Eesti

Tartu aukodanik Taagepera: jätkan politoloogia puhastamist liigsest statistikast

29.06.17 ... Tartu ülikooli emeriitprofessorile Rein Taageperale anti neljapäeval üle Tartu aukodaniku tiitel.

Valitsus hakkab analüüsima sisserände reguleerimise vajadusi

29.06.17 ... Valitsus otsustas moodustada töörühma, et analüüsida erinevaid võimalusi sisserände reguleerimiseks vastavalt riigi ja ühiskonna vajadustele. Töörühma kutsub kokku siseministeerium, sinna hakkavad kuuluma ministeeriumite, tööandjate ja ametiühingute esindajad ning rändeeksperdid. Töörühm peab esitama oma muudatusettepanekud hiljemalt esimeseks detsembriks. Janek Salme küsis siseminister Andres Anveltilt, miks otsustati selline töörühm moodustada.

Ossinovski ja Reinsalu ei poolda määratlemata kodakondsusega isikute valimisõiguse laiendamist

29.06.17 ... Justiitsminister Urmas Reinsalu ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ei pea vajalikuks laiendada määratlemata kodakondsusega isikute valimisõigust. Peaminister Jüri Ratase sõnul tuleks pigem soodustada niinimetatud halli passi omanike saamist Eesti kodanikeks. Jätkab Janek Salme.

NATO lubas Venemaa suurõppusel silma peal hoida

29.06.17 ... NATO on valmis Venemaa peatset suurõppust Zapad tähelepanelikult jälgima, seda arutati tänasel NATO kaitseministrite kohtumisel. Kaitseministrid arutasid kaitsealliansi ja Euroopa Liidu koostöövõimalusi ning tõdesid, et Euroopa riikide ja Kanada kaitsekulutused suurenevad käesoleval aastal 4,3%. Epp Ehand jätkab

Setomaal filmitakse Johannes Pääsukese uurimisretkest pajatavat filmi

29.06.17 ... Setomaal on käimas Hardi Volmeri mängufilmi "Johannes Pääsukese tõeline elu" võtted. Film jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest läbi tema müstilise uurimisretke Setumaale 1913.a. suvel. Mirjam Nutov käis võtteplatsil

Paikuse vallas põleb Lanksaare raba Uuendatud 18:26

29.06.17 ... Läänemaal Paikuse vallas põleb Lanksaare raba, mistõttu päästeamet soovitab Sindi linnuriigi elamurajooni elanikel aknad ja uksed kinni hoida.

PPA töötajal lasub kahtlustus altkäemaksu võtmises

29.06.17 ... Politsei- ja piirivalveameti (PPA) sisekontrollibüroo töötajad pidasid neljapäeva hommikul kinni Põhja prefektuuri Tammsaare teeninduse peaspetsialisti, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises.

Linn: Sõõrumaa koolilepingud ei takistaks vastutaval ametikohal töötamast

29.06.17 ... Oma nimekirjaga kohalike omavalitsuste valimistel kandideerimist planeeriv ärimees Urmas Sõõrumaa, kel on Tallinnaga sõlmitud 30 aastaks viie kooli halduslepingud, võib vabalt töötada ka linna vastutavatel ametikohtadel, kui ta sügisel volikokku valituks peaks osutuma.

Ilm läheb sajuseks ja tuuliseks

29.06.17 ... Merike Merilain

1. juulist jõustub sadakond seadust

29.06.17 ... 1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

EOK täitevkomitee liikmed Nool ja Paet ei näe Sõõrumaa poliitikaplaanides midagi halba

29.06.17 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee liikmed Erki Nool (IRL) ja Urmas Paet (RE) ei näe EOK presidendi Urmas Sõõrumaa poliitilistes ambitsioonides midagi taunitavat. Teisel seisukohal on tuntud spordiajakirjanikud Tarmo Paju, Peep Pahv ja Jaan Martinson, kes leiavad, et see on häbematu tegevus ja et kandideerimisel peaks Sõõrumaa EOK juhi kohalt tagasi astuma.

Luik tahab Baltimaadesse NATO lisavõimeid

29.06.17 ... NATO üksus Baltimaades vajab täiendavaid võimekusi, ütles kaitseminister Jüri Luik neljapäeval Brüsselis NATO kaitseministrite kohtumisel.

Tartu aukodanik Taagepera: Linnaelanikel olgu endal plaan, kuidas linna paremaks muuta

29.06.17 ... Täna tähistatakse Tartu linna päeva. Tartu aukodaniku tiitli vastu võtnud emeriitprofessor Rein Taagepera usub, et linna arengut peaks eest vedama linnaelanikud ning linnavalitsuse poole pöördujal võiks olla ka endal plaan, kuidas asju paremaks muuta. Professor Taageperaga rääkis Madis Hindre

Pärnus astus täna kohtu ette kelmustes ja vargustes süüdistatav naine. Peamislt eakatelt raha välja petnud naine sai tingimise

29.06.17 ... Pärnus astus täna kohtu ette kelmustes ja vargustes süüdistatav naine. Peamislt eakatelt raha välja petnud naine sai tingimise karistuse. Ester Vilgats

IRL läheb Tartus raskustele vaatamata valimistele oma nimekirjaga

29.06.17 ... Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) kavatseb vaatamata linnapea kandidaadiks oodatud Margus Tsahkna lahkumisele ning mitmete oluliste liikmete valimisliitu siirdumisele Tartus siiski oma nimekirjaga kohalikele valimistele minna.

Pirita linnaosa ei kooskõlastanud Maxima poe ehitust Uuendatud 15:04

29.06.17 ... Aastaid vaidlusi tekitanud Maxima kaubanduskeskuse rajamise plaan Piritale on linnaosavalitsuse teatel jõudnud sinnamaale, et planeeritavat poodi siiski lähiaastatel ei ehitata.

Kiisler: maaomanikule pandavaid kohustusi tuleks kompenseerida

29.06.17 ... Keskkonnaminister Siim Kiisler ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et üks suurimaid probleeme Eesti keskkonnamajanduses on maaomanike kohtlemine.

Fotod: terviseamet avas oma uue hoone

29.06.17 ... Tallinnasse Paldiski maantee 81 kinnistule ehitatud ja neljapäeval ametlikult avatud viiekorruseline büroo- ja laborihoone on terviseameti kõigile vajadustele vastav ja madala energiakasutusega.

Reinsalu: Tsahkna avaldused on pigem küsimus psühholoogile Uuendatud 14:14

29.06.17 ... Urmas Reinsalu loodab, et IRL-ist lahkunud Margus Tsahkna puhkab suve jooksul välja ja leiab oma sisemise tasakaalu jälle üles.

Ossinovski ja Reinsalu ei laiendaks määratlemata kodanikele valimisõigust

29.06.17 ... Kui Keskerakonna poliitiku Olga Ivanova hinnangul võiks halli passi omanikele anda rohkem valimisõigust, siis justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) leiab, et sellised mängud on ohtlikud ja SDE esimehe Jevgeni Ossinovski hinnangul pole valimisõiguse laiendamine vajalik.

Reformi ootel: riigi kinnisvara oleks investeerimisturul hinnatud pruut

29.06.17 ... Investorite hinnangul võiks riik oma kinnisvarahaldusesse enam erakapiltali kaasata, seda enam, et turg on investeeringuteks praegu soodsaim. Riigis aga käivad asjad pikema vinnaga - rahandusministeerium koostab valitsusele ettepanekud riigi kinnisvarareformiks järgmise aasta alguseks.

Peeter Tali hakkab juhtima NATO strateegilist kommunikatsiooni

29.06.17 ... Kaitseministeeriumi strateegilist kommunikatsiooni juhtinud kolonel Peeter Tali asub augustist NATO strateegilise kommunikatsiooni keskuse asedirektori ametikohale Riias.

Omavalitsused saavad riigilt lisaraha lasteaednike palgatõusuks

29.06.17 ... Kohalikud omavalitsused saavad alates septembrist lisatoetust noorte huvihariduse ja huvitegevuse korraldamiseks ning lasteaiaõpetajate palkade tõstmiseks.

Seeder: Ratas ei ole meiega Toomi nõudmistest rääkinud

29.06.17 ... IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Keskerakonna esimees Jüri Ratas ei ole tema ja sotside juhi Jevgeni Ossinovskiga eurosaadik Yana Toomi nõudmistest Keskerakonnale rääkinud.

NATO miinitõrjegrupi lipulaev Wambola naaseb kodusadamasse

29.06.17 ... Reedel võetakse Miinisadamas piduliku rivistusega vastu NATO 1. alalisest miinitõrjegrupist (SNMCMG1) koju naasev staabi- ja toetuslaev Wambola ning sellel teeninud Eesti mereväelasi.

Narva keskerakondlased loodavad, et erakond läheb valimistele ühtsena ja keskerakondlikke valimisliite ei teki

29.06.17 ... Eile teatasid Jana Toomi ja Edgar Savisaare ümber koondunud keskerakondlased, et eraldi valimisliidu tegemine Tallinnas otsustatakse nädala jooksul. Narva keskerakondlased kardavad, et Tallinnas toimuv erakonna sisetüli võib ka Narvat mõjutada. Jüri Nikolajev

Põllumehed ennustavad vaatamata hilisele külviajale head teravilja-ja kartulisaaki

29.06.17 ... Kuna kevad oli hiline ja jahe, saadi suviteravilja külvata ja kartul maha panna tavapärasest hiljem. Seepärast kandub ka saagikoristus hilisemasse, ent ilmatundlikumasse aega. Samas näitavad Eesti Taimekasvatuse Instituudi katsepõllud, et nii tali- kui suviteraviljad ning kartul võivad tänavu anda päris korraliku saagi. Olev Kenk

Alates 1. juulist ei pea alla 15aastase töölevõtmiseks enam Tööinspektsioonilt luba taotlema

29.06.17 ... Laupäeval ehk esimesel juulil jõustuvad töölepingu seaduse muudatused. Näiteks kaob seadusemuudatustega tööandjate kohustus taotleda Tööinspektsioonilt luba, et võtta tööle 7-14 aastane laps. Jane Saluorg

Prantsusmaa peaminister Edouard Philippe kohtub täna Tapa sõjaväebaasis prantsuse ja eesti sõjaväelastega

29.06.17 ... Prantsusmaa peaminister Edouard Philippe on kahepäevasel visiidil Eestis, et saada inspiratsiooni meie saavutustest IT-valdkonnas. Täna külastab PhilippeTapa sõjaväebaasi, kus kuni aastavhetuseni teenivad prantsuse sõjaväelased. Erle Loonurm

MTA ootab eraisikutelt tulumaksu juurdemaksmist kokku 3,1 miljonit eurot

29.06.17 ... Eelmise aasta kohta esitatud tuludeklaratsioonide alusel tekkis 12 900 inimesel tulumaksu juurdemaksmise kohustus kokku 3,1 miljonit eurot.

Stalnuhhini osalemine Keskerakonna Narva valimisnimekirjas on seni lahtine

29.06.17 ... Riigikogu liikme Mihhail Stalnuhhini osalemine kohalikel valimistel Keskerakonna Narva nimekirjas on seni veel lahtine.

Kohus jättis politseikapteni trahvi muutmata

29.06.17 ... Harju maakohus ei rahuldanud liiklusõnnetuse põhjustanud ja 400 eurot trahvi saanud politsei- ja piirivalveameti politseikapteni Tiit Tengi kaebust.

Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

29.06.17 ... Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Liikluses sai viga viis inimest

29.06.17 ... Kolmapäeval juhtus üle Eesti kolm raskemat liiklusõnnetust, milles sai viga kokku kolm inimest.

ID-kaardi sertifikaatide uuendamine on toonud kaasa pikad järjekorrad

28.06.17 ... 1. juuliks tuleb uuendada enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaartide sertifikaadid ja ehkki neid saab uuendada ka veebis, ulatuvad näiteks PPA Tartu osakonnas järjekorrad kuni kolme tunni pikkuseks. Aja säästmiseks palub PPA sertifikaadid uuendada ID-kaardi tarkvara kasutades.

Ivanova: soovi luua vene parteid ei ole

28.06.17 ... Keskerakonna juhatuse liige Olga Ivanova kinnitas, et temal Yana Toomil ja Oudekki Loonel ei ole soovi luua vene parteid.

Saartsi hinnangul saaks uuest vene erakonnast igavene opositsioonipartei

28.06.17 ... Politoloogid ütlevad, et uue valimisliidu tekitamise idee näitab, et Yana Toom ning tema liitlased püüavad end senisest jõulisemalt erakonnas kehtestada, sest Ratase juhitud Keskerakond ei seisa enam endistviisi vene valijate eest.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule Uuendatud 21:30

28.06.17 ... Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Luik: NATO lahingugrupi kohale jõudmine on pika töö alguspunkt

28.06.17 ... Kolmapäeva õhtul Brüsselis NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga kohtunud kaitseminister Jüri Luik rõhutas, et NATO kohalolek Eestis on väga tugev, kuid seda saab veelgi täiustada.

Biovaha aitab kaitsta männiistikuid kahjurite eest

28.06.17 ... Riigimetsa majandamise keskus (RMK) püüab võidelda ühe olulise puukahjuriga ja esimesed tulemused on paljutõotavad - männiistikutele kantud mehaaniline kaitse on piisav, et männikärsakad taime süüa ei saa. Nii peab istutama vähem taimi ja raielanke saab sisuliselt kohe taas metsastada.

Avati teemapark prantsuse muinasjuttudest

28.06.17 ... Seda Torma vallas ookatku külas. Idee autor Valdi Reinas.

Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed Uuendatud 18:34

28.06.17 ... Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Fotod: õiguskantsleri vastuvõtt põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäeval Uuendatud 17:18

28.06.17 ... Kolmapäeval, põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäeval esitleb õiguskantsler Ülle Madise põhiseaduse kommentaaride neljandat, parandatud ja täiendatud väljaannet.

Ratas: minu tunnetus on, et seda valimisliitu ei teki Uuendatud 16:46

28.06.17 ... Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles intervjuus Vikerraadiole, et tema kui läbirääkija tunnetus on see, et Yana Toom ja Edgar Savisaar ei moodusta valimisliitu.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS

Real Time Web Analytics