Eesti

Meediauurija 5 soovitust Jänku-Jussi paroodiate taolise sisuga toimimiseks

18.08.17 ... Noored ei loo parodeerivat sisu peamiselt raha teenimise eesmärgil, vaid soovist saada eakaaslaste tähelepanu, heakskiitu või ärritust, leiab Tartu ülikooli sotsiaalmeedia lektor Maria Murumaa-Mengel. See muudab omakorda keerulisemaks taolise sisuga ilmnevate probleemide ennetamise ja lahendamise.

ERR.ee veebidokkide sari: seitse vaadet Eesti ravikindlustusele

18.08.17 ... Haigekassa saab veerandsaja aastaseks. ERR.ee küsis läbi seitsme videoloo, kas ja kuidas on ravikindlustusest Eesti inimestele kasu olnud. Sestap palusime oma lugu jagada seitsmel tavalisel inimesel üle Eesti. Nad on meditsiinitöötajad, pereemad, pensioniealised ja noored, kes on seisnud või seisavad siiani silmitsi mõne raske haigusega.

Leht: endine USA saadik loobus Kaljulaidi välisnõuniku kohast

18.08.17 ... Endise Eesti suursaadiku USA-s Eerik Marmei asemel asub presidendi välisnõuniku ametisse hoopis NATO Eesti esinduse asejuht Lauri Kuusing, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kantar Emori uuring: Reformierakonna toetus jätkab kasvu

18.08.17 ... Augustis oli Eesti populaarseim partei taas Reformierakond, mille toetus on viimase kolme kuu jooksul järjekindlalt kasvanud, selgub uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Tugev vihmasadu põhjustas Rocca al Mare keskuses uputuse

17.08.17 ... Neljapäevaõhtune tugev vihmasadu põhjustas üleujutusi mitmel pool Tallinnas, sealhulgas tekkis uputus Rocca al Mare keskuses.

President Kersti Kaljulaid asus nõustamis- ja arenduskeskuse Eesti Agrenska fond patrooniks

17.08.17 ... President Kersti Kaljulaid asus puuetega lastele, noortele ja nende peredele mõeldud nõustamis-ja arenduskeskuse Eesti Agrenska fondi patrooniks. 

Vanglaametnik: suitsukeeld mässu ei too

17.08.17 ... Alates oktoobrist on suitsetamine Eesti vanglate territooriumil keelatud. Seni on Euroopas sellist keeldu rakendatud ainult Suurbritannias. Justiitsministeeriumi karistuse täideviimise talituse juht Priit Post ei karda, et piirangud võiks põhjustada vangide mässu.

Välisministeerium palub Barcelonas viibivatel eestlastel endast teada anda

17.08.17 ... Välisministeerium palub Barcelonas viibivatel eestlastel võtta ühendust oma lähedastega ja anda märku, et nendega on kõik korras. Esialgsetel andmetel eestlase Barcelonas toimunud terrorirünnaku ohvrite hulgas ei ole.

Emajõe veekvaliteet märgatavalt paranenud

17.08.17 ... Emajõe veekvaliteet on aastatega märgatavalt paranenud. Sven Paulus.

Tartus algab Emajõe festival

17.08.17 ... Lisaks juba alanud linnafestivalile UIT võtab Tartus tuule tiibadesse Emajõe festival. Sven Paulus uur.is lähemalt, mida jõefestivalil uudistada saab

Eesti Meedia tahab 2020 jalgpalli MM'i ERR'i teleõiguste ostutehingu vaidlustada

17.08.17 ... Möödunud nädalal kiitis Eesti Rahvusringhääling heaks otsuse soetada teleõigused 2020 toimuvale jalgpalli Euroopa meistrivõitluste finaallturniirile. Lisaks sellele omandas rahvusringhääling ka õigused kanda üle maailmameistrivõistlusi aastal 2018 Venemaal ning 2022 Kataris. Hanke võitmisele aitas kaasa Eesti Jalgpalli Liit. AS Eesti Meedia tahab tehingu peatada. Rannar Park.

Jaak Aabi sõnul on omavolilise ringkonnaga valimiste korraldamine seadusevastane.

17.08.17 ... Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnutsi sõltub praegu Riigikohtust, kas kohalike omavalitsuste valimised toimuvad kõigis maakondades üheaaegselt. Jaak Aabi usutles Tõnu Karjatse

Video: Vaba Tallinna Kodanik loobus koostööst Tegusa Tallinnaga Uuendatud 17:23

17.08.17 ... Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik otsustas liiduga Tegus Tallinn koostööd mitte teha. Vaba Tallinna Kodaniku nimekirja esinumber Erik Vest ütles ERR-ile, et koostöö Tegusa Tallinnaga koostöö oleks neile maksma läinud nii toetajaid kui ka kandidaate.

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik lõpetab läbirääkimised Tegusa Tallinnaga

17.08.17 ... Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik lõpetab läbirääkimised valimisliiduga Tegus Tallinn. Põhjuseks Tegusa Tallinna läbirääkimisviis ja nimekirjad, milles Tegus Tallinn ei välista ka kohtu all olevat Keskerakonna endist liidrit Edgar Savisaart. Tõnu Karjatse Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik lõpetab läbirääkimised valimisliiduga Tegus Tallinn. Tõnu karjatse räägib lähemalt.

Savisaare protsess võib tuua Keskerakonnale uusi tagasimaksenõudeid

17.08.17 ... Keskerakonna rahastamise telgitaguseid avav Edgar Savisaare kohtuprotsess võib tuua erakonnale uusi tagasimaksenõudeid, kuna süü tõendamise korral osutuvad mitmed rahastusallikad lubamatuks ehk tegemist on olnud keelatud annetustega.

Hispaaniasse suunduvate paadipõgenike arv suureneb järsult

17.08.17 ... Sel aastal on järsult suurenenud paadipõgenike arv Marokost Hispaaniasse. Rändeekspert Kert Valdaru sõnul on see suuresti seletatav sellega, et Liibüa-Itaalia rändeteed ollakse saamas kontrolli alla ja põgenikud otsisid üles vana tee. Mall Mälberg jätkab.

Remonditud ja pikendatud trammiliinid avatakse peagi

17.08.17 ... Tallinna trammiliinidel käivad ehitustööd, et trammiliiklus saaks septembri algul taas kõikidel liinidel käivituda. Jätkab Kadri Laube

Kaubandus-Tööstuskoda näeb ravimiseaduses vastuolu põhiseadusega

17.08.17 ... Eesti Kaubandus-Tööstuskoda pöördus riigikogu sotsiaalkomisjoni poole seoses ravimiseaduse apteekide enamusosaluse sättega, paludes, et komisjon analüüsiks selle vastavust põhiseadusele.

Kaljuveer vutitehingu vaidlustamisest: piltlikult võttis ERR dopingut

17.08.17 ... Eesti Meedia peaprodutsendi Marko Kaljuveeri hinnangul on rahvusringhääling jalgpalliliidu toetust vastu võttes mõjutanud ülekandeõiguste konkurentsis lõpptulemust ebaausalt.

Enamik päästjaid palgatõusust osa ei saanud

17.08.17 ... Valitsus eraldas alarahastatud päästevaldkonna palkadeks tänavu täiendavalt 2,1 protsenti palgafondist ehk 797 661 eurot. Paljud päästjad on aga rahulolematud, sest kauaoodatud palgatõus jõudis vaid vähesteni, enamasti Tallinna komandode töötajateni.

Uuring: taskuraha suurus kasvab lapse vanusega

17.08.17 ... Lapsevanemate seas tehtud uuringust selgus, et regulaarset taskuraha hakatakse andma lastele alates kooliminekust ning taskuraha suurus kasvab vanusega.

Fotod: trammide normaalne rütm taastub septembrist

17.08.17 ... Augusti lõpuks saab valmis trammiteede ehitus ning 1. septembrist käivitub trammiliiklus täies mahus. Uute trammide kõrval hakkavad vurama renoveeritud retrotrammid.

Pettai tunnistas kohtus raha vahendamist Keskerakonna kampaania tarbeks Uuendatud 11:59

17.08.17 ... Riigiprokuratuuriga koostöö tegemise eest kohtu alt pääsenud reklaamiärimees Paavo Pettai rääkis neljapäeval Harju maakohtus Edgar Savisaare kohtuprotsessil, et võttis ärimees Hillar Tederilt laenu tasumaks sellega Keskerakonna valimiskampaania kulutusi. Ühtlasi meenutas Pettai, kuidas Keskerakond arutas linna teavituskampaaniate sidumist erakonna valimiskampaaniaga.

Jüri Pihl kandideerib Pirital Keskerakonna nimekirjas

17.08.17 ... Endine siseminister ja kaitsepolitsei peadirektor, sotsiaaldemokraatide varasem esimees Jüri Pihl kandideerib ka eelolevatel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas Tallinnas Pirita linnaosas.

Kohus: omavalitsuste korraldatavad topeltvalimised on õigustühised

17.08.17 ... Sundliitmise vastu protestivatel omavalitsuste oma reeglite järgi korraldatavad nn paralleelvalimised on õigustühised, leidis Tallinna ringkonnakohus neljapäeval tehtud otsuses.

Ametiühingud on töötajatelt leppetrahvi nõudmisele vastu

17.08.17 ... Sotsiaalministeeriumis on valiminud töö- ja tervishoiuseaduse muutumise eelnõu, mille kohaselt saaks tööandja leppetrahvide kehtestamise õiguse, ametiühingud on sellele punktile vastu.

Tartu ülikool tõusis maailma ülikoolide edetabelis järgmise saja hulka

17.08.17 ... Möödunud aastal esmakordselt kuulsasse Academic Ranking of World Universities (ARWU) ehk Shanghai edetabelisse pääsenud Tartu ülikool (TÜ) kerkis tänavu edetabelis kohtadele 301-400.

Hoovihma võimalus on suur, sooja on 20 kuni 25 kraadi.

17.08.17 ... Ilmast räägib sünoptik Ülle Jõemaa

Maailma elamisväärseim linn on Melbourne

17.08.17 ... Ajakirja The Economist mainekas küsitluses valiti seitsmendat aastat järjest maailma elamisväärseimaks linnaks Austraalia linn Melbourne. Küsitluses hinnati 140 linna elukvaliteeti viies kategoorias. Soome pealinn Helsingi asub edetabelis üheksandal kohal. Arni Alandi kommentaar

Ametiühingute keskliit leppetrahve ei poolda

17.08.17 ... Ametiühingute keskliit ei poolda kavandatavat seadusemuudatust, mille kohaselt saaks tööandja õiguse nõuda leppetrahvi, kui töötaja ei täida tööohutuse ja töötervishoiu nõudeid. Tõnu Karjatse

Marek Helm: SKAIS2 oli teostamatu projekt

17.08.17 ... Endine maksuameti juhi, nüüd infotehnoloogiafirmas Nortal töötava Marek Helmi sõnul oli sotsiaalkindlustusameti infosüsteem SKAIS2 teostamatu projekt.

Haapsalu piiskopilinnuse muuseum sulgeb enam kui aastaks uksed Uuendatud 21:38

16.08.17 ... Haapsalu piiskopilinnuse muuseum sulgeb oma uksed järgmisest nädalast kuni 2019. aastani, et ehitada selle aja jooksul välja aastaringi avatud tegevusmuuseum ja külastuskeskus.

Põlvamaal võtsid külaaktivistid poepidamise jaeketilt üle

16.08.17 ... Põlvamaal avasid külaaktivistid poe, mille Põlva Coop otsustas intensiivistunud piirikaubanduse tõttu sulgeda.

TAI õiguslik hinnang ei näe takistust süstlapunkti avamiseks Sitsi tänaval

16.08.17 ... Tervise arengu instituudi (TAI) tellitud õiguslik hinnang kinnitas, et narkomaanide nõustamiskeskuse ja hiljem ka süstlavahetuspunkti rajamine Tallinnas Sitsi tänaval asuvasse elumajja on seaduslik. Kohalikud elanikud otsusega ei lepi ja lubavad kohe, kui keskus tööd alustab, asja kohtusse anda.

USA ründelennukid A-10 maandusid esimest korda Kuressaares

16.08.17 ... Kuressaare kohal tiirutasid täna Ameerika Ühendriikide ründelennukid A-10: tegemist oli ründelennukite ühiõppusega koos kaitseliitlastega, mille käigus harjutati Kuressaare ja linna lähiümbruse sadamate ja lennuvälja kaitsmist.

Algas kandidaatide ja valimisliitude registreerimine valimisteks Uuendatud 18:54

16.08.17 ... Valimistoimingud kohalikeks valimisteks on alanud, kolmapäeval algas kandidaatide ja valimisliitude registreerimiseks esitamine.

SDE Tallinna volikogu esimehe kandidaat on endine kohtunik Helve Särgava Uuendatud 18:52

16.08.17 ... Sotsiaaldemokraadid nimetasid oma Tallinna linnavolikogu esimehe kandidaadiks endise Harju maakohtu kohtuniku ja esimehe Helve Särgava.

Ratas: Türgi on Euroopa Liidule strateegiline partner

16.08.17 ... Türgis töövisiidil olev peaminister Jüri Ratas kohtus Ankaras Türgi peaministri Binali Yıldırımi ja president Recep Tayyip Erdoğaniga. Reene Leas küsis peaminister Rataselt, mida kohtumistel arutati.

Sotsiaalministeerium nõuab Tietolt leppetrahvi 855 000 eurot Uuendatud 17:51

16.08.17 ... Sotsiaalministeerium nõuab sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendajalt Tietolt 855 000 eurot leppetrahvi, kuid summa tegelik suurus selgub läbirääkimiste käigus.

Lasnamäe kanali kurikameest kahtlustatakse naise tapmises

16.08.17 ... Põhja prefektuuri politseinikud pidasid pühapäeva õhtul Tallinnas kinni mehe, keda kahtlustatakse oma elukaaslase tapmises.

Amet ei luba Harku järve äärsetel kinnistutel lageraiet

16.08.17 ... Keskkonnaamet otsustas Harku järve äärsetel kinnistutel lageraiet mitte lubada, kui oli kuulanud ära vaidluse osapooled.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

16.08.17 ... Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

USA, Kanada ja Mehhiko alustavad kõnelusi NAFTA muutmiseks

16.08.17 ... USA, Kanada ja Mehhiko alustavad täna läbirääkimisi Põhja-Ameerika vabakaubandusleppe ehk lühendatult NAFTA uuendamise üle. Poliitikavaatlejate arvates on kõige huvipakkuvam see, kuidas läbirääkimiste tulemused sobituvad USA presidendi Donald Trumpi põhimõttega "Ameerika ennekõike". Jätkab Mall Mälberg.

Haapsalu piiskopilinnuse muuseum sulgeb arendustöödeks uksed

16.08.17 ... Järgmisel nädalal sulgeb uksed Haapsalu piiskopilinnuse muuseum ning seal algavad 2019. aastani kestvad arendustööd. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt saadud ligi 3,2 miljoni eurose toetuse abiga ehitatakse välja aasta ringi avatud keskaega käsitlev tegevusmuuseum ja külastuskeskus. Haapsalust jätkab Juhan Hepner.

"Otse uudistemajast" – Marika Priske Uuendatud 15:36

15.08.17 ... “Otse uudistemajast” külaliseks oli kolmapäeval Eesti üks staažikamaid riigiametnikke, sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske.

EKRE tahab Tartu ühistranspordi ümber korraldada

16.08.17 ... Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitles Tartu valimisprogrammi ning teatas, et Tartu linnapea kandidaat on Indrek Särg. Tartust jätkab Jane Saluorg.

Uuring: miks "Rakett 69" võib olla nakkav

16.08.17 ... Teaduslikku mõtteviisi populariseeriv saade „Rakett 69“ on toonud Eestisse mõisted raketipõlvkond, rakettlased, raketi-poiss jt. USAs tehtud värske uuring, mis küll ei analüüsinud seda saadet, ütleb, et teadus on nakkav, kui on teaduslikult nakatavad klassikaaslased.

Ärimees: Savisaar küsis Aswanilt Keskerakonnale toetust Uuendatud 14:12

16.08.17 ... Ehitusärimees Tarvo Teder rääkis kolmapäeval Harju maakohtus Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare korruptsioonikaasuses tunnistajana ütlusi andes, et Savisaar küsis tema tööandjalt Sonny Aswanilt toetust Keskerakonnale ja keeldumise korral märkis Savisaar, et Aswani kinnisvaraprojektid aasta jooksul edasi ei liigu.

Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

16.08.17 ... Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Kangro: töövõimereformiga laristati enam kui SKAIS2 projektiga

16.08.17 ... Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Tiina Kangro sõnul olid probleemid sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2-e osas otsustajatele ammu teada, kuid töövõimereformiga on kordades enam rahalist kahju tekitatud.
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.