Põhja-Tallinnas hukkus kortermaja põlengus üks inimene, 12 viidi haiglasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1581577500000 | amCalendar}}

Tallinnas Pelgulinnas põles neljapäeva hommikul kolmekorruseline puidust kortermaja. Majast evakueeriti 15 inimest, kellest 12 viidi haiglasse tervisekontrolli. Päästjad leidsid majast ka ühe hukkunu. Suits levis ka Kalamaja põhikooli, kust viidi haiglasse kontrolli 11 last.

Tallinna kiirabi juht Raul Adlas ütles ERR-ile, et kõigi 12 tervisekontrolli viidud inimese seisund on kerge ning enamus neist on tõenäoliselt juba haiglast välja lastud.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja ütles ERR-ile, et teade tulekahjust tuli kell 08.04. Kella 11.53 ajal teatas päästeamet, et põlenud kortermajas käib viimaste tulekollete otsimine ja tuleohutuse kontroll. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada hooletu suitsetamine.

Pebre tänava piirkonnas on seoses päästetöödega elektrikatkestus.

Päästjate saabudes olid maja akendest leegid väljas ning tuli oli levinud katuse alla. Inimesed evakueeriti akende kaudu. Esimese korruse põlenud korterist leiti kell 8.59 hukkunud inimene.

Kuna Pebre tänava majatulekahjust levis ohtralt suitsu, palus päästeamet kella 10 ajal Pebre, Õle ja Timuti tänava elanikel aknad ja uksed õhukindlalt sulgeda, ventilatsioon välja lülitada ning suitsu sisse mitte minna.

Kella 10.23 ajal teatas päästeamet, et suits enam ümberkaudseid inimesi ei ohusta.

Suits levis ka koolimajja

Ohtlik suits levis ka lähedal asuva Kalamaja põhikooli klassiruumidesse. Kooli direktor Piret Rõõmussaar ütles ERR-ile, et lapsed viidi teisele poole koolimaja, kus suitsu oli vähem, osad lapsed viidi suitsu eest õue. Rõõmussaar märkis, et suits hajus 10-15 minutiga. Siiski kurtsid mõned lapsed kehva enesetunde üle, mille peale kooli meditsiinitöötaja kutsus välja kiirabi, mis viis lapsed haiglasse tervisekontrolli.

Tallinna kiirabi juht Raul Adlas ütles ERR-ile, et Kalamaja põhikoolist viidi lastehaiglasse tervisekontrolli 11 last.

Tallinna lastehaigla pediaatriakliiniku juhataja dr Reet Raukase sõnul kaebasid Kalamaja põhikoolist haiglasse jälgimisele toodud lapsed peavalu ja iivelduse üle. "Hetkel on nende seisund rahuldav ja nad tunnevad ennast hästi," ütles Raukas.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja ütles, et tulekahju haripunktis oli seda kustutamas peaaegu terve Tallinna päästeressurss. Tegemist oli neljanda astme väljakutsega.

Põhja-Tallinna valitsus pakub peavarjuta inimestele majutust

Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse spetsialistid võtsid ühendust põlenud maja elanike ja nende lähedastega ja on neile tuge pakkunud. Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaidi sõnul on linnaosa valmis kõigile peavarjuta jäänud inimestele ajutist majutust pakkuma.

"Avaldan sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. Praegu tegeleme abivajaduse kaardistamisega. Enamus inimesi, kes viidi tervisekontrolli, viibivad jätkuvalt haiglas, nad on šokis ja alles toibuvad juhtunust. Lageda taeva all ei jää keegi - Tuulemaa 6 sotsiaalmajutusüksuse kriisitoad on valmis neid vastu võtma. Linnaosavalitsus toetab vajadusel kannatada saanuid inimesi ka materiaalselt," ütles Järvelaid.

Ajutise majutuse ja toetuse kohta saab infot Põhja-Tallinna valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna telefoninumbril 645 7087.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: