Erikomisjon soovitab laiendada poliitiliste nõunike mõistet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Superministeerium
Superministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon leidis esmaspäevasel istungil, et korruptsioonivastase ühenduse GRECO soovitus hinnata kõrgete ametiisikute poliitiliste nõunike ametisse sobivust on igati asjakohane.

Komisjoni esimees Katri Raik ütles, et komisjon peab vajalikuks laiendada poliitiliste nõunike mõistet. 

Komisjoni aseesimees Marek Jürgensoni sõnul on läbipastvus ja selgus kõrgemate ametiisikute puhul loomulik. "Seda on lihtsam tagada ja järgida kui reeglid on kõigile üheselt selged," ütles Jürgenson.

Euroopa Nõukogu juures asuv korruptsioonivastane riikide ühendus GRECO andis oma V hindamisvoorus seitse soovitust kõrgete ametiisikute ja poliitiliste nõunike kohta.

GRECO märkis, et poliitiliste nõunike sobivust tuleb hinnata värbamisel enne ametikohale asumist, lähtudes aususe ja eetika kriteeriumidest. Samuti soovitati laiendada riskianalüüside skoopi, et tuvastada kõrgete ametiisikute korruptsiooni põhjustavad tegurid.

Samuti soovitas GRECO vastu võtta kõrgete ametiisikutele huvide konflikti teemalised käitumisjuhised, mis kataksid teemasid alates kingitustest ja kõrvaltegevustest ning lõpedades konfidentsiaalse info käsitlemine ja töökoha vahetusega seotud piirangutega.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: