Majandus

Merkel: tuleb taastada usk diiselautodesse

21.08.17 ... Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles esmaspäeval, et tuleb taastada usk diiselautodesse ning avaldas vastumeelt diiselautode keelustamisele linnasüdametes.

Eesti-Läti kolmas elektriühendus läheb Eleringile maksma üle 60 miljoni

21.08.17 ... Elering sõlmis esmaspäeval Empower AS-iga ja Leonhard Weiss Energy AS-iga lepingu Eesti-Läti kolmanda elektriühenduse projekteerimiseks ja ehitamiseks.

Riskianalüüs: Eesti põllumehed pole järgmiseks kriisiks valmis

21.08.17 ... Eesti põllumeestel on tulnud viimastel aastatel seista silmitsi kriisidega, mis on näidanud, et meie kohalik põllumajandus ega Euroopa Liit tervikuna pole valmis aina sagedasemateks turumuutusteks ning üha ekstreemsemateks keskkonna- ja kliimatingimusteks. Hiljutiste kriiside õppetundide põhjal hakkavad Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid otsima Eesti juhtimisel senisest efektiivsemaid viise, kuidas põllumehed saaksid raskete aegadega toime tulla.

Leetu jõudis esimene USA-st pärinev LNG laadung

21.08.17 ... Leedu Klaipėda sadamasse jõudis esmaspäeval esimene USA-st pärinev LNG laadung.

Soome maksuamet soovitas välja kuulutada Seppälä pankroti

21.08.17 ... Maksuamet on teinud Helsingi linnakohtule ettepaneku kuulutada välja riietepoodide keti Seppälä pankrot, kirjutas Soome väljanne Taloussanomat.

Tootjahinnad on aastaga tõusnud 4,1 protsenti

21.08.17 ... Tööstustoodangu tootjahinnad kasvasid juulis eelmise kuuga võrreldes 0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta juuliga 4,1 protsenti, teatas statistikaamet.

Eneseabi ja esoteerikaga tegelevad ettevõtted teenivad kuuekohalist kasumit

21.08.17 ... Holistiline treening – 2665 eurot, teadliku muutuse kunsti kursus ettevõtjatele – 490 eurot, rohelisest aventuriinist Buddha-kujuline väeese – 345 eurot. Need on mõned tooted-teenused Eesti kõige kasumlikumatest eneseabikoolitusi ja esoteerikakaupasid pakkuvatest ettevõtetest. Selle raha eest lubatakse muu hulgas “õpetust inimeste energiaväljast ja tšakratest”, “õpetada eristama oma sisemaailmas toimuvaid protsesse” ja “püüda informatsiooni läbi meie eeterkeha”. Ja inimesed maksavad, sest viimastel aastatel on selliste ettevõtete kasum hüppeliselt kasvanud, tuues parimatel juhtudel sisse sadu tuhandeid eurosid.

Hangetelt saadav sääst võimaldab Eesti Raudteel Balti jaama laiendada

21.08.17 ... Nelja suure raudtee-ehituse koondumine samasse ajavahemikku, metalli ja muude ehitusmaterjalide hinna langus maailmaturul ning tihenenud konkurents ehitusturul annab Eesti Raudteele (EVR) mõnetist kokkuhoidu: neljale projektile esialgu eraldatud 75 miljonist eurost nn eurorahast võtavad kaks tööd plaanitust väiksema osa.

Koda: viljalõikuse hilinemine paneb teraviljakasvatajad suure surve alla

20.08.17 ... Eesti põllumajandus-kaubanduskoja hinnangul võib tänavu Eestis oodata korralikku saaki, kuid hiline koristus suurendab oluliselt riske ja võib hakata avaldama mõju vilja kvaliteedile.

Intervjuu | Vihand: Coop on turuliider vaatamata konkurentide unistustele

19.08.17 ... 350 kauplusega Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand ütleb, et vaatamata konkurentide soovunelmatele on nemad jätkuvalt turuliider. Ta ei näe probleemi, et aeg-ajalt tuleb mõned kauplused sulgeda, sest samal ajal avatakse järjest ka uusi.

Pärnu linn toetab lennujaama kulusid kuni 400 000 euroga aastas

18.08.17 ... Pärnu linna volikogu otsustas neljapäeval, et on nõus katma Pärnu lennujaama kulusid alates 2020. aastast kuni 400 000 euroga aastas, aga täpse summa otsustab volikogu iga aasta eelarvet kinnitades, kirjutab Pärnu Postimees.

EVR Cargo nõukogu kiitis heaks vaguniäri ajamise Venemaaga

18.08.17 ... EVR Cargo nõukogu kiitis konsensuslikult vagunite ostmise plaani heaks ja nüüd minnakse edasi erainvestori otsimisega.

Fotod: Coop rajas logistikakeskuse katusele suurima päikesepaneelide pargi

17.08.17 ... Coop rajas oma uue logistikakeskuse katusele päikesepaneelide pargi, mis on suurim omataoline Eestis. Keskmiselt võiks see katta kuni poole Eesti suurima logistikakeskuse kahemegavatisest energiavajadusest.

Hololei: Air Berlini ja Estonian Airi vahel paralleeli tõmmata ei saa Uuendatud 16:33

17.08.17 ... Pankrotti taotleva Air Berlini laenu puhul ei saa tõmmata paralleeli Estonian Airi juhtumiga, kus riigiabi hinnati keelatuks, ütles Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei.

Soome ringhäälingu hinnangul on Tallinn "Euroopa juhtiv ostukeskuste linn"

17.08.17 ... Soome rahvusringhääling Yle nimetab Tallinna uutest ostukeskustest ja ehitusprojektidest rääkiva artikli pealkirjas Eesti pealinna "Euroopa juhtivaks ostukeskuste linnaks".

Air Balticu reisijate arv kasvas aastaga 20 protsenti

17.08.17 ... Läti riiklik lennufirma Air Baltic vedas aasta esimese seitsme kuuga ligi 2 miljonit reisijat, mis on 20 protsenti enam kui mullu samal perioodil.

Uuring: Eesti on toidu "puhtuse" poolest Euroopas teisel kohal

17.08.17 ... Euroopa toiduohutusameti (EFSA) raporti kohaselt on Euroopa "kõige puhtam" ehk kõige pestitsiidiejääkidest vabam toit Soomes. Teisel kohal on Eesti.

Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

17.08.17 ... Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Uuring: juulis kasvasid leibkondade kulutused Baltimaadest vaid Eestis

17.08.17 ... Juulis tõusid keskmised kuu kulutused tarbekaupadele leibkonna kohta vaid Eestis; Leedus ja Lätis kulutused langesid.

Transiidikeskuse juht: Venemaa suhtes pole põhjust läbimurret oodata

17.08.17 ... Transiidikeskuse AS-i vastse juhi Vladimir Popovi hinnangul pole Eestil läbimurret Venemaa transiidi osas oodata.

Omniva lõpetab e-kaupluste kaupade laiali vedamise Uuendatud 05:24

16.08.17 ... Omniva lõpetab Maxima, Coopi ja Selveri e-kaupluste kaupade klientidele laiali vedamise, sest see ei tasu end majanduslikult ära. Jaeketid hakkavad vedu korraldama nüüd ise.

Valitsusektori kulud kasvasid mullu 432 miljonit, tulud 52 miljonit

16.08.17 ... Valitsus kiidab neljapäeval riigikogu otsuse eelnõuna heaks riigi 2016. majandusaasta koondaruande, mis näitab hüppelist kulude kasvu võrreldes napi tulude suurenemisega.

Ühendkuningriigi töötuse määr langes 42 aasta madalaimale tasemele

16.08.17 ... Ühendkuningriigi töötuse määr langes tänavu teises kvartalis 4,4 protsendile, mis on madalaim tase 1975. aastast

Konkurentsiamet võttis lisaaega Favora müügi heakskiiduks Olerexile

16.08.17 ... Konkurentsiamet alustas täiendava menetluse koondumise osas, millega kütuse jaemüügifirma Olerex ostab Favora kaubamärki kasutava tanklaketi.

Nimetamiskomitee tõstis riigifirmade nõukogu liikmete töötasu

16.08.17 ... Poolte riigifirmade nõukogudes korra majja löönud nimetamiskomitee tõstab konkurentsivõime suurendamiseks nõukogude liikmete palku, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinn katsetab elektribussi

15.08.17 ... Tallinnas alustas kuu aega kestvaid testsõite täielikult elektri jõul liikuv liinibuss.

Rukkisaak hilineb, kuid tõotab tulla hea

15.08.17 ... Jahe ja vihmane suvi on lükanud rukkisaagi valmimise tavapärasest hilisemale ajale, kuid kui ilm püsib sobiv, tõotab saak tulla väga hea.

Rahandusministeerium hakkab kujundama riigi mainet tööandjana

15.08.17 ... Rahandusministeerium kuulutas välja riigihanke "Riik kui tööandja", mille eesmärk on riigisekori kui tööandja brändi ja maine kujundamise tegevuskava väljatöötamine, et riigiametid püsiks kvalifitseeritud tööjõule erasektori kõrval piisavalt atraktiivsena.

Ühendkuningriik tahab Brexiti järel EL-iga ajutist tolliliitu Uuendatud 16:38

15.08.17 ... Suurbritannia kavatseb taotleda "ajutist tolliliitu" Euroopa Liiduga pärast blokist lahkumist, teatas Briti valitsus teisipäeval.

Pangad tõrguvad välismaalastest e-residentidele pangakontosid avamast

15.08.17 ... EAS tutvustab e-residentsuse projekti kui lihtsat võimalust Eestisse ettevõte asutada, tegelikkuses aga tõrguvad pangad juba tükk aega välismaalastele pangakontosid avamast, kui nad suuremat seotust Eestiga tõestada ei suuda. E-residentsus pole selleks piisav side ega anna eeliseid, kinnitavad pangad.

Simson kutsus Riisalo Eesti Raudtee nõukogust tagasi

15.08.17 ... Majandusminister Kadri Simson kutsus Eesti Raudtee nõukogust tagasi Tiit Riisalo ja määras uuteks liikmeteks Siiri Lahe ja Enn Veskimägi.

Saksa lennufirma Air Berlin esitas pankrotiavalduse

15.08.17 ... Pikka aega majandusraskustes olnud Saksa lennufirma Air Berlin teatas teisipäeval pankrotiavalduse esitamisest. Lennufirma kinnitusel jätkatakse senikaua tegevust Saksamaa majandusministeeriumi poolt eraldatud 150 miljoni euro suuruse lühiajalise laenu toel.

Saksamaa majandus kasvas teises kvartalis 0,6 protsenti

15.08.17 ... Saksamaa majandus kasvas teises kvartalis 0,6 protsenti, mis on prognoositust veidi aeglasem.

Soome majandus kasvas teises kvartalis aastaga 1,6 protsenti

15.08.17 ... Soome hooajaliselt tasandatud sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas esialgsetel andmetel teises kvartalis aastavõrdluses 1,6 protsenti.

Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

14.08.17 ... Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Kotka: SKAIS2 ebaõnnestumine oli selge juba kahe aasta eest

14.08.17 ... Majandusministeerium hoiatas sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendamisega seotud probleemide eest juba kaks aastat tagasi saadetud märgukirjas, kuid poliitikud otsustasid sellega ikkagi edasi minna, ütles toonane majandusministeeriumi IT-asekantsler Taavi Kotka. Sel ajal sotsiaalkaitseminister olnud Margus Tsahkna sõnul tehti aga hange ja sõlmiti lepingud Taavi Rõivase ministriksoleku ajal ning praegune temasuunaline kriitika on osa valimiskampaaniast.

Meedia: Saksamaa avas uurimise kolme Šveitsi luureagendi suhtes

14.08.17 ... Saksa prokuratuur avas uurimise kolme Šveitsi luureagendi suhtes, keda kahtlustatakse maksupettureid uurivate Saksa ametiisikute järele luuramises, teatas ajakirjandus esmaspäeval.

Vitsur: Eesti probleemiks on struktuurne tööjõu- ja tööpuudus

14.08.17 ... Teises kvartalis kasvasid tööjõus osalemise määr viimase 20 aasta rekordtasemele 72 protsendini, Heido Vitsuri hinnangul tööhõive määr lähiajal oluliselt ei suurene, sest pikka aega pole suudetud ületada struktuurse tööjõu- ja tööpuuduse probleeme.

Euroopa ministrid hakkavad Tallinnas ELi maksusüsteemi reformimist kaaluma

14.08.17 ... Mitmed praegused maksureeglid on välja töötatud ajal, mil digimajanduse murrangut ei osatud ette näha. Seepärast on septembris Tallinnas toimuval Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrite kohtumisel ühe teemana laual ka ELi maksusüsteemi reformimine, mille kohta välismeedias on varem konkreetselt mainitud näiteks kodumajutusplatvormi Airbnb võimalikku ühtset maksustamist.

Töötukassa juht: Eestis valitseb tööjõupuudus

14.08.17 ... Eestis on tööjõupuudus, mitte tööpuudus ning olukorra parandamiseks tuleks riigil üle vaadata paindliku töö ja osalise tööajaga töötamise vormid, leiab töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel. Samal seisukohal on Swedbank, kelle vanemökonomisti Liis Elmiku hinnangul oli tööjõupuudus juulis peamine äritegevuse takistaja lausa poolte ehitusettevõtete seas. 

Tere ja Farmi ühisettevõtet hakkab juhtima Katre Kõvask Uuendatud 11:44

14.08.17 ... Juulis konkurentsiameti loal koondunud AS Tere ja AS Farmi Piimatööstuse juhatuse esimeheks saab alates 15. septembrist senine Tere nõukogu esimees Katre Kõvask.

Eesti maksebilansi jooksevkonto oli juunis 67 miljoni euroga plussis

14.08.17 ... Eesti Panga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2017. juunis 67 miljoni euroga plussis.

Graafikud | Tööjõus osalemise määr Eestis on viimase 20 aasta kõrgeim

14.08.17 ... Võrreldes 2016. aasta teise kvartaliga jäi tööhõive määr tänavu samale tasemele, tööjõus osalemise määr oli aga viimase 20 aasta kõrgeim, teatas statistikaamet esmaspäeval.

Eesti e-residentsuse projekt alustas koostööd maksete ettevõttega

14.08.17 ... Rahvusvaheliste maksete ettevõte Paymentwall ja Eesti e-residentsuse programm käivitavad koostöös uue teenuse Passport, millega saavad ettevõtjad kõikjalt maailmast asutada ettevõtte, mis pääseb ligi makseteenustele ja teistele rahvusvahelist ettevõtlust toetavatele teenustele.

Tudeng: saatsin välja sada CV-d, vastuseid sain kolm

12.08.17 ... Keskne mure, mis noori piinab, on tööturule raske siseneda ning noorte hinnangul on haridus devalveerumas. Näiteks toodi olukord, kus magistrikraadiga inimesed peavad vastu võtma assistendi kohti, et ära elada. 

LNG regionaalsed vastuvõtupunktid jagatakse Eesti ja Leedu vahel Uuendatud 19:13

12.08.17 ... Regionaalne LNG terminal ei tule ainult Eestisse, Paldiskisse, vaid vastuvõtupunktid jaotatakse tõenäoliselt Eesti ja Leedu vahel. Selgus saabub kahe nädala jooksul kui kolme riigi spetsialistid jõuavad otsuseni kolme riigi ühise veeldatud maagaasituru osas.

Venemaa majandus kasvas teises kvartalis 2,5 protsenti

11.08.17 ... Venemaa majandus kasvas teises kvartalis aastaga 2,5 protsenti, mis on 0,5-protsendiline tõus esimesest kvartalist, teatas Rosstat.

Ratas soovib gaasitaristu ühistaotluse esitada hiljemalt septembri alguses Uuendatud 18:02

11.08.17 ... Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis külastasid reedel Inčukalnsi, et arutada regionaalse LNG terminali rajamisega seonduvat.

IT ei lahenda tööstus 4.0 probleemi ettevõtete eest ära

11.08.17 ... Maailma juhtivates tööstusriikides on alanud neljas tehnikarevolutsioon, n-ö tööstus 4.0, mis tähendab, et tootmise digitaliseerimisega saavutatakse tootlikkuse hüppeline kasv. See aga ei tule nii lihtsalt, nagu selgus Arvamusfestivali teadusala arutelust "Neljas tehnikarevolutsioon – kas Eesti on rongist maha jäänud?".

Prantsuse minister tahab Airbnb kogu Euroopa Liidus ühtselt maksustada

11.08.17 ... Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire lubas tulla augusti lõpus Tallinnas toimuval Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel välja ideega, et digitaalmajanduse, näiteks kodumajutusplatvormi Airbnb võiks kogu ELis ühtselt maksustada.
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.