USA ülemkohus arutas relva kandmise õiguse üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sellel nädalal arutas USA ülemkohus esimest korda kümne aasta jooksul relva kandmise õigusega seotud juhtumi üle. Kriitikud kardavad, et kohtu konservatiivne enamus võib seda võimalust kasutada relvaseaduste leevendamiseks.

Karmimate relvaseaduste pooldajad kogunesid ülemkohtu treppidele samal ajal, kui hoones sees käis sel teemal tõsine arutelu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Juhtum, mille ülemkohtunikud arutlusele võtsid, puudutab New Yorgi resolutsiooni, mis keelab relvaloa omanikel viia käsirelvi linna piiridest välja. Riikliku tulirelvade assotsiatsiooni hinnangul rikub piirang ameeriklaste põhiseaduslikku õigust kanda relvi.

"See kuulub lahutamatult nende regulatsioonide hulka, mis ei põhine ühelgi ajaloolisel tekstil või traditsioonil ja seda ei tohiks kinnitada," ütles endine USA riigiprokurör Paul Clement.

Praegu ei ole selge, kas ülemkohtunikud jõuavad selles juhtumis mingisugusele otsusele, sest New York on regulatsiooni tegelikult juba tühistanud.

New Yorgi õigusnõunik Jim Johnson nimetas kohtuprotsessi hüpoteetiliseks. "See juhtum ei oleks tohtinud nii kaugele jõuda," lausus Johnson.

New Yorgi ametnikud ärgitasid ülemkohtunikke juhtumit lõpetama veel enne arutelu algust, kartes et nende konservatiivne enamus võib seda võimalust kasutada relvaseaduste leevendamiseks.

Ülemkohus peaks juhtumi üle lõpliku otsuse tegema juunis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: