Maleliit tahab Jaan Ehlvestile olümpiavõitja pensioni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaan Ehlvest
Jaan Ehlvest Autor/allikas: ETV/ERR SPORT

Eesti Maleliit soovib, et riik hakkaks maletaja Jaan Ehlvestile maksma olümpiavõitja pensioni, mille suurus on 2020. aastal 1397 eurot kuus.

Eesti Maleliidu juhatuse esimees Margus Sööt kirjutas kultuuriminister Tõnis Lukasele saadetud kirjas, et 2004. aastal loodi tollase kultuuriministri käskkirjaga nn olümpiavõitjate pension. Söödi hinnangul tol korral kas unustati või polnud asjaosalised teadlikud, et meil on veel olümpiavõitjaid.

"Jaan Ehlvest tuli Nõukogude Liidu meeskonna koosseisus olümpiavõitjaks Thessaloniki maleolümpial 1988. aastal. Jaan Ehlvesti teisi teeneid ja tulemusi ei hakka siinkohal üle lugema. Kas oleks võimalik lülitada Jaan Ehlvest juba olemasoleva olümpiavõitjate pensionisüsteemi võrdsustades maleolümpia võitjate tulemused teiste olümpiavõitjatega?" palus maleliidu juht.

2004. aastal kiitis valitsus heaks kultuuriministeeriumi ettepaneku asutada olümpiavõitja pension. Kultuuriministeeriumi ettepanekul võiksid olümpiavõitjad, kes on esindanud Eesti Vabariiki või kuni 1988. aastani N Liitu ja saanud olümpiavõidu, saada olümpiavõitja pensioni.

Tollase kultuuriministri Urmas Paeti sõnul on olümpiavõitja pensioni eesmärk väärtustada inimesi, kes on toonud väga heade sportlike saavutustega Eestile tuntust ning palju positiivseid emotsioone.

Olümpiavõit peab olema sätestatud olümpiahartas oleval olümpiaspordialal. Olümpiavõitja peab olema Eesti Vabariigi kodanik ja elama pensioni taotlemise ajal alaliselt Eesti Vabariigi territooriumil.

Olümpiavõitja pensioni suurus töötatakse välja koostöös kultuuri- ja sotsiaalministeeriumiga. Toetuse täismäär on 2020. aastal 1397 eurot kuus. Ja seda saab taotleda juba kümme aastat enne vanaduspensioni ea saabumist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: