Eesti

Sondas ja Tapal lekkis tsisternvagunist ohtlikku kemikaali Uuendatud 22:13

27.03.17 ... Ida-Virumaal Sonda raudteejaamas leidis esmaspäeva õhtul aset kemikaalileke, mille tagajärjel tuli päästeametnikel inimesed ümbruskonnast evakueerida. Hiljem leidis sarnane juhtum aset ka Tapal. Hilisõhtuks oli olukord lahendatud.

Ossinovski: inimesel peab olema kindlus, et kiirabi kutsumise korral tuleb

27.03.17 ... Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles nn põhjendamatute kiirabikutsete teemat kommenteerides, et Eesti inimesel peab olema igal juhul kindlus, et kiirabi kutsumise korral ka tuleb.

Haapsalus on puhkenud tüli sõjapõgenikele tugiteenuste osutamise üle

27.03.17 ... Johannes Mihkelsoni Keskus otsustas alates aprillist hakata Haapsalus ise kvoodipagulastele tugiteenuseid korraldama hakata, sest senine lepingupartner MTÜ Pagula ei täitnud vajalikke reegleid. Pagula kriitikaga nõus pole.

Eestimaa Roheliste uus juht seab eesmärgiks ökoriigi Uuendatud 18:49

27.03.17 ... Nädalavahetusel valis Eestimaa Roheliste üldkogu oma uueks juhiks senise aseesimehe Züleyxa Izmailova, kes võtab teatepulga üle Aleksander Laanelt.

Tartus võib hakata sõitma tramm ja Maarjamõisa tulla suur ärilinnak

27.03.17 ... Hiljemalt 2030. aastaks võib Tartu tänavatel sõita tramm, Maarjamõisa linnaosas laiuda suur ärilinnak ning Vaksalis linna reisiterminal - sellised mõtted käib välja esmaspäeval avalikule väljapanekule tulnud Tartu uus üldplaneering, mille üle saavad tartlased arvamust avaldada aprilli lõpuni.

Fotod ja video: Tapa linnakusse saabus teine osa Prantsuse lahingutehnikast

27.03.17 ... Esmaspäeval jõudis kaitseväe Tapa linnakusse teine osa liitlaste lahingugruppi panustava Prantsuse kaitseväe tehnikast, sealhulgas jalaväe lahingumasinad.

Ministeeriumi hinnangul võib puidurafineerimistehas mõjutada Peipsi järve

27.03.17 ... Keskkonnaministeeriumi hinnangul võib kavandatav puidurafineerimistehas avaldada märkimisväärset mõju Peipsi järve vee kvaliteedile ja elustikule.

Tsahkna seob IRL-i põhikirja muutmise enda jätkamisega

27.03.17 ... Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna soovib erakonna põhikirja muudatustega kärpida juhatuse liikmete arvu ning sätestada, et juhtorganite valimistel on igal hääleõiguslikul liikmel üks hääl. Aseesimehed kinnitaks ametisse esimehe ettepanekul volikogu.

Oviir: kohtuniku sõltumatus pole privileeg, vaid erapooletuse tagatis

27.03.17 ... EKRE idee muuta kohtunike amet valitavaks ja tähtajaliseks murendaks kohtunike sõltumatuse alustalasid, leiab riigikogu liige Liisa Oviir (SDE).

Repsi asendab lapsepuhkuse korral Simson

27.03.17 ... Last ootava haridusminister Mailis Repsi asendajaks on vastavalt ministrite asendamise korrale majandusminister Kadri Simson.

Rahandusministeerium viib töökohad Tallinnast välja lahkujate arvelt

27.03.17 ... Rahandusministeeriumi haldusala asutused viivad töökohad pealinnast välja loomuliku personalivoolavuse arvelt. Keskkonnaministeerium kavatseb viia järgmise aasta lõpuks Tallinnast ära kõik erametsakeskuse 25 töökohta.

Maanteeamet soovitab ilusa ilma püsides autole suverehvid alla panna

27.03.17 ... Talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes võib Eestis naastrehve kasutada 30. aprillini, kuid maanteeamet soovitab heade ilmade korral esimesel võimalusel autole suverehvid alla panna.

Kross pakub riigikogu ruumidele ajalooliste Eesti poliitikute nimesid

27.03.17 ... Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross tegi juhatusele ettepaneku, et Toompea lossi konverentsi- ja nõupidamisruumidele võiks numbriteasemel anda ajalooliste Eesti riigimeeste nimed.

Tallinnas algab tänavate hooldusremont

27.03.17 ... Tallinna Teede aktsiaselts käivitas esmaspäeval suvist asfaltbetoonsegu tootva asfalditehase ja esimesena alustatakse hooldusremonti Laagna teel, Smuuli teel, Vabaduse puiesteel ning Linnu teel.

EL-i eesistumise meened: sallid, pastakad, meenevurrid

27.03.17 ... Riigikantselei on ostab Eesti Euroopa Liidu eestumise ajaks külalistele jagamiseks mitmeid meeneid. Muuhulgas peavad nad näitama Eesti elanikke uuendusmeelse loodusrahvana.

Keskkonnainspektsioon soetab kalapüügi üle valvamiseks mitu väikelaeva

27.03.17 ... Keskkonnainspektsioon ostab seitse väikelaeva, mida hakatakse kasutama Eesti rannikuvetes keskkonnakaitse patrullpaatidena kalakaitse eesmärgil.

Ministeeriumi hinnangul pole Keila haigla tegevus ohus

27.03.17 ... Sotsiaalministeeriumi hinnangul on väidetavalt rahalistes raskustes oleva Keila hooldushaigla väljavaated majanduslikult toime tulla head.

Harku järvel uppus kalamees

27.03.17 ... Harku järvel uppus reede õhtul kalamees.

Väärtuslikud inimsäilmed võivad ametite lünkliku koostöö tõttu kaotsi minna

27.03.17 ... Paljud arheoloogiliselt väärtuslikud inimsäilmed võivad kaduma minna, sest politsei ja muinsuskaitseameti vaheline koostöö on lünklik.

Ametnikud alustavad Narvas Eesti EL-i eesistumise tutvustamist

27.03.17 ... Riigikantselei, Avatud Eesti Fondi ja vabaühenduste liidu EMSL-i eestvedamisel korraldatakse märtsi lõpus ja aprilli alguses Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus kokku kuus arutelu Euroopa Liidu eesistumise teemal. Esmaspäeval tutvustavad Eesti juhtivametnikud eesistumist Narvas.

Uuring: enamik Eesti kodanikest ei tolereeri samasooliste seksuaalsuhteid

27.03.17 ... Uuringu kohaselt ei pea 58 protsenti Eesti inimestest seksuaalsuhteid omasoolistega mitte kunagi õigustatuks.

5 uudist, mida teada täna hommikul

27.03.17 ... Head uue nädala algust! Siin on teemad, millega ERRi uudistetoimetus juhatab sisse 27. märtsi.

Riik tahab saata avarii teinud sõidukid lisakontrolli

27.03.17 ... Kuna sageli hoitakse avarii põhjustanud auto remontimisel raha kokku, on riik otsustanud saata sellised sõidukid pärast taastamist täiendavale kontrollile, kuid kindlustajad ei pea seda vajalikuks.

Mees sõitis autoga vastu seina

27.03.17 ... Tartus sai pühapäeva õhtul viga autoga vastu majaseina sõitnud mees.

Tallinnas sai naine tulekahjus viga

27.03.17 ... Tallinnas sai pühapäval koteripõlengus naine viga.

"AK. Nädal" jälgis, kuidas maa-amet Eestist aerofotosid tegema hakkab

26.03.17 ... Maa-amet hakkas käesoleval nädalal Eesti lõunapoolsel alal ja suuremates linnades aerofotode tegemiseks maastikku märgistama.

"AK. Nädal" uuris, kuidas vältida põhjendamatuid kutseid kiirabile

26.03.17 ... Massilised kiirabikutsed, millel vältimatu abiga midagi pistmist pole, on kiirabitöötajad ja häirekeskuse omavahel tülli ajanud.

Pirita päästekomando aitas kuus päeva lõksus olnud taksikoeri

26.03.17 ... Tallinna Pirita päästekomando päästis pühapäeval kaks taksikoera, kes olid pugenud ilmselt kobraste kaevatud urgu ja sinna lausa kuueks päevaks kinni jäänud.

Taagepera: IRL-i kõdunemine on juba väga kaugele arenenud

26.03.17 ... Politoloogi ja Res Publica asutaja ning esimese esimehe Rein Taagepera sõnul on IRL-i madalate reitingunumbrite põhjuseks see, et Res Publica tiiva mõjul on erakond oma sisu kaotanud ning isamaalisuse asemel on alles vaid poliitilised tehnoloogiad. Partei tulevikuväljavaateid peab Taagepera pigem tumedateks.

Balti riikide välisministrid kohtuvad USA välisministriga

26.03.17 ... Balti riikide välisministrid kohtuvad eeloleva nädala teisipäeval Ameerika Ühendriikide välisministri Rex Tillersoniga.

Reps ei usu, et Savisaar valimistel kandideerib

26.03.17 ... Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ei usu, et partei endine esimees Edgar Savisaar sügisel kohalikel valimistel kandideerib.

Anvelt: tagasisaatmine on parim viis rändekriisi leevendada

26.03.17 ... Esmaspäeval Brüsselis kolleegidega kohtuv siseminister Andres Anvelt leiab, et tagasisaatmine on parim viis rändekriisi leevendada.

Peterburi konsulaadis kasvas hüppeliselt viisataotluste arv

26.03.17 ... Eesti Peterburi peakonsulaadile esitatud viisataotluste arv on võrreldes varasemate aastate sama ajaga pea kahekordistunud.

Eesti läks üle suveajale

26.03.17 ... Ööl vastu pühapäeva läks Eesti üle suveajale ehk kell lükati tunni võrra edasi.

Kaljulaid Washington Postile: Venemaa ei kujuta Eestile füüsilist ohtu

25.03.17 ... President Kersti Kaljulaid ütles Washington Postile antud usutluses, et kuigi Venemaa ei kujuta endast Eestile füüsilist ohtu, ohustab ta siiski rahvusvahelise julgeoleku aluseid.

Fotod: EKRE tegi volikogul teatavaks Tallinna ja Pärnu linnapea kandidaadi Uuendatud 19:12

25.03.17 ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kogunes laupäeval Paidesse, kus tehti teatavaks ka EKRE Tallinna ja Pärnu linnapea kandidaadid, kelleks on vastavalt erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ja esimees Mart Helme.

Üle Eesti mälestati märtsiküüditamise ohvreid Uuendatud 18:53

25.03.17 ... Täna möödub 68 aastat märtsiküüditamisest ning selle ohvreid mälestati üle kogu Eesti. Märtsis 1949 viidi Eestist Siberisse üle 22 000 süütu inimese.

Fotod ja video: Tapale jõudis esimene osa Prantsuse lahingutehnikast

25.03.17 ... Kaitseväe Tapa linnakusse jõudis laupäeva hommikul esimene osa NATO lahingugruppi kuuluva Prantsuse kaitseväe tehnikast.

"Rahva teenrid" IRLi sisetülist: äreval ajal hakatakse ikka süüdlast otsima

25.03.17 ... Kohalike volikogude valimised lähenevad, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu reiting on juba tükk aega madal olnud ning ärevatel aegadel hakatakse ikka süüdlast otsima. Varasematel valimistel on tehtud häid kampaaniaid, kuid erakonna sisetöö on unarusse jäetud, leidsid Vikerraadio saate "Rahva teenrid" osalejad.

Politsei tabas ööpäeva jooksul 12 joobes juhti

25.03.17 ... Politsei tabas möödunud ööpäeval Eesti eri paigus 12 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Õnnetus, mis hüüab tulles: lapsed ronivad katustele turnima

25.03.17 ... Politsei saab igal aastal sadu väljakutseid ohtlikku hobi harrastavate laste ohjeldamiseks, kes turnivad katustel ja jäädvustavad oma "saavutusi" sotsiaalmeedias jagamiseks. Mida soojem aeg, seda enam sagenevad ka väljakutsed.

Kalevi spordihallis on sportlastele senisest rohkem võimalusi

24.03.17 ... Mai keskel avab Tallinnas uksed põhjalikult remonditud Kalevi spordihall, milles on sportlastel tegutsemisvõimalusi senisest rohkem, vaatamata sellele, et muinsuskaitsenõuete kohaselt hoonet kõrgemaks ja laiemaks ehitada ei tohtinud.

Otepääl raiutakse maha ajalooline linnamäe mets

24.03.17 ... Otepää vald tellis ajaloolise linnamäe metsa maharaiumise, kus alles jäävad vaid mõned üksikud puudesalud. Mäge metsastada ei kavatseta ning valla nägemuses võiks tulevikus taastada ka linnamäel asuva ajaloolise kindluslinnuse.

Ross võltsarvetest: Haigekassa kontrollib edaspidi partnereid põhjalikumalt

24.03.17 ... ETV saates "Pealtnägija" ilmsiks tulnud võltsarvete esitamine Haigekassale on veelgi suuremaks kasvanud. Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo alustas teisipäeval kriminaalmenetlust OÜ Tervise Abi suhtes ning praegu uurib politsei, kas uus info annab põhjust alustada ka teiste ettevõtete nagu Gadox ja Jalakabinet suhtes kriminaalmenetlust. Haigekassa juhi Tanel Rossi sõnul on juba astutud samme, et selliseid juhtumeid edaspidi vältida.

Eesti kaitseväelane tuli Belgia kaitseväe taktikalise laskmise meistriks

24.03.17 ... Toetuse väejuhatuses teeniv kapral Meelis Unt võitis neljapäeval peetud Belgia kaitseväe taktikalise laskmise meistrivõistlused individuaalarvestuses.

Vabaerakond arvas Krištafovitši erakonnast välja Uuendatud 19:40

24.03.17 ... Vabaerakonna juhatus arvas erakonna liikmeskonnast välja Jevgeni Krištafovitši, kuna erakonna hinnangul laimas ta pidevalt erakonda ning levitas liikmete kohta valeväiteid.

Haapsalus elavad pagulased muretsevad, kes on aprillist nende tugiisikud

24.03.17 ... Haapsalus elavad pagulased kogunesid reedel Haapsalu linnavalitsuse ette, et väljendada muret seoses oma tugiisikute vahetumisega.

Pealinnast väljaviidavate töökohtade arvus on üldised kokkulepped tehtud

24.03.17 ... Valitsus tahab viia aastaks 2019 Tallinnast välja tuhat riigipalgalist töökohta, ministeeriumid on üldisemates numbrites kokku leppinud.

Kogu maismaapiiri ala on metsast puhastatud

24.03.17 ... Kogu maismaapiiri maa-ala on praeguseks metsast puhastatud, tänavu saab tähistatud ka kogu ajutine kontrolljoon nii maismaal kui ka veekogudel.

Fotod ja video: Jõhvi vallas toimunud avariis hukkus 10-aastane tüdruk

24.03.17 ... Neljapäeva õhtul kella 20.30 paiku toimus Tallinn-Narva maantee 162. kilomeetril, Jõhvi vallas Edise külas raske liiklusõnnetuses, kus hukkus kahe sõiduauto kokkupõrkes 10-aastane tüdruk. Viga sai 12-aastane tüdruk, kelle kiirabi toimetas haiglasse.
ETV OTSE
Viipekeelsed uudised