseseisvusreferendumi korraldamisega valearvestuse, ütles Türgi välisminister kolmapäeval.

Soome poliitik nõuab Stockmannilt Hullude Päevade lõpetamist

18.10.17 ... Soome erakonna Roheline Liit poliitik Miikka Keränen nõuab, et Stockmanni kaubamaja lõpetaks Hullude Päevade (Hullut Päivät) nime kandva turunduskampaania, sest tema hinnangul pole selline nimetus psühhiaatriliste probleemide käes vaevlevate inimeste suhtes korrektne.

Kiiev: Ungari levitab Ukraina uue haridusseaduse kohta laimu

18.10.17 ... Ukraina haridus- ja teadusministri Lilija Grõnevitši hinnangul levitab Ungari Ukraina uue haridusseaduse kohta väärinfot ning lähtub seaduse keelesätete hindamisel poliitilistest motiividest.

Tusk soovib korraldada EL-i reformide arutamiseks lisakohtumisi

18.10.17 ... Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk tegi ettepaneku korraldada lähitulevikus 13 kõrgetasemelist kohtumist, et Brexiti kiiluvees Euroopa Liidu reformimisega edasi liikuda.

UKIP-i uus juht teatas, et ta on valmis mägra tapmiseks

18.10.17 ... Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) uus juht Henry Bolton teatas, et ta oleks vajadusel valmis mägra kinni püüdma ja paljakäsi tapma.

200 000 inimest nõudis Kataloonia iseseisvusliikumise juhtide vabastamist

18.10.17 ... Umbes 200 000 inimest kogunes teisipäeval Barcelona tänavatele ja nõudsid kahe Kataloonia iseseisvusliikumise liidri vabastamist, teatas linna munitsipaalpolitsei.

Malmös "kaaperdas" kuritegelik jõuk toidupoe

18.10.17 ... Rootsi võimud võtsid vahi alla neli meest, keda süüdistatakse ühe Malmö toidupoe hõivamises.

Macron: kuriteo sooritanud dokumentideta välismaalased saadetakse välja

18.10.17 ... President Emmanuel Macron kinnitas pühapäeval, et iga dokumentideta välismaalane, kes sooritab Prantsusmaal kuriteo, saadetakse riigist välja.

MI5 juht hoiatas, et Suurbritannia on silmitsi enneolematu terroriohuga

18.10.17 ... Briti julgeolekuteenistuse MI5 juht Andrew Parker hoiatas, et Ühendkuningriik on praegu silmitsi erakordselt intensiivse terroriohuga.
err.ee otseülekanded
PÜHAPÄEVAL KELL 10, 12.25 ja 15.55 |

Tallinna Mõõk - naiskonnavõistlus

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: