Neljapäev võib tuua Eestisse soojarekordi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sooja ja külma õhumassi liikumine lähiajal
Sooja ja külma õhumassi liikumine lähiajal Autor/allikas: Ilmateenistus

Praegune õhutemperatuur on keskmisest 4-5 kraadi soojem ning ilmateenistuse prognoosi kohaselt pole välistatud, et neljapäev võib õhusooja osas nii mõneski Eesti paigas päevarekordi tuua.

Kui teisipäeval tõusid päevamaksimumid 5...8°C-ni, siis kolmapäeval on oodata sooja 7...11°C. Neljapäeval lisandub veel paar kolm kraadi ning sooja tuleb 9...14°C.

Sellisele temperatuurikäigule aitab kaasa praegu õhu juhtvool ehk jugavool, mis Kesk-Euroopasse külma viib, aga Eestis laseb otse Vahemere äärest soojal ligi voolata. Soodsat seisu pakuvad omalt poolt ka Põhjamerel pöörlev väheliikuv madalrõhuala ning Venemaalt ulatuv kõrgrõhuala, mille piirialal püsib õhuvool lõunast.

Kolmapäeval kannab madalrõhulohk saartelt üle mandri põhja-kirde suunas vihmapilvi ning vastu õhtut muutub sadu intensiivsemaks. Eesti kaguosa jääb sajupilvede liikumise peateelt veidi kõrvale ning seal sajab vihma kohati. Tuul on päeva jooksul Lääne-Eestis nõrgenemas, idas püsib puhanguline õhtuni. Õhk soojeneb 7...11°C-ni.

Neljapäeval jõuab Läänemerele ägedama iseloomuga pööris ning lisaks uuele soojale sajule tõuseb ka tuul. Päeval on mitmel pool loota pilvede vahele selgimisi ning õhutemperatuuri termomeetrinäit võib nii mõnegi päevarekordi kätte saada.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: