Välismaa

Trump kritiseeris NATOs taas riikide vähest kaitsekulutustesse panustamist Uuendatud 22:52

25.05.17 ... NATO riigipead ja valitsusjuhid saabusid neljapäeval alliansi uude peakorterisse tippkohtumisele USA presidendi Donald Trumpiga, kellelt oodati kinnitust alliansi tähtsusele. Trump rõhutas küll vajadust, et kõik riigid oma kohustusi täidaks, kuid selgesõnalist kinnitust pühendumisest ühistele julgeolekugarantiidele ta ei andnud.

USA tunnistas 105 tsiviilisiku hukkumist Mosuli õhurünnakus märtsis Uuendatud 22:46

25.05.17 ... USA õhulöögis äärmusrühmituse ISIS võitlejatele Mosulis selle aasta märtsis sai surma vähemalt 105 tsiviilisikut, kui rünnak põhjustas ISIS-e relvade plahvatamise, tunnistas Ühendriikide kindral neljapäeval.

USA apellatsioonikohus jättis reisikeelu osas jõusse alamastme otsuse

25.05.17 ... USA föderaalne apellatsioonikohus teatas neljapäeval, et otsustas jõusse jätta alamastme kohtu otsuse president Donald Trumpi vastuolulise reisikeelu osas.

Trumpi soosik FBI juhi kohale palus endaga mitte arvestada

25.05.17 ... Endine USA senaator ja demokraatide kunagine asepresidendikandidaat Joe Lieberman (75) palus võimalikule huvide konfliktile viidates enda kandidatuuriga Föderaalse Juurdlusbüroo juhi kohale mitte arvestada, kirjutas Wall Street Journal neljapäeval.

Fotod: Kreeka ekspeaminister sai Ateenas autoplahvatuses vigastada

25.05.17 ... Kreeka endine peaminister Lucas Papademos sai Ateenas tema autos toimunud plahvatuse tagajärjel vigastada, teatas kohalik meedia.

BBC: Briti politsei lõpetas lekete tõttu info jagamise USA kolleegidega Uuendatud 18:07

25.05.17 ... BBC andmetel on Manchesteri politsei lõpetanud informatsioonijagamise USA kolleegidega, sest Ameerika Ühendriikide meediasse on korduvalt lekkinud andmeid esmaspäeval toimunud terrorirünnaku kohta - näiteks kahtlustatava nimi ja sündmuskohal tehtud fotod - mida Briti võimud pole veel soovinud avalikustada.

Fotod ja video: Trump kohtus Brüsselis kahepoolselt kolleeg Macroniga Uuendatud 16:51

25.05.17 ... Brüsselis said täna USA saatkonnas kahepoolsel kohtumisel kokku Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ja Prantsusmaa äsja valitud riigipea Emmanuel Macron.

Fotod: Soomes saadeti viimsele teekonnale president Mauno Koivisto Uuendatud 16:18

25.05.17 ... Soomes saadeti neljapäeval viimsele teekonnale president Mauno Koivisto.

Venemaal mõrvati korruptsiooni vastu võidelnud ajakirjanik

25.05.17 ... Venemaal Minussinski linnas mõrvati ajakirjanik Dmitri Popkov (42), kes oli politseinike korruptsioonile valgust heitnud.

Meedia: Vene ametnikud arutasid, kuidas Trumpi nõunikke mõjutada

25.05.17 ... Eelmise aasta suvel kogutud USA luureandmed näitavad, et kõrged Vene luureametnikud ja poliitikud arutasid, kuidas avaldada Donald Trumpile tema nõunike kaudu mõju, ütlesid kolm praegust ja endist Ameerika ametnikku, kes on luureinfoga tuttavad.

Fotod ja videod: britid mälestasid terrorirünnaku ohvreid vaikuseminutiga Uuendatud 15:37

25.05.17 ... Suurbritannia mälestas neljapäeval üleriigilise leinaminutiga esmaspäevase Manchesteri terrorirünnaku 22 ohvrit.

Stoltenberg: NATO liitub koalitsiooniga võitluses ISIS-e vastu Uuendatud 14:55

25.05.17 ... NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles neljapäeval Brüsselis alanud tippkohtumise avasõnades, et kohtumisel otsustatakse ametlikult laiendada alliansi toetust koalitsioonile võitluses ISIS-e vastu.

Tusk: minu ja Trumpi seisukohad Venemaa suhtes ei kattu

25.05.17 ... Euroopa Liidul ja USA presidendil Donald Trumpil on Venemaaga suhtlemise, kliimamuudatuste ja globaalse kaubanduse osas erinevad seisukohad, ütles Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk neljapäeval pärast USA riigipeaga kohtumist.

Allikad: Manchesteri pommimees viibis neli päeva enne rünnakut Saksamaal Uuendatud 14:29

25.05.17 ... Sky News teatas Saksamaa julgeolekuallikatele viidates, et Manchesteri pommiplahvatuse arvatav korraldaja Salman Abedi viibis vaid neli päeva enne ohvriterohket rünnakut Düsseldorfis. Hiljem kinnitas seda väidet ka Nordrhein-Westfaleni liidumaa politsei.

Manchesteri ülikooli saadeti sõdurid ja pommirühm, ohtu siiski ei olnud Uuendatud 13:41

25.05.17 ... Manchesteri politsei teatel saadeti neljapäeval Traffordi Kolledžisse pommirühm ja sõjavägi, kuid tegu oli tundmatust pakist tulenenud valehäirega, vahendas BBC.

Peking: USA sõjalaev sisenes ilma loata Hiina vetesse Uuendatud 12:55

25.05.17 ... Peking süüdistas neljapäeval USA sõjalaeva ilma loata Lõuna-Hiina merel Hiina vetesse sisenemises.

Bild: Vahemere piirkonnas üritab Euroopasse pääseda kuus miljonit migranti

25.05.17 ... Ajalehe Bild kasutuses oleva Saksamaa valitsuse dokumendi kohaselt on praegu Vahemere piirkonnas kokku rohkem kui kuus miljonit migranti, kelle eesmärgiks on mingil viisil Euroopasse jõuda.

Endine Briti luurejuht: inimesed peavad kindlustunde tagasi saama

25.05.17 ... Suurbritannia luurekomitee endine juht paruness Neville-Jones ütles Manchesteri terrorirünnakut kommenteerides, et Suurbritannias on keeruline rünnakuid korraldada. Plahvatus valiti tema sõnul seetõttu, et muud relvad ei olnud ilmselt kättesaadavad.

Foxi võttegrupp nägi USA poliitikut reporterit ründamas

25.05.17 ... USA konservatiivse telekanali Fox News teatel oli nende võttemeeskond tunnistajaks vahejuhtumile, milles Montana osariigi vabariiklasest kandidaat esindajatekoja valimistel Greg Gianforte haaras ajalehe Guardian ajakirjanikul kaelast ja virutas ta vastu maad.

Trump kohtub Brüsselis EL-i ja NATO liidritega

25.05.17 ... NATO riigipead ja valitsusjuhid kogunevad neljapäeval Brüsselis tippkohtumisele, millest võtab esimest korda osa ka USA president Donald Trump. NATO riigijuhtide kohtumise põhiteemad on Euroopa riikide kaitsekulutuste ja kaitsevõime suurendamine ning võitlus terrorismiga.

Ungari kuulutas prominentse Briti paremäärmuslase soovimatuks isikuks

25.05.17 ... Ungari kuulutas prominentse Briti paremäärmuslase James Dowsoni soovimatuks isikuks ja saatis ta riigist välja, teatas siseministeerium kolmapäeval.

Diplomaatiline allikas: NATO liitub ISIS-e vastase koalitsiooniga

24.05.17 ... NATO kavatseb liituda USA juhitava koalitsiooniga võitluses ISIS-e vastu, ütles kolmapäeval diplomaatiline allikas.

ERR Brüsselis: liitlased ootavad Trumpilt sõnumit USA panuse jätkumise kohta

24.05.17 ... NATO liitlased loodavad neljapäevasel tippkohtumisel USA presidendilt Donald Trumpilt kuulda sõnumit USA jätkuvast panustamisest kollektiivkaitsesse. Brüsselis toimus kolmapäeval aga meeleavaldus Trumpi vastu.

Suurbritannia tõstis terroriohu taset, ründajal võis olla abilisi Uuendatud 21:15

24.05.17 ... Suurbritannia tõstis teisipäeval terroriohu taseme kriitilisele, mis tähendab, et rünnaku oht arvatakse olevat vahetu, teatas peaminister Theresa May. Siseminister Amber Rudd märkis omakorda, et tõenäoliselt oli Manchesteris rünnanud enesetaputerroristil abilisi. Tripolis vahistati ka ründaja isa ja vend.

Soome kohus mõistis sõjaroimades süüdistatud iraaklased õigeks

24.05.17 ... Soome kohus mõistis kolmapäeval õigeks iraagi kaksikvennad, keda süüdistati sõjakuritegudes seoses 2014. aasta veresaunaga, milles äärmusrühmituse ISIS džihadistid tapsid kuni 1700 relvitut nekrutit.

Tšehhi president nimetas ametisse uue rahandusministri

24.05.17 ... Tšehhi president Miloš Zeman nimetas ametisse uue rahandusministri, et lõpetada poliitiline vaidlus, mis oleks võinud valitsuse kukutada.

Fotod ja videod: Trump kohtus Vatikanis Rooma paavstiga Uuendatud 17:29

24.05.17 ... USA president Donald Trump kohtus kolmapäeval Vatikanis rooma-katoliku kiriku juhi paavst Franciscusega.

ERR Manchesteris: brittide hinnangul pole laste ründamises mingit sõnumit

24.05.17 ... Manchesteris viibiva ERR-i ajakirjaniku Siiri Ottender-Paasma sõnul ootavad britid vastust küsimusele, miks rünnati just lapsi ja noori.

Saksa parlamendi delegatsioon tühistas visiidi Türki

24.05.17 ... Saksa parlamendi delegatsioon tühistas kolmapäeval visiidi Türki seoses keeluga pidada kõnelusi ametnikega ning külastada Türgi parlamendihoonet.

Briti ministrit häirivad lekked Manchesteri rünnaku uurimise kohta

24.05.17 ... Suurbritannia siseminister Amber Rudd kritiseeris Manchesteri rünnaku uurimisega seotud lekkeid USA-s.

Duterte sai Trumpilt kiita ja kohtus Putiniga Uuendatud 15:10

24.05.17 ... USA president Donald Trump pidas "sõbraliku telefonivestluse" Filipiinide presidendi Rodrigo Dutertega ja kiitis tema saavutusi uimastivastases võitluses, edastasid teisipäeval ajalehed Washington Post ja Intercept.

Kohalik imaam nimetas Salman Abedit ohtlikuks äärmuslaseks

24.05.17 ... Manchesteri enesetapurünnaku läbiviimises kahtlustatakse 22-aastast Salman Ramadan Abedit. Kohaliku imaami sõnul oli mees ohtlik äärmuslane.

EL kehtestas reeglid Londonis asuvate ametite ümberpaigutamiseks

24.05.17 ... Euroopa Liit kehtestas kriteeriumid, mille alusel saavad liikmesriigid taotleda seni Suurbritannias asuvate EL-i ametite enda riiki paigutamist.

Uuring: NATO liitlase aitamist Venemaa vastu toetavad kõige vähem sakslased

24.05.17 ... Kuigi toetus NATO-le on alliansi liikmesriikide seas üldiselt tõusuteel, leiab suurem osa sakslastest endiselt, et NATO liitlasi ei tuleks Venemaa rünnaku eest kaitsta, selgub USA mõttekoja Pew värskest uuringust. Kõige rohkem on valmis liitlasi Venemaa vastu toetama hollandlased. Suurbritannias on aga NATO liitlase aitamise toetajaid 2015. aastaga võrreldes vähemaks jäänud.

Reuters: Venemaa on hakanud keelduma Läti sadamatesse suunduvatest vedudest

24.05.17 ... Venemaa riiklik raudteekompanii Venemaa Raudtee (RŽD) on hiljuti keeldunud suuremast osast kaubavedudest Venemaalt Läti sadamatesse. Valdkonna juhtide sõnul on tegu tõsise löögiga transiitvedudest sõltuvale Balti riigile ning allikad kahtlustavad, et tegu on Moskva kättemaksuga Nord Stream 2 projekti vastustamise eest.

ERR Washingtonis: Trumpi eelarvekava jõudis kongressi ette

24.05.17 ... USA presidendi Donald Trumpi järgmise aasta riigieelarvekava jõudis kongressi. Vabariiklaste arvates on presidendi eelarvekava konservatiivne ettepanek, millega annab edasi minna. Demokraatide aga leiavad, et see on õudusunenägu Ameerika töölisklassile.

ERR Manchesteris: inimesed seisavad vastu terroristi soovile külvata hirmu

24.05.17 ... Päev pärast plahvatust püüavad inimesed tänaval käituda vastupidiselt ründajate eesmärgile - külvata paanikat ja hirmu.

Džomolungmal leiti nelja alpinisti surnukehad

24.05.17 ... Maailma kõrgeimal mäel Džomolungmal leiti alpinistide tipule kõige lähemal asuvast laagrist neli surnukeha.

Bahreini politsei haarangus sai surma viis inimest

24.05.17 ... Bahreini politsei teisipäevases operatsioonis Dirazis kohtu alla antud tuntud šiiavaimuliku toetajate vastu sai surma viis inimest, teatasid siseministeerium ja inimõiguslased.

Filipiinide president kuulutas riigi lõunaosas välja sõjaseisukorra

23.05.17 ... Filipiinide president Rodrigo Duterte kuulutas teisipäeval riigi lõunaosas Mindanao saarel 60 päevaks välja sõjaseisukorra, et reageerida äärmuslaste vaenutegevusele, teatas tema kõneisik.

Hiina hinnangul pole põhjust keelduda dialoogist Põhja-Koreaga

23.05.17 ... Hiina suursaadik maailmaorganisatsiooni juures Liu Jieyi ütles teisipäeval, et pole ühtegi põhjus keelduda dialoogist Põhja-Koreaga hoolimata tervest seeriast raketikatsetustest, mille ÜRO Julgeolekunõukogu on hukka mõistnud.

Blogiülevaade: Manchesteris sai terrorirünnakus surma 22 inimest Uuendatud 22:02

23.05.17 ... Suubritannia ühe suurima kontserdi- ja spordihalli ehk Manchester Arena juures sai esmaspäeva õhtul plahvatuses surma vähemalt 22 ja vigastada 59 inimest, teatas teisipäeva hommikul politsei. Suitsiiditerrorist Salman Abedi poolt korraldatud rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus ISIS.

NATO saavutas läbimurde Türgi-Austria tülis

23.05.17 ... NATO saavutas teisipäeval kokkuleppe, mis võimaldab jätkata Türgi ja Austria tüli tõttu blokeeritud olnud partnerlusprogrammi umbes 40 riigiga, teatasid ametnikud.

Fotod: Trump saabus Rooma

23.05.17 ... USA president Donald Trump saabus teisipäeval Itaaliasse.

CIA eksjuht: olin mures Trumpi kampaania ja venelaste kontaktide pärast

23.05.17 ... USA Luure Keskagentuuri (CIA) endine juht John Brennan ütles teisipäeval esindajatekoja komitees tunnistusi andes, et ta oli mures Donald Trumpi kampaaniaga seotud ameeriklaste ja venelaste kontaktide pärast eelmisel aastal.

USA luureametnik: Põhja-Korea on teel mandritevahelise raketi loomise poole

23.05.17 ... Põhja-Korea on omandamas mandritevahelist ballistilist raketti (ICBM), ütles Ühendriikide riigikaitse luureagentuuri (DIA) direktor, kindralleitnant Vincent Stewart.

Leht: Vene luureteenistus otsib liikmeid EL-i võitluskunstide klubidest

23.05.17 ... Vene luureteenistused kasutavad võitluskunstide klubisid Saksamaal ja teistes Euroopa Liidu liikmesriikides, et värvata võimalikke rahutuste korraldajaid, hoiatas julgeolekuekspert.

WHO juht sattus kopsakate reisikulude tõttu kriitika alla

23.05.17 ... ÜRO juures tegutseva Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektor Margaret Chan reisis mai algul Guineasse, et koos riigi presidendiga tähistada maailma esimese Ebola-vaktsiini väljatöötamist, kuid ta on reisi kõrge maksumuse tõttu sattunud kriitikatule alla.

O. J. Simpson võib juba käesoleval aastal vabadusse pääseda

23.05.17 ... Endine tuntud ameerika jalgpallur ja näitleja Orenthal James "O. J." Simpson võib juba käesoleval aastal vanglast välja saada.

Venezuelas põletati maha Chavezi vanematekodu

23.05.17 ... Venezuela meeleavaldajad põletasid maha riigi endise presidendi Hug Chávezi lapsepõlvekodu Barinases, edastas Associated Press teisipäeval.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs
Html Plokk