photo

Siil.err.ee

Uudised Vaata kõiki

foto
Video: Tapa vanal lennuväljal rivistati üles üle 4000 reservväelase, ajateenija ja tegevväelase (lisatud video) (1)

Esimest korda taastatud kaitseväe ajaloos rivistati täies koosseisus üles 1. jalaväebrigaad. 

foto
Liitlased kuulasid kaitseväe juhataja kokkuvõtet Siilist ja vaatasid demonstratsioonlaskmisi

Läsnal kaitseväe keskpolügoonil toimusid teisipäeval demonstratsioonlaskmised külalistele Eestist ja NATO liitlasriikidest. Enne laskealale suundumist andis külalistele ning ajakirjanikele ülevaate õppusest kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras. Terras nimetas õppust, millel osales 13 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast, nende seas ka üle 630 liitlassõduri, NATO suurimaks õppuseks 21. sajandil.

foto
Video: 1. jalaväebrigaadi meeleolukas rünnakuharjutus

12.mai varahommikul plahvatasid Ida-Virumaal õppegranaadid ja tärisesid kuulipildujad - suurõppusel Siil algas rünnakuharjutus. Eelmistel päevadel raskete lahingute hinnaga loovutatud maalapid tuli nüüd tagasi võtta ja enda jõud ning oskused lahinguväljal maksma panna.

foto
Pioneerid parandasid kohaliku tee

Õppustel liikuv tehnika on raske ja vahepealsed vihmased ilmad muutsid mitmed väiksemad teed raskesti läbitavateks. Oma alasid lahkesti kasutada andnud maaomanikele soovitakse need tagastada heas korras ja seega tulid traditsiooniliselt appi vastava väljaõppe saanud Pioneeripataljoni võitlejad oma tehnikaga.

foto
Briti õhuväe major James Rodgers – teist põlve kaitseväelane

Ämari lennubaasi viibiva Briti üksuse ülem major James Rodgers teenib Suurbritannia õhujõududes juba 12 aastat, erialavalikuga ta palju pead murdma ei pidanud, kuna ka tema isa on armeeteenistuses.

foto
Video: Mis juhtub lahingus viga saanud sõduriga? (täiendatud tekst)

Kiirel käigul sööstab punase ristiga telklinnaku ette evakuatsiooniauto, sealt tõstetakse kanderaamil välja paari tunni eest vastase suurtükiväetule alla jäänud Kalevi jalaväepataljoni verine sõdur ja pärast triaaži satub haavatud võitleja juba kirurgidest, erakorralise meditsiini õdedest ja parameedikutest meeskonna kiirete käte alla.