Eesti

Europarlamendist lahkuv Lauristin ERR-ile: Tartusse võtaksin kaasa trammi

17.10.17 ... Teisipäeva õhtul andis ERR-i Brüsseli korrespondendile Johannes Trallale pika intervjuu europarlamendi saadiku kohalt Eestisse, Tartu volikokku naasev sotsiaaldemokraat Marju Lauristin. Intervjuu täismahus videot saab vaadata käesoleva artikli sees.

Saaremaa koalitsioonil on 21 kohta, Pärnus räägivad läbi neli osapoolt

17.10.17 ... "Aktuaalne kaamera" tegi ülevaate teisipäevastest võimukõnelustest Saaremaal ja Pärnus.

Haapsalu rehabilitatsioonikeskus sai kätte heategevusjooksuga kogutud raha

17.10.17 ... Kevadel leidis 12. korda aset heategevuslik teatejooks, kus osales 12 000 noort üle kogu Eesti. Selle jooksuga koguti liikumisvõime kaotanud laste toetuseks 5700 eurot, mille andis teisipäeva pärastlõunal Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses üle kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter.

Poliitikud "Foorumis": oleme valimistulemusega rahul

17.10.17 ... Kõik riigikogus esindatud erakondade esindajad ütlesid teisipäeval ETV saates "Foorum", et on valimistulemusega laias laastus rahul.

Eesti prokurörid ootavad Euroopa Prokuratuurilt kiiret praktikute kaasamist

17.10.17 ... Eelmisel nädalal loodi uus üleeuroopaline institutsioon - Euroopa Prokuratuur (EPPO), mille ülesanne on võitlus Euroopa finantshuvide vastase kuritegevusega. Ettevalmistustööd seni veel ilma peakorterita büroo loomiseks kestsid neli aastat ning esialgu on tegemist poliitikute ja ametnike loodud asutusega.

IRL-i Tallinna piirkond: koalitsioon Keskerakonnaga pole vastuvõetav

17.10.17 ... Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) teatas kolmapäeval, et nemad Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni ei lähe ning ei pea vajalikuks ka sel teemal kõnelusi pidada. Keskerakond nimetas IRL-i otsust ja põhjendusi kummaliseks.

Selgusid Viljandi, Rakvere ja Põlva võimukoalitsioonid

17.10.17 ... "Aktuaalne kaamera" tegi ülevaate valimistele järgnenud võimulepetest Viljandis, Rakveres ja Põlvas.

Rakveres moodustavad võimuliidu Reformierakond, IRL ja Keskerakond

17.10.17 ... Rakveres allkirjastasid koalitsioonilepingu Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Keskerakond. Linnapeaks saab valimistel enim hääli kogunud praegune Lääne-Viru maavanem, reformierakondlane Marko Torm. Jätkab Rene Kundla.

Karilaid: partei juhatus arutab Savisaare palga teemat järgmisel nädalal

17.10.17 ... Keskerakonna juhatus arutab ilmselt järgmisel nädalal nende parteilaste küsimust, kes valimistel erakonnale vastu töötasid ja laual on ka Keskerakonna vastu kandideerinud partei endise esimehe Edgar Savisaare palga ja kohtukulude tasumise küsimus, ütles erakonna aseesimees Jaanus Karialid.

Elering: torm Ophelia pole elektritarbimist mõjutanud

17.10.17 ... Eesti elektrisüsteemi halduri Elering teatel pole orkaani Ophelia kantud tolmu tõttu Eestit katnud ebaharilik pimedus elektritarbimist mõjutanud.

Üks Lasnamäe valimisjaoskond ei suutnud hääletustulemusi protokollida

17.10.17 ... Tallinna valimiskomisjoni esimees Toomas Sepp ütles, et inimesed pidid valimiste õhtul ühe Lasnamäe valimisjaoskonna hääletustulemust paar tundi ootama, sest selle meeskond ei saanud protokolli kirjutamisega hakkama.

Häälte ülelugemine võttis EKRE-lt mandaadi

17.10.17 ... Häälte ülelugemisel Tori vallas kaotas EKRE üksnes kolm häält, kuid jäi sellegipoolest mandaadist ilma, kirjutab Pärnu Postimees.

Professor: pimedale ilmale tasub põhjendust otsida kõrgematest õhukihtidest

17.10.17 ... Täna hommikul valgeks ei läinudki. Ehkki alguses tundus, et tegu on varakult alanud lõputu sügispimedusega, siis päeva jooksul selgus, et tegelikult põhjustas Eesti kohal pimeduse hoopis Portugali põlengute suits ja Sahara tolm.

Põlva vallas moodustab Keskerakond võimuliidu sotsiaaldemokraatide ja valimisliiduga Tuleviku Põlvamaa

17.10.17 ... Põlva valla koalitsiooni moodustab Keskerakond sotsiaaldemokraatide ning valimisliiduga Tuleviku Põlvamaa. Valimised võitnud Reformierakond jäetakse võimuliidust välja. Põlva valla moodustavad senised Mooste, Põlva, Laheda, Vastse-Kuuste ja Ahja vald ning seal elab 14 600 inimest. Põlvast jätkab Mirjam Nutov.

Väliskomisjon sai ülevaate Eesti sammudest ÜRO julgeolekunõukokku pürgimisel

17.10.17 ... Riigikogu väliskomisjoni teisipäevasel istungil osales ÜRO julgeolekunõukogusse kandideerimise kampaania juht Margus Kolga, kes andis ülevaate sellest, milliseid samme on välisministeerium selles suunas astunud.

Piltuudis: Saaremaal algasid koalitsioonikõnelused

17.10.17 ... Saaremaal valimised võitnud Sotsiaaldemokraatlik erakond eesotsas Madis Kallasega alustas koalitsioonikõnelusi Reformierakonnaga.

„Otse uudistemajast” kell 11.10: Ainar Ruussaar usutleb Mihhail Kõlvartit

17.10.17 ... Igakolmapäevane ERR.ee vestlussaade „Otse uudistemajast” võtab seekord luubi alla kohalike valimiste absoluutse võitja Mihhail Kõlvarti.

Sünoptik pimedast taevast: Eestisse jõudis Portugali tulekahjude tahm ja Sahara tolm

17.10.17 ... Tallinnas on umbes keskpäevast alates olnud tavapäratult hämar. Ilmateenistuse sünoptiku Taimi Paljaku sõnul on selline olukord tekkinud tormi Ophelia kaasabil, mis on Läänemere äärde toonud sooja õhumassi ja ühes sellega ka niiskust.

EKRE arutab Keskerakonnaga võimalikku koostööd Tallinnas

17.10.17 ... Keskerakonna delegatsioon Taavi Aasa juhtimisel kohtus teisipäeval Tallinnas EKRE aseesimehe Martin Helmega, et pidada konsultatsioone koostöö osas Tallinna linnavolikogus. EKRE Keskerakonnaga koalitsiooni ei lähe.

Kaitsepolitsei Lõuna osakonda asus juhtima Jaanus Kann

17.10.17 ... Kaitsepolitseiameti Lõuna osakonna direktor on alates esmaspäevast Jaanus Kann, seni Lõuna osakonda juhtinud Janek Järval täitus teine järjestikune ametiaeg ning ta jätkab teisel ametikohal.

Sotsiaaldemokraadid jäävad Viljandi võimuliidust välja

17.10.17 ... Kuigi Viljandis võitsid kohalikud valimised sotsiaaldemokraadid, jäävad nad uuest võimuliidust välja. Linnapeaks saab Madis Timpson Reformierakonnast. Jätkab Olev Kenk.

Häälte ülelugemine jõuab täna lõpule

17.10.17 ... Mitmel pool loetakse uuesti üle kohalikel valimistel antud hääli. Indrek Lepik uuris, kui kaugele sellega on jõutud.

EKRE katse kooseluseadust tühistada kukkus riigikogus läbi

17.10.17 ... Riigikogu arutas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna algatatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu ja otsustas selle menetlusest välja hääletada. Arutelu jälgis Uku Toom, kes teeb sellest nüüd kokkuvõtte.

Politsei otsib arvatava pedofiili ohvreid

17.10.17 ... Politsei otsib noorukite seksuaalses väärkohtlemises kahtlustatava mehe ohvreid.

Riigikogu otsustas nn suhkurmaksu seadust muutma hakata

17.10.17 ... Riigikogul oli teisipäeval võimalus hääletada magustatud joogi maksu seaduse muutmata kujul vastuvõtmise poolt, kuid parlamendisaadikud hääletasid üksmeelselt selle vastu.

EKRE katse kooseluseadust tühistada kukkus riigikogus läbi

17.10.17 ... Riigikogu arutas teisipäeval EKRE algatatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu ja otsustas selle menetlusest välja hääletada.

Riigikogu ei toetanud Eesti-Vene piirileppe tühistamise ettepanekut

17.10.17 ... Riigikogu lükkas tagasi EKRE eelnõu, mis näinuks ettepaneku tegemist valitsusele peatamaks Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise piirilepingu ratifitseerimise protsess.

Galerii: Mustakivi sild läheb remonti

17.10.17 ... Tallinnas suleti tänasest remondi tõttu liiklus Lasnamäel Mustakivi teel, teatas transpordiamet.

Pärnus alustatakse võimukõnelusi neljakesi

17.10.17 ... Pärnus algavad võimaliku nelikliidu koalitsioonikõnelised, teisipäeval istuvad laua taha Reformierakond, valimisliit Pärnu ühendab, Isamaa ja Res Publica Liit ja Keskerakond.

Rakveres tehakse teisipäeval võimulepe ja linnapeaks saab Marko Torm

17.10.17 ... Rakveres allkirjastavad Reformierakond, IRL ja Keskerakond teisipäeva pärastlõunal koalitsioonileppe ning linnapeaks tõuseb Reformierakonna suurim häältetooja Marko Torm.

Kohus kaalub tuntud pedofiili vanglast vabastamist

17.10.17 ... Tartu maakohus kaalub kolmapäeval aastaid väikelapsi pilastanud tuntud pedofiili Jaanus Rohumetsa enne tähtaega vanglast vabastamist.

Viljandi linnapeaks saab ilmselt reformar Madis Timpson

17.10.17 ... Kuigi Viljandis võitsid kohalikud valimised sotsiaaldemokraadid, jäävad nad uuest võimuliidust välja ning linnapeaks tõuseb Madis Timpson Reformierakonnast.

Ministeerium: Eesti ei ole Katalooniat e-riigi teemal nõustanud

17.10.17 ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist kinnitati, et Eesti ei ole Katalooniat e-riigi ülesehitamise teemal nõustanud nagu väidab väljaanne El Pais.

Reformierakond esitas riigikogu aseesimehe kohale Pevkuri

17.10.17 ... Reformierakond esitas riigikogu aseesimehe kohale parteijuhi Hanno Pevkuri.

Ida-Virumaal võivad mitmed valimiste võitjad sattuda opositsiooni

17.10.17 ... Ida-Virumaal saavutasid kohalikel valimistel kuues omavalitsuses kaheksast parima tulemuse kandidaadid, kelle valimisliidul või parteil on oht olla järgmised neli aastat opositsioonis. Jätkab Rene Kundla.

Ajuti sajab vihma

17.10.17 ... Ilmast räägib sünoptik Silve Grabbi-Kaiv.

Muuli: IRL ei tohi Tallinnas Keskerakonnaga isegi kohtuda

17.10.17 ... Isamaa ja Res Publica Liit ei tohiks Tallinnas Keskerakonnaga mingit koostööd teha ning tagasi tuleks lükata ka ettepanekud kohtuda ja konsultatsioone pidada, leiab keskkonnaministri nõunikust IRL-i liige Kalle Muuli.

Savisaar: tunnetasingi, et tööleping Keskerakonnaga oli mu äraostmiseks

17.10.17 ... Oma valimisliiduga kohalikel valimistel Keskerakonna vastu kandideerinud Edgar Savisaar ei ole enda sõnul üllatunud, et Keskerakond kaalub lepingulise suhte lõpetamist temaga.

Parteijuhtidest olid edukamad Pevkur ja Helme

16.10.17 ... Erakonna esimeestest tegi kogutud häälte üldarvult parima tulemuse Hanno Pevkur, kuid ringkondade erinevaid suurusi aluseks võttes tegi oma ringkonnas parima tulemuse Mart Helme.

Mart Helme kaotas valimistulemuste kontrollimisel 200 häält

17.10.17 ... Pärnu hääletamistulemusi kontrollinud Pärnu valimiskomisjon avastas esmaspäeval, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Pärnumaa esinumbri Mart Helme saagiks kirjutati pühapäeval 200 võrra suurem arv, kui oli tema poolt hääletajaid.

Sõõrumaa: mulle lubati valimistel toetust töökollektiivide kaupa

17.10.17 ... Kohalikel valimistel Tallinnas 734 häält saanud suurettevõtja Urmas Sõõrumaa peab tulemust oodatust nõrgemaks ning peab edaspidist poliitikas osalemist vähetõenäoliseks.

Tieto peab läbikukkunud SKAIS2 arenduses eest maksma 270 000 eurot

17.10.17 ... Sotsiaalministeerium, uue sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendaja Tieto Estonia AS ja osaühing Icefire sõlmisid kompromissilepingu, mille kohaselt tasub Tieto läbikukkunud projekti eest riigile 270 000 eurot.

Tõrksate ühinejate volikogud peavad kahe kuuga uue valla üles ehitama

17.10.17 ... Äsjaste kohalike omavalitsuste valimistega sai läbi üks haldusreformi etapp ning nüüd peavad üsna tõrksalt liitunud valdade uued volinikud senised piirid unustama ja looma uutele valdadele 1. jaanuariks uue struktuuri.

Liikluses sai viga kolm inimest

17.10.17 ... Esmaspäeval juhtus üle Eesti kolm liiklusõnnetust, milles sai viga kokku kolm inimest.

"Aktuaalne kaamera" võttis kokku valimispäeva olulisemad sündmused

16.10.17 ... Esmaspäevane "Aktuaalne kaamera" võttis kokku valimispäeva olulisemad sündmused ja juhtumised.

Kala: Jüri Ratase tiib on Savisaare taagast vabanenud

16.10.17 ... Keskerakonna esimehe Jüri Ratase tiib on vabanenud Edgar Savisaare taagast ja võib edasi minna hoopis teistsugusel moel, ütles ERRi päevakajaliste saadete peatoimetaja Peep Kala valimistulemusi kommenteerides.

RIA hoiatab WiFi-seadmete töös avastatud turvanõrkuse eest

16.10.17 ... WiFi-seadmete töös avastati turvaprobleem, hoiatab Riigi infosüsteemi ameti (RIA) küberintsidentide käsitlemise osakond CERT-EE.

Suurima häältesaagi saanud Kõlvart soovib jätkata abilinnapeana

16.10.17 ... Kohalikel valimistel 24 668 häält saanud Tallinna abilinnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart ütles, et sooviks selles ametis ka jätkata.

Inimesed said südame taaskäivitamise päeva puhul elustamist harjutada

16.10.17 ... Igal aastal sureb Euroopas ligi tuhat inimest kellegi juuresolekul äkksurma ja vaid kolmandikul juhtudel osatakse abivajajat enne kiirabi saabumist elustada. Esmaspäeval said soovijad üle Eesti üleeuroopalise südame taaskäivitamise päeva puhul ise proovida, kuidas elustamine käib.

Tallinnas on kella 18.00 seisuga kehtetuid sedeleid 1500

16.10.17 ... Tallinna valimiskomisjon on kogu tänase päeva lugenud üle eile jaoskondades antud hääli, valimistulemuse kinnitamist pealinnas on oodata homseks. Uku Toom küsis komisjoni esimehelt Toomas Sepalt, kuidas on läinud ja kui kaugele jõutud?
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: