23-aastane Cärolin leiti elusana ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1577351700000 | amCalendar}}
Foto: Foto: PPA

19. detsembril oma kodust lahkunud ja teadmata kadunuks jäänud Cärolin leiti neljapäeva hommikul kella 9.40 ajal Pääsküla rabast, Pääsküla jõe lähistelt elusana.

Cärolin leiti maastikuotsingu käigus kahe vabatahtliku poolt väga raskesti ligipääsetavast kohast ning temani jõudmiseks läks vaja PPA kopterit. Kopter toimetas Cärolini Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Cärolin leiti Pääsküla rabast kella 9.40 ajal kahe vabatahtliku otsija poolt, kes läksid iseseisvalt hommikul enne ametliku otsingu algust Pääsküla jõe kallast kontrollima. Cärolin kuulis otsijate hüüdmisi ning hüüdis neile vastu, tänu millele jõudsid vabatahtlikud Cärolinini. 23-aastane naine oli alajahtunud ning politseil on alust arvata, et ta oli rabas olnud kauem kui ööpäeva, ent täpset aega ei ole hetkel võimalik öelda. Kõik kadumisega seotud täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

"On ääretult hea meel Cärolini leidmise üle. Kuus päeva väldanud otsingute käigus kontrollisime vihjeid Cärolini kohta üle Tallinna, muude otsingutegevuste seas vaatasime läbi turvakaamerate salvestisi, supikööke. Täname kõiki vabatahtlikke, kes maastikuotsingutel meile suureks abiks olid," sõnas Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Allar Lohu. 

"Cärolin oli rabas abitus seisundis ning väga raskesti ligipääsetavas kohas, mistõttu ei saanud operatiivjõud talle mööda maad ligi. Cärolini juurde jõudsid abijõud jala, ent kuna tema tervislik seisund ei lubanud tal ise mööda raskesti läbitavat maastikku liikuda, kutsusime välja PPA kopteri, mis naise Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse toimetas. Kogu päästeoperatsioon Cärolini rabast välja saamiseks kestis ligikaudu kaks tundi ning sinna olid kaasatud lisaks meile ka päästeamet ja kiirabi," sõnas otsinguid juhtinud Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Allar Lohu.

"Pääsküla raba on väga suur ala, mille läbi otsimisel olid just vabatahtlikud need, kellest maastikuotsingutel meile suur abi oli. Praegusel talvisel ajal loodusesse minnes on tähtis hoolitseda, et kaasaskantava telefoni aku peaks külmale vastu ning riietus ja jalanõud hoiaksid soojust, vaid nii saab kindel olla, et juhul kui eksid ära või satud muudmoodi abitusse seisundisse, on sul võimalik endale abi kutsuda," lisas Allar Lohu.

Cärolini otsingutel osales lisaks politseile 60 vabatahtlikku, kes teda Pääsküla rabast otsisid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: