Venemaal vahistati paadiga Eestisse pääseda üritanud marurahvuslane ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Narva jõgi
Narva jõgi Autor/allikas: Wikimedia Commons

Vene kohus võttis kolmapäeval vahi alla marurahvuslase Vjatšeslav Datsiku seoses kriminaalasjaga, mis hõlmab Vene-Eesti piiri ebaseaduslikku ületamist.

"Kaks inimest on seoses riigipiiri ebaseaduslikku ületamist puudutava juhtumiga kaheks kuuks vahi alla võetud," teatas Interfaxile Leningradi oblasti Slantsõ linna kohtu pressiteenistus. 

Varasemate teadete kohaselt pidasid piirivalvurid Datsiku ja tema sõbra kinni, kui nad üritasid paadiga Eestisse sõita. Juhtumi suhtes algatati kriminaalasi.

Vene föderaalse julgeolekuteenistuse Peterburi ja Leningradi oblasti piirivalvedirektoraat keeldus Interfaxile kommentaare andmast. 

Meedia andmeil püüdis Datsik aidata oma sõbral riigist lahkuda ja näitas talle marsruuti läbi Narva.

Hüüdnime Punapäine Tarzan all tuntud marurahvuslane ja reegliteta võitluskunstide harrastaja Datsik on ka varem kuritegusid toime pannud.

2007. aastal leidis kohus ta olevat süüdimatu ja saatis ta pärast tervet rida kallaletunge ja rööve psühhiaatrilisele ravile.

2010. aastal viidi Datsik üle Leningradi oblasti psühhiaatriakliinikusse, kust ta põgenes Norrasse. Sealt tagasi saadetuna mõistis kohus ta viieks aastaks vanglasse.

Pärast vabanemist 2016. aastal naasis Datsik oma kodulinna Slantsõsse, kirjutas Interfax. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: