Tallinn lammutab Stroomi rannahoone ja ehitab asemele kuursaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lammutamist ootav Stroomi rannahoone.
Lammutamist ootav Stroomi rannahoone. Autor/allikas: Põhja-Tallinna LOV

Tallinn lammutab 1996. aastal ehitatud Stroomi rannahoone ning otsib avalikult arhitektuurikonkursil uue rannahoone eskiislahendust.

Praegune rannahoone ei vasta Tallinna linnaplaneerimise ameti teatel enam rannakasutajate vajadustele. Uus rannahoone kavandatakse kuursaalina, millesse tulevad kohvik ja restoran, kuid kus saab ka üritusi korraldada ja ruumi eri tegevusteks rentida.

"Rannahoone arhitektuur peab avama vaateid merele ja rannapargile ning olema arhitektuurilt silmapaistev," kirjeldas abilinnapea Andrei Novikov linna ootusi.

Lisaks peaks rannahoone toetama sügistalvist ranna- ja pargikasutust ja muutma sealsed ruumilised võimalused tänapäevaseks. Rannapark säilitatakse autovaba alana.

Arhitektuurivõistlusele ootab linnaplaneerimise amet osalema arhitektide ja maastikuarhitektide kollektiive, kes on varem teinud avalike hoonete lahendusi ja võitnud arhitektuurikonkurssidel auhinnalisi kohti. Viiel tugevamal osalejal tuleb võistluse teises etapis esitada rannahoone ja seda vahetult ümbritseva avaliku ruumi eskiis.

Parima kavandi valib välja žürii, kuhu kuuluvad Tallinna linnavalitsuse ja linnavolikogu esindajad ning arhitektid ja maastikuarhitektid.

Konkursi esimese etapi tähtaeg on 3. jaanuaril.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: