Uuring: enam kui pooled eestimaalastest kardavad majanduskriisi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötukassa tööpakkumiste stend.
Töötukassa tööpakkumiste stend. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

54 protsenti Eesti inimestest kardab majanduskriisi, näitab ERGO kindlustusseltsi ja uuringufirma SKDS koostatud turvalisuse uuringust. Samas 51 protsenti tunneb hirmu varjupaigataotlejate, pagulaste ning immigrantide sissevoolu pärast riiki.

"Ühtviisi paistab kõigis kolmes Balti riigis silma inimeste mure võimaliku majandus- ja poliitilise kriisi pärast, mis võib seada ohtu riigi suveräänsuse. Kui Eestis on säärane hirm 54 protsendil inimestest, siis Leedus 62 protsendil ja Lätis koguni 69 protsendil inimestest," ütles ERGO kindlustusdirektor Andres Konsap.

Uuringutulemustest hakkab silma ka elanike kõrge hirmutunne varjupaigataotlejate, pagulaste ning immigrantide riiki sissevoolu ees – 51 protsenti eestlastest, 58 protsenti lätlastest ja 40 protsenti leedulastest on selle pärast tõsiselt mures.

"Positiivne on seejuures vaid asjaolu, et võrreldes 2017. aastaga on hirm pagulaste ja immigrantide ees kõigis kolmes riigis siiski vähenenud. Toona tundis end ohustatuna 60 protsenti eestimaalastest, 64 protsenti lätlastest ja 50 protsenti leedulastest," lisas Konsap.

Sõjalise konflikti ees on kõige suurem hirm lätlastel, kellest koguni 56 protsenti pelgab relvakonflikti puhkemist riigis. Leedus on vastab näitaja 50 ja Eestis kõige madalam ehk 35 protsenti.

"Uuringutulemused näitavad, et inimeste turvatunne seoses riikliku julgeolekuga kasvab, ent arenguruumi on veel kõvasti. Võrreldes viie aasta taguse ajaga on näitajad paranenud kõigis kolmes Balti riigis. Huvitav on aga seegi, et võrreldes teiste vanusegruppidega tunnevad riikliku julgeoleku pärast rohkem muret kodanikud vanuses 18-24 ja 64-75 eluaastat," kinnitas Konsap.

Uuring on läbi viidud koostöös Läti avaliku arvamuse uuringu keskuse SKDS-iga ning selles osales representatiivse valimina 1005 inimest Eestist, Lätist ja Leedust, kokku on andmestikus seega enam kui 3000 inimese vastused vanusevahemikus 18-74 aastat. Varasemalt on sama uuring läbi viidud 2014, 2015 ja 2017. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: