Sombused sügisilmad kestavad veel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Erkki Peikolainen/Minupilt.err.ee

Nagu ka laupäeval, määrasid Euroopa ilma täna suuresti madalrõhkkonnad. Nende mõjul oli päev nii Lääne-Euroopas, Vahemere ümbruses kui ka Euroopa ida- ja põhjaosas sajune.

Valdavalt sadas küll vihma, kuid paiguti tuli sekka ka lörtsi. Samas Saksamaal, Poolas ja Tšehhi lääneosas tegi ilma kuiv kõrgrõhkkond. Kuigi sajust neis paigus pääseti, oli seal päeval mitmel pool udu.

Pühapäeval meie ümbritseva halliks ja vihmaseks muutnud madalrõhkkond liigub öösel üle Soome lõunaosa Laadoga järve lähistele ja hakkab seal aegamisi hääbuma. Madalrõhkkonna servas tibutab meil eeloleval ööl siin-seal vähest vihma.

Päeval kujundab meie ilma Läänemere äärde sirutuv kõrgrõhuhari, sellest hoolimata päris kuivaks ei lähe ja siin-seal võib siiski vähest vihma sadada. Teisipäeva öösel ja ka ennelõunal katab Baltimaid kõrgrõhuhari, mille mõjul olulist sadu oodata ei ole.

Samal ajal laieneb Läänemere idaranniku suunas Põhjamerel paikneva madalrõhuala idaserv. Viimasest tingitult jõuab teisipäeva õhtupoolikul Lääne-Eesti saartele sajuala ning laieneb sealt edasi üle Eesti kirde suunas.

Eelolev öö tuleb pilvine ning kohati sajab vähest vihma ja on udu. Puhub läänekaare tuul 4-8, rannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on 3-5 kraadi.

Homme hommikul on küll pilves, aga vaid üksikutes kohtades võib sadada vähest vihma. Paiguti püsib ka udu ning puhub loodetuul 2-7, rannikul puhanguti 10 m/s. Õhutemperatuur on 2-5 kraadi.

Päeval tuleb pilves selgimistega ilm ja kohati võib sadada vähest vihma. Puhub loodetuul, õhtupoolikul valdavalt läänekaare tuul 2-8 m/s. Sooja on 3-6 kraadi.

Teisipäev tuleb kõrgrõhuala toel kuivem, kuid õhtuks liigub uus sajuala üle Eesti, mis seab tooni ka järgnevateks päevadeks. Sügisele omaselt on väljas öösiti keskmiselt 2-6 ning päeval 5-7 kraadi.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: