Majandus

Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

25.06.17 ... Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Itaalia valitsus lubas päästa kaks pankroti äärel panka

24.06.17 ... Itaalia valitsus lubab ühe jaepanga ja maksumaksja rahaga päästa kaks Veneetsia panka, mida ähvardab pankrot, teatas rahandusministeerium ööl vastu laupäeva.

India kontsern tahab saada Eesti vähiuuringute arenduskeskuse päästjaks

24.06.17 ... India farmaatsiakontsern Bravo Pharma plaanib omandada aastaid Eestis vähiuuringutega tegelenud Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse.

Sõõrumaa Rotermann City teenis mullu ligi kaks miljonit eurot üüritulu

24.06.17 ... Ettevõtja Urmas Sõõrumaale kuuluv Rotermann City lõpetas eelmise majandusaasta enam kui kahe miljoni euro suuruse kasumiga, millest 1,9 miljonit moodustas üüritulu.

Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi Uuendatud 19:03

22.06.17 ... Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Qatar Airways omandab osaluse lennufirmas American Airlines

22.06.17 ... Katari lennufirma Qatar Airways on omandamas kümne protsendi suurust osalust USA lennufirmas American Airlines.

Kakumäel avatud jahisadam lubab tulevikus tööd 200 inimesele

22.06.17 ... Erainvestorite rahastusel rajatud Kakumäe jahisadam avas neljapäeval oma ehituse esimese etapi. Viie-kuue aasta pärast peaks kaubandust, kortermaju ja merenduskeskust majutav ala pakkuma tööd umbes 200 inimesele.

Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

22.06.17 ... Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Alexela alustab Soomes Hamina LNG terminali ehitust

22.06.17 ... Alexela ja Haminan Energia ühisettevõte Hamina LNG OY võttis neljapäeval vastu lõpliku investeerimisotsuse ja alustab LNG terminali ehitust Hamina-Kotka sadamas. Investeeringu kogumaksumus on 95 miljonit eurot. 

Eluaseme hindu mõjutasid enim Tallinna korterid

22.06.17 ... Eluaseme hinnad muutusid tänavu esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta neljanda kvartaliga -0,1 protsenti ja võrreldes esimese kvartaliga 7,7 protsenti.

Nafta hinnad jätkasid maailmaturul langust

22.06.17 ... New Yorgi ja Londoni börside naftahinnad jätkasid kolmapäeval langust.

Tomberg: olümpiamängude näitamist Kanal 2 lahkumine vabalevist ei mõjuta

21.06.17 ... Eesti Meedia juhtide sõnul ei mõjuta Kanal 2 vabalevist lahkumine olümpiamängude näitamist, sest telekanal on olemas suuremate operaatorfirmade põhipakettides.

Kanal 2 ja TV3 lahkuvad samal ajal vabalevist Uuendatud 14:11

21.06.17 ... Eratelekanalid Kanal 2 ja TV3 lahkuvad 1. augustil vabalevist, mis jätab kümned tuhanded vaatajad nende programmidest ilma või sunnib ostma tasulise teenuse.

Soome valitsus kiitis heaks Balticconnectori gaasitoru projekti

21.06.17 ... Soome valitsus kiitis heaks Balticconnectori planeeritava Soome ja Eesti gaasivõrku ühendava gaasitoru projekti.

Soome tõstis oluliselt majanduskasvu prognoosi

21.06.17 ... Soome rahandusministeerium tõstis oluliselt oma majanduskasvu prognoosi.

Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

21.06.17 ... IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

Liviko kasum kasvas mullu 42 protsenti nelja miljoni euroni

21.06.17 ... Alkoholitootja ja -müüja AS Liviko 2016. aasta auditeeritud konsolideeritud netokäive kasvas kaheksa protsenti 129,7 miljoni euroni ja puhaskasum 42 protsenti nelja miljoni euroni.

Eesti Energia alustab Poolas elektri ja maagaasi müügiga

21.06.17 ... Eesti Energia tütarettevõttele Enefit väljastati Poola energiaturgu reguleerivalt ametilt luba elektri ja maagaasiga kauplemiseks.

Uberi tegevjuht Kalanick astus tagasi

21.06.17 ... Sõidujagamisfirma Uber Technologies tegevjuht Travis Kalanick astus ametist tagasi.

Riigikohus arutab Tallinna Vee ja konkurentsiameti tariifivaidlust

21.06.17 ... Riigikohus võttis arutusele AS-i Tallinna Vesi kaebuse tariifivaidluses konkurentsiametiga.

Tuntud kohtutäitur Tärno tahab kohtult enda võlgade ümberkujundamist

21.06.17 ... Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumaja võttis juuni alguses töösse tuntud kohtutäituri Urmas Tärno avalduse tema võlgade ümberkujundamiseks ja tema büroo saneerimiseks.

Leht: Aivar Rehest võib saada Bigbanki juht

21.06.17 ... Varem Danske Banki Eesti filiaali juhtinud ning Hansapanga ja Hoiupanga juhtkonda kuulunud Aivar Rehest saab suure tõenäosusega Bigbanki uus juht.

Andmeanalüüs: mees- või naisülemus – kumb on parem?

21.06.17 ... Kas eestlaste seas mõjutab arvamust oma ülemusest ülemuse sugu? Ülemuse omadused on olulised iga töötaja jaoks ja on tähtis, et jagatakse sarnaseid väärtushinnanguid. Erinevused võivad olla tingitud ka soost – kas see vastas tõele ka 2010. aastal? Seda uurisid Tartu ülikooli tudengid analüüsides sotsiaalteaduslikke andmeid.

Intervjuu | Maxima juht: valitsus peaks alko- ja tööjõupoliitikat muutma

21.06.17 ... Maxima on tööjõupuuduse ja eestlaste tarbimisharjumuste tõttu loobumas müüjatega kulinaarialettidest väiksemates poodides ning tõmbab alkoholiosakondi koomale, sest alkoholi müügikäibed kukuvad. Valitsus peaks ümber vaatama alkoholi- ja tööjõupoliitika, leiab Maxima Eesti leedulasest peadirektor Vygintas Šapokas, kel täitub selles ametis peagi kaks aastat.

Maailmaturu naftahinnad jätkasid langust

21.06.17 ... New Yorgi ja Londoni börsidel jätkasid nafta hinnad teisipäeval langust, jõudes selle aasta madalaimale tasemele.

Leedu vahetas välja oma RB Raili nõukogu liikmed

20.06.17 ... Leedu Raudtee tütarfirma Rail Baltica Statyba otsustas kolme Balti riigi Rail Balticu raudteetrassi jaoks loodud ühisfirma RB Rail nõukogus vahetada välja oma nõukogu liikmed, mistõttu tuli terve nõukogu tagasi kutsuda ja muudatustega taas ametisse nimetada.

Est-Fori tehase asukoht loodetakse välja valida hiljemalt 2019. aastaks Uuendatud 19:22

20.06.17 ... Est-For Invest OÜ kavandatava puidurafineerimistehase konkreetne asukoht loodetakse välja valida 2018.-2019. aasta jooksul, ministeeriumi ja ettevõtte koostöökokkulepe sõlmitakse aga juba lähinädalail, ütles rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv.

Taxify lõpetab sõidujagajate ja taksode eristamise

20.06.17 ... Taxify lõpetab juuli alguses muutunud seadustele viidates klientide jaoks võimaluse valida rakendusest sõiduks takso või sõidujagaja.

Merkel on valmis kaaluma Macroni ideid euroala reformimiseks

20.06.17 ... Saksa kantsler Angela Merkel ütles teisipäeval, et on valmis kaaluma Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni ideid euroala reformimiseks.

Ministeerium: riigiabitaotlust polnud magusamaksu hääletamiseks näha tarvis

20.06.17 ... Riigikogus esmaspäeval vastu võetud magusamaksuseadus hõlmab ka magustatud piimajooke, mille vältimiseks taotleb riik luba Euroopa Komisjonilt. Ehkki opositsioon on kritiseerinud, et taotlusdokument ei ole avalik ja sellega tutvumiseks ei jäänud riigikogu liikmetel enne hääletust aega, ei näe rahanduskomisjoni esimees ega ministeerium selles probleemi.

Ajalehtede Liit taotleb lehtede jaemüügi jätkamist postkontorites

20.06.17 ... Eesti Ajalehtede Liit (EALL) taotleb Eesti Postilt ja Lehepunktilt teatud postkontorites väljaannete jaemüügi jätkamist.

RMK juhatuse esimeheks kandideerib vaid üks inimene

20.06.17 ... Riigimetsa Majandamise Keskuse ( RMK) juhatuse esimehe konkusile laekus tähtajaks üks sooviavaldus, tõenäoliselt esitas selle RMK praegune juht Aigar Kallas, kes vastavale küsimusele veel vastata ei soovinud.

Tootjahinnad tõusid mais aastaga 4,2 protsenti

20.06.17 ... Tööstustoodangu tootjahinnad muutusid mais võrreldes aprilliga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta maiga 4,2 protsenti.

Walmarti tippjuhid kaaluvad Cleveroniga koostöö laiendamist

19.06.17 ... Maailma suurima kauplusteketi Walmart Eestit külastavad tippjuhid kinnitasid, et on huvitatud koostöö laiendamisest pakiautomaate tootva Eesti firmaga Cleveron.

YIT ja Lemminkäinen ühinevad Uuendatud 18:01

19.06.17 ... Ka Eestis tegutsevate Soome ehitusfirmade YIT ja Lemminkäinen nõukogud on otsustanud ettevõtted ühendada, tugevdamaks ettevõtete positsiooni Põhja-Euroopa turgudel.

Riigikogu kinnitas magustatud jookide maksu seaduse

19.06.17 ... Riigikogu võttis esmaspäeval 52 poolthäälega vastu valitsuse algatatud magustud joogi maksu seaduse.

Eesti Raudtee viie kuu kaubamaht on vähenenud kümnendiku võrra

19.06.17 ... Käesoleva aasta esimese viie kuuga veeti Eesti Raudtee infrastruktuuril 5,36 miljonit tonni kaupa, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli see 9,3 protsenti väiksem tulemus.

Sõerd: ministeerium salastas suhkrumaksu riigiabi taotluse

19.06.17 ... Riigikogus on esmaspäeval lõpphääletusel magustud joogi maksu seadus, mille rakendamiseks on vaja Euroopa Komisjonilt riigiabi luba, kuid rahandusministeerium salastas riigiabi taotluse.

Konkurentsiamet pole kinnisvaraportaalide koondumise teadet saanud

19.06.17 ... Baltikumi suurim meediakontsern Eesti Meedia teatas juuni alguses, et on alustanud läbirääkimisi kinnisvaraportaali City24 Eesti ja Läti üksuste ostmiseks, ja ehkki otsus eeldab konkurentsiameti kontrolli, pole koondumisteadet seni ametile esitatud. Pindi Kinnisvara esindaja sõnul tundub kahe portaali tegevus väga sarnane ja nende omandisuhted on tekitanud viimastel aastatel küsimusi.

Ametiühingute keskliit teenis ligi pool miljonit eurot ettevõtlustulu

18.06.17 ... Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) teenis möödunud majandusaastal kinnisvaralt tulu 493 402 eurot, mis on mõnevõrra kõrgem kui aasta varem teenitud 445 709 eurot.

Hanschmidt: lähiaastakümneil pole Tallinna-Helsingi tunnel realistlik

17.06.17 ... Tallinki suuromaniku Infortari juht ja üks omanikke Ain Hanschmidt leiab, et Soome ja Eesti elanike arvust lähtuvalt ei ole maailma pikima tunneli rajamine Helsingi ja Tallinna vahele lähima 20 aasta jooksul realistlik.

Või hind on läinud kaks korda kallimaks

16.06.17 ... Või maailmaturuhind on aastaga kahekordistunud ning jõudsalt kerkivad ka teiste piimarasva sisaldavate toidukaupade hinnad. Suured toiduaine-tööstused on hakanud toodetes kasutama üha enam piimarasva ning see on tõstnud järsult nõudlust. Eesti piimatööstuse E-Piim juht Jaanus Murakas ütles, et tõenäoliselt ei ole praegune hinnatõus lihtsalt lühiajaline hüpe, vaid kõrgema hinnaga tulebki leppida.

Sutter: meil võib börsile ka muude tegevustega asja olla Uuendatud 17:51

16.06.17 ... ERR tegi reedel ajalugu, pakkudes veebis esmakordselt Eestis otseülekannet maa alt, Estonia kaevandusest.

OTSE: Euroopa Komisjoni investeerimiskonverents Uuendatud 14:45

16.06.17 ... Euroopa Komisjoni esindus ja riigikantselei korraldavad reedel Tallinnas konverentsi "Rohkem investeeringuid - milliseid ja kuidas?".

Reinsalu jättis Palo üürimajade plaani toetuseta

16.06.17 ... Justiitsminister Urmas Reinsalu jättis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo riiklike üürimajade rajamise toetamise määruse kooskõlastamata, viidates, et see ei toeta vähekindlustatud inimesi.

Eesti inflatsioon oli mais 3,5 protsendiga Euroopa kiireim

16.06.17 ... Euroala aastane inflatsioon aeglustus mais 1,4 protsendile aprilli 1,9 protsendilt; kõrgeim aastane inflatsioonimäär oli 3,5 protsendiga mais Eestis.

Riigikohus: põlevkivi aherainekillustik on jääde

16.06.17 ... Riigikohtu hinnangul on põlevkivi kaevandamisel tekkiv aherainekillustik jääde, mitte kõrvalsaadus, kui ettevõte ei teeni selle müügi pealt tulu ja soovib aherainekillustikku kõrvalsaaduseks kvalifitseerides vähendada sellelt tekkivat saastetasu.

Urve Palo: välisinvesteeringud pole edendanud teadus- ja arendustegevust

16.06.17 ... Kogemus on näidanud, et välisinvesteeringud ei ole suutnud tekitada nõudlust teadus- ja arendustegevuse järele, kuna välisomanikud eelistavad suuresti finantssektorit, kaubandust ja kinnisvara, tõdeb ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Eleringi uus nõukogu esimees juhtis varem suuri Soome energiaettevõtteid

16.06.17 ... Eleringi uues koosseisus nõukogu valis avakoosolekul esimeheks Soome energiaettevõtte Pohjolan Voima OY (PVO) endise presidendi Timo Rajala.

EV100 raamatusarja väljaandmise hankele laekus kaks pakkumist

16.06.17 ... Eesti Vabariik 100 raamatusarja väljaandmise hankele tuli tähtajaks kaks pakkumist, mille esialgne hindamine toimub juba esmaspäeval.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS