Viru maakohtus algab istung politseinikku rünnanud kahe mehe üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viru maakohus.
Viru maakohus. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Järgmisel nädalal algab Viru maakohtus istung kahe mehe üle, kes üritasid eelmisel kevadel Narva arestimajas eelvangistusest põgeneda, püüdes selleks tappa neid valvanud politseinikku.

Põgenemisplaani mõtles Narva arestimajas välja Dmitri Dodonov (sündinud 1985), teda abistas selles temaga samas kambris viibinud Grigori Kašintsev (sündinud 1996). Põgenemiseks pritsis Dodonov 12. mail jalutuskambrist arestimaja koridori konvoeerimisel arestimaja politseinikule silma seebilahust, üllatusmomenti ära kasutades haaras tal kaelast ja hakkas kägistama. Samal ajal tungis Kašintsev kallale teenistuskohustusi täitvale arestimaja spetsialistile, selleks, et see ei saaks oma kolleegile appi minna, selgub süüdistuskokkuvõttest.

Dodonov lõi politseinikku korduvalt nii käte kui ka jalgadega ning politseijaki taskust haaratud metallist pastapliiatsiga, tekitades korrakaitsjale lõikehaavu. Dodonovil ja Kašintsevil ei õnnestunud hoolimata soovist siiski politseinikku tappa, sest tal õnnestus vajutada häirenuppu ning seepeale saabusid kohale teised politseitöötajad.

Dodonovile esitati süüdistus teise inimese tapmise katses ja vägivalla kasutamises võimuesindaja suhtes seoses tema ametikohustuse täitmisega. Kašintsevile esitati süüdistus kaasaaitamises teise inimese tapmise katses ja vägivalla kasutamises võimuesindaja suhtes seoses tema ametikohustuse täitmisega.

Mõlemad mehed olid eeluurimise all varasemate vägivallategude tõttu, mille eest neile esitati täiendavad süüdistused.

Dodonovile on esitatud süüdistus kehalises väärkohtlemises selle eest, et ta 6. mail haaras tüli käigus kaelast, kägistas ning asetas noa kõrile 19-aastasele tuttavale noormehele.

Kašintsevile ja Maksim Alakile on esitatud süüdistus eluohtliku tervisekahjustuse tekitamises selle eest, et nad peksid 7. mail Narvas baari Imbis juures 47-aastast meest, millega põhjustasid kannatanul eluohtliku tervisekahjustuse.

Kohtuistung Viru maakohtus algab teisipäeval, 14. jaanuaril.

Toimetaja: Sergei Mihhailov, Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: