Tallinna-Narva maanteel sõitis teelt välja 67 reisijaga buss ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1577601900000 | amCalendar}}
Foto: Nadine Martee

Tallinna-Narva maantee 30. kilomeetril sõitis pühapäeva varahommikul teelt välja Peterburist Tallinnasse teel olnud reisibuss, kus oli 67 inimest.

Õnnetus juhtus kella 4.45 ajal. Esialgsetel andmetel oli bussis 67 inimest, kellest kaks olid bussijuhid. Avarii ajal bussi juhtinud mees oli kaine.

Sündmuskohalt viidi vigastustega haiglasse üheksa inimest, kellest neli olid Läti kodanikud. Eluohtlikke vigastusi kellelgi ei olnud. Ülejäänud reisijad viidi asendusbussidega sihtpunkti ning sündmuskohale jäänud omanikuta pagasi saavad nad kätte Ida-Harju politseijaoskonnast aadressil P. Pinna 4.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Ivo Utsari sõnul oli bussijuhil turvavöö kinnitatud, veel pole aga teada, kui paljud reisijatest samuti turvavööd kasutasid.

Esialgsetel andmetel võis õnnetuse põhjustada bussi tehniline rike, mille tagajärjel kaotas bussijuht sõiduki üle kontrolli ning sõitis teelt välja kraavi. Kõik sündmuse täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel. 

"Kohe järgmise nädala alguses hakatakse sellega tegelema ja uurima, millistel põhjustel see õnnetus juhtus," ütles PPA Ida-Harju jaoskonna välijuht Kaja Rand "Aktuaalsele kaamerale".

Ecolinesi juhatuse liige Elis Kovaljov ütles Delfile, et bussijuhi sõnul põhjustas õnnetuse kokkupõrge teele sattunud objektiga, milleks oli kas mõne veoauto küljest lahti murdunud jäälahmakas või teele jooksnud väiksem loom.

"Kuna oli pime ja ilmastikuolud nii kehvad, siis ei õnnestunud bussijuhil seda nii kiiresti märgata ja ta sõitis objektile otsa. Seetõttu kaldus buss sõidujoonest kõrvale ja kuna teelõik oli nii libe, kaldus buss teepervele ja vajus kogu raskusega küljele," rääkis Kovaljov.

Teehooldaja Üle OÜ esindaja sõnul oli tee siiski hoopis soolaniiske, mida kinnitas ka maanteeamet.

Kovaljov nõustus maanteeametiga, et tee oli puhas, kuid tee pervel oli tema sõnul ikkagi jääd, mistõttu ei saanud juht bussi enam otseks.

Kovaljovi sõnul oli buss läbinud tehnilise kontrolli.

Põhja prefektuuri operatiivjuht sõnas, et viimastel päevadel on pildis olnud mitu juhtumit bussidega – Narvas kinnipeetud joobes bussijuht ja Leedus avarii teinud buss, kus tänu juhi oskuslikule käitumisele pääseti hullemast.

"Vaatamata sellele, et tänase õnnetuste põhjused on erinevad, saab reisija alati ise enda turvalisuse nimel palju ära teha. Kohe sõidu alguses tuleb bussi istudes kinnitada turvavöö," sõnas Utsar.

Politsei palub avarii pealtnägijatel võtta ühendust hädaabinumbril 112.

 

 

Toimetaja: Karin Koppel, Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: