Ratas läheb presidendiga Iraanist rääkima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Jüri Ratas (KE) arutab kolmapäeval president Kersti Kaljulaidi juures välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa), kaitseminister Jüri Luige (Isamaa) ja riigikogu väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaaga (KE) Iraani olukorrast tulenevat pingestunud rahvusvahelist olukorda.

"Eesti töötab värske ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena koos teiste riikidega selle nimel, et pingeid Lähis-Idas maandada ning konflikti edasist arenemist vältida. Eesti huvi väikeriigina on kindlasti see, et julgeolekuolukord maailmas oleks stabiilne, riikidevahelised suhted ennustatavad ning põhineksid rahvusvahelisel õigusel," kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

Eesti alustas aasta alguses tööd ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikmena.

ÜRO Julgeolekunõukoguna valitud liikmena osaleb Eesti kõikidel istungitel, omab hääleõigust ja juhib kahte sanktsioonikomiteed.

ÜRO Julgeolekunõukogu võib Iraani revolutsioonikaardiväe kindrali Qasem Solemaini tapmist USA poolt arutada neljapäeval.

President Kersti Kaljulaidi ja peaminister Jüri Ratase omavahelised suhted ei ole just parimas seisus. Näiteks ütles Kaljulaid detsembrikuus, et praegune valitsus on ohuks põhiseaduslikule korrale ja Eesti julgeolekule. Ära jäi presidendi ja valitsuse aastalõpulõuna ning Jüri Ratas on teatanud, et ta ei lähe vabariigi aastapäeval presidendi vastuvõtule.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: