Eesti

Liikluses sai viga seitse inimest

29.05.17 ... Pühapäeval juhtus üle Eesti viis raskemat liiklusõnnetust, milles sai viga kokku seitse inimest.

Eesti pingutab ÜRO julgeolekunõukokku saamise nimel

28.05.17 ... Eduka diplomaatia tulemusel võib Eestist saada järgmise kümnendi alguses ÜRO julgeolekunõukogu liige. Praegu teeb välisminisiteerium lobitööd, et oma kandidatuurile toetust koguda.

Panditulumaksu ei tule, koalitsiooni läbirääkimised jätkuvad kolmapäevani Uuendatud 21:08

26.05.17 ... Koalitsioonierakondade juhid Jüri Ratas, Jevgeni Ossinovski ja Helir-Valdor Seeder teatasid pressikonverentsil, et panditulumaks jääb ära, ülejäänud maksude osas arutelud veel jätkuvad.

Pärnu Kalamehe kvartali elanikud avasid huvilistele oma koduaiad

28.05.17 ... Pärnus avasid Kalamehe kvartali elanikud oma koduaedade väravad, et pakkuda head kodutoitu ning müüa kraami, mis endal üle. Pärnu kesklinnas, Riia maante ja Pärnu jõe vahele jäävas elurajoonis korraldati kogukonna päeva kolmandat korda.

Eesti Energia uued seadmed mõõdavad põlevkivi kvaliteeti reaalajas.

28.05.17 ... Eesti Energia saab seadmed, mis mõõdavad reaalajas põlevkivi kvaliteeti. Narva elektrijaamas on neid katsetatud üle aasta. Enefit Energiatootmise juhatuse esimehe Tõnu Aasa sõnul näitas see, et selliste seadmete abil saab tootmisprotsessi paremini juhtida. Uute seadmete paigaldamine elektrijaamadesse, õlitehastesse ja kaevandustesse on osa Eesti Energia tööstuse digitaliseerimise programmist. Rene Kundla

Saarlased loodavad, et haldureform ei tee olukorda hariduses kehvemaks

28.05.17 ... Saaremaal tunnustati aineolümpiaadidel ja istegevuses häid tulemusi saavutanud õpilasi ja ka nende juhendajad. Saarlased on aga mures, mis saab sellest kenast kombest edasi, sest haldusreform toob muudatused ka haridusvaldkonnas. Margus Muld

Pärnus peeti Kalamehe kandi päeva

28.05.17 ... Pärnu kesklinnas kogunesid linlased Kalamehe kvartalisse pühapäeva veetma. Koduaedades avati kohvikud ja kirbuturud, korraldati töötube. Silvia Sool

Haapsalus saab näha Evald Okase tarbekunsti

28.05.17 ... Haapsalus asuv Evald Okase muuseum avas oma suvehooaja mitme uue näitusega. Muu hulgas saab näha maalikunstniku ja graafikuna kuulsust kogunud Evald Okase tarbekunsti, mis on võrreldes tema muu loominguga siiani laiema publiku vähemv tuntud. Juhan Hepner

Politsei sai kaks uut narkokoera

28.05.17 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) sai pühapäeval Rootsist kaks uut Inglise springerspanjeli kutsikat, kes hakkavad abistama politseinikke narkokuritegude lahendamisel.

Ilm läheb jahedamaks

28.05.17 ... Sünoptik Ülle Jõemaa räägib järgmise nädala ilmast

Samost: peaministril ei jäänud Mihhail Korbi osas midagi muud üle

28.05.17 ... Vikerraadio saates "Samost ja Rumm" nentis saatejuht Anvar Samost, et riigihalduse ministri Mihhail Korbi ametist lahkumise osas ei olnud peaministril muud võimalust.

Karnau: keskerakondlaste väljaütlemiste foonita poleks Korb pidanud lahkuma

28.05.17 ... Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" leidis saatejuht Andrus Karnau, et ilma keskerakondlaste väljaütlemiste pikaajalise foonita poleks Mihhail Korb pidanud riigihalduse ministri ametist tagasi astuma.

Eakas rattur jäi auto alla

28.05.17 ... Tapal jäi laupäeva hommikul auto alla eakas jalgrattur, kes sai vigastada.

Naise tapmise süüasja asub vaagima kogu kriminaalkolleegium

28.05.17 ... Riigikohtu kriminaalkolleegiumi kolmeliikmeline koosseis andis naise tapnud naise ja mehe kriminaalasja vaagimiseks kogu koosseisule.

Võimlemispidu Pirita Spordikeskuses võib tuua liiklusseisakuid

28.05.17 ... Tallinnas Pirita Spordikeskuses pühapäeval toimuva võimlemispeo tõttu tuleb liiklejatel arvestada võimalike liiklusummikutega, kuna keskuse vahetus läheduses on tavapärasest oluliselt rohkem inimesi ja autosid.

Eesti võtab Maltalt üle EL-i Nõukogu parlamentaarse tasandi eesistumise

28.05.17 ... Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon viibib kuni teisipäevani Maltal, kus toimub Malta eesistumise perioodi viimane parlamentaarse mõõtme kohtumine ehk rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istung.

Politsei tabas roolist 17 joobes juhti

28.05.17 ... Politsei tabas eelmise ööpäeva jooksul üle Eesti 17 joobes autojuhti.

Tõrvas suletakse rongkäigu ajaks Tõrva-Pikasilla maantee

28.05.17 ... Valga maakonnas Tõrvas suletakse pühapäeva hommikul lastekaitsepäeva rongkäigu ajaks Tõrva-Pikasilla maantee.

Naine jäi hoovis auto alla

28.05.17 ... Tallinnas Mustamäel jäi laupäeval hoovis naine auto alla ja sai viga.

Kuressaares peeti tänavafestivali

27.05.17 ... Kuressaares said täna ja saavad ka homme tuhanded saarlased ja külalised nautida 27 vabatahtliku eestvedamisel peetavat esimest tänavafestivali. Homme toimub ülelinnaline garaazimüük.

Võrus algab rahvusvaheline juhtimisõppus Saber Knight

27.05.17 ... Võrus algas 2. jalaväebrigaadi Taara linnakus 4. juunini kestev rahvusvaheline juhtimisõppus Saber Knight, kus ligi sada 2. jalaväebrigaadi staabi kaitseväelast harjutab koostööd Läti, Leedu ja Taani brigaadide staapidega.

Fotod: Reformierakond kinnitas Michali Tallinna linnapeakandidaadiks Uuendatud 18:49

27.05.17 ... Reformierakond kinnitas laupäeval Balti jaamas toimunud valimisüritusel erakonna Tallinna linnapea kandidaadiks Kristen Michali ja avalikustas linnaosade esinumbrid.

EELK tähistab sajandat sünnipäeva

27.05.17 ... Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) tähistab tänavu sajandat sünnipäeva. Tartus peetud juubeli-kongressil tõdeti, et kirik on oma positsiooni küll kindlustanud, kuid on valdkondi, kus kiriku hääl võiks tugevamalt kõlada.

G7 kohtumisel soovitud läbimurret migratsiooni, kaubanduse ja kliima asjus ei saavutatud

27.05.17 ... Riigijuhid kiitsid kohtumise lõppdokumendis küll heaks ühise terrorismivastase võitluse, kuid migratsiooni, kaubanduse ja kasvuhoonegaaside õhkupaiskamist vähendava Pariisi kliimaleppe suhtesüksmeelt ei leitud. Koha pealt vahendab Ülle Toode.

Haapsalus peetakse graafilise disaini festivali

27.05.17 ... Haapsalu graafilise disaini festivali raames on Haapsalu kultuurikeskuses ja linnagaleriis 2. juulini avatud näitus "Isikupära", mis käsitleb helilooja Pjotr Tšaikovskit ja näitus "Eesti kultuuriplakat 2017", kus on üleval meie plakatikunsti viimase aja paremik. Juhan Hepner vestles festivali korraldaja Marko Kekiševiga.

Mikser India ministrile: laevakaitsjate juhtum pärsib Eesti-India suhteid

27.05.17 ... Välisminister Sven Mikser arutas täna Tallinnas kohtumisel India asevälisministri Mobashar Jawed Akbariga Eesti ja India suhteid, Eesti eelseisvat eesistumist Euroopa Liidus, koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja laevakaitsjate kaasust.

Karilaid: Reformierakond andis Michaliga Tallinnas juba alla

27.05.17 ... Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid teatas, et Kristen Michali ootuspäraselt linnapeaks nimetamine näitab, et Hanno Pevkuri esimehe roll on formaalne ning muutusi Reformierakond teinud pole.

"Rahva teenrid": Ratasel polnud Korbi tagandamisest pääsu

27.05.17 ... Vikerraadio saates "Rahva teenrid" osalenud ajakirjanikud tõdesid, et peaminister Jüri Ratas oli NATO-sse kuulumise teemal sõna võtnud Mihhail Korbi ministriametist tagandades sundseisus.

Eesti-Vene diplomaatilised ebakõlad jõudsid rahvusvahelisse meediasse

27.05.17 ... Viimase aja diplomaatilised ebakõlad Eesti ja Venemaa vahel on jõudnud rahvusvahelisse meediasse – viimati kirjutas Vene konsulite Eestist välja saatmisest reedeõhtune Norra ajaleht Dagbladet.

Meelis Kubits loobub aktiivsest suhtekorraldusärist

27.05.17 ... Suhtekorraldaja Meelis Kubits tõmbub aktiivsest äritegemisest tagasi ja annab kommunikatsioonifirma Corpore juhtimise üle, kirjutab Eesti Päevalehe nädalalõpuväljaanne LP.

Edgar Savisaar kutsus sotsiaalmeedias inimesi enda sünnipäevale

27.05.17 ... Keskerakonna endine esimees, korruptsioonisüüdistuse tõttu Tallinna linnapea kohalt kõrvaldatud Edgar Savisaar tegi üle pika aja sotsiaalmeediasse postituse ja kutsus inimesi oma sünnipäevapeole.

Mereväelased leidsid Hara lahest kaks põhjamiini

26.05.17 ... Mereväelased leidsid meresõjalise õppuse Baltic Fortress käigus Põhja-Eestis asuvast Hara lahest kaks põhjamiini.

Eestit külastab USA vabariiklasest senaator

26.05.17 ... Järgmisel nädalal külastab Eestit USA senati vabariiklasest liige Lamar Alexander.

Eesti saadab välja kaks Vene konsulit Uuendatud 22:10

26.05.17 ... Eesti saadab välja Narva Vene peakonsuli Dmitri Kazjonnovi ja konsul Andrei Surgajevi.

Tori vald maksab toetust kodude tuleohutuks muutmiseks

26.05.17 ... Pensionäride ja mitmelapseliste perede hulgas on palju neid, kellel ei jätku raha, et oma kodu tuleohutuks muuta. Tori vald on päästeameti andmetel esimene omavalitsus, kus selleks otstarbeks eraldi toetus sisse seati ning toetust on taotlenud 12 inimest.

Saarts: Keskerakonna skandaalid võivad vähendada toetust eestlaste seas

26.05.17 ... Tallinna ülikooli politoloog Tõnis Saarts leiab, et Keskerakonda saatvad skandaalid võivad vähendada Keskerakonna populaarsust eestlastest valijate seas. Skandaalide jätkumine kasvatab võimalust lõhkuda koalitsiooni.

Eesti on osalenud aruteludes ISISe vastase koalitsiooni moodustamiseks

26.05.17 ... ISIS-e vastase suure koalitsiooni moodustamiseks on Eesti juba pidanud konsultatsioone nii USA kui ka teiste partneritega, tunnistas kaitseminister Margus Tsahkna. Eesti osaleb praegu Iraagis treeningmissioonil kümne kaitseväelasega, kuid mis võiks saada Eesti panuseks võitluses ISIS-ega, on arutelu teema.

Täna algav G7 kohtumine on pooltele liidritest esimene

26.05.17 ... Itaalias Sitsiilia saarel asuvas Taormina linnas algas täna maailma seitsme juhtiva tööstusriigi ehk G7 juhtide kahepäevane tippkohtumine. Kõnelustesse on kaasatud ka Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ning pagulaskriisi tõttu paljude Aafrika riikide liidrid. Ühtlasi on see ka USA presidendi Donald Trumpi esimese välisreisi viimane sihtpunkt. Koha pealt vahendab Ülle Toode.

"Hiiu luule raamat" koondab Hiiumaast rääkiva luule

26.05.17 ... Tiiu Heldema koostatud "Hiiu luule raamat" on antoloogia, mis koondab 56 autori Hiiumaast rääkiva luule. Raamat on osa MTÜ Hiiu Öko poolt veetavast projektist, mille eesmärk on tutvustada hiiu kultuuri laiemale publikule. Juhan Hepner.

Liikuvad töökojad püüavad meelitada noori metalli- ja puidutööstuse erialale

26.05.17 ... Äriideede konkursil "Ajujaht" sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna saanud projekt "Mobiilsed töötoad" alustas ringsõitu, et propageerida tehnoloogia- ning inseneeria valdkonna erialasid koolinoorte hulgas.

Ratasele teeb vene emakeelega ministrite kadumine valitsusest muret Uuendatud 17:10

26.05.17 ... Peaminister Jüri Ratas ei pea ühiskonna ühendamise seisukohalt heaks olukorda, kus tema valitsusest on pidanud lahkuma mõlemad ministrid, kelle emakeel on vene keel.

Mikser: Trump oleks võinud rääkida ka artikkel 5-st

26.05.17 ... Välisminister Sven Mikser ütles, et oleks oodanud USA president Donald Trumpilt selget sõnastust NATO kollektiivkaitse ja artikkel 5 osas.

Tallinna prügivedu hakkas uurima ka keskkonnainspektsioon

26.05.17 ... Keskkonnainspektsioon alustas reedel haldusmenetlust, et selgitada Tallinnas Nõmme linnaosas toimuva korraldatud jäätmeveo vastavust jäätmeseaduse nõuetele.

Ratas ei pea Savisaare ametist loobumist vajalikuks

26.05.17 ... Kui Arvo Sarapuule esitatud kahtlustuse puhul otsustas Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et Sarapuu peab ametist lahkuma, siis Edgar Savisaare loobumist linnapea kohast Ratas vajalikuks ei pea.

Ratas vestles Trumpiga Uuendatud 15:25

26.05.17 ... Eesti peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile, et vestles neljapäeval NATO tippkohtumisel USA presidendi Donald Trumpiga, mainides ära Eesti panustamise kaitsekuludesse.

Mihkelson: NATO otsus ISISe-vastase koalitsiooniga liituda otseselt midagi ei muuda

26.05.17 ... NATO tegi tippkohtumisel otsuse liituda ISISe ehk Islamiriigi vastase koalitsiooniga. Mall Mälberg küsis riigikogu väliskomisjoni juhilt Marko Mihkelsonilt, kes on NATO-asjus parasjagu teel Hiinast Gruusiasse, kui oluline otsus see on.

Võrumaal avatakse Põhja-Euroopa modernseim saeveski

26.05.17 ... Võrumaal avatakse täna Põhja-Euroopa modernseim saeveski Toftan 2, mis on keskendunud paberipuu kasutamisele väärtusliku puitmaterjalina. 30 miljoni euro suurune investeering toob piirkonda 40 otsest töökohta ning on juba preagu viimas metsade majandamist täiesti uuele tasemele. Mirjam Nutov.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs
Html Plokk