Majandus

Torustikuvahetus kergitab Haapsalus vee hinda

19.11.17 ... Haapsalu Veevärgi juhataja Kaido Eriku sõnul ootab vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinda umbes 10 protsendine hinnatõus, sest ettevõte on nii Haapsalus kui ka Uuemõisas mastaapselt torustikke vahetanud, kirjutab Lääne Elu.

EL tahab kärpida tuleva aasta eelarves Türgile eraldatavat raha

18.11.17 ... Euroopa Liit mõtleb kärpida 2018. aasta eelarves Türgile ette nähtud rahastust, sest kahtleb Ankara pühendumuses demokraatiale ja inimõigustele.

Draghi sõnul ei ole euroala valmis abimeetmetest loobuma

17.11.17 ... Euroopa Keskpanga president Mario Draghi toonitas reedel peetud kõnes, et euroala majandus sõltub endiselt abimeetmetest ehk madalatest intressidest ja raha trükkimisest.

Senised kesköised Virtsu-Kuivastu reisid võivad lükkuda hilisemaks

17.11.17 ... Jaanuarist hakkab mandri ja suursaarte vahelist parvlaevaliiklust korraldama maanteeamet. Graafikute koostamisel tahab amet jälgida selle aasta statistikat ja arvestada juba ette ka saartel toimuvate suurüritustega. Kesköised Virtsu-Kuivastu reisid ei kao.

Väikeettevõtted peavad firmaautode muudatust ebaõiglaseks

17.11.17 ... Firmade sõiduautode kohta, mida kasutatakse ainult töösõitudeks, tuleb uuel aastal teha liiklusregistrisse vastav märge, muidu käsitleb maksuamet neid segakasutuses olevate autodena, mis käiksid erisoodustusmaksu alla. Uue korra järgi maksustatakse kõiki segakatuses olevad autosid võimsuse järgi, mitte läbisõidu alusel. Väikeettevõtted peavad muudatust ebaõiglaseks.

Ansip EL-i kõnehindade ühtlustamisest: tegu on hääbuva probleemiga

17.11.17 ... Euroopa Komisjon ei toeta europarlamendi ettepanekut ühtlustada Euroopa Liidu riikide vahelised telefonikõnede hinnad, sest tegu on hääbuva probleemiga, ütles Euroopa Komisjoni asepresident, digivolinik Andrus Ansip.

Erasõiduks tööauto kasutaja saab "naabrivalve" korras maksuametile üles anda

17.11.17 ... Uuest aastast alates saab igaüks liiklusregistri avalikust andmebaasist kontrollida, millised autod on ette nähtud ainult töösõitudeks, ning maksuametile vihje anda, kui naaber vabal ajal tööautoga ringi liigub. Maksuameti kinnitusel ei reageeri nad aga igale vihjele ning tegu pole üleskutsega pealekaebamisele.

Euroopa Liit otsib 2018. aasta eelarves lepitust

17.11.17 ... Reedel koguneb toimub Brüsselis Euroopa Liidu nõukogu ja Euroopa Parlamendi lepituskohtumine ELi 2018. aasta eelarve küsimuses. Nõukogu positsiooni esindab eesistujamaa Eesti. Kui täna kokkuleppele ei jõuta, siis esitab Euroopa Komisjon uue eelnõu, mille läbirääkimised kestavad tõenäoliselt paar nädalat.

Lepik: Tallinna Sadam läbib nüüd täiendava puhastuse

17.11.17 ... Tallinna Sadama kahe aasta tagust skandaali poleks ilmselt puhkenud, kui riigiettevõte olnuks siis juba börsil, ütles finantsanalüütik Kristjan Lepik.

Lukašenko allkirjastas Euraasia Majandusühenduse tollikoodeksi lepingu

17.11.17 ... Valgevene president Aleksandr Lukašenko allkirjastas Euraasia Majandusühenduse tollikoodeksi lepingu seaduse, vastav teade avaldati reedel õigusteabeportaalis.

Transferwise sai kahjumist välja

17.11.17 ... Rahaülekannete teenust pakkuva Transferwise'i möödunud majandusaasta tulemused näitavad, et aastaga ettevõtte käive kahekordistus ja miljonitesse ulatunud kahjumist on saanud miljonitesse ulatuv kasum, kirjutab ajaleht Äripäev.

Sadama trammiliin tuleb: Tallinn valmistub uusi tramme soetama

17.11.17 ... Tallinn on koostamas hanketingimusi, et osta lähitulevikus kaheksa uut trammi ning sõlmida optsioon veel kuni 20 uue trammi soetamiseks, mis hakkavad teenindama kavandatavat sadamaliini, mille rajamine on nüüdseks kindel.

USA esindajatekoda andis Trumpi maksureformile heakskiidu

16.11.17 ... USA kongressi esindajatekoda andis neljapäeval heakskiidu president Donald Trumpi maksureformile.

Moskva tahab võtta sanktsioonikaupade smugeldajad kriminaalvastutusele

16.11.17 ... Venemaa rahandusministeerium valmistas ette seaduseelnõu, millega kehtestatakse sanktsioonidealuste kaupade riiki toomise eest kriminaalvastutus.

Alo Vallikivi prognoosib Tallinna Sadama aktsiate vastu suurt huvi

16.11.17 ... Valitsus andis rohelise tule Tallinna Sadama aktsiate börsile viimiseks, mille tulemusel erastatakse kolmandik ettevõttest ning kauplemine algab kevadel. LHV Panga maaklertegevuse juht Alo Vallikivi prognoosib aktsiate vastu suurt huvi.

Ametiühingute sõnul Rakvere lihakombinaadi tülis lahendusele lähemale ei jõutud

16.11.17 ... Riiklik lepitaja Meelis Virkebau kohtus neljapäeval esmakordselt Rakvere lihakombinaadi tööandjate ja ametiühingu esindajatega. Kahetunnisel koosolekul arutati, kuidas lahendada töötüli.

Kaubamaja ja Viru keskuse vahelise galerii saatus on lahtine

16.11.17 ... Ehkki Tallinna Kaubamaja kuulutas välja arhitektuurikonkursi võitja, ei ole ettevõttele teada, milline on nende hoonet Viru keskusega ühendava galerii saatus. Räägitud on võimalusest see lammutada, galerii omanik Viru keskus ei ole aga kindlat otsust teinud.

Börsile minev Tallinna Sadam soovib saada dividendiaktsiaks

16.11.17 ... Tallinna Sadam teatas otsusest minna börsile, vastavalt koalitsioonilepingus kokkulepitule. Ettevõte soovib saada investorite jaoks kindlaks dividendiaktsiaks.

Neivelt elektriautode ostutoetuse plaanist: täiesti jabur

16.11.17 ... Ettevõtja Indrek Neivelt peab jaburaks, et riik üldse plaanib elektriautode ostutoetuse taastamist olukorras, kus ei jätku raha palju põletavamate probleemide lahendamiseks.

Valitsus vaeb Tallinna Sadama börsile viimist

16.11.17 ... Valitsus arutab neljapäevasel kabinetiistungil tõenäoliselt Tallinna Sadama börsile minekuga seonduvat.

2023. aasta maailmanäitust võõrustab Argentina

16.11.17 ... Argentina võõrustab esimese Ladina-Ameerika riigina 2023. aastal maailmanäitust, teatas välisministeerium kolmapäeval.

Sillamäe sadama konteinervedude mahud on aastaga kümnekordistunud

15.11.17 ... Sillamäe sadamas algasid mullu regulaarsed konteinerveod ning vedude maht on kasvanud aastaga kümme korda.

Europarlament parandas võimalusi Hiina odavat importi tõkestada

15.11.17 ... Euroopa Parlament võttis kolmapäeval ülekaaluka häälteenamusega vastu seaduse, mis annab Euroopa Liidule suurema vabaduse tugevdada kaubandustõkkeid Hiina odavatele importkaupadele.

Soome ettevõtluse arendajad: mugavustsoon majanduskasvu ei tooda

15.11.17 ... Eesti uue innovatsiooniprogrammi Level11 rahvusvahelisel seminaril tõid Soome ettevõtluse arendajad välja, et keskmised ja suured ettevõtted jäävad sageli mugavustsooni ning neil puudub tegelik tahe teha järgmist suurt arenguhüpet.

Guterres: fossiilkütustesse investeerimine ei ole jätkusuutlik

15.11.17 ... Jätkuv fossiilkütustesse investeerimine määrab inimkonna jätkusuutmatuse tulevikku, hoiatas ÜRO peasekretär António Guterres kolmapäeval ja märkis, et aeg kliimamuutust peatada hakkab otsa saama.

Kirsipuu: suurte aktsiisitõusude tõttu on raske tulevikulaekumisi ennustada

15.11.17 ... Kuna selliseid aktsiisitõuse nagu praegu ei ole varem toimunud, on raske prognoosida, milline on järgmisel aastal alkoholiaktsiisist laekuv summa, sest prognooside usalduspiirid on väga laiad, ütles rahandusministeeriumi fiskaapoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu.

Graafik teadusrahast: teadlased küsisid 32 miljonit eurot, said 4

15.11.17 ... Teadlased küsisid uuringuteks ligi 32 miljonit, kuid kokku andis Eesti teadusagentuur positiivse otsuse taotlustele kogusummas vaid ligi neli miljonit eurot.

Investeerimiseksperdid ulmekasumist: krüptorahaäris võib liikuda suuri summasid

14.11.17 ... Tõukuvalt Eesti ettevõtte Ixellion OÜ mullusest hiigelkasumist uuris ERR pankadelt ja järelevalveasutustelt, kas kümnete miljonite eurode kontodel liikumisega kaasneb ka kõrgendatud tähelepanu, ning investeerimisasjatundjatelt, kas selliste summade teenimine on Eestis reaalne. Pangad ei soovi üksikasjalikke meetmeid avaldada, investeerimisvaldkonna tundjate sõnul võivad aga krüptorahaäris väga suured summad liikuda.

Läheme EXPO-le, ei lähe EXPO-le: valitsus ei suuda otsustada

15.11.17 ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lubab juba kevadest saati iga kuu kohe otsustada, kas Eesti osaleb 2020. aastal Dubai EXPO-l või ei. Novembrisse lükatud valitsuse otsus on nüüdseks taas edasi lükatud, seda puhku uue aasta jaanuarisse.

Kaubamaja kuulutas välja arhitektuurikonkursi võitja

15.11.17 ... Tallinna Kaubamaja tegi kolmapäeval teatavaks Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse võitja, kelleks osutus arhitektuuribüroo DAGOpen ja Hispaania büroo Bakpak Architects S.L.P töö nimega "City Break".

Jurvetson selgitas ahistamissüüdistuse tagamaid: need väited pole tõesed

15.11.17 ... Ärimagnaadi Elon Muski lähedane sõber ja Eesti päritolu investor Steve Jurvetson kommenteeris sotsiaalmeedias, miks ta lahkus riskikapitalifirmast Draper Fisher Jurvetson (DFJ) ning lükkas tagasi seksuaalset ahistamist puudutavad süüdistused.

Politsei kahtlustab ettevõtja Raivo Paalat suures maksukuriteos

15.11.17 ... Ettevõtja Raivo Paala sai politseilt kahtlustuse rohkem kui miljoni euro suuruses majanduskuriteos.

Keskerakonna kontori ostnud Soome ärimehel on Eestis ligi 100 firmat

15.11.17 ... Hiljuti Tallinnas Keskerakonna kontori ostnud Soome kinnisvaraärimehe Arto Kalevi Autioga seostub Eesti äriregistris 98 ettevõtet, mis on registreeritud aastatel 2010–2017.

Advokaat: Telia teeb väljamakseid otse aktsionäridele

14.11.17 ... Harju maakohtus Eesti Telekomi endiste väikeaktsionäridega jätkuvalt kohtuvaidlust pidava Skandinaavia suurima telekomioperaatori Telia advokaadi kinnitusel pole ettevõte maksmisest keeldunud. Samas pole üle tuhande väikeaktsionäri oma hüvitist saanud.

Eametsa hinnangul oleks alkoholiaktsiisi ärajätmine mõistlik

14.11.17 ... Tartu ülikooli professor Raul Eamets tõdes, et alkoholiaktsiisi ärajätmine oleks mõistlik mõte.

Ligi alkoholiaktsiisist: sellist hüsteerilist poliitikat poleks üldse vaja

14.11.17 ... Endine reformierakondlasest rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et Eestis on alkoholi tarbimine aasta-aastalt vähenenud ning alkoholiaktsiisi poleks üldse tõsta vaja.

Põllumeestel puudub võimalus saaki kindlustada

14.11.17 ... Eestis tegutsevad kindlustusseltsid põllumeestele saagikindlustust pakkuma ei hakka, sest selleks on Eesti turg liiga väike, kinnitas Eesti kindlustusseltside liit.

Eesti Energia plaanib hakata turvast kaevandama

14.11.17 ... Eesti Energia kaalub Ida-Virumaal põlevkivi parema kättesaamise nimel alustada turba kaevandamisega. Turvast plaanitakse kasutada küttematerjalina Auvere elektrijaamas.

Pärnu võtab bussiliikluses kasutusele biometaani

14.11.17 ... Pärnu bussiliikuses võetakse esimesena Eestis mootorikütusena kasutusele kohalik taastuvenergia - biometaan ehk rohegaas.

Konkurentsiamet nõuab Tallinna linnalt jäätmeveo tasude alandamist

14.11.17 ... Konkurentsiamet nõuab Tallinna linnavalitsusele tehtud ettekirjutusega linlastelt jäätmeveo eest võetavate tasude olulist alandamist, kuna ameti hinnangul on linnaasutus Tallinna Jäätmekeskus lisanud inimestele vahendatava jäätmeveo teenusele põhjendamatult suure juurdehindluse.

Financial Times: Rootsi pangad tunnistavad kinnisvarabuumi lõppu

14.11.17 ... Rootsi aastakümneid kestnud kinnisvarabuum on lõppenud, kinnitasid kahe suurpanga juhid ajalehele Financial Times. Samas rõhutasid SEB ja Handelsbanken, et suurpangad pole silmitsi valusate tagajärgedega, kui odavatest laenudest toituv "pidu" läbi saab.

Tööhõive määr oli kolmandas kvartalis viimase 20 aasta kõrgeim

14.11.17 ... Tööhõive määr oli tänavu kolmandas kvartalis 68,3 protsenti, töötuse määr 5,2 protsenti ja tööjõus osalemise määr 72 protsenti, võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga töötuse määr langes, tööhõive määr oli viimase 20 aasta kõrgeim.

Ahistamises kahtlustatud Steve Jurvetson lahkus enda asutatud firmast

13.11.17 ... Eesti päritolu USA ärimees ja investor Steve Jurvetson lahkus väidetavalt seoses süüdistustega seksuaalses ahistamises enda poolt asutatud ettevõttest Draper Fisher Jurvetson (DFJ).

Missouri peaprokurör alustas Google'i suhtes juurdlust

13.11.17 ... Missouri osariigi peaprokurör alustas ulatuslikku juurdlust, et selgitada välja, kas tehnoloogiahiid Google on rikkunud osariigi seadusi, mis puudutavad tarbijakaitset ja monopolide vastaseid reegleid.

Riigikontroll EVR Cargo vagunitehingus puudusi ei tuvastanud

13.11.17 ... Riigikontrolli ei tuvastanud Eesti riigile kuuluva raudtee-ettevõtte AS EVR Cargo Venemaa vagunite tehinguga seonduvas puuduseid.

Järgmise aasta murelaps: Soome turistide vähenemine

13.11.17 ... Eestis on tänavu kõige rohkem kasvanud Vene ning Läti turistide arv. Üheksa kuuga on majutusettevõtetes ööbijaid mulluse sama perioodiga võrreldes 5 protsenti rohkem, ehk kokku 1,7 miljonit.

Enamik äpitaksojuhte pole kindlustusandjat teavitanud

13.11.17 ... Novembrist jõustunud seadusemuudatus võrdsustas sõidujagajad tavaliste taksojuhtidega ning kõik Uberi ja Taxify juhid peavad taotlema endale takso teenindajakaardi. Kuigi uus seadus on kehtinud juba peaaegu kaks nädalat, ei ole paljud juhid endiselt pabereid korda ajanud.

Nordecon ehitab Tapale 21 miljoni eest riigikaitselisi objekte

13.11.17 ... Nordecon AS ja riigi kaitseinvesteeringute keskus sõlmisid kaks töövõtulepingut Tapa kaitseväelinnakusse 21 miljoni euro eest soomusmanöövervõime taristu ja kahe kasarmu ehitamiseks.

Emirates ostab Boeingult 40 lennukit

12.11.17 ... Araabia Ühendemiraatide lennufirma Emirates juht teatas pühapäeval kokkuleppest osta 15,1 miljardi dollari eest 40 lennukit Boeing 787-10.

Enefiti tuuleparkide toodang kasvas kümne kuuga viiendiku võrra

11.11.17 ... Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte Enefit Taastuvenergia neli tuuleparki on kümne kuuga tootnud 168 gigavatt-tundi elektrit ehk 20 protsenti rohkem kui möödunud aastal sama ajaga.
PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: