Välismaa

Põhja-Korea: tuumasõda võib puhkeda iga hetk

17.10.17 ... Olukord Korea poolsaarel on jõudnud sellisesse punkti, et tuumasõda võib puhkeda iga hetk, hoiatas Põhja-Korea asesuursaadik ÜRO-s Kim In Ryong esmaspäeval.

Hispaania kohus vangistas kaks Kataloonia iseseisvusliikumise juhti

16.10.17 ... Hispaania kohtunik andis korralduse kahe Kataloonia iseseisvusliikumise juhi vangistamiseks eeluurimise ajaks, neile võidakse esitada süüdistus mässule õhutamises, teatasid õigusallikad esmaspäeval.

Arheoloogid avastasid Kairost edelas vaarao Ramses II templi

16.10.17 ... Arheoloogid avastasid Kairost edelas vaarao Ramses II templi, mis võib heita valgust 19. dünastia valitseja elule rohkem kui 3200 aastat tagasi, teatas Egiptuse muinsusamet esmaspäeval.

Trump: USA ei vali Iraagi valitsusvägede ja kurdide konfliktis pooli

16.10.17 ... Washington ei vali pooli pärast Iraagi valitsusvägede ja kurdi üksuste kokkupõrkeid, ütles USA president Donald Trump esmaspäeval.

Trump: Kuubal on kohustus hoida ära rünnakuid USA diplomaatide vastu

16.10.17 ... Kuubal on kohustus hoida ära rünnakuid USA diplomaatide vastu Havannas, ütles Ühendriikide president Donald Trump esmaspäeval.

Türgi valitsus pikendas eriolukorda viiendat korda

16.10.17 ... Türgi valitsus pikendas riigis eelmise aasta ebaõnnestunud riigipöördekatse järel kehtestatud eriolukorda viiendat korda.

"Välisilm" analüüsis Brexiti mõju Iirimaale ja Briti majandusele

16.10.17 ... Esmaspäevane "Välisilma" saade uuris, millised probleemid võivad Brexitiga seoses tekkida Suurbritannia ja Iirimaa vahel ning mis ohustab Põhja-Iiri rahulepet. Samuti tehti saates ülevaade Brexiti võimalikust majanduslikust mõjust ning pikemas intervjuus selgitas olukorda Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas.

"Välisilm": flaami poliitikud on valinud katalaanidest erineva tee

16.10.17 ... Katalaanid, šotlased, kurdid ja veel paljud teised rahvad igatsevad suuremal või vähemal määral iseseisvust. Haprad lood on ka Belgiaga, kus Flandria ja Valloonia on peaaegu nagu kaks eraldi riiki. Belgiat on ammu peetud ka aegsütikuga pommiks. "Välisilm" uuris, kuidas olukord praegu tegelikult on.

EL-i välisministrid kinnitasid pühendumist Iraani tuumaleppele

16.10.17 ... Euroopa Liidu välisministrid kinnitasid esmaspäeval liidu pühendumist Iraani tuumaleppele ja kutsusid Ameerika Ühendriike üles samuti leppest jätkuvalt kinni pidama. Ühtlasi kinnitasid välisministrid uued sanktsioonid Põhja-Koreale.

Sipilä kritiseeris taas Soome ajakirjandust

16.10.17 ... Soome keskerakondlasest peaminister Juha Sipilä on taas jõudnud vastasseisu meediaga. Nimelt avaldas ta nädalavahetusel erakonna üritusel arvamust, et ajakirjanike näol on tegu kõige tundlikuma ameti esindajatega, kelle poole polevat mõtet isegi faktide täpsustamiseks pöörduda.

Malta valitsust korruptsioonis süüdistanud blogija hukkus plahvatuses

16.10.17 ... Maltal hukkus esmaspäeval autopommiplahvatuses tuntud blogija Daphne Caruana Galizia, kes oli süüdistanud riigi vasaktsentristlikku valitsust korruptsioonis, teatas peaminister Joseph Muscat.

EL kehtestab Põhja-Korea vastu uued sanktsioonid

16.10.17 ... Euroopa Liit kehtestas esmaspäeval Põhja-Koreale uued sanktsioonid, karistades paariarežiimi selle tuuma- ja ballistiliste relvade programmide eest.

Iraagi valitsusväed hõivasid Kirkuki kuberneri büroo

16.10.17 ... Iraagi väed võtsid esmaspäeval oma kontrolli alla riigi põhjaosas asuva Kirkuki linna kuberneri büroo, teatas föderaalpolitsei.

Ungari süüdistab Ukrainat assotsiatsioonilepingu rikkumises

16.10.17 ... Ungari välisasjade- ja kaubandusminister Péter Szijjártó leiab, et Ukraina parlamendi hiljutine seadus, mis sunnib rahvusvähemusi ukraina keeles haridust omandama, rikub jämedalt inimõigusi.

Portugali järjekordsed maastikupõlengud on nõudnud vähemalt 31 inimelu

16.10.17 ... Portugalis on möödunud nädalavahetusel puhkenud maastikupõlengute tagajärjel hukkunud vähemalt 31 inimest. Tulekahjud on laastamas ka naaberriik Hispaania maastikku, seal on teatatud vähemalt nelja inimese hukkumisest.

Prantsusmaa tahab hakata naisteahistajaid tänaval trahvima

16.10.17 ... Prantsusmaa soolise võrdõiguslikkuse ministri Marlene Schiappa algatatud eelnõu annab politseile õiguse trahvida tänaval naisi ahistavaid ja nende suhtes agressiivselt käituvaid mehi.

Madrid andis Katalooniale neljapäevani aega selgust tuua

16.10.17 ... Hispaania keskvalitsus teatas esmaspäeval, et Kataloonia president Carles Puigdemont ei ole selgitanud, kas ta kuulutas iseseisvuse välja või ei, ning kutsus Kataloonia liidrit tegema seda neljapäeval kella kümneks kohaliku aja järgi.

Somaalia plahvatusohvrite arv kerkis üle 300

15.10.17 ... Laupäevases autopommirünnakus Somaalia pealinnas Muqdishos hukkus viimastel andmetel üle 300 inimese, teatas kiirabiteenistus esmaspäeval.

Saatmata sõnum võib asendada testamenti

16.10.17 ... Siit ilmast lahkunud inimese mustandina salvestatud sõnum või kiri lauasahtlis, mis väljendab lahkunu tegelikku soovi, võib olla testamendina tähtsamgi kui testament. Selle kohaselt võiks Apple kuuluda Google'ile, nagu eelmisel nädalal uudistest lugeda võis.

Prantsusmaa võtab Weinsteinilt Auleegioni ordeni

15.10.17 ... Prantsusmaa võtab ahistamisskandaali sattunud Hollywoodi produtsendilt Harvey Weinsteinilt Auleegioni ordeni, kinnitas pühapäeval president Emmanuel Macron.

Mosulist pagenud 700 000 iraaklast ei ole koju tagasi pääsenud

15.10.17 ... Ligi 700 000 äärmusrühmituse ISIS endisest kantsist Mosulist ja selle ümbrusest põgenenud iraaklast ei ole koju tagasi pääsenud, ehkki linn vallutati ISIS-elt juba juulis, ütles Norra pagulasnõukogu (NRC) pühapäeval.

Kõrgõzstani presidendivalimised võitis Sooronbai Jeenbekov

15.10.17 ... Kõrgõzstani pühapäevased presidendivalimised võitis senise riigipea Almazbek Atambajevi poliitiline liitlane, sotsiaaldemokraatliku partei kandidaat Sooronbai Jeenbekov, teatas keskvalimiskomisjon.

Iraak andis kurdi vägedele taandumiseks veel 24 tundi

15.10.17 ... Tuhanded Iraagi sõdurid on naftarikkas Kirkuki provintsis relvastatud vastasseisus kurdi võitlejatega, USA aga püüab ära hoida sõjalist konflikti liitlastena ISIS-e võidelnud poolte vahel.

Rahvapartei kuulutas end Austria valimiste võitjaks

15.10.17 ... Konservatiivse Rahvapartei (ÖVP) liider Sebastian Kurz kuulutas pühapäeva õhtul võitu Austria üldvalimistel.

Libeeria presidendivalimistel korraldatakse teine voor

15.10.17 ... Libeeria presidendivalimistel korraldatakse teine voor, kuhu jõudsid endine jalgpallitäht George Weah ja praegune asepresident Joseph Boakai, teatas keskvalimiskomisjon pühapäeval.

Merkeli partei sai Alam-Saksi liidumaa valimistel sotsidelt lüüa

15.10.17 ... Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli erakond sai pühapäeval Alam-Saksi liidumaal korraldatud valimistel sotsiaaldemokraatidelt lüüa.

Tillerson: diplomaatia Põhja-Koreaga jätkub esimese pommi kukkumiseni

15.10.17 ... USA välisminister Rex Tillerson ütles pühapäeval CNN-ile antud intervjuus, et president Donald Trump on talle andnud korralduse jätkata diplomaatilisi samme, et pingeid Põhja-Koreaga maandada.

Puigdemont peab esmaspäeval Hispaania valitsusele selge vastuse andma

15.10.17 ... Hispaania valitsus võtab Kataloonia valitsuselt kontrolli regiooni üle ajutiselt ära, kui Kataloonia regionaalvalitsuse president Carles Puigdemont ei vasta üheselt, kas ta kuulutas lõppeva nädala teisipäeval välja iseseisvuse või mitte.

Süüria võitlejad: lahingus Raqqa pärast on alanud viimane faas

15.10.17 ... USA toel võitlevad Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) teatasid pühapäeval, et lahingutes äärmusrühmituse ISIS omaaegse "pealinna" Raqqa pärast on alanud viimane faas.

Venezuela kohalikud valimised tõotavad näidata opositsiooni jõudu

15.10.17 ... Venezuelas pühapäeval peetavad kohalikud valimised võivad viia võimu 23 osariigis pärast sotsialistide kahekümneaastast valitsemist opositisooni kätte.

Somaalia pealinnas hukkus veokipommi plahvatuses 30 inimest

14.10.17 ... Somaalia pealinnas Muqdishos sai laupäeval lõhkeainelastis veoki plahvatuses surma vähemalt 30 ja vigastada veel kümneid inimesi, ütlesid ametnikud.

Kataloonia valitsuse liitlaserakond peab dialoogi Madridiga võimatuks

14.10.17 ... Kataloonia iseseisvusmeelse valitsuse liitlaserakond CUP teatas laupäeval, et Hispaania keskvalitsusega ei saa kõnelusi pidada ning ärgitas Kataloonia presidenti Carles Puigdemonti jõustama Kataloonia iseseisvusdeklaratsiooni.

Fotod: Elevandiluurannikult startinud kaubalennuk kukkus merre

14.10.17 ... Elevandiluuranniku rannikuvetesse kukkus laupäeval Prantsuse sõjaväe tšarterlennuk, neli inimest sai surma ja kuus viga, ütlesid Elevandiluuranniku ametnik ja Prantsuse sõjaväelastest allikad.

Tõmošenko kavatseb Ukraina presidendiks kandideerida

14.10.17 ... Batkõvštšõna partei juht ja endine peaminister Julia Tõmošenko kavatseb kandideerida 2019. aastal Ukraina presidendiks, ütles ta ise telekanalile NewsOne.

Ajaleht: Põhja-Korea valmistub uueks raketikatsetuseks

14.10.17 ... Põhja-Korea valmistub katsetama ballistilist raketti enne USA ja Lõuna-Korea ühiseid mereväeõppusi, kirjutas Lõuna-Korea ajaleht laupäeval valitsusallikale viidates.

Nobeli laureaadid taunisid Trumpi otsust

14.10.17 ... Tänavuse Nobeli rahupreemia pälvinud tuumarelvade vastane rahvusvaheline organisatsioon ICAN taunis reedel USA presidendi Donald Trumpi otsust jätta kinnitamata 2015. aastal sõlmitud Iraani tuumalepe.

Raport: Hiina abi ja laenud teenivad suuresti riigi enda huve

14.10.17 ... Hiina on jõudmas pea samale tasemele USA-ga ametliku abi ja laenude allikana arengumaadele, kuid paljugi Pekingi rahastusest teenib riigi enda majandushuve ja toob nappi tulu selle saajatele, ilmnes rahvusvahelise teadlaste rühma uuringust.

Välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks (28)

14.10.17 ... ERR-i uudisteportaali välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks.

Gruusia parlament kummutas presidendi veto ja jõustas uue põhiseaduse

13.10.17 ... Gruusia parlament kummutas reedel erakorralisel istungil presidendi veto ja jõustas eelnevalt kolm lugemist läbinud uue põhiseaduse.

Trump jätab Iraani tuumaleppe tühistamise kongressi ülesandeks

13.10.17 ... USA presidendi Donald Trumpi sõnul on Iraan rikkunud kaks aastat tagasi sõlmitud rahvusvahelist tuumalepet ja seepärast tuleb Teherani karistada karmimate sanktsioonidega. Trumpi valik ei tähenda, et USA lahkub leppest.

Madagaskaril levib ohtlik katkuepideemia

13.10.17 ... Madagaskaril levib katkuepideemia, mis on alates augustist nõudnud 57 inimelu.

Tillerson: Trump kehtestab Revolutsioonikaardile uued sanktsioonid

13.10.17 ... USA president Donald Trump kavatseb reedel teada anda, et kehtestab mõjuvõimsale Iraani Revolutsioonikaardile täiendavad sanktsioonid, kuid hoidub neid siiski terrorirühmituseks nimetamast.

Trump andis käsu lõpetada Obamacare'i maksmine kindlustusfirmadele

13.10.17 ... USA president Donald Trump kutsus demokraate sõlmima vabariiklastega tervishoiu kokkulepet pärast seda, kui andis käsu lõpetada Obamacare'i finantstoetuse maksmise kindlustusfirmadele.

Liitlased nõuavad Kataloonia liidrilt "aja raiskamise" lõpetamist

13.10.17 ... Kataloonia regionaalvalitsuse president Carles Puigdemont jäi reedel üha suurema surve alla, kui iseseisvusmeelsete äärmuslikumad liikumised nõudsid temalt kohest ja lõplikku iseseisvusdeklaratsiooni.

Viis Euroopa Liidu liikmesriiki soovivad jätkata ajutise piirikontrolliga

13.10.17 ... Viis Euroopa Liidu liikmesriiki soovivad jätkata ajutise piirikontrolliga Schengeni sisepiiridel. Saksamaa ja Prantsusmaa siseministrid tegid täna Luksemburgis ühisavalduse, mille kohaselt pikendatakse pistelist piirikontrolli terroriohu tõttu aprilli lõpuni.

Leedu ostab Norra õhutõrjekomplekse

13.10.17 ... Leedu kaitseministeerium otsustas soetada Norra keskmaa õhutõrjesüsteeme NASAMS.

USA president avaldab reedel oma seisukoha Iraani tuumaleppe asjus

13.10.17 ... USA president Donald Trump teeb reedel teatavaks Ühendriikide seisukoha Iraaniga 2015. aastal sõlmitud tuumaleppe osas, teatas Valge Maja.

Iraagi armee alustas operatsiooni Kirkuki tagasivõtmiseks

13.10.17 ... Iraagi valitsusväed alustasid reedel operatsiooni vaidlusaluse naftaprovintsi Kirkuki kurdide positsioonide tagasivallutamiseks, ütles väejuht.

Türgi väed hakkasid Süüria Idlibi provintsis vaatluspunkte rajama

13.10.17 ... Türgi väed hakkasid reedel rajama Süüria loodeosas Idlibi provintsis vaatluspunkte.

Juncker Suurbritannia teemal: nad peavad maksma

13.10.17 ... Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas reedel, et enne kui saab rääkida Suurbritannia ja Euroopa Liidu Brexiti-järgsetest suhetest, peab London kinnitama, et maksab ära kogu summa, mille Ühendkuningriik EL-ile võlgneb.
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: