Peking nõudis maailmalt ühe Hiina põhimõttest kinni pidamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1578804360000 | amCalendar}}
Foto: China Novuelle/SIPA/Scanpix

Hiina nõudis pühapäeval pärast Taiwani presidendi tagasivalimist, et maailm peaks kinni pidama käsitlusest, et on olemas ainult üks Hiina, mida valitseb kommunistlik partei.

"Me loodame ja usume, et rahvusvaheline kogukond jätkab ühe Hiina põhimõttest kinnipidamist, mõistab ja toetab hiina rahva õiglast üritust seista vastu lahkulöömispüüdlustele "Taiwani iseseisvuse" nimel ja viia ellu rahvuslik taasühinemine," lausus Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Geng Shuang avalduses.

"Pole tähtis, kuidas olukord Taiwani saarel areneb, põhifaktid - et maailmas on olemas ainult üks Hiina ja Taiwan on osa Hiinast - ei muutu," märkis Geng.

Taiwani demokraatiameelne president Tsai Ing-wen tagas endale laupäeval ülekaaluka võiduga valimistel teise ametiaja.

Keskvalimiskomisjoni andmeil toetas presidenti 57 protsenti hääletanuist. Tsai poolt anti 8,2 miljonit häält ehk 1,3 miljonit rohkem kui 2016. aastal.

Taiwan on de facto iseseisev alates 1949. aastast, kuid Hiina näeb seda enda provintsina ja on lubanud selle vajadusel jõuga tagasi võtta.

Pekingi ja Taipei suhted on madalseisus alates Tsai võimuletulekust Taiwanis 2016. aasta mais.

President ja tema DPP keelduvad tunnistamast põhimõtet, et Taiwan on osa "ühest Hiinast".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: