Vene sõja­lennukid ohustavad jätkuvalt Eesti lennuliiklust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taani kaitseministeeriumi avaldatud foto 2015. aasta detsembrist näitab Vene SU-34 Läänemere kohal. Lennuki transponder oli välja lülitatud.
Taani kaitseministeeriumi avaldatud foto 2015. aasta detsembrist näitab Vene SU-34 Läänemere kohal. Lennuki transponder oli välja lülitatud. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Kuigi Venemaa väitel on nende sõjalennukid hakanud viimase kahe aasta jooksul lendama Läänemere kohal sisselülitatud transpondritega ja olema raadiosides lennujuhtimiskeskusega, ei näe Eesti õhuvägi ja lennujuhid lennuturvalisuses märkimisväärset paranemist, kirjutab Postimees.

Venemaa välisministeeriumi teise Euroopa osakonna juht Sergei Beljajev väitis uudisteagentuurile RIA Novosti antud intervjuus, et Vene õhujõud on vastavalt 2017. aasta lõpus kinnitatud kokkuleppele Läänemere kohal Peterburi ja Kaliningradi vahel lennates muutnud oma lennumarsruute ja lennukõrgusi, et vähendada ohtu tsiviillennukitele, samuti on hakatud esitama rohkem lennuplaane ja ollakse raadiosides lennujuhtidega, kirjutab Postimees.

Kaitsevägi ja lennujuhid venelaste sõnu ei kinnita

Leitnant Taavi Laasik kaitseväe peastaabi pressiosakonnast ütles ajalehele, et Eesti kaitsevägi pole saanud Vene poolelt ametlikku infot Läänemere kohal lendamise kohta.

"Samuti pole kaitsevägi täheldanud, et Läänemere kohal lendavad Vene militaarõhusõidukid oleks hakanud rohkem lendama sisselülitatud transpondritega, esitanud rohkem lennuplaane või olnud rohkem raadiosides tsiviillennujuhtidega Tallinna lennuinfopiirkonnas," märkis Laasik.

Võrreldes 2018. aastaga on transpondri, lennuplaani ja raadioside puudumist registreeritud käesoleval aastal pigem rohkem.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: