Välismaa

Iraak alustas suurpealetungi IS-i viimastele kõrbetugipunktidele

23.11.17 ... Iraagi sõjavägi teatas neljapäeval suuroperatsiooni algusest, mille eesmärk on välja juurida Islamiriigi allesjäänud võitlejad riigi lääneosas Süüria piiri ääres asuvast kõrbest.

Prantsuse võimud esitasid Vene miljardärile süüdistuse

23.11.17 ... Prantsuse võimud esitasid Vene miljardärist senaatorile Suleiman Kerimovile kolmapäeval süüdistuse maksupettuses.

Argentina merevägi: pärast viimast ühendust allveelaevaga märgati müra

23.11.17 ... Argentina merevägi teatas kolmapäeval, et uurib müra, mida täheldati Lõuna-Atlandil mõni tund pärast viimast sideseanssi kadunud allveelaeva ja selle 44-liikmelise meeskonnaga.

Venemaa, Türgi ja Iraan tahavad tagant tõugata Süüria dialoogi

22.11.17 ... Venemaa, Iraani ja Türgi riigijuhi kohtumine Sotšis aitas lähemale tuua Süüria rahulepet, ütles Venemaa president Vladimir Putin.

Lõuna-Koreasse põgenenud Põhja-Korea sõdur on teadvusel, kuid intensiivravil

22.11.17 ... Lõuna-Koreasse põgenenud Põhja-Korea sõdur on teadvusel, kuid esialgu tuleb tal jääda intensiivravile, teatasid Lõuna-Korea arstid.

Palestiina poliitilised jõud leppisid kokku valimistes tuleval aastal

22.11.17 ... Palestiina juhtivad poliitilised jõud leppisid kolmapäeval kokku vajaduses korraldada valimised enne 2018. aasta lõppu.

ERR Londonis | Analüütik: May võib Brexiti poliitika pakkumisega hätta jääda

22.11.17 ... Euroopa Liit ootab Suurbritannialt lähiajal liidust lahkumise arvega nõustumist, et Brexiti kõnelustega edasi liikuda. Briti peaminister Theresa May on aga kõneluste tupikseisust väljaviimisega raskustes, otsides lahendust, mis sobiks nii kodus kui ka Brüsselis.

Mnangagwa: Zimbabwe on tunnistajaks demokraatia sünnile

22.11.17 ... Zimbabwesse naasnud järgmine president Emmerson Mnangagwa ütles kolmapäeval pealinnas Harares teda kuulama tulnud juubeldavale rahvamassile, et nad on tunnistajaks täieliku demokraatia puhkemisele.

Tbilisis kestab julgeolekujõudude ja väidetavate terroristide vastasseis

22.11.17 ... Gruusia pealinnas Tbilisis kestab juba ligi ööpäeva julgeolekujõudude ja arvatavate tšetšeeni päritolu terroristide vastasseis.

Hariri jätkab Liibanoni peaministrina

22.11.17 ... Rahvusvahelise avalikkuse silmis kummaliselt odüsseialt kodumaale naasnud Liibanoni peaminister Saad Hariri, kes Saudi Araabias teatas tagasiastumisest, lubas kolmapäeval oma toetajatele jätkata valitsusjuhina.

Filipiini merre kukkunud USA mereväe lennukilt päästeti kaheksa inimest

22.11.17 ... Jaapani võimud teatasid kolmapäeval, et Filipiini merre kukkunud USA mereväe lennukil viibinud 11 sõjaväelasest kaheksa päästeti ja nende seisund on hea.

Luganski separatistide juht süüdistas eksministrit riigipöördekatses

22.11.17 ... Ida-Ukraina isehakanud Luganski rahvavabariigi juht süüdistas kolmapäeval endist ministrit riigipöördekatses.

ÜRO kohus mõistis Radko Mladići eluks ajaks vangi

22.11.17 ... ÜRO sõjaroimakohus mõistis kolmapäeval Bosnia serblaste endise väejuhi Ratko Mladići süüdi genotsiidis, sõja- ja inimsusevastastes kuritegudes 1992.-1995. aastani kestnud Bosnia sõja ajal ja määras talle eluaegse vanglakaristuse.

Liibanoni peaminister naasis kodumaale

22.11.17 ... Liibanoni peaminister Saad al-Hariri jõudis teisipäeval tagasi kodumaale, teatasid meediakanalid.

Trump ja Putin arutasid Süüriat, Iraani, Põhja-Koread ja Ukrainat

21.11.17 ... USA president Donald Trump ja Vene riigipea Vladimir Putin arutasid teisipäeval telefonivestluses Süüria, Iraani, Põhja-Korea ja Ukrainaga seotud teemasid, teatas Valge Maja.

Mugabe teatas presidendiametist lahkumisest

21.11.17 ... Zimbabwe president Robert Mugabe teatas teisipäeval parlamendile saadetud kirjas ametist lahkumisest, ütles spiiker Jacob Mudenda.

ERR Moskvas | Putin: Venemaa lõpetab peagi sõjalise operatsiooni Süürias

21.11.17 ... Venemaa president Vladimir Putin teatas kohtumisel Süüria kolleegi Bashar al-Assadiga, et Moskva on õige pea lõpetamas oma sõjalist osalust Süürias. Samas kavatseb Venemaa tema sõnul aktiivselt osaleda ka konflikti poliitilises korraldamises.

Venemaa kinnitas radiatsioonitaseme tõusu Uuralites

21.11.17 ... Vene võimud kinnitasid teisipäeval radiatsioonitaseme kasvu Uurali mägede kohal.

Ikea kutsub tagasi 29 miljonit kummutit ja riidekappi

21.11.17 ... Ikea teatas taas 29 miljoni kummuti ja riidekapi tagasikutsumisest pärast kaheksanda lapse surma Ikea kummuti tõttu.

Kadunuks jäänud Argentina allveelaeva otsingud jätkuvad

21.11.17 ... Argentina merevägi teatas, et kasutab ära paranenud ilmastikuolusid ning suurendab jõupingutusi möödunud nädala kolmapäeval Atlandi ookeanis kadunuks jäänud allveelaeva otsimiseks.

Trump kuulutas Põhja-Korea terrorismi riiklikuks sponsoriks

21.11.17 ... USA president Donald Trump teatas esmaspäeval, et kuulutas Põhja-Korea terrorismi riiklikuks sponsoriks.

EL-i ravimiamet kolib Amsterdami ja pangandusjärelevalve Pariisi

20.11.17 ... Esmaspäeval hääletasid Euroopa Liidu liikmesriikide ministrid selle üle, kuhu peaksid seni Londonis asuvad Euroopa Ravimiamet (EMA) ja Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) seoses Brexitiga kolima. Hääletamisvoorude ja loosimiste järel osutusid vastavalt võidukateks Amsterdam ja Pariis.

Zimbabwe valitsuspartei andis fraktsioonile juhised Mugabe tagandada

20.11.17 ... Zimbabwe valitsuspartei edastas esmaspäeval oma parlamendifraktsiooni esimehele juhised hakata menetlema president Robert Mugabe tagandamist.

"Välisilm": Zimbabwe elanikud ei taha enam ühtegi Mugabe sõnavõttu kuulda

20.11.17 ... "Välisilm" võttis esmaspäevases saates vaatluse alla olukorra Zimbabwes, mille kauaaegne president Robert Mugabe ei mõistnud isegi pühapäeva õhtul televiisoris tehtud avalduses riigijuhi kohalt taanduda.

Eksperdid: Mogherini on osa Venemaa inforünnakute probleemist

20.11.17 ... Euroopa Liidul on välisteenistus (EEAS), mille juht on Federica Mogherini. Sellesama välisteenistuse hallata on ka strateegiline kommunikatsioon, mis peab hoolitsema Euroopa positiivse kuvandi eest EL-i lähinaabruses ja astuma vastu Venemaalt lähtuvale mõjutustegevusele inforuumis. Kremli trollidega peavad Brüsselis lahinguid kolm eksperti, kes sõltuvad suuresti vabatahtlike abist.

Riias asuv NATO keskus: propagandale propagandaga ei vastata

20.11.17 ... "Välisilm" käis Riias tegutsevas NATO strateegilise kommunikatsiooni keskuses uurimas, kuidas NATO propagandale vastu astub.

Merkel suhtub vähemusvalitsuse ideesse skeptiliselt

20.11.17 ... Saksa liidukantsler Angela Merkel ütles end olevat väga skeptiline idee suhtes juhtida vähemusvalitsust, tema sõnul on uued valimised parem võimalus, kui koalitsiooni ei ole võimalik moodustada.

Saksa koalitsioonikõnelused nurjusid, FDP lahkus

20.11.17 ... Saksa koalitsioonikõnelused uue valitsuse moodustamiseks nurjusid pühapäeva hilisõhtul, kui liberaalsed Vabad Demokraadid (FDP) lahkusid läbirääkimistelt.

Argentina kadunud allveelaev teatas viimases kõnes rikkest

20.11.17 ... Argentina merevägi teatas esmaspäeval, et viiendat päeva kadunud allveelaev San Juan, mille pardal on 44 meeskonnaliiget, teatas viimase ühenduse ajal mehaanilisest rikkest ning et nädalavahetusel saadetud signaalid ei tulnud aluselt nagu algul loodeti.

Humoristid kinnitasid Hispaania ministrile, et Puigdemont on Vene spioon

20.11.17 ... Venemaa humoristid Aleksei Stoljarov ja Vladimir Kuznetsov, kes on tuntud nahaalsete telefoni teel tehtud libakõnede poolest, valisid oma järjekordseks ohvriks Hispaania kaitseministri María Dolores de Cospedali, kellele nad jätsid mulje, et minister räägib oma Läti kolleegi Raimonds Bergmanisega. Telefonikõne avaldati lõppenud nädalavahetusel.

Uus-Meremaa peaminister kahetseb Trumpist naljaloo rääkimist

20.11.17 ... Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern kahetseb enda sõnul, et rääkis sõpradele edasi naljaka loo oma hiljutisest kohtumisest USA presidendi Donald Trumpiga.

Veidrad monumendid maailmas

20.11.17 ... Maailmas on püstitatud monumente kassile ja radiaatorile, pelmeenile, zombile jne.

ÜRO: Põhja-Korea naised kannatavad vägivalla ja alatoitumuse käes

20.11.17 ... Põhja-Koreas jäetakse naised ilma haridusest ja töötamisvõimalustest, kodus saab neile sageli osaks vägivald ning tööl seksuaalne ahistamine, teatas ÜRO naiste diskrimineerimise kõrvaldamise komitee esmaspäeval.

Mihkelson: koalitsioonikõneluste nurjumine võib tuua Merkeli ajastu lõpu

20.11.17 ... Saksamaa koalitsioonikõneluste nurjumine on suurim sisepoliitiline kriis Saksamaal pärast Teist maailmasõda, mis võib kaasa tuua Angela Merkeli valitsemisaja lõpu, leiab riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

USA-s suri kunagine kurikuulus sektijuht Charles Manson

20.11.17 ... USA-s California osariigis asuvas Bakersfieldi haiglas suri pühapäeval kurikuulus kurjategija ja sektijuht Charles Manson.

Indoneesia vahistas riigi raha varguses kahtlustatava kõrge poliitiku

20.11.17 ... Indoneesia võimud vahistasid kõrge poliitiku, kes oli nädalaid vältinud küsitlemist oma rolli kohta riigi raha varastamises umbes 170 miljoni dollari ulatuses.

Tšiili presidendivalimiste esimese vooru võitis Sebastián Piñera

20.11.17 ... Tšiili presidendivalimiste esimese vooru võitis miljardär Sebastián Piñera, kuid uus riigipea selgub alles 17. detsembril peetavas teises voorus.

Kadunuks jäänud Argentina allveelaeva otsingud pole tulemust andnud

20.11.17 ... Kolmapäeval kadunuks jäänud Argentina allveelaeva San Juan otsingud ei ole seni tulemust andnud, rahvusvahelisi jõupingutusi raskendavad karmid ilmastikuolud.

Mugabe ei allunud survele presidendiametist lahkuda

19.11.17 ... Zimbabwes võimul olev erakond Zanu-PF tagandas pühapäeval president Robert Mugabe parteiliidri kohalt. Allika sõnul on Mugabe nõustunud ka presidendikohalt lahkuma, kuid oma telepöördumises Mugabe sellest ei teatanud.

Hädakutsungid annavad lootust Argentina allveelaeva leidmiseks

19.11.17 ... Argentina kaitseministeerium teatas, et on kinni püüdnud hädakutsungid, mis võivad olla pärit kadunud allveelaevalt, millega pole saadud ühendust kolmapäeva hommikust saadik.

Prantsuse politseinik lasi kolm inimest maha ja tegi siis enesetapu

19.11.17 ... Prantsusmaal lasi politseinik maha kolm inimest ja tegi siis enesetapu, teatas kohalik prokurör pühapäeval.

Marokos sai toidujagamisel tekkinud rüseluses 15 inimest surma

19.11.17 ... Marokos sai toiduabi jagamisel tekkinud rüseluses vähemalt 15 inimest surma ja viis vigastada.

Juncker: Euroopa toetab Hispaania samme Kataloonia lahkulöömise vastu

19.11.17 ... Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker nimetas Kataloonia iseseisvuspüüdlusi katastroofiks ning kinnitas Euroopa toetust ühtsele Hispaaniale.

New Yorgi metroo muutis teadaanded sooneutraalseks

19.11.17 ... Kui siiani kõnetasid New Yorgi metroo kõlaritest kostnud teadaanded daame ja härrasid, siis nüüdsest pöördutakse sooneutraalselt reisijate või sõitjate poole.

Zimbabwe kindralid survestavad Mugabet tagasi astuma

19.11.17 ... Zimbabwe sõjaväejuhid survestavad pühapäevastel kõnelustel president Robert Mugabet tagasi astuma.

Soome sotsiaaldemokraatide toetus läheneb konservatiividele

19.11.17 ... Soome Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) toetus on lähenemas konservatiivse Koonderakonna omale.

Merkel teeb pühapäeval viimase katse koalitsioon kokku panna

19.11.17 ... Saksa liidukantsler Angela Merkel teeb pühapäeval viimase katse valitsus kokku panna, et säilitada oma poliitiline tulevik ja hoida ära uued valimised, mis võiksid destabiliseerida nii Saksamaad kui kogu Euroopat.

Hispaania ranniku lähedal päästeti 600 migranti

18.11.17 ... Hispaania ranniku lähedal päästeti 24 tunni jooksul umbes 600 Aafrika migranti, teatas laupäeval merepäästepatrull.

Põhja-Koread külastab üle aasta Hiina tippametnik

18.11.17 ... Põhja-Koreas viibib üle aasta esimene Hiina tippametnik, kes arutas laupäeval Pyongyangi ametnikega piirkondlikke probleeme, teatas Põhja-Korea meedia.

Liibanoni peaminister naaseb lähipäevil Beirutisse

18.11.17 ... Liibanoni peaminister Saad Hariri kohtus laupäeval Pariisis Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, et rääkida tema ametist lahkumise tõttu tekkinud kriisist.
PRAEGU VIKERRAADIOS

EV 100 kalendaarium | Pöördeline November 1917

"Otse uudistemajast"
JÄRELKUULAMISEKS


JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: