Kaljulaid kuulutas välja välireklaami keelu kaotava seaduse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EKRE valimisreklaam.
EKRE valimisreklaam. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja üheksa seadust, sealhulgas tuleva aasta riigieelarve seaduse ja valimisagitatsiooni puudutav seadusemuudatuse.

Välireklaami keelu kaotamist puudutavat seadusemuudatust välja kuulutades sõnas Kaljulaid, et 2005. aastast kehtinud piirang võidi küll kehtestada õilsal eesmärgil – raha osakaalu vähendamiseks poliitilise võimu saavutamisel ja reklaami vähendamiseks avalikus ruumis – ent täide see ei läinud, edastas presidendi kantselei. Riigipea tunnustas riigikogu, kes sellest oma aja ära elanud sättest loobus.

2020. aasta riigieelarve seaduse kohaselt on tuleva aasta riigieelarve kulude maht 11,6 miljardit eurot ning tulude maht 11,8 miljardit eurot.

Ka kuulutas president välja tulumaksuseaduse muudatused, mis puudutavad eelkõige sünnitus- ja koondamishüvitisi, toetusi lasterikastele peredele ning täiendavat maksuvaba tulu alates kolmandast lapsest.

Allkirja said ka riigilõivuseaduse, isikut tõendavate dokumentide seaduse ja konsulaarseaduse muudatused, rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist puudutavad seadusemuudatused, sigarettide ja suitsetamistubaka aktsiisi ning väikeõlletootjate aktsiisisoodustust ning kuumutatud tubakatoodete määratlust puudutavad aktsiisiseaduse muudatused, meretöö seaduse ja meresõiduohutuse seaduse muudatused, Euroopa kodanikualgatust puudutavad muudatused ja maksualase teabevahetuse muudatused.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: