Karl Soonpää päevik 6.-8. veebruaril 1940. aastal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikontrolör Karl Soonpää kirjutas 80 aastat tagasi, 6.-8. veebruarini 1940 oma päevikusse:

6. veebr. Kandsin presidendile ette [endise peaministri Kaarel] Eenpalu asja. Ta arvab, et kui seadused võimaldavad, ei maksaks Eenpalut rohkem puua, kui see praegu sünnib. Eenpalu isiklikult ei saanud midagi neist summadest. Puudutan ka kasiino summi. President kinnitab seda, mis Laidoner valitsuses rääkis.

Centumis kl. 9–1 – Vellner, Merits, Johans, pärast Teas (– 17 X 30).

8. veebr. Eelarvekommisjonis Rkt. [Riigikontrolli] eelarve. Peaministri eelarve puhul kõneledes tähendab Johanson: "Mis puutub Rkt. ...", kuid märkab siis, et see tuleb hiljem, ja lõpetab jutu. Olen sellep. kindel, et Rkt. eelarve puhul tuleb rääkimisi, aga minu üllatuseks ei soovi keegi sõna. Jürisson räägib midagi Johansoniga – ega ometi selles asjas?


Ajaloolane Küllo Arjakas: Henn Soonpää mälestuste järgi oli 1940. aasta suvel käinud Karl Soonpääl talus külas üks tema kolleegidest Riigikontrollist. Kui endine riigikontrolör küsis, mis siis temast Tallinnas arvatakse, oli kolleeg vastanud, et kuuldavasti pannakse Soonpääle süüks seda, et ta "seda Eenpalu asja" käiku ei andnud.


Loe lähemalt dokumentidest (link viitab pdf-failile Riigikontrolli veebikeskkonnas):

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: