Välismaa

Leht: Vene luureteenistus otsib liikmeid EL-i võitluskunstide klubidest

23.05.17 ... Vene luureteenistused kasutavad võitluskunstide klubisid Saksamaal ja teistes Euroopa Liidu liikmesriikides, et värvata võimalikke rahutuste korraldajaid, hoiatas julgeolekuekspert.

OTSEBLOGI: Manchesteris sai terrorirünnakus surma vähemalt 22 inimest Uuendatud 16:26

23.05.17 ... Suubritannia ühe suurima kontserdi- ja spordihalli ehk Manchester Arena juures sai esmaspäeva õhtul plahvatuses surma vähemalt 22 ja vigastada 59 inimest, teatas teisipäeva hommikul politsei. Suitsiiditerroristi korraldatud rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus ISIS.

WHO juht sattus kopsakate reisikulude tõttu kriitika alla

23.05.17 ... ÜRO juures tegutseva Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektor Margaret Chan reisis mai algul Guineasse, et koos riigi presidendiga tähistada maailma esimese Ebola-vaktsiini väljatöötamist, kuid ta on reisi kõrge maksumuse tõttu sattunud kriitikatule alla.

O. J. Simpson võib juba käesoleval aastal vabadusse pääseda

23.05.17 ... Endine tuntud ameerika jalgpallur ja näitleja Orenthal James "O. J." Simpson võib juba käesoleval aastal vanglast välja saada.

Venezuelas põletati maha Chavezi vanematekodu

23.05.17 ... Venezuela meeleavaldajad põletasid maha riigi endise presidendi Hug Chávezi lapsepõlvekodu Barinases, edastas Associated Press teisipäeval.

Fotod: Trump kohtus Palestiina liidri Mahmoud Abbasiga

23.05.17 ... USA president kohtus teisipäeval Petlemma linnas Palestiina presidendi Mahmoud Abbasiga ning kinnitas, et ta teeb kõik endast oleneva aitamaks Iisraelil ja Palestiinal rahu saavutada.

Video: Trump lubas edaspidi kutsuda terroriste "luuseriteks"

23.05.17 ... Parajasti Petlemma külastav USA president Donald Trump väljendas Manchesteri terrorirünnaku järel solidaarsust Suurbritanniaga ja mõistis hukka plahvatuse korraldanud "õelad luuserid".

Trump esitas kongressile 3,6 triljoni dollari suuruse kärpeplaani

23.05.17 ... USA president Donald Trump kutsub teisipäeval kongressi üles kiitma heaks ambitsioonikat kärpeplaani umbes 3,6 triljoni dollari ulatuses.

Flynn ei kavatse senati luurekomitee nõudmist täita

23.05.17 ... USA endine rahvusliku julgeoleku nõunik Michael FLynn andis esmaspäeval teada, et ta ei kavatse täita senati luurekomitee nõudmist anda üle kogu informatsioon, mis puudutab tema kontakte Venemaa esindajatega eelmise aasta presidendivalimiste ajal.

New York tugevdab Manchesteri rünnaku järel turvameetmeid

23.05.17 ... New York tugevdas Manchesteri rünnaku järel tundlike objektide turvameetmeid, võimude sõnul ei viita siiski miski, et USA-d ähvardaks rünnakuoht.

May ja Corbyn peatavad Manchesteri rünnaku järel valimiskampaania

23.05.17 ... Briti peaminister Theresa May ja opositsiooniliider Jeremy Corbyn jõudsid kokkuleppele peatada Manchesteri terrorirünnaku järel 6. juuni erakorraliste valimiste kampaania.

Välisministeerium: Eesti kodanikke Manchesteris kannatanute hulgas pole

23.05.17 ... Eesti välisministeeriumi kinnitusel esialgsetel andmetel Eesti kodanikke Suurbritannias Manchesteris esmaspäeva hilisõhtul poppkontserdil toimunud plahvatuses kannatanute hulgas pole.

Lääne-Balkani riigijuhid püüavad Mogheriniga kohtudes pingeid leevendada

22.05.17 ... Euroopa Liidu välispoliitika juht Federica Mogherini kohtub kolmapäeval kuue Lääne-Balkani riigi juhiga, et otsida leevendust muredele, mis selles piirkonnas üle pea on kasvanud. Vaatlejad on öelnud, et Balkani probleemidele lahenduse leidmine on keerulisem, kui tuumakõnelused Iraaniga.

"Välisilm": Jaapan valmistub keisri troonist loobumiseks

22.05.17 ... Jaapani 83-aastane keiser Akihito saab õiguse troonist loobuda, kui parlament oma heakskiidu eelnõule annab.

"Välisilm": vabariiklased kardavad, et skandaalid jätavad muud teemad varju

22.05.17 ... Vabariiklased kardavad, et president Donald Trumpi jälitavad skandaalid viivad tähelepanu kõrvale mitmelt tähtsalt teemalt, näiteks tervishoiu- ja maksureformilt.

Rajoy süüdistas Kataloonia separatiste väljapressimises

22.05.17 ... Hispaania peaminister Mariano Rajoy süüdistas esmaspäeval Kataloonia separatistlikku valitsust väljapressimises seoses ajakirjanduse teatega, et Kataloonia kavatseb kuulutada välja iseseisvuse, kui Madrid ei luba piirkonnal korraldada lahkulöömiseks rahvahääletust.

Trump saabus visiidile Iisraeli Uuendatud 20:15

22.05.17 ... USA president Donald Trump saabus esmaspäeval visiidile Iisraeli.

Türgis algas kohus väidetavate riigipöördekatse juhtide üle

22.05.17 ... Türgi pealinnas Ankaras algas kohus väidetavate riigipöördekatse korraldajate üle.

Tillerson mõistis hukka vägivalla Türgi saadiku residentsi juures Uuendatud 16:21

22.05.17 ... USA välisminister Rex Tillerson mõistis pühapäeval hukka vägivalla, mis leidis möödunud nädalal Washingtonis aset Türgi turvameeskonna ja meeleavaldajate vahel.

Norra tugevdab "viimsepäeva" seemnelao kaitset kliimamuutuse eest

22.05.17 ... Norra teatas laupäeval, et seemnelattu, mis on rajatud selleks, et kaitsta maailma viljasaaki katastroofide eest, hakkas tõusnud temperatuuri tõttu vett lekkima ning riik kavatseb lao kaitset tugevdada.

Kommersant: Peeter Suur aitab Putinil ja Macronil kokku saada Uuendatud 15:46

22.05.17 ... Ajaleht Kommersant kirjutas oma allikatele viidates, et 29. mail leiab aset president Vladimir Putini plaaniväline visiit Prantsusmaale, mis annab talle aga võimaluse saada isiklikult tuttavaks uue riigipea Emmanuel Macroniga. Hiljem kinnitas kahe riigipea kohtumist ka Prantsuse presidendi kantselei.

Nõunik: Trump mainis Comey vallandamist takerdunud koostöö pärast Moskvaga

22.05.17 ... USA president Donald Trump tõstatas kohtumisel Venemaa välisministri Sergei Lavroviga FBI direktori James Comey vallandamise küsimuse selleks, et selgitada, miks ta pole suutnud leida koostöövaldkondi Moskvaga, ütlesid kaks administratsiooni ametnikku pühapäeval.

EL andis Barnier´le Brexiti kõnelusteks rohelise tule

22.05.17 ... Euroopa Liidu ministrid andsid esmaspäeval Michel Barnier´le ühehäälselt mandaadi kõneluste alustamiseks Suurbritannia lahkumise üle blokist.

St. Ola sai uue omaniku Itaaliast

22.05.17 ... Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo müüs pärast saarte ja mandri vaheliste liinide lepingu kaotamist pikka aega kai ääres seisnud parvlaeva St. Ola ära.

Nõunik: Le Pen ei pürgi enam Frexiti ja frangi kasutuselevõtu poole

22.05.17 ... ahvusrinde juht Marine Le Pen on loobunud plaanist Prantsusmaa Euroopa Liidust välja viia ega toeta ka enam ideed võtta euro asemel uuesti kasutusele frank, kinnitas erakonna juhtiv majandusstrateeg Bernard Monot Briti meediale.

Allikad: FBI juhiks pakutud McFeely seda ametit ei soovi

22.05.17 ... Endine Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) tippametnik Richard McFeely on allikate teatel palunud oma nime asutuse juhikandidaatide seast eemaldada.

Põhja-Korea kinnitas "edukat" raketikatsetust Uuendatud 12:01

22.05.17 ... Põhja-Korea kinnitas esmaspäeval "edukat" ballistilise keskmaaraketi katsetust.

Lapimaal algas korraga kaks suurt sõjaväeõppust

22.05.17 ... Lapimaal algas esmaspäeval kaks suurt sõjaväeõppust, mis kestavad paar nädalat.

May keelitab valijaid usaldama Brexitit oma tugevatesse kätesse

22.05.17 ... Suurbritannia peaminister Theresa May kutsus valijaid üles usaldama Euroopa Liidust lahkumise kõnelused tema kätte, mitte leiboristide juhile Jeremy Corbynile.

Rjabkov: USA sihtmärgiks Lõuna-Süürias ei olnud valitsusvägi

22.05.17 ... USA õhulöök Lõuna-Süürias ei olnud suunatud Süüria valitsusväe pihta, ütles Vene asevälisminister Sergei Rjabkov esmaspäeval.

Bangkoki haiglas plahvatas pomm, viga sai 24 inimest

22.05.17 ... Tai pealinnas Bangkokis kärgatas esmaspäeval ühes haiglas pommiplahvatus, mille tagajärjel sai vigastada 24 inimest.

Meeleavaldajad nõuavad Brasiilia presidendi tagasiastumist

22.05.17 ... Brasiilias jätkuvad ulatuslikud meeleavaldused president Michel Temeri vastu. Rahvas nõuab presidendi tagasiastumist, sest presidenti kahtlustatakse vaikimisraha maksmises endisele parlamendi esimehele ning ülemkohus on algatanud juurdluse.

ERR Washingtonis: Trump saabub Iisraeli rahukõneluste jaoks ebasoodsal ajal

22.05.17 ... USA president Donald Trump saabub esmaspäeval oma esimese välisvisiidi teise peatuspunkti Iisraeli, kus olulisemaks teemaks kerkib tõenäoliselt Iisraeli ja Palestiina konflikti lahendamine.

Džomolungmal hukkus kolm ja jäi kadunuks üks alpinist

22.05.17 ... Maailma kõrgeimal mäel Džomolungmal hukkus nädalavahetusel kolm ja jäi kadunuks üks alpinist, teatasid ametnikud ja ekspeditsioonide korraldajad esmaspäeval.

Netanyahu: Jeruusalemm oli, on ja jääb Iisraeli pealinnaks

21.05.17 ... Jeruusalemm oli, on ja jääb Iisraeli pealinnaks, ütles peaminister Benjamin Netanyahu pühapäeval enne USA presidendi Donald Trumpi visiiti.

Moskva ei kavanda veel Iskander-rakettide paigutamist Valgevenesse

21.05.17 ... Venemaal ei ole praegu veel plaane Iskander-M taktikaliste ballistiliste rakettide paigutamiseks Valgevenesse, ütles Venemaa föderaalse sõjalistehnilise koostöö teenistuse juht Dmitri Šugajev pühapäeval Interfaxile.

Türgi võimupartei valis Erdogani tagasi enda juhiks

21.05.17 ... President Reccep Tayyip Erdoğan valiti tagasi Türgi Õigluse ja Arengu Partei esimeheks.

Video: Trump osales Saudi Araabia traditsioonilises sõjatantsus

21.05.17 ... USA president Donald Trump osales oma visiidil Saudi Araabiasse ka traditsioonilises sõjatantsus.

Trump kutsus maailma üles Iraani isoleerima Uuendatud 18:59

21.05.17 ... USA president Donald Trump kutsus pühapäeval kõiki riike üles tegema koostööd Iraani isoleerimiseks, süüdistades islamivabariiki sektikonflikti ja terrori õhutamises.

Kabulis rööviti Soome kodanikust naine Uuendatud 17:36

21.05.17 ... Afganistanis Kabulis rööviti laupäeva õhtul Soome kodanikust naine, kes töötas Rootsi heategevusorganisatsioonis Operation Mercy, sama organisatsiooni sakslannast töötaja hukkus, samuti sai rünnakus surma kohalik turvamees.

Soul: Põhja-Korea katsetas taas ballistilist raketti Uuendatud 16:30

21.05.17 ... Põhja-Korea tulistas pühapäeval järjekordse katsetuse käigus pealinna Pyongyangi lähedalt välja ballistilise raketi, teatasid Lõuna-Korea relvajõud.

Hiina tegi kahjutuks CIA kasuks tegutsenud allikad

21.05.17 ... Hiina väitel õnnestus aastatel 2010-2012 kahjutuks teha mitmeid USA Luure Keskagentuuri (CIA) heaks tegutsenud allikaid riigis, kellest paljud tapeti või vangistati, kirjutas laupäeval ajaleht New York Times.

USA välisminister nimetas Trumpi Saudi Araabia visiiti ajalooliseks

21.05.17 ... USA välisminister Rex Tillerson nimetas laupäeval president Donald Trumpi Saudi Araabia visiiti ajalooliseks, teatas Ühendriikide meedia.

USA ja Saudi Araabia leppisid kokku pea 110-miljardises relvatehingus Uuendatud 21:02

20.05.17 ... Washington leppis Saudi Araabiaga kokku relvatehingutes, mille väärtuseks on pea 110 miljardit USA dollarit, teatas Valge Maja laupäeval, president Donald Trumpi Saudi-visiidi esimesel päeval.

ISIS võttis vastutuse 35 ohvrit nõudnud rünnakute eest Iraagis

20.05.17 ... Enesetapurünnakutes Iraagi pealinnas Bagdadis ja riigi lõunaosas sai ööl vastu laupäeva surma 35 inimest, vastutuse rünnakute eest võttis ISIS.

Liibüas sai rünnakus õhuväebaasile surma 141 inimest

20.05.17 ... Liibüa lõunaosas sai neljapäevases rünnakus Brak al-Shati õhuväebaasile surma 141 inimest, kellest enamik olid kindral Khalifa Haftari vägedesse kuuluvad sõjaväelased.

Iraani valimised võitis president Rouhani Uuendatud 11:16

20.05.17 ... Iraani reedesed presidendivalimised võitis senine riigipea Hassan Rouhani.

USA presidendi nõunik on ajalehe väitel FBI uurimise all Uuendatud 11:12

20.05.17 ... USA presidendi Donald Trumpi praegune nõunik on ajalehe Washington Post väitel Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) Venemaa mõjutustegevust puudutava uurimise all.

Itaalia muutis 12 vaktsiini lastele kohustuslikuks

20.05.17 ... Itaalia valitsuse otsusega tuleb kõiki lapsi vaktsineerida 12 haiguse vastu, vastasel juhul ei võeta neid riigikoolidesse õppima.

Välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks (7)

19.05.17 ... ERR-i uudisteportaali välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks.
ETV OTSE
PRAEGU VIKERRAADIOS
Novaator ETVs
Html Plokk