Galerii: riigikogu saadikud etlesid jõuluvanale

{{1576742400000 | amCalendar}}

Riigikogus toimus neljapäeval sügisistungjärgu viimane istung ning lähenevate pühade puhul külastas parlamenti traditsiooniliselt ka jõuluvana, kellele fraktsioonid olid taidluskavu ette valmistanud.

"No küll te olete ikka teinud sellel aastal kõvasti tööd. Eile oli mul ka üks kingijagamine, käisin süvariigikogus. Seal on mõneti närviline õhkkond. Nad nimelt kahtlustavad, et on olemas päris riigikogu. Ja kuna mina saan nende erinevate maailmade vahel liikuda, siis ma ütlesin, et ärge muretsege, ei ole. Ei ole seal midagi. Teie olete ainus ja see peamine," ütles jõuluvana riigikogu ees. Paljud saadikud tundsid ära, et jõuluvanakostüümi kandis Rohke Debelakk.

"Põlluaasa juhatamist kõik me vapralt talume, Seedrile ja Kallasele kingitust me palume," esitas Helir-Valdor Seeder riigikogu juhatuse nimel oma jõulusalmi. Kingiks sai juhatus puuviljakorvi. "Olge lahked! Igaüks saab korvi, siin on juba nurinat kuulda. Ma arvan, et juhatuse rolli on võimalik alahinnata, aga miks seda teha?"

Sotsiaaldemokraatide nimel läks jõulumehe juurde Jaak Juske, kes teatas: "Meil riigikogus seltskond koos, on hoidmas silma seadusloome pool. Jah, valitsus see püsib veel, kuid vabandustest villis Ratta keel. Seda olulisem vastasleer, hoidmaks riiki demokraatia teel. Kedagi ei tohi heita, vabadusi me ei eita, peame kõiki kokku heitma, lisaks sõbrad läänest leitav. Nõnda sotsid teevad tööd, olgu päeval, olgu ööl. Ei me väsi, siht meil püsib, et käiks hästi Eesti käsi, aga lõpuks kõiki raban, mure tõsine on taband, kuidas tuua maksuvabalt jõulukinke Põhjanabalt."

Kingituseks said sotsid jõuluvanalt äratuskella ja padja.  

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) sai aparaadi süvariigi otsimiseks. "Ega süvariiki tuleb otsida nii kodus kui ka töö juures, ka autos peab paar tükki olema sellist."

"Mul on hea meel, et sa oled tulnud siia meie juurde. Ma väga loodan, et päkapikud praegu sul Rovaniemis seda jõulusüvariiki üle ei võta, põhjapõtradele nulltolerantsi ei kehtesta, nii et sa saad ka järgmine aasta jälle meie juurde tulla," ütles EKRE nimel esinenud Helle-Moonika Helme.

Reformierakond sai kingiks taktikalise toidu paki ja kristallkuuli. "Mul on siia kaevikusõjaks Reformierakonnale üht-teist pandud. Siin on mul siin kristallkuul, mida uurides ja vaadates ja dehüdreeritud taktikalist ilma maitseta toitu süües saab siis nagu arvata. Ütles kohe siin spetsialist, et see on suurtükikuul. Vot nii. Igal juhul on see abiks tuleviku määramisel ja ennustamisel," oli jõuluvana kommentaar.

Isamaa sai jõuludeks samba koju ja lammutaja tegelase. "See on sammas. Ja teise kätte saame lammutaja Ralf. Ja need käivad kenasti komplektis. See oli muuseas viimane lammutaja Ralf, mis õnnestus Eestist saada, rohkem ei ole neid enam. See sammas on ka veel nüüd jäänud, see on viimane," tähendas jõuluvana.

Keskerakond sai seitsme-eurolistes rahatähtedes jõuluraha. "Mõned inimesed, kelle hinges on kius ja võib-olla paha tuju, ütlevad, et Keskerakond ei ole mitte midagi saanud oma valijate jaoks teha. See on loomulikult vale, mul on siin näide olemas. Näiteks seitsme-eurosed! Otse tulnud just kenasti. Siin on riigikogu hoone ühel pool, valitsuse hoone kenasti teisel pool, vaatan vastu valgust, kõik on kenasti korras," lausus jõuluvana kingitust üle andes.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: