Otse kell 13: selguvad aasta kodanikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1574432160000 | amCalendar}}

Esmaspäeval, 25. novembril kuulutab kultuuriminister Tõnis Lukas välja tänavuse aasta kodaniku ning rahvastikuminister Riina Solman annab üle kodanikupäeva aumärgid. Kell 13 algavat tunnustamisüritust saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Aasta kodaniku aunimetus on tunnustus, mille pälvib Eesti alaline elanik, kes on sel aastal üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele.

Tänavuse konkursi moto "Meid liidab, see, mida armastame" lähtub Eesti laulu- ja tantsupeo juubeliaastast.

"Aasta kodaniku tiitliga tõstame esile neid, kelle tehtut üheskoos armastame. See tänutunne võiks meid ühendada. Koos laulmine ja tants armastuse väljendusena Eesti maa ja rahva vastu on kahtlemata eesti rahva ühtekuuluvuse sümbol. Selle kõrval seob meid ka palju muud. Kodanikutunne algab armastusest oma kodu ja kodumaa vastu – see on sisemine veendumus ja äratundmine, mille kinnitab kodanikustaatus," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Aasta kodaniku aunimetuse kuulutab Lukas välja ja annab üle esmaspäeval Eesti Rahvusringhäälingu uudistemajas toimuval tunnustussündmusel. Samas annab rahvastikuminister Riina Solman üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Samuti tunnustakse ideekonkursil "Mina suudan" osalenud koolinoori, kes jagasid oma mõtteid kogukonna probleemide kodanikualgatuse korras lahendamiseks.

Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning aunimetus antakse tänavu välja 16. korda. Varasemad kodanikupäeva motod ja aasta kodaniku tiitli saanud inimesed on olnud:

2018 - "Ühine riik liidab" – Eva Truuverk
2017 - "Kujundame tulevikku" – Rasmus Rask
2016 – "Uusi horisonte luues" – Kristi Liiva
2015 – "Muusika ühendab" – Helen Sildna
2014 – "Liikumine tervendab maailma" – Ilma Adamson
2013 – "Kodanik loob ja hoiab kultuuripärandit" – Marju Kõivupuu
2012 – "Väärikalt läbi elu" – Krista Aru
2011 – "Kodanikuks kasvanud"  – Konstantin Vassiljev
2010 – "Tegus kodanik on riigi rikkus" – Pieter Boerefijn
2009 – "Loovad inimesed, edukas riik" – Erkki-Sven Tüür
2008 – "Eesti Vabariik läbi üheksakümne aasta" – Rainer Nõlvak
2007 – "Eesti riik on minu üle uhke" – Lagle Parek
2006 – "Heast pereisast algab riik" – Andrus Veerpalu
2005 – "Lapsest sirgub kodanik" – perekond Adamson
2004 – "Tugev pere, rõõmus rahvas" –  Jüri Jaanson
2003 – "Eesti kodanik on Euroopa kodanik" – Lennart Meri

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: