Kohtla-Järve soovib busside linnaliinid kuulutada maakonnaliinideks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kohtla-Järve linnavalitsus soovib, et nende linnaliinid kuulutataks maakonnaliinideks, sest need läbivad naabervaldade territooriume ja statistika põhjal kasutavad kohtlajärvelased busse naabritest vähem.

Järgmisel aastal lõpeb Kohtla-Järve linnaliinide teenindamisleping ja linnavalitsus tegi märgukirja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, et Kohtla-Järve omapärast tulenevalt oleks mõistlik muuta linnaliinid maakonnaliinideks.

Teatavasti koosneb Kohtla-Järve viiest eraldi seisvast linnaosast. Nii peavad linnaliinibussid ühest linnaosast teise sõitmiseks läbima kas Jõhvi või Toila valda või mõlemat nimetatud valda. Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko sõnul näitab statistika, et linnaliinidel sõitjaid ongi naabervaldadest rohkem kui Kohtla-Järvelt. "Me oleme sellisel seisukohal, et kuna liinid läbivad kaht omavalitsust ja 56 protsenti reisijaid ei ole linna elanikud, vaid on valdade elanikud, oleks mõistlik tunnistada need liinid, mis läbivad teisi omavalitsusi, maakonnaliinideks ja Ida-Virumaa ühistranspordikeskus võiks korraldada ka hanke," ütles linnapea.

Ida-Viru ühistranspordikeskuse juhi Heiki Lutsu sõnul on nad valmis Kohtla-Järve linnaliine koordineerima maakonnaliinidena. "Kindlasti on see mõeldav idee, et Ida-Viru ühistranspordikeskus võiks linnade ja valdade ühistranspordi korraldamisega tegelda. Selleks on meil võimalused olemas. Kohtla-Järvega 8-9 aastat tagasi maavalitsus arutas seda teemat, tookord leiti, et on vaja eraldi hange teha. Kõige suurem pluss selle asja juures on see, et maakonnas koordineeritakse ühest kohast bussiliiklust, on ta siis linnaliin, vallaliin või maakonnaliin, et saaks neid omavahel paremini ühildada."

Seni pole Kohtla-Järve linnavõimud ministeeriumisse saadetud kirjale ametlikku vastust saanud. Küll on aga linnapea Ljudmila Jantšenko sel teemal rääkinud erakonnakaaslasest majandus- ja taristuministri Taavi Aasaga. "Mida arvab ministeerium, seda ma ei oska öelda, aga suusõnaliselt oleme me seda Taavi Aasaga arutanud ja Taavi Aas ütles, et tema on ka seda meelt, et ühistranspordikeskus peaks korraldama bussiliiklust üle terve maakonna."

Osapooltel on kavas Kohtla-Järve ettepaneku arutamiseks kokku saada veebruarikuu alguses.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: