Eesti

"Aktuaalne kaamera" tegi kokkuvõtte Jüri Ratase valitsuse esimesest aastast

19.11.17 ... Neljapäeval möödub aasta päevast, mil ametisse astus Jüri Ratase valitsus. "Aktuaalne kaamera. Nädal" tegi aastast kokkuvõtte.

ERR Brüsselis: Eesti käsitööõlle tootjad tegid katse pääseda Belgia turule

19.11.17 ... Sel nädalalõpul panid Eesti käsitööõlle tegijad seljad kokku ja tegid katse pääseda Belgia turule. Brüsseli õllegurmaanide baaris pakuti kahel õhtul ainult Eesti käsitööõlut kümnelt väikepruulikojalt.

Raplamaal põrkasid kokku kaks autot ja kaubik, neli inimest viidi haiglasse

19.11.17 ... Raplamaal juhtus pühapäeva õhtul liiklusõnnetus, neli inimest viidi haiglasse.

Norra IT-ajakiri kõrvutab e-Norra arenguid e-Eesti omadega

19.11.17 ... Norrakeelne arvutiajakiri Computerworld kirjutab, et Norra e-riik on Eesti omaga vähemalt samaväärselt, kui mitte rohkemgi arenenud.

Lottemaa ootab laste leiutiste abil teemaparki uusi atraktsioone leida

19.11.17 ... Lottemaa, SEB ja Eesti Teadusagentuur kutsuvad lapsi leiutama, et Lottemaale uusi atraktsioone saada. Oma leiutiste esitamisega on aega tuleva aasta märtsini.

Maidla muinaskalmistu saladused jõudsid raamatusse

19.11.17 ... Maidla kalmeväli on suurim täielikult läbiuuritud muinasaja lõpuperioodi matmispaik Eestis ja sealt saadi kokku ligi 10 000 leidu. Nüüd jõudis Maidla lugu kaante vahele äsja ilmunud teoses "Maidla muinaskalmistu saladused".

Rukkikasvatajad jäid tänavuse saagiga rahule

19.11.17 ... Kuigi saagikoristus algas ka rukkipõldudel tänavu tavalisest hiljem, siis saak sai sellegipoolest korralik. Tartus Eesti rahva muuseumis (ERM) lõigati lahti esimene miljonist rukkikasvatajate poolt vabariigile sünnipäevaks kingitud juubelileibadest.

Rooma paavst võib järgmisel aastal külastada Eestit

19.11.17 ... Rooma katoliku kiriku piiskop isa Philippe Jourdan teatas pühapäeval Tallinnas peetud missal, et paavst Franciscus külastab järgmisel aastal tõenäoliselt Eestit.

Maidla muinaskalme saladused raamatus

19.11.17 ... Arheoloog Mati Mandel avaldas raamatu "Maidla muinaskalmistu saladused", mis võtab kokku aastatel 1983-1990 ja 2011-2015 uuritud Maidla kalmevälja loo. Arheoloogid said Läänemaa ja Raplamaa piiril asuvast Maidlast aastate jooksul ligi kümme tuhat leidu ja see on suurim täielikult läbiuuritud muinasaja lõpuperioodi matmispaik Eestis. Juhan Hepneri lugu.

Ratas: Saksa uus valitsus jätkab senist kaitse- ja välispoliitikat

19.11.17 ... Saksa koalitsiooniläbirääkimistel on praegu otsustavad tunnid. Osapooled on seadnud tänase õhtu tähtajaks, kas uus valitsusliit tuleb või mitte. Teravaimad lahkhelid on sisserände küsimustes. Saksamaal on visiidil ka Peaminister Jüri Ratas, ta pidas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi peaministrina kõne Saksa rahva leinapäeva üritusel Bundestagis ja kohtus ka Saksa presidendi Frank-Walter Steinmeieriga. Peaminister Ratas ütles Tõnu Karjatsele, et uuest koalitsioonist rääkis ta Steinmeyeriga põgusalt.

Tasuta bussisõit maakonnaliinidel käivitub juulist

19.11.17 ... Juulist käivitub tasuta bussisõit maakonnaliinidel. Siiski jääb oht tasuta sõidu eest trahvi saada, vahendab Margus Muld.

Sillamäe sadam loodab impordimahtu suurendada Venemaa abil

19.11.17 ... Sillamäe sadama viimase aasta edulooks on regulaarsete konteinervedude mahu kasv. Sellele vaatamata kasutab Sillamäe sadam oma võimalustest vaid poole. Eelkõige impordi osakaalu mahtude suurendamiseks vaadatakse ka Venemaa poole. Suurenenud mahud annavad võimaluse luua ka uusi töökohti. Rene Kundla.

Õhuturbe piloodid teevad Eesti kohal harjutuslende

19.11.17 ... Järgmisel nädalal teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis õhuturbemissioonil teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16.

"Olukorrast riigis": riigieelarve planeerimine on liiga ebatäpne

19.11.17 ... "Olukorrast riigis" saatejuhtide sõnul on alkoholiaktsiisi planeeritud tuleva aasta eelarvesse 100 miljoni võrra rohkem kui seda peaks laekuma tänavu, samuti leiavad nad, et alkoholiaktsiisi osakaal eelarvest on liiga suur.

Tuleval nädalal sajab vihma ja lörtsi sekka ka lund

19.11.17 ... Ilmast räägib sünoptik Ülle Jõemaa.

Laupäeval toimus üks liiklusõnnetus

19.11.17 ... Laupäeval toimus üks liiklusõnnetus, kui autojuht sõitis Tallinnas otsa teed ületanud jalakäijale.

Kallas: valimiskogu laiendamine on hea idee

18.11.17 ... Kommenteerides justiitsminister Urmas Reinsalu ettepanekut anda presidendi valimine otse valimiskogu kätte, ütles Viimsi vallavanem Siim Kallas (RE), et võtmeküsimus on hoopis see, et valimine viidaks lõpuni. Kallase sõnul toetab ta aga ideed, et valimiskogu tuleks laiendada. President Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas pidasid laupäeval näidisväitluse teemal "Tallinn tuleks euroraha jagamisel välistada".

SDE volikogu valis juhiks Marika Saare

18.11.17 ... Laupäeval Tallinnas kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu valis oma uueks juhatajaks Elva abivallavanema ja senise volikogu asejuhataja Marika Saare. Uueks asejuhatajaks valiti Tallinna sotsiaaldemokraat Hanno Matto.

Ratas: viimased nädalad näitavad, et riigikogu valimiste kampaania juba käib

18.11.17 ... Viimaste nädalate meediapilt näitab, et 2019. aasta riigikogu valimiste kampaania juba käib, ütles Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas Põltsamaal laupäeval Keskerakonna volikogu istungil peetud kõnes.

Laaneots: reservväelaste mobiliseerimiseks tuleb taastada neli kaitseringkonda

18.11.17 ... Kahest jalaväebrigaadist ei piisa, et mobiliseerida kogu Eestis olemasolev reserv, ütles "Aktuaalsele kaamerale" erukindral Ants Laaneots, kes pooldab nelja kaitseringkonna taastamist. Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ei usu, et Laaneots leiab oma plaanile piisavalt poliitilist toetust.

Pühapäev tuleb sajune

18.11.17 ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Väike-Maarjas said kokku automudelispordi huvilised

18.11.17 ... Lääne-Virumaal Väike-Maarjas asub Eestis ainulaadne, sel sügisel uuendatud rallikrossi mudelautode siseringrada. Täna kogunes Väike-Maarjasse poolsada huvilist üle Eesti. Väike-Maarjast jätkab Rene Kundla.

Sildam: IRL alustas lahinguid kahel rindel

18.11.17 ... Isamaa ja Res Publica Liit alustas sel nädalal lahinguid korraga kahel rindel, leiab oma kommentaaris Toomas Sildam.

EKRE volikogu süüdistab valitsust majanduse hävitamises

18.11.17 ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu hinnangul hävitab praegune valitsus Eesti majandust.

Vastu hommikut võivad teed libedad olla

18.11.17 ... Pühapäeval võivad vastu hommikut teed libedaks muutuda.

Ohvriabi poole pöördus mullu ligi sada seksuaalselt väärkoheldud alaealist

18.11.17 ... Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakond aitas eelmisel aastal 97 seksuaalselt väärkoheldud alaealist, sel aastal on abi vajanud 119 alaealist, ütles ameti ohvriabi osakonna projektijuht Triin Raudsepp.

PPA aitab kaubanduskeskustes üle Eesti ID-kaarte uuendada

18.11.17 ... Sellel nädalavahetusel aitavad politsei- ja piirivalveameti (PPA) töötajad ostukeskustes üle Eesti soovijatel ID-kaarti uuendada.

"Rahva teenrid" alkoholiaktsiisist: Seeder ja Tõniste ärkasid liiga hilja

18.11.17 ... Lõuna-Eestis toimuv alkoholiralli oli ammu teada, mistõttu paneb imestama, miks rahandusminister Toomas Tõniste ning Isamaa ja Res Publica Liidu juht Helir-Valdor Seeder ärkasid aktsiisiteemal alles nüüd, mitte eelarve koostamise ajal, räägiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Eesti täitis Pariisi kliimaleppe tingimused, kuid uhkuseks pole põhjust

18.11.17 ... Eesti on maailmas inimese kohta õhku paisatava süsihappegaasi hulga poolest selgelt paha poisi rollis, seepärast on aeg seada eesmärk uueks tiigrihüppeks, leiavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmed

Politsei müüb oksjonikeskkonnas helikopterit

18.11.17 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) on pannud osta.ee oksjonikeskkonnas müüki kopteri alghinnaga 350 000 eurot. "Osta kohe" hind on 500 000 eurot.

RKAS-i salvestised avalikustanud ametnik sai töövaidluskomisjonis õiguse

18.11.17 ... Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) endise juhi Urmas Somelari ebaviisaka sõnakasutuse avalikustanud ja pärast seda töölt vallandatud Kristel Meier sai töövaidluskomisjonis õiguse, firma peab talle maksma kopsaka hüvitise.

Väikelastele sobiv gripivaktsiin saab selleks hooajaks lõplikult otsa

18.11.17 ... Sel hooajal saadaolevast kahest gripivaktsiinist vaid üks sobib ka alla kolmeaastastele lastele ning praegu on seda veel mõningates apteekides ja polikliinikutes saadaval, aga lõppemisel lisakoguseid Eestisse ei tooda. Tänavu on end gripi vastu vaktsineerinud sedavõrd palju inimesi, et kogu hooajaks mõeldud kogus sai müüdud juba oktoobris.

EL eelarve valmis: teadus- ja arendustegevus sai lisaraha

18.11.17 ... Euroopa Liidu nõukogu ja parlament jõudsid kokkuleppele ühenduse järgmise aasta eelarves. Parlamendi soov oli komisjoni pakutud 160 miljardi euro suurust eelarvet veidi suurendada, nõukogul kahandada. Üheks vaidluskohaks olnud arenguabi mahtu ei kärbitud, küll aga peatati Türgi euroliiduga liitumise ettevalmistuste rahastamine. Eelarvekõnelusi juhtinud rahandusministri eriesindaja Märt Kivine ütles, et parlamendi soovil sai lisaraha teadus ja arendustegevus.

Ossinovski: kodakondsuspoliitika on totaalselt läbi kukkunud

17.11.17 ... SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles rahvusvahelisel lõimumiskonverentsil Tallinnas, et Eesti kodakondsuspoliitika on täiesti läbi kukkunud.

Õiguskantsler: Tallinn peab kaotama elanike prügiarvetelt lubamatu lisatasu

17.11.17 ... Tallinna keskkonnaamet on ebaseadusliku jäätmehoolduseeskirja alusel lisanud elanike prügiarvetele lisatasu registri pidamise ja arvete esitamise eest, leiab õiguskantsler Ülle Madise.

Mihkel Kärmas: umbluu “Kadriorgia” ümber

17.11.17 ... Poliitik ja ajakirjanik Peeter Ernits väidab värskelt ilmunud Arnold Rüütli biograafias, et 2005. aasta lõpus presidendilossis toimunud noortepeod, millest puhkes hiljem ajakirjanduses „Kadriorgiaks“ ristitud skandaal, olid lavastus. Kuna seda väidet tiražeerivad täna kõik juhtivad väljaanded, pean vajalikuks see see umbluu võimalikult kiirelt ja selgelt ümber lükata, kirjutab "Pealtnägija" ajakirjanik Mihkel Kärmas.

Pereõed loodavad riikliku rahastamise laienemist enamatele vaktsiinidele

17.11.17 ... Uuel aastal hakkavad kehtima muudatused immuniseerimiskavas, mille kohaselt hakkab riik rahastama noorte tütarlaste vaktsineerimist papilloomviiruse vastu, mis on tihti emakakaelavähi üheks põhjuseks. Pereõdede sõnul on haigusi, mis peaks nii-öelda riiklikus vaktsineerimiskalendris olema, tegelikult rohkemgi.

SEB pangateenustes esines häireid

17.11.17 ... SEB teatas reede õhtul häiretest kaardimaksetes ja internetipangas.

Reinsalu sõnul tuleks luua nimekiri küberkuritegevust soodustavatest riikidest

17.11.17 ... Justiitsminiter Urmas Reinsalu hinnangul tuleks luua nimekiri riikidest, mis soodustavad küberkuritegevust.

Narva linnavõim pole veel otsustanud, millise summaga nad Narva muuseumi tegevust tuleval aastal toetavad

17.11.17 ... Kultuuriministeerium muretseb Narva muuseumi rahastamise pärast. Narva linnavõim jätab sel aastal muuseumile osa raha maksmata ning ka tuleva aasta toetus pole veel selgunud. Jüri Nikolajev.

Riigikogu fraktsioonid on valmis Ülle Madise ettepanekuid valimiskorra ja valimiste rahastamise kontrolli kohta arutama

17.11.17 ... Nii mõnegi punkti muutmist peavad nad siiski keeruliseks või ka küsitavaks. Kai Vare.

Pevkur ootab valitsuskoalitsiooni kuuluvalt IRLilt konservatiivse majanduspoliitika eest seismist

17.11.17 ... Täna kogunes Reformierakonna volikogu, et arutada erakonna uut programmi ja mõelda kuidas minna 2019nda aasta üldvalimistele. Erakonna esimees Hanno Pevkur ütles, et eesti elanikele tuleb tagasi anda kindlus, et need viimase aastaga toimunud segadused ei ole see tee kuhu Eesti peaks minema. Margitta Otsmaa tegi Hanno Pevkuriga sel teemal intervjuu.

Terve Pere Apteek sai kohtus õiguse PERHi apteegis edasi tegutseda

17.11.17 ... Tartu halduskohus rahuldas reedese otsusega Terve Pere Apteek OÜ ehk Apotheka kaebuse ja tühistas ravimiameti otsuse, millega peatati osaliselt apteegi tegevusloa kehtivus Tallinnas Sütiste tee 19 asuvas Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Kohus tunnistas mehe politseiniku löömises süüdi

17.11.17 ... Viru maakohus tunnistas reedel 41-aastase mehe politseiniku löömises süüdi.

Rüütel: "Kadriorgia" oli alatu lavastus

17.11.17 ... President Arnold Rüütel väidab oma värskelt ilmavalgust näinud elulooraamatus, et 2006. aasta alul meedias palju kõneainet pakkunud "Kadriorgia" oli alatu lavastus rikkumaks ta võimalused uuesti presidendiks saada.

Riigikogu on valmis õiguskantsleri valimiste ettepanekuid arutama

17.11.17 ... Riigikogu fraktsioonid üldiselt pooldavad õiguskantsler Ülle Madise ettepanekuid valimiskampaaniale kehtestatud reeglite ja erakondade rahastamise järelevalve komisjoni volituste üle vaatamiseks, aga nii mõnegi punkti muutmist peavad nad siiski keeruliseks või ka küsitavaks.

Reformierakond hakkab uut programmi koostama

17.11.17 ... Reformierakonna volikogu kogunes Tallinnas Viru hotelli, kus arutab kohalike omavalitsuste volikogude valimiste tulemusi ja erakonna uue programmi koostamist.

OTSE: poliitikute debatt lõimuvast Eestist

17.11.17 ... Reedel jätkub Tallinnas rahvusvaheline lõimumiskonverents „Ühtsustunne mitmerahvuselistes kogukondades: kultuuri, meedia ja kodanikuühiskonna roll“, kus tõmbenumbriks on debatt, millest võtavad osa Eesti poliitilisel maastikul tegutseva viie suurema erakonna esindajad. Kell 13.30 algavat debatti saab vaadata ka ERR.ee vahendusel.

PRIA peab ekspoliitiku võla Euroopa Komisjonile ilmselt kinni maksma

17.11.17 ... Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet pole tagasi saanud 95 000 eurot, mis Urbo Vaarmanni firma neilt välja pettis, ning see võib jäädagi Eesti maksumaksja kanda.
PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: