Karl Soonpää päevik 13. veebruaril 1940. aastal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikontrolör Karl Soonpää kirjutas 80 aastat tagasi, 13. veebruaril 1940 oma päevikusse:

13. veebr. V. V. koosolek kl. 10–11. [Sõjaminister Nikolai] Reek informeerib Venemaa tellimiste asjus. Lahkuminekud: 1) aeropl. hind (210.000 pro 200.000), 2) ühine leping kõigi artiklite peale ja 3) tellimise täitmise tähtajad kuni juunini. Otsustati soovitada kiiresti leping sõlmida.

Reek seletab veel, et segakommisjon on teadmiseks võtnud kindral Traksmaa seletuse, et lubame ja soovitame ehitada baasides. [Majandusminister Leo] Sepp tähendab, et Vene kaub. esindaja on ka seletanud, et nad mõtlevad ehitada baasides.

V. V. II koosolek kl. 17–21.30 (tulin ära kell 19.30). Balti meri on külmunud, nii et ainult jäälõhkuja saab liikuda. Otsustataksegi "Suur Tõll" rohkem käiku lasta, aga enne 1) kindlustada ja 2) muretseda kindlustus, et sakslased seda laeva viimati kinni ei peaks.

Toonil [Karl Soonpää abikaasa Antonie – toim.] daamid kl. 5 teel: pr-d Raamot, Orasmaa, Köster, Talts, Tupits, Sternbeck, Raid, Käärik, Merits, Randma, Tarmet, Penno , Virma, Ratt, Paaver, Keskküla, Ruus, Nerep, Mitt, Vester, Zimmermann.

Mängisime bridge'i kuni kl. 2 (+ 62 X 5).

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: