Riigikogu nimetas Juhan Sarve riigikohtunikuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikohtunik Juhan Sarv
Riigikohtunik Juhan Sarv

Riigikogu nimetas riigikohtu esimehe Villu Kõve ettepanekul neljapäeval riigikohtunikuks Tartu ringkonnakohtuniku Juhan Sarve, kes asub ametisse tuleva aasta 3. veebruaril.

"Juhan on Eesti üks parimaid karistusõiguse ja kriminaalmenetluse asjatundjaid ja mul on hea meel teda meie meeskonnas näha," märkis riigikohtu esimees Villu Kõve pressiteate vahendusel.

Sarv on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna cum laude. Aastatel 2002–2017 töötas Sarv riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunikuna. Alates 2017. aasta augustist on ta töötanud Tartu ringkonnakohtu kohtunikuna.

Lisaks pikaajalisele töökogemusele kohtusüsteemis on Sarv panustanud autorina mitmete oluliste erialaväljaannete ning teaduspublikatsioonide koostamisse. Ta on karistusseadustiku, kriminaalmenetluse seadustiku, Eesti põhiseaduse, kohtute seaduse ja valmiva põhiseaduslikkuse järelevalve kohtumenetluse seaduse kommentaaride üks autoritest. Samuti on ta kirjutanud artikleid kriminaalmenetluses tsiviilhagi lahendamisest, maksu- ja ametialastest süütegudest ning riigikohtu kriminaalkolleegiumi praktikast. Neil teemadel on ta koolitanud ka kohtunikke, prokuröre ning maksu- ja tolliameti ametnikke.

Sarve riigikohtunikuks nimetamise poolt hääletas 67 saadikut. Vastu hääletas kolm saadikut, erapooletuid ei olnud.

Sarv asub tööle riigikohtu kriminaalkolleegiumis Euroopa Inimõiguste Kohtusse suunduva Peeter Roosma asemele.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: