Eesti

Mehest lasteaiajuht: alguses oli tunne nagu jääkarul loomaaias

23.04.17 ... Ligi kaheksa tuhande Eesti lasteaiaõpetaja seas on vaid 50 meest ehk kokku on meesõpetajaid lasteaedades vaid 0,6 protsenti.

Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku Uuendatud 19:22

23.04.17 ... Vabaerakond kogunes pühapäeval Tartusse Eesti Rahva Muuseumi ja valis erakonna uueks esimeheks Artur Talviku, kes oli ainsa kandidaadina üles seatud.

Jõhvis selgusid Eesti paremad kooliteatrid Uuendatud 18:59

22.04.17 ... Jõhvi kontserdimajas eile alanud ja täna õhtul lõppenud põhikooli vanuseklassi kooliteatrite riigifestivalil anti välja viis peapreemiat.

Eestis tähistatakse veteranipäeva Uuendatud 18:59

23.04.17 ... Eestis tähistatakse pühapäeval viiendat korda veteranipäeva, millega tunnustatakse mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel tugevdanud Eesti julgeolekut.

Vabaerakonna uus esimees on Artur Talvik

23.04.17 ... Vabaerakonna esimeheks valiti Artur Talvik, keda toetas 85% erakonna üldkoosolekule kogunenud inimestest. Erakonna senine esimees Andres Herkel tõdes oma pöördumises, et eesootavatel valimistel on erakonna suurim murekoht see, kuidas saada pildile Tallinnas. Madis Hindre

Jüriöö märgutulede eksperiment

23.04.17 ... Jüriöö ülestõusust möödub täna 674 aastat. Juba mitmendat aastat tähistavad Kaitseliidu Pärnumaa malev ja Pärnu muuseum Jüriööd omapärasel moel, nimelt märgutulede eksperimendiga. Ester Vilgats vahendab.

Põhja-Prantsumaal Henin-Beaumont'is käis valimas ka Marine Le Pen.

23.04.17 ... Põhja-Prantsusmaal Hénin-Beamont linnakeses käis valimas ka Marine Le Pen ning seal on Rahvurinde toetajate arv keskmisest kõrgem. Epp Ehand.

Prantsusmaa presidendivalimiste esimene voor.

23.04.17 ... Keskpäevaks oli valimas käinud enam kui 28% hääleõiguslikest kodanikest, mis lubab arvata, et 2012. aasta 79% valimisaktiivsus ületatakse. Johannes Tralla.

Eestis kasvab vaktsineerimata laste arv

23.04.17 ... Hoolimata sellest, et tänu vaktsineerimisele on maailmas seljatatud mitmeid raskeid nakkushaigusi, on Eestis viimastel aastatel järjekindlalt kasvanud vaktsineerimisest keelduvate lastevanemate ja erinevate haiguste vastu kaitseta jäävate laste arv.

Fotod: Prantsuse valijad käisid hääletamas ka Tallinnas Uuendatud 16:18

23.04.17 ... Eestis elavad Prantsusmaa kodanikud käisid pühapäeval valimas Tallinnas Toom-Kuninga tänaval asuvas Prantsuse suursaatkonnas.

Lastekaitse liit: riik ei tohi olla projektorganisatsioon

23.04.17 ... Pühapäeval toimunud mittetulundusühingu Lastekaitse Liit üldkogu toonitas, et lastele suunatud teenuste rahastus ei tohi olla seotud poliitiliste tõmbetuultega.

ERM tõstab piletihinda

23.04.17 ... Pärast jaanipäeva maksab Eesti rahva Muuseumis kogu maja pilet praeguse 12 euro asemel 14 eurot.

Tanel Ross: tervishoidu ootavad ees muudatused

23.04.17 ... Haigekassa juhi Tanel Rossi sõnul ootab senist tervishoiusüsteemi põhimõtteline muudatus - raha jagamisel muutub aina olulisemaks ravi lõpptulemus.

Samost: Vabaerakond peaks roheliste tõusu pärast tõsiselt muretsema

23.04.17 ... Vabaerakond peaks Eestimaa Roheliste toetuse kasvu pärast väga mures olema, sest nende potentsiaalne valjaskond on väga kattuv ja kui rohelistel õnnestub valimiskünnis ületada, siis tõenäoliselt just Vabaerakonna toetuse arvelt, ütles saatejuht Anvar Samost Vikerraadio saates "Samost ja Rumm".

Sillamäe sai USA saatkonna toel jõumasinad

23.04.17 ... Sillamäe terviserajal toimus pühapäeval Sinilillejooks ning avati jõulinnaku uus osa, mida toetas USA saatkond.

"Olukorrast riigis": meedia on ministritesse liiga leebelt suhtunud

23.04.17 ... Keskmine intervjuu peaministri, presidendi või mõne muu juhtiva persooniga on pahatihti omamehelik vestlus sõbralikul toonil, põhjendamatu leebus ministritesse suhtumisel tundub olevat laiem probleem, leiti saates "Olukorrast riigis".

Ämaris teenivad Saksa piloodid teevad Eesti kohal harjutuslende

23.04.17 ... Eesti kohal teevad algaval töönädalal harjutuslende Ämari lennubaasis teenivad Saksa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon.

Kaljulaid Ryanile: loodetavasti tiheneb Eesti-USA küberkoostöö veelgi

23.04.17 ... President Kersti Kaljulaid kohtus laupäeva õhtul USA esindajatekoja spiikri Paul Ryaniga ning avaldas lootust, et kahe riigi koostöö küberjulgeoleku vallas tiheneb tulevikus veelgi.

Ratas: sisekaitseakadeemiat polnudki plaanis Narva viia

23.04.17 ... Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et sisekaitseakadeemia peamaja üleviimist Tallinnast Narva polnudki plaanis.

Lörtsi ja vihma sajab ka uuel nädalal

23.04.17 ... Tänasest ning tuleva nädala ilmast räägib sünoptik Kertu Sild.

Keilas algas sundliitmise rahvaküsitlus

23.04.17 ... Keila linnas viiakse pühapäeval ja esmaspäeval läbi rahvaküsitlus, millega uuritakse kohalike elanike toetust valitsuse ideele sundliita Keila linn Paldiski linna, Vasalemma valla, Keila valla ja Padise vallaga üheks omavalitsusüksuseks.

Võhandu maraton tõi kokku rekordarvu aerutajaid

22.04.17 ... Kaheteistkümnes Võhandu maraton tõi kokku rekordarv aerutajaid nii Eestist kui kümnest välisriigist.

Paul Ryan kinnitas Tallinnas NATO tähtsat rolli USA jaoks Uuendatud 19:15

22.04.17 ... Eestit külastav USA esindajatekoja spiiker Paul Ryan kinnitas peaminister Jüri Ratasega peetud ühisel pressikonverentsil Ühendriikide kindlat toetust NATOle ning lubas, et USA seisab ohtude korral Eesti kõrval.

Tallinnas nõuti Rail Balticu projekti peatamist

22.04.17 ... Vabaduse väljakule Rail Balticu vastasele meeleavaldusele kogunenud rahvas leidis, et projekti osas on endiselt liiga palju vastuseta küsimusi. Kuigi kiire-Euroopa-ühenduse vastu ei olda, peetakse projekti sellisel kujul jätkamist vastuvõetamatuks. Reene Leas

Sajad inimesed jooksid veteranide auks

22.04.17 ... Eesotsas president Kersti Kaljulaidiga võtsid laupäeval sajad inimesed Tallinnas osa heategevuslikust sinilillejooksust.

Haapsalu toomkiriku katuse kordategemiseks kulus neli aastat

22.04.17 ... Kolmeteistkümnendal sajandil rajatud Haapsalu toomkirik sai uue vask-plekktahvlitest katuse.

Tallinna-Pärnu rongiühendus võib enne Rail Balticu valmimist katkeda

22.04.17 ... Rongiühendus Tallinna ja Pärnu vahel võib katkeda, kui riik ei leia taristu kordategemiseks 17 miljonit eurot.

Hanso: aprillis pingestuvadki suhted Põhja-Koreaga

22.04.17 ... Parlamendi riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso (SDE) peab sõjalise konflikti puhkemist Põhja-Korea puhul vähetõenäoliseks ning praegune pingete suurenemine on tavapärane muster kevaditi.

Naisliit ei hakka aasta ema valimise reglementi muutma

22.04.17 ... Eesti Naisliidu laiendatud juhatus arutas aasta ema ja aasta isa valimise reglementi ning otsustas jätta selle muutmata.

Aeg: koos IRLiga lahkuksid valitsusest ka sotsid

22.04.17 ... Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni kuuluv Raivo Aeg ütles usutluses Lääne Elule, et IRL ei peaks valitsusest lahkuma – vastasel juhul läheksid seda teed ka sotsid (SDE) ning uus koalitsioon moodustuks Keskerakonnast ja Reformierakonnast.

Narva-Jõesuus põlesid kalurikuurid

22.04.17 ... Päästeamet sai reede õhtul kell 21.44 teate, et Narva-Jõesuus aadressil Kalda 32 põleb maja.

Tallinnas avaldati meelt Rail Balticu vastu

22.04.17 ... Tallinnas Vabaduse väljakul avaldati laupäeval meelt Rail Balticu vastu. Korraldajate sõnul ei ole riigikogu ja valitsus võtnud kuulda kodanikuühiskonna muret Rail Balticu "joonlauatrassi" riskide pärast.

"Rahva teenrid": eelarvestrateegia peegeldab soovunelmat, mitte tegelikkust

22.04.17 ... Sel nädalal kokku lepitud riigieelarve strateegia on tehtud soovunelmate järgi ja mille arvelt kulutustele tegelikult kate leitakse, jääb esialgu segaseks, räägiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Fotod: riigikogu avas sünnipäeva puhul rahvale uksed

22.04.17 ... Riigikogu tähistab laupäeval 98. sünnipäeva, mille puhul toimub traditsiooniliselt ka lahtiste uste päev.

Metsakasvatuse professor: lähikümnenditel väheneb puidu juurdekasv

22.04.17 ... Lähikümnenditel väheneb Eesti metsades puidu juurdekasv paratamatult, ütles Tartus visioonikonverentsil esinenud Eesti maaülikooli metsakasvatuse professor Hardi Tullus. 

Politsei tabas ööpäeva jooksul üheksa joobes juhti

22.04.17 ... Politsei tabas möödunud ööpäeval Eesti eri paigus üheksa joobekahtlusega sõidukijuhti.

Tegevusetult seisnud seapõleti viiakse Eestist minema

22.04.17 ... Koos paigaldusega ligi veerand miljonit eurot maksma läinud ning seni tegevusetult seisnud mobiilne põletusahi Hurikan 1000E saab peagi uue peremehe ning viiakse Eestist minema.

Ibrus ja Jõesaar protestivad Nõgene määramise vastu ERR-i nõukokku Uuendatud 22:08

21.04.17 ... Rahvusringhäälingu nõukogu liikmeks kandideerinud Indrek Ibrus ja Andres Jõesaar koos veel nelja meediaala asjatundjaga on teinud riigikogu kultuurikomisjonile ning fraktsioonidele pöördumise, milles protestivad kultuuriministeeriumi kantsleri Paavo Nõgene määramise vastu nõukogu liikmeks.

Linnamäe paisu, paisjärve ja hüdroelektrijaama tulevik on küsimuse all Uuendatud 21:55

21.04.17 ... Eesti Energia võimsaima hüdroelektrijaama Linnamäe tulevik ripub juuksekarva otsas, sest elektrijaama energiallikas, Jägala jõgi on olulise tähtsusega lõhejõgi ja elektrijaama pais takistab kalade liikumist. Samas on kultuuriministeerium kandnud paisu kultuuriväärtuste nimekirja, mis tähendab, et seda lammutada ei saa.

Kuulus Lurichi skulptuur müüdi kunstioksjonil 57 200 euro eest Uuendatud 21:49

21.04.17 ... Haus Galerii korraldas reedel kunstioksjoni, millel tuli müüki Amandus Adamsoni kuulus Georg Lurichi skulptuur, mis jõudis kodumaale pärast enam kui sajandipikkust eksirännakut. Kuju müüdi 57 200 euroga.

Ministeeriumi kinnitusel vähenenud töövõimega inimesed sissetulekuta ei jää

21.04.17 ... Sotsiaalministeerium teatas, et vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää.

Odra tänav Tallinnas on alates laupäevast liiklusele suletud

21.04.17 ... Seoses teekatte taastusremondiga suletakse laupäevast Tallinnas Odra tänav tavaliiklusele, ümbersõit toimub Liivalaia tänava ja Tartu maantee kaudu.

Valeri Korb kandideerib Kohtla-Järve volikokku

21.04.17 ... Riigikogu liige, endine Kohtla-Järve linnapea Valeri Korb kinnitas ERR-ile, et kandideerib sügisel toimuvatel kohalike omavalitsuste valimistel Kohtla-Järve volikokku.

Wessexi Krahvinna külastab mai alguses Eestit

21.04.17 ... Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

Fotod ja video: Paldiskis mälestati langenud kaitseväelasi

21.04.17 ... Reedel mälestati Paldiskis välisoperatsioonidel langenud kaitseväelasi.

Tervishoiutöötajad paistavad valitsuse plaanidega rahul olevat

21.04.17 ... Tervishoiutöötajate esindajate sõnul on valitsuse tervishoiu rahastamise kava ajaloolise tähtsusega ja praegu kaldutakse streigi ärajätmise poole. Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski tutvustas tervishoiutöötajatele, Haigekassale ja teistele osapooltele valitsuse plaane tervishoiu rahastamise asjus. Indrek Lepik

ERR Prantsusmaal: valimiste keskne teema on majandus

21.04.17 ... Pühapäeval algavatel Prantsusmaa presidendivalimistel on keskne küsimus - majandus. Emmanuel Macroni majandusnõustaja ütles intervjuus Johannes Trallale Pariisis, et kui valimised peaks võitma Marine Le Pen, kes soovib Prantsusmaa välja viia Euroopa Liidust, tooks see kaasa uue majanduskriisi. Eile terrorirünnak ei mõjuta ilmselt valimistulemusi, usub Prantsuse telekanali kogenud poliitikaajakirjanik. Johannes Tralla

Tööpuudus paneb prantsuse külaelanikke Le Peni peale lootma

21.04.17 ... Prantsusmaa valimiste üks põhiteema on riigi kiratsev majandus ja kõrge töötus. Majanduskasv oli eelmisel aastal üle 1%, töötus ei näita langemise märke ja püsib 10% juures. Tööpuudus on keskmisest veidi suurem Prantsusmaa äärealadel, lõunas ja põhjas. Meie korrespondent Epp Ehand käis pikkade traditsioonidega tööstuspiirkonnas Moselle'is Prantsusmaa põhjapiiri lähedal.

Põlvamaal suletakse külapoode, sest kohalikud eelistavad odavama hinnaga suuri kauplusi

21.04.17 ... Põlva Tarbijate Ühistu otsustas sulgeda kolm Põlvamaa väikepoodi. Kohalikud ei usu ühistu põhjendust, et poe sulgemises on süüdi alkoholi aktsiisitõusust tingitud piirikaubandus, sest need poed asuvad piirist mitmekümne kilomeetri kaugusel. Pigem on poe kehva käibe põhjuseks kõrged hinnad. Mirjam Nutov

Süüdi mõistetud Kohtla-Järve ekslinnapea on endiselt Keskerakonna liige

21.04.17 ... Korruptsioonis süüdi mõistetud Kohtla-Järve endine linnapea Jevgeni Solovjov ja aselinnapea Jüri Kollo on endiselt Keskerakonna liikmed.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS