Eesti suursaadik Bulgaarias andis üle oma volikirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti suursaadik Bulgaarias Ingrid Kressel Vinciguerra andis esmaspäeval Sofias üle volikirja Bulgaaria presidendile Rumen Radevile.

Volikirjade üleandmisele järgnenud vestlusel arutasid Kressel Vinciguerra ja Radev Eesti ja Bulgaaria suhteid puudutavaid küsimusi, suursaadik tutvustas Bulgaaria presidendile ka kolme mere initsiatiivi (Three Seas Initiative, 3SI) Tallinna tippkohtumisega seotud teemasid.

"Edastasin president Radevile kutse 3SI tippkohtumisele Tallinnas, sest just sellised formaadid võimaldavad meie muidu geograafiliselt kaugel asetsevatel riikidel paremini ühiseid projekte arendada," rääkis Kressel Vinciguerra. Suursaadik kinnitas, et Eesti jätkab Bulgaaria toetamist Schengeni ja OECD-ga liitumisel.

Lisaks rääkisid Kressel Vinciguerra ja Radev koostöövõimalustest digivaldkonnas, julgeolekust Euroopa Liidus ja väljaspool.

Suursaadik Ingrid Kressel Vinciguerra on sündinud 22. novembril 1973. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ning omandanud magistrikraadi Euroopa õpingute erialal Euroopa kolledžist Natolinis.

Välisministeeriumis on Kressel Vinciguerra töötanud alates 1998. aastast, kus ta oli viimati Kagu-Euroopa ja Euroopa Liidu üldasjade büroo direktor, samuti on ta töötanud välisministeeriumi poliitikaosakonnas rahvusvaheliste organisatsioonide ja inimõiguste büroos ning juriidilises osakonnas.

Eelnevalt on Ingrid Kressel Vinciguerra esindanud Eestit poliitikaküsimuste diplomaadina Genfis ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures ning Brüsselis Eesti esinduses Euroopa Liidu juures Aafrika, Lääne-Balkani ja EL-i laienemise küsimustes.

Lisaks Bulgaariale on Ingrid Kressel Vinciguerra määratud suursaadikuks ka Rumeenias ja Moldovas.

Suursaadik resideerib Rumeenias Bukarestis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: