Kaitseministeeriumi uusaastatervitus: relvarahu 100 ja 25 aastat välisoperatsioone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaitseministeerium

Kaitseministeerium võtab valitsemisala ühise uusaastatervitusega vastu alanud aasta, mis toob kaks tähtsat sündmust: 100 aasta möödumine relvarahust ning 25 aasta möödumine Eesti esimesest välisoperatsioonist.

Uut aastat tervitavad ESTPLA-34 võitlejad, kes on suundusid detsembri alguses neljakuulisele välisoperatsioonile Malisse, kaitseminister, Kaitseliidu noorteorganisatsioonide – Noored kotkad ja Kodutütred – esindajad, mereväelased, maaväelased, riigi kaitseinvesteeringute keskuse direktor, naiskodukaitsja ning kaitseväe küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni ajateenijate ansambel.

3. jaanuaril 1920 kell 10.30 jõustus Eesti Wabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud vaherahu sõjategevuse lõpetamiseks kuni 10. jaanuarini. Sõjategevust uuesti ei alustatud ja 2. veebruaril 1920. aastal sõlmiti Tartus rahuleping ja Vabadussõda oli lõppenud Eesti võiduga. Vabadussõda kestis 402 päeva ning Eesti kaotas sõjas üle 6000 inimese, neist ligi 4000 otseses lahingutegevuses.

Märtsis möödub 25 aastat Eesti esimesest välisoperatsioonist. Esimesena siirdusid meie tegevväelased ÜRO rahuvalvemissioonile Horvaatiasse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: