Politseinikud pidasid kinni Tallinnas lapsi jälitanud mehe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Politsei

Esmaspäeval pidasid Põhja prefektuuri politseinikud kinni 30-aastase Läti kodaniku, kes jälitas Tallinna linnas lapsi. Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti mees vahi alla.

Möödunud nädalal sai politsei kaks teadet juhtumitest Tallinna linnas, kus lapsele lähenes võõras mees. Ühel juhul päädis vahejuhtum sellega, et mees tiris last, kellel õnnestus siiski ära joosta. Teisel juhul jälitas võõras mees tänaval last, kes tundis hirmu. Lapsed olid vanuses 7- ja 14-aastat.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares sõnas, et lapsed käitusid ainuõigelt, rääkides juhtunust oma vanematele, kes teavitasid sellest politseid.

Esmaspäeval pidasidki politseinikud kahtlustatavana kinni 30-aastase Eestis elava Läti kodaniku, keda on alust neis juhtumites kahtlustada. Mehe motiivid selguvad algatatud kriminaalmenetluse käigus.

Prokurör Marika Reintop selgitas, et mees on küll varem karistamata, kuid arvestades tema järjepidevust lastega kontakti otsimisel, taotles ta kahtlustatava vahistamist. "Kuigi lapsed pääsesid mehe käest ehmatusega, on prokuratuuri hinnangul põhjendatud kahtlustatav ühiskonnast eraldada. Vabaduses viibides võib ta oma tegevust jätkata ning see kujutaks ilmselgelt ohtu teistele ühiskonnaliikmetele," põhjendas prokurör Reintop vahistamistaotlust.

Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning mees võeti kaheks kuuks vahi alla.

Hisko Varese sõnul on politseile praegu teada kaks juhtumit, kuid on võimalik, et neid on olnud rohkem. Seetõttu palub politsei võimalikel kannatanutel endast teada anda. "Palume lapsevanemaid, kelle lapsed on sarnastest juhtumitest rääkinud või kellel on infot, mis võib viidata sarnastele kuriteoepisoodidele, sellest teada anda helistades numbril 5805 8200," lisas Vares.

Fotol kujutatud mees on ligi 180 cm pikk, kõhna kehaehitusega ning tal on tumeblondid juuksed. Mees kõneleb vene keeles. Ta kandis seljas musta värvi talvejopet karvase kapuutsikraega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: