Kaitsetööstuse liidu tegevjuhiks saab Tarmo Ränisoo ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tarmo Ränisoo.
Tarmo Ränisoo. Autor/allikas: Erakogu

Eesti Kaitsetööstuse Liidu (EKTL) tegevjuhina alustab tuleva aasta 1. jaanuarist tööd kolonel Tarmo Ränisoo.

EKTL juhiks asumisel suundub kolonel Ränisoo tegevteenistusest reservi, 1. jaanuarini jätkab ta teenistust Balti Kaitsekolledži sõjateaduste õppetooli ülemana.

EKTL-i nõukogu sõnul sobib Ränisoo liidu tegevjuhiks, sest tal on laialdased kogemused ja teadmised kaitsevõime arendamisest ning oskused näha kaitsetööstuse arendamist osana sellest.

"Eesti ettevõtete uuenduslikud ideed, värske tootearendus, teadmised ja kogemus on maailmatasemel, kuid suurtel turgudel läbilöömiseks ning maailma juhtivate ettevõtetega tehinguteni jõudmiseks tuleb ühendada jõud. Liit peab oma liikmeid selles osas suutma senisest paremini nõustada, kuidas pakkuda tooteid ja teenuseid, mis vastavad kaitsevägede tuleviku võime arenduse vajadustele. Tarmo Ränisoo on parim mees seda ülesannet täitma," kommenteeris EKTL nõukogu esimees Taavi Veskimägi Tarmo Ränisoo valimist tegevjuhiks.

Tarmo Ränisoo tutvustas kaitsetööstuse liidu nõukogule oma visiooni liidu arengust ja võimalikke prioriteetseid tegevussuundi järgnevateks aastateks.

Ühe olulise eesmärgina tõi Ränisoo välja liidu liikmete senisest suurema praktilise osalemise teadus- ja arendustegevuses.

Kolonel Ränisoo sõnul on teadus- ja arendustegevuses eesmärgiks kaasata kaitsevägi ja sisejulgeolek, teadusasutused ning kaitsetööstus üheks toimivaks tervikuks. Selline koostöö annab tema sõnul väga hea aluse Eesti kaitsetööstusele Eesti majandusse ja kaitsevõimesse senisest enam panustada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: