Sadu toob kaasa libeduse ja jäiteohu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1577628060000 | amCalendar}}
Jäised teed
Jäised teed Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeva õhtul algav vihma- ja lörtsisadu toovad teedele libeduse ja jäiteohu.

Pühapäeva pärastlõunal on teekatted suurematel maanteedel Lääne- ja Põhja-Eestis niisked või soolamärjad, Ida- ja Lõuna-Eestis kuivad.

Ilmaprognoosi kohaselt puhub jätkuvalt tugev tuul, rannikualadel kohati kuni 22 meetrit sekundis. Hommikuks tuul veidi vaibub.

Pühapäeva õhtul Lääne-Eestist algav vihma- ja lörtsisadu levib üle mandri itta, õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi, Kirde- ja Kagu-Eestis -1 kuni -3 kraadi ning hommikuks tõuseb temperatuur kõikjal plusspoolele.

Koos sajuga tekib teedele libedus ja suurem jäiteoht on Kesk- ja Ida-Eestis.

Maanteeamet tuletab sõidukijuhtidele meelde, et sõidukiirus tuleb valida vastavalt teeoludele ning et lubatud suurim sõidukiirus ei ole kohustuslik sõidukiirus.

Liiklejad saavad jätta infot teeolude kohta telefonil 1510. Lisainfot teeolude kohta saab vaadata http://tarktee.ee.

Tallinn hoiatab libedate tänavate eest

Tallinna linnavalitsus hoiatas, et kerged sademed võivad muuta pealinna tänavad kohati libedaks.

Vaatamata sellele, et õhutemperatuur on küll plusspoolel, siis võib teekatte ülessoojenemine võtta aega ja põhjustada libedust. Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti ning linnaosavalitsuste lepingupartnerid teevad ennetavalt libedusetõrjet ning on valmis kiiresti reageerima.

Kui linn hoolitseb sõiduteede ning umbes 20 protsendi kõnniteede ja kergliiklusteede libedusetõrje eest, siis 80 protsendi kõnniteede hooldus on korteriühistute või kinnistuomanike õlul. Nii tuleb korteriühistutel ja kinnistuomanikel oma majaesisel kõnniteel tagada turvaline ja ohutu liiklemine ning teostada libedusetõrjet vastavalt ilmastikuoludele ja vajadusele.

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal (puhastusala on kõnnitee, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel). Libedusetõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: