President süütas esimese hanukaküünla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Kersti Kaljulaid süütas pühapäeval koos Tallinna juudi kogukonnaga sünagoogis traditsioonilise esimese hanukaküünla. Seejärel küpsetas Kaljulaid koos kogukonna naistega leiba.

Pühapäeva päikeseloojangul algas juutide valguse ja imede püha hanuka. Hanukat tähistavad juudid kogu maailmas ning tegu on liikuva pühaga, mis kestab kaheksa päeva. Hanuka on üks rõõmsamaid pühi juudi kalendris, mille kõige olulisemaks osaks on tulede süütamine.

Traditsiooni kohaselt süüdatatkse esimesel päeval üks tuli ning iga päev pannakse põlema järgmine. Üks küünal on veel ja see põleb pidevalt. Esimese tule süütamisele kutsutakse kõrgeid riigitegelasi. Tallinna sünagoogi hoovis süütas seekord esimese hanukatule president Kersti Kaljulaid.

"Süütasime täna juudi kogukonnaga esimese hanukaküünla. Meil on tegus ja ühtehoidev juudi kogukond ning te olete viimase kolmekümne aastaga suutnud taastada palju sellest, mille Saksa ning Nõukogude okupatsioonid hävitasid ning leidnud uusi radasid oma kogukonna elu edendamiseks," kirjutas president oma Facebooki kontol.

"Vabaduse eest ning igasuguse ülekohtu ja kultuurituse vastu peame me ühiselt ning teineteist toetavalt seisma. Sellest kõneleb meile ka hanuka püha. Valguse ja vabaduse võidu püha, mis tuletab meelde, et endale kindlaks jäädes ja vabadusse uskudes on võimalik võita ka kõige koledamat kurjust," lisas ta. "Teie vana rahvatarkus ütleb, et ka veidike valgust hävitab palju pimedust. Laskem siis valgusel tulla."

 

 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: