Nõukogu esimees: Eesti Loto ei ole Kranichi tehingust kahju saanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1580301000000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rain Laane Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) kohtus kolmapäeval Eesti Loto juhatuse ja nõukoguga, et saada ülevaade ettevõtte kunagise juhi ja praeguse riigikogu liikme Heiki Kranichiga tehtud rendilepingute kohta.

Eesti Loto nõukogu esimees Rain Laane ütles ERR-ile, et kohtumise sisu peaks kommenteerima rahandusminister, küll aga rõhutas ta, et Eesti Loto ei ole Kranichi sõlmitud tehingust kahju saanud.

"Eesti Loto organisatsioonina ei ole saanud renditehingust kahju ja ja Eesti inimesed võivad väga rõõmsalt lotot edasi mängida. See, mis puutub meie endise juhi tegevusse, siis ma arvan, et sellele annavad hinnangu teised organisatsioonid," lausus Laane.

Laane ütles veel, et usub, et tema selgitused selles osas veensid ka Martin Helmet.

Helme ei algata Kranichi tegevuse uurimiseks erikontrolli 

Helme rääkis, et Eesti Loto tänane juhtkond andis talle ülevaate tollal toimunu kohta ning selle põhjal saab ta öelda, et erikontrolli läbiviimine seda infot oluliselt ei täiendaks. "Seega ei pea ma hetkel mõistlikuks erikontrolli algatamist," ütles minister Helme.

"Seda, kas tehinguni jõuti kellegi ebaseadusliku tegevuse tulemusena, peavad selgitama uurimisasutused. Eesti Loto juhtkond teeb nendega igakülgset koostööd," märkis Helme. 

"Hea meel on tõdeda, et Eesti Loto ei ole antud üürilepinguga seoses kandnud majanduslikku kahju," lisas minister.

Helme rääkis eelmisel nädalal, et soovib Eesti Loto juhatuselt ja nõukogult saada ülevaadet riigi äriühingule maja rentimise üksikasjade kohta. Selle põhjalt pidi Helme tegema otsuse, kas juhtum vajab erikontrolli. ERR-i ei ole seni Martin Helmet kommentaarideks tabanud.

Äripäev kirjutas eelmise nädala esmaspäeval, et lehe käsutuses olevad dokumendid näitavad, et endine Eesti Loto juht ja praegu riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Heiki Kranich on saanud vähemalt 280 000 euro ulatuses laenu ettevõtja Koit Uusilt, kelle ettevõtte kinnisvaraarendusse tuli riiklik lotofirma ankurrentnikuks.

Äripäev väidab, et tegelikult oli Eesti Loto maja üüripinda otsides teada, et selle uusarenduse rahastajaks tuleb Uusi osalusega firma EKE Invest ning ka Koit Uus ise tunnistas ajalehele, et sai Hallivanamehe tänavale rajatavast arendusest teada Kranichi kaudu ning tänu temale üldse maja valmis ehitati.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: