Kordustest Rimi keskköögis listeeriat ei näidanud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Toidupood Autor/allikas: ERR

Rimi keskköögist võetud kordusproov listeeria olemasolu seal ei näidanud ja Rimi saab jätkata värskete salatite tootmist.

Üle-eelmisel nädalal tuvastas Rimi rutiinse kontrolli käigus oma keskköögi salatiosakonna töölaualt listeerialeiu. Jaekett korjas reedel ettevaatusabinõuna müügilt kõik värsked salatid ning peatas salatite tootmise. Laborist esmaspäeval tulnud kordusproovide vastus listeeria olemasolu Rimi keskköögis ei näidanud.

"Pärast keskköögi põhjalikku puhastust tegime esmalt tööpindade analüüsid kiirtestimisseadmega, mis näitas pühapäeva õhtuks, et listeeria leidu ei ole," sõnas Rimi kvaliteedijuht Algis Murumaa. "Täna saabunud laboritulemused kinnitasid meile sama – keskköök on puhas ning salatite tootmine võib jätkuda."

Murumaa rääkis, et endiselt pole teada, kuidas listeeria võis salatiosakonna töölauale sattuda. "Oleme välja selgitanud võimalikud kahtlusalused toorained, mida sellel laual töödeldi. Oleme saatnud laborisse nii kahtluse all olevad toorained aga ka meie oma tooted, mis nimetatud toorainet sisaldasid. Analüüside vastuseid ootame selle nädala lõpuks. Ühtlasi vahetasime ettevaatusabinõuna välja hankijad, kellelt võis pärineda võimalik nakatunud tooraine."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: